Gönderen Konu: Bafra da ördek avına gitmek !!! Kızılırmak-Ballıca Genel Avlağı ....  (Okunma sayısı 49970 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ş.Burak SEZER

• DUCK HUNTER
  • Avlak Yönetici
Ahmet abi ;
Gerekeni ivedillkle yapacağız kimsenin şüphesi olması..Burada asıl konu birlik ve beraberlik içinde hareket edip bizlerden desteğinizi esirgememeniz..Birlikte hareket etmenin en güzel örneğini Samsuna bir poligon yaptırarak göstermiş olduk..
Sizlerln de sayesinde inşallah bu vahim durumun da üstesinden geleceğiz...
Ş.Burak SEZER 
1988 SAMSUN

Çevrimdışı Ramazan KİLLİ

• Onursal Üyemiz
Biz avcılar hala, il dışından otobüsle mi avcı gelsin, arabayla mı,
Bizim ile dışardan avcı gelsin mi, gelmesin mi kavgasındayız.......
Bazen bize müstehak mı diye de düşünmüyor değilim :)
1970 Antalya (İkamet Eşme/UŞAK) 

Çevrimdışı Ahmet ŞAKİROĞLU

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
Biz avcılar hala, il dışından otobüsle mi avcı gelsin, arabayla mı,
Bizim ile dışardan avcı gelsin mi, gelmesin mi kavgasındayız.......
Bazen bize müstehak mı diye de düşünmüyor değilim :)

Bazen onu bende düşünüyorum Ramazan abi.Köpek,tüfek satışında birbirini dolandıran,avlağını bölgesini kıskanan,av arkadaşlığını dostluğunu bilmeyen,kendini düşünen,ava saygısı olmayan avcılarımızı görünce ama karamsarlığa düşünce;

Ava doğaya saygısı olan,avlağını çevresini doğasını temiz tutan,avını başkasıyla paylaşan,arkadaşını kıskanmayan,milyarlık köpekleri birbirine hediye eden,avcılığı dostluklar üzerine kuran,cebinde ot agaç tohumu taşıyan,zamanında bilinçli av yapan,kurallara uyan,tartşmayı paylaşmayı bilen,ve bizler gibi yaptığı yanlışlardan sonra bu forum paylaşım sitelerinde doğruyu öğrendikten sonra yapmaya çalışan avcılarımız olunca bunu haketmediğimizi düşünüyorum...
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
Kayseri Merkez Avcılar ve Atıcılık Kulubü
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

Çevrimdışı Ahmetcan BEKAR

• AvlakForum Üye
  • *
yazıklar olsunki su düştüğümüz duruma bak..bi ördek avımız vardı onuda elimizden almaya calışıyorlar kime sormuslarki böyle bi karar alırken kimin haberi var hiç bir avcının haberi yok parmakla sayılmaz haberi olan..bu sene tam bir rezillik cıkacak herkesde buna şahit olacak .şimdi soruyorum bu yasaklarrı getiren şahıslara allah aşkına kim gidip dilekçe yazıp ben ördek avı yapmak istiyorum die faks ceker ya 5 kişi ya 10 kişi kim takar hiç bir avcı takmaz umursamaz bende içinde olmak üzere ..kotaymış ne kotası kardeşim ben kaç aydır ördek avının açılmasını bekliyorum devlete o kadar vergi odüyorum fişek alıyorum tüfek alıyorummm ..hee eger bu uygulama gecersee ne vergi öder bu millet ne fişek alır ne tüfek alır senin fişek sanayinde biter silah sanayinde biter sadece bafrayla kalınmamış yurdun her bölgesinde var bu uygulama kimse sessiz kalmasın arkadaslar orası yasak burası yasak oraya gitme buraya gitme afedersin bi yerimize sokmak için mi alıyoz o pulu o ruhsatı yazıklar olsun başka hiç bişe demiyorum
AhMeT CaN BeKaR
1987 samsun carsamba

Çevrimdışı İsmail ÖZDEMİR

• Müdavim Üyemiz
  • http://www.facebook.com/pages/Kurzhaar-VOM-BAFRA-%
    • http://www.facebook.com/pages/Kurzhaar-VOM-BAFRA-%C3%96zdemir/325654497557412
ellerinden gelen imkanlarını seferber edern herkeze bafralı olarak çok teşekkür ederimm...

dilekce veya mail yolu varsa seferber  olurum...

elimden ne gelirse  sizler yolu gösterin  yapmaya çalışırım.....

(bugun 8 kişi yi çagırdım yanıma  haritayı gösterdim arkadaşlar uyumayın elimizden bafra gölleri gidiyor dedim ....aldıgım cevabı yazmıyorummm....) yazık

şuna kannat geldim artık..avcıyıda dernek başaknınıda sınava tabi tutmak bilgili bilinçlendirmek gerekir ............beyinli insanlarla olmuyor..
« Son Düzenleme: 23 Ağustos 2012, 18:52:17 Gönderen: İsmail ÖZDEMİR »

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
96 adet genel ve devlet avlağının dağılımı, haritada çok yer değilMİŞ gibi görünüyor ancak bu alanlar hızla çoğalacak

http://mak.ormansu.gov.tr/map/index.html

upload picture
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı Güray AKAN

• AvlakForum Üye
  • *
Geçenlerde aynı konuyu Eber ve Karamık için yazmıştım buralara ava gelenlerin bilgisi olsun diye.
Hepimize geçmiş olsun...
Güray AKAN 1970
ISPARTA Memleket, AFYONKARAHİSAR İkamet...

Çevrimdışı Muhammet AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
avcıların bu konu da bilgisi olmadığını biliyorumdum ama bu kadar bu işin içindekilerin bile haberdar olmayacağını beni şaşırtı
,bu avlaklar geçen sene de mevcuttu benim dikkatimi çeken kendi bölgemizde bu avlakları sordugumda para ile avlattırılacak cevabı almıştım anladığım kadarı ile pek çok il bu bölgeleri ava açmamışlar bazı iller bu bölgeleri avlatmış çünkü geçen sene ki genel ve devlet avlağı kotaları ile bu seneki kotalar pek çok ilde aynı kaldığı halde bazı ildeki kotalar bitmiş yani o avlaktaki avlattırılacak av olmadığı görülüyor.
bu kunuyu gecenlerde yanlış hatırlamıyorsan afyondan bir arkadaş eber ve karamık için gideceği av günlerini kaydettirği ile açmıştı
galiba bu iş herkezin başına geldiğinde farkına varacak işallah o zaman geç olmaz diyeceğim ama inanarak değil

Muhammet AKDENİZ
1982 Alaşehir/Kütahya

Çevrimdışı Muhammet AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
benim oğlanı gören avcı abilerim geleceğin avcısı bu  diye seviyorlar iyi avcı olur bundan baba dede avcı diyorlar bende avcılığının iyi olması bu gidişle cebinde ne kadar parası olursa o kadar iyi olur heralde diye cevaplıyorum, çünkü bırakın çocuklarımızı 2016 dan sonra bizim bile avlana bileceğimizi sanmıyorum
Muhammet AKDENİZ
1982 Alaşehir/Kütahya

Çevrimdışı İbrahim ÖZDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
    • www.bereketpirinc.com.tr
Haberi dün gece aldım. Bazı arkadaşlarımız pul ücretlerini geri çektiler hatta. Dur bakalım belli olsun öyle alırız diyerek. Bunun insanlara vereceği zararı kimse düşünmüyo sanırım.Bizleri en sonunda hep silecekler. En kısa sürede bir şeyler yapıp sesimizi duyurmamız gerekir. Avcılarında bu ülkede bi sesi olduğunu bilmeleri gerekir. En kısa sürede birlik olup yolumuzu çizip sesimizi duyurmamız lazım.

Çevrimdışı Coşkun AKBULUT

• AvlakForum Üye
  • *
  • kargalar sürüyle kartallar yalnız uçar
arkadslar 5 seneye kalmaz özel avlak lar avlanmaya baslar ve bu avlakların basındada olacak kişiler tahmin ediyorum yaban tv deki abilerimizin coğu buişe sıcak bakıyorlar ve şimdiden bu işlere talipler bekleyin görün diyorum devlet daha benim avlandım arazilere bir çivi cakmadı almaya gelince ver birdahaki sezona ölmessek pul mul almıcam tek bir tüfek ucuna birtane exhous sistemindeki gbi boru sessizce avlanıcam öyleyse buda böyle kusurumu baışlayın daha cok şey varda söliyemiyoruz anlayın işte kalın salıcakla
Coşkun AKBULUT
1970 izmit/derince     kargalar sürüyle...kartallar tek uçar

Çevrimdışı Zafer KARA

• Müdavim Üyemiz
Bazen onu bende düşünüyorum Ramazan abi.Köpek,tüfek satışında birbirini dolandıran,avlağını bölgesini kıskanan,av arkadaşlığını dostluğunu bilmeyen,kendini düşünen,ava saygısı olmayan avcılarımızı görünce ama karamsarlığa düşünce;

Ava doğaya saygısı olan,avlağını çevresini doğasını temiz tutan,avını başkasıyla paylaşan,arkadaşını kıskanmayan,milyarlık köpekleri birbirine hediye eden,avcılığı dostluklar üzerine kuran,cebinde ot agaç tohumu taşıyan,zamanında bilinçli av yapan,kurallara uyan,tartşmayı paylaşmayı bilen,ve bizler gibi yaptığı yanlışlardan sonra bu forum paylaşım sitelerinde doğruyu öğrendikten sonra yapmaya çalışan avcılarımız olunca bunu haketmediğimizi düşünüyorum...

doru söze ne hacet ağzınıza sağlık
Zafer KARA 1980 Menderes İZMİR
BERETTA A400 XPLOR ACTION PRED GUN POD KICK OFF
SARSILMAZ SÜPER VURUCU POZE
HUĞLU 101 BE TRAP TÜFEĞI

Çevrimdışı Zafer KARA

• Müdavim Üyemiz
arkadslar 5 seneye kalmaz özel avlak lar avlanmaya baslar ve bu avlakların basındada olacak kişiler tahmin ediyorum yaban tv deki abilerimizin coğu buişe sıcak bakıyorlar ve şimdiden bu işlere talipler bekleyin görün diyorum devlet daha benim avlandım arazilere bir çivi cakmadı almaya gelince ver birdahaki sezona ölmessek pul mul almıcam tek bir tüfek ucuna birtane exhous sistemindeki gbi boru sessizce avlanıcam öyleyse buda böyle kusurumu baışlayın daha cok şey varda söliyemiyoruz anlayın işte kalın salıcakla

doru söze ne hacet ağzınıza sağlık
HUĞLU 101 BE TRAP TÜFEĞI

Çevrimdışı Zafer KARA

• Müdavim Üyemiz
Legal avcılığa zorlanıyoruz sanırım
görünüyorki;şimdi bedava gezdiğimizi sandığımız avlaklarımızı 5 ve 10 sene sonra 10 kat daha fazla para ödeyerek gezip göreceğiz benim oğlum yok kızımında avcılığa merakı yok ama yetişen evlatlarımız için şimdiden üzülüyorum
çünkü ben babam ve dedemin yaptığı avları dinlerken çenem masaya değiyor
benim ise anlatacak hikayem yok zaten
malup av ortada :((
HUĞLU 101 BE TRAP TÜFEĞI

Çevrimdışı Erol PİŞGİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • HERKESE SLM ARKADAŞLAR
Lütfen arkadaşlar bu konuyu kendi platformumuzun dışına taşıyalım artık.Buradan bütün avcı arkadaşları bilgilendirip ses getirecek bir organizasyon düzenlemenin tam zamanı.Tuncay hocama çok teşekkür ederiz bu konuya dikkatleri çekip bizleri uyardığı için. Eylül ayındaki toplantıdan önce sesimizi duyuracağımız bişeyler yapmamız lazım diye düşünüyorum.Burada öncelikle klüp başkanlarına, federasyon başkanlarına ve biz avcılara büyük iş düşüyor.Avlaklarımızın birilerine peşkeş çekilmesine müsade etmemeliyiz.Etmeyelim.
Erol PİŞGİN
1979-Samsun-TERME

Çevrimdışı Mustafa ŞEBCİOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
işin cılkı çıkmaya başladı artık
Mustafa ŞEBCİOĞLU
1960 ORDU

Çevrimdışı Halil KARADENİZ

• Free Üye
  • *
BAKALIM NEREYE KADAR GİDİYOR BU İŞLER EYLÜL AYINDA YAPILACAK TOPLANTIDA NE ÇIKACAK BENİM KENDİ DÜŞÜNCEM HEP BİRLİKTE HAREKET EDEİP DERNEKLER ARACILIĞI İLE BÜTÜN DERNEKLER ÜYELERİNİN YIL BAŞINDAN ÖNCE DİLEKÇELERİNİ YAZIP AVLANMA VERGİSİNDEN MUHAF ETMELİDİR  VE PUL SATILMAMALIDIR VARALIM BİR YIL AV YAPMAYALIM  SEKTÖR AYAKLANIR FİŞEKCİSİ TÜFEKCİSİ HERKES SOLUĞU ANKARADA ALIR VE YETKİLİLER GERİ ADIM ATAR BU İŞ ÇOK ZOR DEĞİL BİR YIL AV YAPMASAK KİMSEYE BİŞEY OLMAZ HERHALDE AVCI SESİNİ DUYURMASI LAZIM BEN BUNA VARIM AVDA YAPMAYALIM FİŞEKTE SATMAYALIM  TÜFEKTE HANİ O 12 KİŞİ VARYA KOMİSYONDA ÇOK ŞEYLER BİLEN ÇOK ADALETLİ İNSAN BUNLAR TÜRKİYE GENELİ PULU 85 TL DEN 110 TL YE ÇIKARTIP İL GENELİ PULA GEÇEN YIL 50  TL DEN SATIP BU YILDA 50 TL DEN SATTIRAN PEKİ BU KADAR PARALARI VERİP NEREDE AV YAPACAĞIZ BİZ ?

ACABA KAÇAKMI AVLANSAK DÜNYAYIN PARASINI VERİP AVLANAMIYORUZ...
Halil KARADENİZ 1982-ORDU

resim

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Haritada bildiğim bölgeler var ve avcıların yoğun avlandıklarını bildiğim yerler malesef. Bu iş böyle devam ederse avcılar veya bölge insanları arasında sürtüşme şimdikinden daha kötü olacak korkarım. Örnek veya paralı avlak yapacaklarına, o bölgeleri avcılardan oluşan ve onları da denetleyenlerin olacağı komisyonların denetlemesi ve yasalara uyulmasını kontrolü bence bundan iyi olur. Gerekecek paralar konusu için daha farklı çözümler üretilebilir. Paran varsa avlan yoksa çek git olmaz.

Bence de bir şeyleri değiştirmek gerekli ama acele etmeden, araştırarak, tartışarak çözümler düşünülmeli. Şu anda ne yapmak istediklerini tam bilen yok.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
10 Haziran 2010 Perşembe günü sitemiz ana sayfasına eklediğim bir haber....

orjinali : http://avlakforum.com/haberler/52-av-sezonu-acildiktan-1-hafta-sonra-av-kapanablr-.html

Eğer ilinizdeki kotalar bitmişse AV YASAAAAAK ....
Genel ve devlet avlağında türe ait kota bitince o türün o avlakta avlanması yasaktır. Türlere ait kotalar bittiğinde ise 2. madde de belirtilen avlanma sürelerine uyulmasına gerek kalmadan o avlak ava kapalı olacaktır. Ava kapatılması durumu il müdürlüğü tarafından 4915 sayılı KAK nın 20 maddesinde koruma ve kontrolle görevli birimlere, avcı derneklerine duyurulacak, www.cevreorman.gov.tr adresinde de yayınlanacaktır. Bu avlaklarda; avlanma izin kartı haricinde il müdürlüğünden “……. Avlağında Avlanma İzin Belgesi” almadan avlanmak yasaktır. İzin almadan avlananlara karşı avlaklarda izin almadan avlanma fiili (KAK’nun 12 hüküm maddesi ile 23 ceza maddesi) uygulanır.

Tam Metin ve KOTALAR AŞAĞIDAKİ gibidir

MERKEZ AV KOMİSYONUNCA (MAK) İLAN EDİLEN
GENEL VE DEVLET AVLAKLARI VE KOTALAR
ile İL ÇEVRE ORMAN MÜDÜRLÜKLERİ İRTİBAT ADRESİ

2010-2011 Av Dönemi Merkez Av Komisyonu (MAK) Kararları 26.05.2010 tarih ve
27592 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.
Alınan kararlarda genel ve devlet avlaklarında gerçekleştirilecek avcılık faaliyetleri
aşağıdaki hükümlerle düzenlenmiştir.

“2. MADDENİN 4. FIKRSI: Örnek, özel, devlet ve genel avlaklarda avlanma planı
hükümleri çerçevesinde avlanma yapılır.
Avlanma planı yapılan, tescil edilen genel ve devlet avlaklarının işletilmesi ve
işlettirilmesi planda belirtilen esas ve usullere göre il müdürlüğü tarafından yapılır.

4. MADDENİN 4. FIKRASI: Tescil edilmiş ve av döneminde tescil edilecek genel ve
devlet avlaklarında il müdürlüğü tarafından belirlenen kotalar, 2. maddede belirtilen
avlanma süreleri içinde haftanın her günü, 4. maddenin 1 inci fıkrasında belirtilen günlük
avlanma limitleri dahilinde il geneli veya ülke geneli avlanma izin kartı alan avcının, avlağın
bulunduğu il müdürlüğünden aldığı “……. Avlağında Avlanma İzin Belgesi” doğrultusunda
avlanılır.
Genel ve devlet avlağında türe ait kota bitince o türün o avlakta avlanması yasaktır.
Türlere ait kotalar bittiğinde ise 2. madde de belirtilen avlanma sürelerine uyulmasına gerek kalmadan o avlak ava kapalı olacaktır. Ava kapatılması durumu il müdürlüğü tarafından
4915 sayılı KAK nın 20 maddesinde koruma ve kontrolle görevli birimlere, avcı derneklerine duyurulacak, www.cevreorman.gov.tr adresinde de yayınlanacaktır.
Bu avlaklarda; avlanma izin kartı haricinde il müdürlüğünden “……. Avlağında Avlanma İzin Belgesi” almadan avlanmak yasaktır. İzin almadan avlananlara karşı
avlaklarda izin almadan avlanma fiili (KAK’nun 12 hüküm maddesi ile 23 ceza maddesi) uygulanır.
4. MADDENİN 5. FIKRASI: Tescil edilen genel ve devlet avlaklar MAK kararında, avlaklara ait kotalar ise www.cevreorman.gov.tr adresinde yayınlanacaktır.
Bu av dönemi içerisinde yeni tescil edilecek genel ve devlet avlaklarıyla ilgili bilgiler,
Çevre ve Orman Bakanlığı www.cevreorman.gov.tr adresinde yayınlanacaktır. İl müdürlükleri ise yeni tescil edilen avlaklarla ilgili bilgileri 4915 sayılı KAK nın 20 nci. maddesinde koruma ve kontrolle görevli birimlere resmi yazı ile bildirecek ve avcı derneklerine duyurulacaktır.

Her yıl tescil edilecek devlet ve genel avlakların listeleri, yeni alınacak MAK kararında yayımlanacaktır.”
Bu bağlamda; 2010-2011 av döneminde genel ve devlet avlaklarında avlanmak isteyen
avcıların, avlağın bulunduğu İl Çevre ve Orman Müdürlüğüne başvurarak “……. Avlağında Avlanma İzin Belgesi” almaları ve İl Müdürlüğünce belirtilen kota dahilinde avlanmaları gerekmektedir. Bu belge olmadan sahada avcılık faaliyeti yapılması yasaktır.
İl Müdürlüklerinin irtibat telefonlarına http://www.cevreorman.gov.tr/COB/ilMudurlukleri.aspx?sflang=tr WEB adresinden, av dönemi içinde yeni tescil edilecek genel ve devlet avlaklarıyla ilgili güncel bilgilere ise www.cevreorman.gov.tr WEB adresinden ulaşılabilecektir.
2010-2011 av döneminde 26.05.2010 tarihi itibariyle tescil edilen genel ve devlet avlaklarının ve türler için belirlenen kotaların listesi şu şekildedir:

mak kota envarter

« Son Düzenleme: 25 Ağustos 2012, 00:22:12 Gönderen: Tuncay KANDEMiR »
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
İzin almadan avlananlara karşı avlaklarda izin almadan avlanma fiili (KAK’nun 12 hüküm maddesi ile 23 ceza maddesi) uygulanır.

İZNE TABİ, YASAK VE SERBEST AV SAHALARI

Madde 12 - Özel avlaklarda avlanmak avlak sahibinin, Devlet avlakları, genel avlaklar ve örnek avlaklarda avlanmak Bakanlığın iznine bağlıdır. Sahipli arazilerde avlanmayla ilgili esaslar Bakanlıkça tespit edilir.

Özel kanunlarla veya Merkez Av Komisyonunca avlanmanın yasak edildiği yerlerde ve 2 nci maddenin 11, 12 ve 13 üncü bentlerinde tanımlanan saha ve istasyonlarda avlanılamaz. Buralarda, ancak av ve yaban hayvanlarının çoğaldığı ve zararlı olduğu hallerde avlanmaya Bakanlıkça izin verilebilir. 2 nci maddenin 12 nci bendinde tanımlanan sahalarda ise özel avlanma planlarına göre Bakanlıkça verilecek izinle avlanılabilir.

Av yılı içinde bazı av hayvanı türlerinin nesillerini devam ettiremeyecek sayıya düşmesinin söz konusu olduğu hallerde, avlanmanın açık olduğu avlaklarda avlanmayı belli bir süre yasaklamaya ve gerektiğinde yeniden açmaya Bakanlık yetkilidir. Bu hususlarla ilgili esaslar Bakanlıkça belirlenir.

İZİNSİZ VEYA YASAK YERLERDE AVLANMA

Madde 23 - Avlaklarda izin almadan avlananlara ve Merkez Av Komisyonunca avlanmanın yasaklandığı avlaklarda avlananlara ikiyüz Türk Lirası * , özel kanunlarla avlanmanın yasaklandığı sahalar ile 2 nci maddenin 11, 12 ve 13 üncü bentlerinde tanımlanan saha ve istasyonlarda avlananlara, üçyüzelli Türk Lirası * idari para cezası verilir.
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı Ş.Burak SEZER

• DUCK HUNTER
  • Avlak Yönetici
Hocam sayende ve diğer arkadaşlarımızında yazıp çizdikleri ile avcılarımızın kafaların az çok birşeyler şekillendi.Bizde bu konuyu Samsundaki çoğu avcı ve kulüp başkanları ile paylaştık..Herkes aynı fikirde..
Artık adımlarımızı atmanın zamanı geldi.
öncelikle Samsunda bu konu hakkında kendi aramızda bir toplantı yapılması taraftarıyım.Kulüplerimizden bir yada iki temsilci çağırarak bu işi gerçekleştirebiliriz..Bu toplantıda neler yapabiliriz bir konuşalım..Arkadaşlarımızdan fikirlerini alıp sonuçta bir fikir birliği oluşturduktan sonra ivedilikle harekete geçeriz..
Ş.Burak SEZER 
1988 SAMSUN

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
Burak taşınma işlerim nedeni ile; Yeni Mak kararları Harita v.s bu sene samsun adına çok şey kaybettiğimizi geç anladım :(
üç beş kişi ile olacak işler değil bunlar bahsettiğin gibi bütün dernekler bir araya gelip hareket etmeliler bu konuda haberleşip gereken adımları atmamız lazım. yinede geç kalmış sayılmayız bu tip kararlardan bölge derneklerinin haberlerinin bile olmaması bana çok manidar geliyor bakalım bu işlerin altından neler çıkacak :(
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı Mustafa EFE

• AvlakForum Üye
  • *
işşal bir an önce sonuç alınır
Mustafa EFE
1982 SAMSUN

Çevrimdışı Ertan SERT

• Müdavim Üyemiz
ben kendi adıma her türlü etkinlikte ve deştekte varım ne gerekiyorsa yapılmalı.
Ertan SERT
1961 TRABZON / SAMSUN İKAMET
[imghttp://http://

Çevrimdışı Osman ÇALIŞKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • DELİ KANLILAR ÇANAKKALE'DE VE KARS'DA YATIYOR !
Üzülerek söylüyıorum bu acı haberri alınca resmen şok oldum.Tuncay Hocamı ardından Ş. Burak Sezeri aradım aldığım bilgi beni deliye çevirdi.Peşinden Sayın Karadeniz Federasyon Başkanı A.Kadir Engin'i aradım onun bu konudan hiç haberei yok bir şok daha yaşadım.Telefon ile yaptığımız görüşme sonunda benden haritayı istedi.Bu uygulamanın Afyon Eber gölü ve Karamuk gölünde de olduğunu ama Bafrayı duymadığını dile getirdi.Peşinden Ege yaban Hayatı Başkanı Ersin Düzyol Başkan ile görüştüm.Ersin Hocam bu işler ile ilgili bir takım görüşmeler yapıyordu.Bu durumdan kurtulmanın tek yolu var.Eylül ayı içerisinde Milli parklar Daire müdürlüğü ve ilgili birimler ile Eylül ayı içerisinde bir toplantı yapılacak.Bu toplantıya Tüm Fedarasyon ve avcı kulüplerinin katılımını sağlayarak ciddi anlamda bir gövde gösterisi yapmanın zamanı gelmiştir beyler.Oturup düşünmek ve yorum yapmak yerine artık eylem planımızı hazırlayalım.Olduğumuz ilin avcı kulüplerine gerekli baskıyı kurup  ankaraya gidelim. Bu işin böyle 0lmayacağını göstermek için birlik ve beraberlik dahilinde hareket ederek Ersin Hocanın vereceği tarihte Ankarada olalım.Artık söylem değil eylem zamanı.Ya birlik olur dediğimizi yaptırırız yada onlar bizim avlaklarımızı üçbeş sermayedara satar.Baran varsa avlanırsın paran yoksa bakarsın.Kafası çalışan gözünü açsın beyler.Uyanma zamanı geldi geçti .Yazıklar olsun canım memelekette bunca sulak alan içerisinde pes doğrusu.Kızıl ırmak deltası da elimizden alınıyor anlamıyorum bu kulüpler bu federasyonlar ne halta yarıyor.Madem işlerliğiniz yok madem etliye sütlüye karışmıyacakdınız ne halt yemeye bu federasyonları kurdunuz.Karadeniz federasyon başkanının olup bitenden haberi yok darılmaca küsmece yok bu Bafra yada Samsun il temsilcisi kimdir ne iş yapar eğer onunda bu durumdan haberi yoksa birileri krallık kurdu da bizim mi haberimiz yok.Bir çok avcı arkadaşımız bu durumdan haberdar bile değil.Bu sene bafrada kimin canı yanar bunu bilemem ama biz birlikteliği sağlayamazsak yandı gülüm keten helva.Tuncay hocamın yukarıda verdiği bilgi doğrultusunda eğer günlük ikiyüz avcı kotası olur ise ki olur daha aralık grlmeden kota doldu demektir.O zaman Aralık ayında gelen ördeğe,avlaklarda yanyana dizilir dürbünle bakarız artık.

BAKALIM NEREYE KADAR GİDİYOR BU İŞLER EYLÜL AYINDA YAPILACAK TOPLANTIDA NE ÇIKACAK BENİM KENDİ DÜŞÜNCEM HEP BİRLİKTE HAREKET EDEİP DERNEKLER ARACILIĞI İLE BÜTÜN DERNEKLER ÜYELERİNİN YIL BAŞINDAN ÖNCE DİLEKÇELERİNİ YAZIP AVLANMA VERGİSİNDEN MUHAF ETMELİDİR  VE PUL SATILMAMALIDIR VARALIM BİR YIL AV YAPMAYALIM  SEKTÖR AYAKLANIR FİŞEKCİSİ TÜFEKCİSİ HERKES SOLUĞU ANKARADA ALIR VE YETKİLİLER GERİ ADIM ATAR BU İŞ ÇOK ZOR DEĞİL BİR YIL AV YAPMASAK KİMSEYE BİŞEY OLMAZ HERHALDE AVCI SESİNİ DUYURMASI LAZIM BEN BUNA VARIM AVDA YAPMAYALIM FİŞEKTE SATMAYALIM  TÜFEKTE HANİ O 12 KİŞİ VARYA KOMİSYONDA ÇOK ŞEYLER BİLEN ÇOK ADALETLİ İNSAN BUNLAR TÜRKİYE GENELİ PULU 85 TL DEN 110 TL YE ÇIKARTIP İL GENELİ PULA GEÇEN YIL 50  TL DEN SATIP BU YILDA 50 TL DEN SATTIRAN PEKİ BU KADAR PARALARI VERİP NEREDE AV YAPACAĞIZ BİZ ?

ACABA KAÇAKMI AVLANSAK DÜNYAYIN PARASINI VERİP AVLANAMIYORUZ...
« Son Düzenleme: 25 Ağustos 2012, 22:30:40 Gönderen: Osman ÇALIŞKAN »
Osman ÇALIŞKAN
O Rh + 1971
AMAZON AVCILAR
 Terme SAMSUN
532 7671419