Gönderen Konu: BREDA CHİRON ve XANTHOS FARKLI İNERTİA SİSTEMLİ OTOMATİK..  (Okunma sayısı 18905 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ferhat DEMİRCİ

• AvlakForum Üye
  • *
    Malesef bu tüfekler henüz  ülkemizde satılmıyor. arıca bredada daha nice güzel modeller var umarım bir an önce ülkemiz avcılarıyla tanışır bu güzeller..

Tüfeklerin  göze çarpan özellikleri ise farklı bir döner başlık sistemi,(sürgü)
Browninglerdeki gibi hızlı fişek doldurma sistemi (BFL SYSTEM) breda fast load system.

« Son Düzenleme: 27 Mart 2011, 01:17:17 Gönderen: Ferhat DEMİRCİ »
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

• AvlakForum Üye
  • *
yeni resimleri buyrun keyifli seyirler..
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

Çevrimdışı Ş.Burak SEZER

• DUCK HUNTER
  • Avlak Yönetici
Paylaşım için teşkler...
Ş.Burak SEZER 
1988 SAMSUN

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
Bredalar çok kaliteli otomatiklerdir.
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı Erhan ACAR

• Müdavim Üyemiz
Süper tüfekler...
Erhan ACAR
BODRUM MUĞLA/İstikamet Diyarbakır

[url=ht

• AvlakForum Üye
  • *
Paylaşım için teşkler...
rica ederim burak bey

Bredalar çok kaliteli otomatiklerdir.
kesinlikle size katılıyorum osman bey ayrıca da neden ülkemizde yaygın değil onuda anlamış değilim..

Süper tüfekler...
süper evet süper ama sadece demekle yetiniyoruz şimdilik birileri şu güzelim tüfekleri ülkeye getirtse ne güzel olurdu..

Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Ynt: BREDA CHİRON ve XANTHOS FARKLI İNERTİA SİSTEMLİ OTOMATİK..
« Yanıtla #6 : 28 Nisan 2011, 21:38:42 »
Görünümü orijinal. Kurma kolunu öne alıp, kasadaki yarığını kısaltmışlar. Kasa büyük ihtimal çelik. El kundağı şeklini beğenmedim. Benelli'nin klasik biçimi mükemmel bence. Sadece uzun kasalarından hoşlanmıyorum ama çare yok, kilit boyu böyle gerekli kılıyor. Sadece kilit sürgüsünü kısaltabilirlerse gazlıların kasaları boyutlarına gelebilir. Ya da öyle bir şey.

Kilit dilini geriye almışlar ve biraz değişik bir şekil vermişler. Bence Benelli'nin klasik kilit yeri(öndeki) daha iyi, daha sağlam. Hem iki taraftan tuttuğu için daha güvenli ve sağlam, hem öne geldikçe fişek dibine uygulanan kuvvetin döndürme etkisi azalacağı için... Yine de elde bakmak lazım. Benim kadar düşünmüşlerdir :)

Ferhat Bey, elinize sağlık. Daha yeni gördüm bunları :)
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 16 Mayıs 2011, 00:04:24 »
Görünümü orijinal. Kurma kolunu öne alıp, kasadaki yarığını kısaltmışlar. Kasa büyük ihtimal çelik. El kundağı şeklini beğenmedim. Benelli'nin klasik biçimi mükemmel bence. Sadece uzun kasalarından hoşlanmıyorum ama çare yok, kilit boyu böyle gerekli kılıyor. Sadece kilit sürgüsünü kısaltabilirlerse gazlıların kasaları boyutlarına gelebilir. Ya da öyle bir şey.

Kilit dilini geriye almışlar ve biraz değişik bir şekil vermişler. Bence Benelli'nin klasik kilit yeri(öndeki) daha iyi, daha sağlam. Hem iki taraftan tuttuğu için daha güvenli ve sağlam, hem öne geldikçe fişek dibine uygulanan kuvvetin döndürme etkisi azalacağı için... Yine de elde bakmak lazım. Benim kadar düşünmüşlerdir :)

Ferhat Bey, elinize sağlık. Daha yeni gördüm bunları :)
Volkan bey seceresini çıkarmışsınız.. :)  rica ederim..
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

Mustafa Kabadayı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 07 Ağustos 2011, 23:29:03 »
vay vay vay .bunlar nasıl makinalar böyle.kalite belli ediyor kendini.gözümüz gönlümüz açıldı..teşekkürler..

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 19 Ağustos 2011, 13:19:14 »
vay vay vay .bunlar nasıl makinalar böyle.kalite belli ediyor kendini.gözümüz gönlümüz açıldı..teşekkürler..
  kaliteli oldukları kadar güzellerde gel gelelim türkiyeye gelimiyor bu canım tüfekler:)
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #10 : 29 Kasım 2011, 00:39:17 »
Bu tüfeklerden ve farklı bir iki model www.kafkasav.com da var görülüyor.Güzel görünümlü tüfekler.
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı Ömer ÇİRKİNYILAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 31 Mayıs 2012, 22:09:59 »
breda hiç kullanmadım ama  çok kaliteli olduğunu hep söylerler  hatta berettadan daha iyi olduğunu söylerler.ben şahsen bu sistemi beğendim görünümde güzel keşke markasıda browning olsaydı :D .işin aslı benim fikrim markası beretta yada browning olsaydı  talep çok olurdu breda olunca  bizim ülkemizde ikinci eli zor satılır daha doğrusu  3  b olmssa bizim ülkemizde   ikinci el piyasası  çok kötü oluyor isterse dünyanın en iyi otomatiği olsun.bakalım bu model  nasıl bir talep görür  çalışma sisteminden  memnun kalınırmı  çok merak ediyom beklemekte fayda var en iyisini zaman gösterir
Ömer ÇİRKİNYILAN
1983-Hatay 
resim upload servisleri

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 02 Haziran 2012, 01:29:35 »
breda hiç kullanmadım ama  çok kaliteli olduğunu hep söylerler  hatta berettadan daha iyi olduğunu söylerler.ben şahsen bu sistemi beğendim görünümde güzel keşke markasıda browning olsaydı :D .işin aslı benim fikrim markası beretta yada browning olsaydı  talep çok olurdu breda olunca  bizim ülkemizde ikinci eli zor satılır daha doğrusu  3  b olmssa bizim ülkemizde   ikinci el piyasası  çok kötü oluyor isterse dünyanın en iyi otomatiği olsun.bakalım bu model  nasıl bir talep görür  çalışma sisteminden  memnun kalınırmı  çok merak ediyom beklemekte fayda var en iyisini zaman gösterir
   Ömer bey eski bir breda kullanıcısı olarak söylüyorum 2. elde hiç sıkıntı yaşamazsınız çünkü breda tüfekleri nadiren rastlanır ülkemizde gerçektende sağlam ve zarif tüfekler bu xhantos modeli ile birlikte firma neredeyse diğer tüm tasarımlarını rafa kaldırmış şuan sadece xhantos-chiron ve echo modeli üretiliyor özellikle fransız ve ingiliz kullanıcı yorumlarını epey takip ettim  sonrasında, Yaklaşık 7-8  ay önce türkiyeye 7 tane geldi bunlardan dördünü ben ve arkadaşlarım aldık avda kullanmak ta nasip oldu. yanlız fırsat bulupta resimlerini ve tecrübelerimi paylaşamadım. kısmetse bu aralar merak edilen tüm soruları paylaşırım..

« Son Düzenleme: 02 Haziran 2012, 01:30:44 Gönderen: Ferhat DEMİRCİ »
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 02 Haziran 2012, 03:18:14 »
Bu tüfeklerden ve farklı bir iki model www.kafkasav.com da var görülüyor.Güzel görünümlü tüfekler.
bende kafkas avda  olduğunu biliyorum.hatta bu gün sitemizde ilan vermişti.bencede gayet estetik  ve güzel tüfekler.paylaşım için teşekkürler.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #14 : 02 Haziran 2012, 12:01:38 »
bende kafkas avda  olduğunu biliyorum.hatta bu gün sitemizde ilan vermişti.bencede gayet estetik  ve güzel tüfekler.paylaşım için teşekkürler.
   Rica ederim Suat bey
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

Çevrimdışı Y.Bozkurt ÇINAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 24 Eylül 2013, 14:22:06 »
chiron modeli çelik kasa ve döner başlıklı değil mi?
ayırca mobil shokları da 5 tane mi geliyor.?
Bilgisi olan var ie paylaşım rica ederim. Ben domuz hariç diğer avlara gidiyorum.
syg
1969 AFYON

Çevrimdışı A.Recai DEMİRCİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #16 : 24 Eylül 2013, 20:26:52 »
   Paylaşım için teşekkürler Ferhat Bey.
A.Recai DEMİRCİ
Emekli Memur-1957
Atabey-Isparta

Çevrimdışı Y.Bozkurt ÇINAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 09 Ekim 2013, 18:45:50 »
BREDA Chiron ile ilgili detaylı bilgisi olan arkadaşlardan rica ediyorum.
Tüfeğin Türkiye'de internet sitelerinde ahşap modeli mevcut olup; Breda Focili ' nın kendi sitesinde Chiron modeli sadece karbon olarak bulunuyor. Acaba güncel üretimde artık ahşap modeli bırakmış olabilirler mi? Bu nedenle kafam biraz karıştı.
Ayrıca sitedeki İngilizce yazıları Türkçe' ye çevirdiğimde chiron modelinin extrem yani zorlu av koşullarına göre hazırlanan bir tüfek olduğunu anlatıyordu. Bu nedenle Ördek ve domuz avlarında rahatlıkla kullanılabilir bir model anlamına mı geliyor. Yoksa çelik kasa olmasından dolayı çok  sağlam bir tüfek özelliğini mi ifade ediyor?
Bu modelden  kısmetse almak istyorum. Tüfeğin ağırlığı 3050.- gr civarında olduğu içi her türlü avda kullanılabilir gibi görünüyor.  Ayrıca Breda Benelli ve Beretta' nın İtalya daki üretimlerine namlu yapıyormuş bu nedenle bayağı ciddi bir marka olduğunu düşünüyorum. Mekanizması da tüfeğin sökülmüş görüntülerinden gördüğüm kadarıyla bayağı güzel ve çok kaliteli görünüyor. Bir de tüfeğin atış testlerinde biraz tepmesi fazla gibi geldi bana görüntülerden. Breda ' nın otomatiklerinden  kullanan ve  Detaylı  Bilgisi olan arkadaşların paylaşımlarını  rica ederim.
1969 AFYON