Gönderen Konu: MİLLET ÖRDEĞİ KIRMAYA BAŞLADI MİLLİ PARKLAR UYUYUN SİZ !!!!!  (Okunma sayısı 17343 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mehmet AKKUŞ

• Müdavim Üyemiz
Malesef 10 günlük tatilde özellikle dışardan gelen ziyaretçiler biz daha sonra gelemeyiz zihniyetiyle meramızda kalan 3-5 kanat keklği kırdılar.bizim gibi belgeli gün sayan avcılarda 2 kasımda avucunu yalar ayakları dökülür gelir
  • Webley Scott (AKUS) SxS 20/66
  • Akus SxS 12/66
  • Özkanlar FX017 12/66
Mehmet AKKUŞ
1973 Kemaliye-ERZİNCAN

Çevrimdışı Mustafa ÖZKOL

• Müdavim Üyemiz
  • Mustafa ÖZKOL 07.07.1977 KAYSERİ 532 776 89 56
Malesef 10 günlük tatilde özellikle dışardan gelen ziyaretçiler biz daha sonra gelemeyiz zihniyetiyle meramızda kalan 3-5 kanat keklği kırdılar.bizim gibi belgeli gün sayan avcılarda 2 kasımda avucunu yalar ayakları dökülür gelir
mehmet abi dışardan gelen derken kendi köylünüzden bahsediyorsunuz...il dışından yabancı biri gelse idi ormancı aranır jandarma aranırdı...

neden aramadınız yetkili kurumları??
  • Akus 20 ga çifte
  • Beretta 686 silver pigeon 12 ga
  • Benelli s90 12 ga
  • Radentis Queen Setter 6 yaşında

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
mehmet abi dışardan gelen derken kendi köylünüzden bahsediyorsunuz...il dışından yabancı biri gelse idi ormancı aranır jandarma aranırdı...

neden aramadınız yetkili kurumları??

şikayet etmek iyide şikayet ettin diyelim jandarma geliyor yoldan bakıp dönüp gidiyor dağa çıkmıyor..çıksa bile avcı aşağıdan görüyor jandarmayı..adamlar resmi arabayla sirenleri açıp öyle geliyor..bunu gören avcı hemen saklanıyor ormanın en derin yerine çıkmıyor ordan..domuz bile giremez saklandıkları yere o kadar ormanlık çalılık yani..oraya zaten çıkmaz jandarma..jandarma gidincede inip gidiyor avcı..ne yapsan olmuyor...helikopterle takip edilmesi lazım..Milli Parkların personeli çoğaltması lazım..denetimler sıklaşmalı..göz açtırmamalı..sırf bu iş için uzman ekipler yetiştirilmeli..araç gereç teçhizat çoğaltılmalı..Avrupa standartlarında bir avcılık asla olmaz olmuyor bizde..varsa yoksa belgeli avcılarla uğraşılır binbir türlü zorluk çıkartılır..avlanıyorlar işde belgesiz kaçak..hani ne yapılıyor..belgeli avcılar olarak keriz durumuna düşürülüyoruz gerek devlet gerekse kaçak avcılar tarafından.
« Son Düzenleme: 24 Ekim 2013, 17:29:02 Gönderen: Şahin BİTEN »

Çevrimdışı Ahmet ŞAKİROĞLU

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI

Bayram tatilindede Kayseriye gelen Erzincanlı bir arkadas kekliklerin tavuk gibi olduğundan 4 haftadırda çok rahat bir şekilde erzincanda av yapabildiğinden bahsediyordu...Erzincanda av açıldımı diye sorduğumuzda bizim için sıkıntı olmaz dedi ;D ;D ;D Onuda gectim adam kuşun azlığından şikayet ediyor ;D ;D ;D
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
Kayseri Merkez Avcılar ve Atıcılık Kulubü
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
Yaşım 40 olduğunda Türkiye de hiçbir şeyin değişmeyeceğini anladım.
Onun için o tarihten sonra Türkiye de bana olan hiçbir şey garip gelmiyor.
İnsanlarımızın tahsilliside tahsilsizi de aynı kafada.
Bunun artık genlerimizden gelen bir zihniyet olduğuna inanmaya başladım.
Burada herkes kendi kanunu kendi koyuyor, devletin kanunları yalnız yazılı olarak duruyor.

Ördek ve keklik vuranlar bunun yanında devede kulak.
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı Güven SARI

• Müdavim Üyemiz
« Son Düzenleme: 27 Ekim 2013, 08:22:55 Gönderen: Güven SARI »
Güven SARI
1967 Ordu Fatsa 0 532 455 28 03

Çevrimdışı Canan GÖRÜR

• Müdavim Üyemiz
  • ADANA BELÇIKA HATTINDA GARİP BİR AVCI
bu isler boyle gitmez sen sikayet etme be  etmeyim kim sikayet edecek avi korumak tabiki bilincli avcilaradan geciyor jandarma yakaladi veya yakaliyamadi mantigiyla olmaz avci jandarmayi arayacak ve aksam oldumu vicdani rahat uyuyacak insanlik gorevimiz olacak saygilar
Canan GÖRÜR
1967 ADANA & BELÇİKA

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Bayram tatilindede Kayseriye gelen Erzincanlı bir arkadas kekliklerin tavuk gibi olduğundan 4 haftadırda çok rahat bir şekilde erzincanda av yapabildiğinden bahsediyordu...Erzincanda av açıldımı diye sorduğumuzda bizim için sıkıntı olmaz dedi ;D ;D ;D Onuda gectim adam kuşun azlığından şikayet ediyor ;D ;D ;D
ahmet sende dese idinya ahh vahh tüğ ne yapacasınız peki çok üzüldüm vah vah vahh demek keklik az .  çok üzüldüm :))) gibi durum takılsa idin
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
bu isler boyle gitmez sen sikayet etme be  etmeyim kim sikayet edecek avi korumak tabiki bilincli avcilaradan geciyor jandarma yakaladi veya yakaliyamadi mantigiyla olmaz avci jandarmayi arayacak ve aksam oldumu vicdani rahat uyuyacak insanlik gorevimiz olacak saygilar
canan abii olmuyor be abii olmuyor. en yakın arkadaşın bile pat karşına çıkıyor. nasıl şikayet edecen . vala sıf bu yüzden 1 ay içinde 8 kişşiyi yalvara yalvara avcılık kursuna yazdırdım . deidm alın arkadaşlar yakında artık bu kadar kolay olmayaca. bu kurs belgesi herzamn alınmıyor. alın dursun sonra ppul alırısnız. onlarda kurs alınca pulları eksiksiz alırız tam avcı oluruz dediler ve şu anda 8 kişiyi kendiş derneğime avcılık kursuna yazdırdım. vede adamlar hatay ilinde baraj inşaatında  çalışıyor şantiyeden beri bütün kağıtları bana yolladılar ben hepsini işini kendim yaptım. onlar limdi kurs açılınca gelecek ve alacalar belgeleri. 
   yani yapacağımız avcılar olarak bu teşvik edin. belgeli avcılığın ne kadar rahat zevkli olduğunu anlatın. teşvik çok önemli uzaklara ava gideriz kafan rahat olur. bi portamda yakalndığında herkeizn avı rezil olur . grup avına uzak avlara gelşmen zor alınca rahat rahat herkez ile ava gidersin tarzınd akonuşlama ryapın. emin olun deidğim kişiler inşaaat cı vede denizin dibinde gölün için yuaşayan insanlar vede onlar bile alıyorlar artık herşeylerini
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimiçi Abdullah ORUÇ

• Müdavim Üyemiz
  • "Yaradılanı Sev, YARADAN'dan Ötürü"
bir köye şikayet üzerine 3-5 defa jandarma gelse gitse. o jandarmanın korkusuna kaçak avlananların %80 i ava gitmeye korkar. hatta bi kişi yakalanıp okkalı bi ceza alsa, ava giden kalmaz.
bizim koyde bundan 5-6 sene önce sezon içinde yasak yerde iki kişi yakalandı. o zamnın parasıyla 800 tl para ödediler. şimdi adamlar tarlaya mısırları beklemeye giderken bile tüfeği saklayıp gidiyor.

İnsan ürkmesi hayvan ürekmesine benzemiyor arkadaşlar... Bi kere ürkmeleri yeterli.
« Son Düzenleme: 25 Ekim 2013, 13:09:21 Gönderen: Abdullah ORUÇ »
  • Armsan Phenemo 28" - 21" Barrel
  • Best Arms 24" Slug Barrel
Abdullah ORUC
 1982 BURSA

"Yaradılanı Sev, YARADAN'dan Ötürü"

Çevrimiçi Abdullah ORUÇ

• Müdavim Üyemiz
« Son Düzenleme: 25 Ekim 2013, 13:34:32 Gönderen: Abdullah ORUÇ »
Abdullah ORUC
 1982 BURSA

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
bir köye şikayet üzerine 3-5 defa jandarma gelse gitse. o jandarmanın korkusuna kaçak avlananların %80 i ava gitmeye korkar. hatta bi kişi yakalanıp okkalı bi ceza alsa, ava giden kalmaz.
bizim koyde bundan 5-6 sene önce sezon içinde yasak yerde iki kişi yakalandı. o zamnın parasıyla 800 tl para ödediler. şimdi adamlar tarlaya mısırları beklemeye giderken bile tüfeği saklayıp gidiyor.

İnsan ürkmesi hayvan ürekmesine benzemiyor arkadaşlar... Bi kere ürkmeleri yeterli.
abdullah cım düşüncen çok güzel ama öyle değil işte. bizim burda bafra yasak yer kuş cenneti . komple yasak nerdeyse orası. ama herkez orda ördek avında. cza yiyenler de çok. tüfek kaptıranlarda çok. benim arkadaşlar 5500 tl ceza yediler halada oraya aynı yere yıllardır ava gidiyorlar. yani çözüm olmuyor.. olmuyorrrr .. bence iş eğitimde bitiyor. vede teşvik etmek gerekli
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimiçi Abdullah ORUÇ

• Müdavim Üyemiz
onlar kaşarlanmış abi...
onların köküne kibrit suyu... yapcak bişey yok...
Abdullah ORUC
 1982 BURSA

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
onlar kaşarlanmış abi...
onların köküne kibrit suyu... yapcak bişey yok...
abdullah bi abimiz var avcı gecen sene tüfeğini kaptırdı adama direk dediği laf şu. memur bey bakın ava geldim tamam yakaldınız beni ama ava gireyim çıkayım çıkınca teslim edeyim dedi. millet yıkıldı gülmekten. memur olurmu dediya öyle neden olmasın taa nerden ava geldim avımı yapayım bari çıkınca vallahi billahi teslim edecem size dedi. tabi yemedi  memur verirmi daha tüfeği :))
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Canan GÖRÜR

• Müdavim Üyemiz
adem kardesim seni cok iyi anliyorum ama avci arkadaslarinida cok iyi secmen sart belgesiz bir avciyla ava cikma ha tanidik birini gorursen sayet yazi tura at ona gore karar ver ama boyle giderse av kalmayacak hani nasil ormanci ormanin bitmesini istemezse biz avcilarinda av nesilinin bitmemesi icin bazi fedakarliklar yapmak sart saygilar kardesim
Canan GÖRÜR
1967 ADANA & BELÇİKA

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
adem kardesim seni cok iyi anliyorum ama avci arkadaslarinida cok iyi secmen sart belgesiz bir avciyla ava cikma ha tanidik birini gorursen sayet yazi tura at ona gore karar ver ama boyle giderse av kalmayacak hani nasil ormanci ormanin bitmesini istemezse biz avcilarinda av nesilinin bitmemesi icin bazi fedakarliklar yapmak sart saygilar kardesim
   CANAN abicim olmuyor be  hep arkadaş eş dpst akraba etrafımız. diyoruz belge alın aldırdığım adam çok . sadece 1 ay içinde 8 kişiyi av kursuna yazdırdım hepsi alıyor. diyorum ya teşvik ediyorum herkerzi üzerime düşne görevi yapıyorum.
 av bölgeleri belirli yerler olduğu için etrafımızda tanıyanımızda çok olduğu için hep karşılaşıyoruz avda herkez ile. milli parkcılarda zaten arabalarımız dibine geliyor kontrol için araba yanında olan olay b anlattığımda zaten :)) yoksa ava girdiğim kişiler değil yani:)
   bak bugun köyde idim ne yapacan adamımı dövecen yada kızacan sana ne diyecem ne yapacaz jandarmayımı çağıracaz köyümüzün çocukalrı evinin dibinde av yapıyor . olmuyor abicim işte olmuyor :(((
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Canan GÖRÜR

• Müdavim Üyemiz
anladim seni adem kardesim ama onlari av kursuna yazdirmanda cok guzel bir olay seni bu konuda tebrik ediyorum insallah senin gibi insanlardan biraz daha cikar onlarida bilincli bir avci yaparlar ama amalarda cok vergiler her butceye hitap etmiyor aslinda herkes icin cazip bir fiyat yapsa herkeste korkusuzca avlansa nede guzel olurdu devlet ekmeye gore kofte satsa iyi olurdu saygilar
Canan GÖRÜR
1967 ADANA & BELÇİKA

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
anladim seni adem kardesim ama onlari av kursuna yazdirmanda cok guzel bir olay seni bu konuda tebrik ediyorum insallah senin gibi insanlardan biraz daha cikar onlarida bilincli bir avci yaparlar ama amalarda cok vergiler her butceye hitap etmiyor aslinda herkes icin cazip bir fiyat yapsa herkeste korkusuzca avlansa nede guzel olurdu devlet ekmeye gore kofte satsa iyi olurdu saygilar
abicim emin ol dediğim gibi 8 kişi sadece ben kayıt ettirdim hemde adamlar hatayda inşaşat işçisi ordan bütün kağırlatını tedrik ettirp zorla kayıt yaptırdım. kimse işin parasında değil vala herkez vakitten yakınıyor. çok şükür arkadşlarda artık belgeli olacak. az korkutuyorum onlarıdki alsonlar diye.:  arkadaşlar yakında av belgesini herkez alamayacak yeni kanuna göre önüne gelen belge alamıyor. siz alın dursun dedim o şekilde alıyorlar. ama şimödi heveslendiler hemen bütün kağıtları alsakda rahat rahat ava gitsek diye gün sayıyorlar.. beni arıyor hepsi hadi kursu açında alalım kağıtları diye diyorum onlara kursu ben vermiyorum milli parklar verecek :))
   çok şüküğr arkadaşllar eş dost herkezi belgeli yapıyorum. ama şimdi daha dikkatli olmalrını da söyledim normalde gölün dibinde otuyor hepsi hegün ördek avı yapıyorlar. dedim b undan sonra dikkatli olun hergün av yok yakalnırsanız avlanma belgenizi elinizden alırlar diye :))
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Muhittin MARAL

• AvlakForum Üye
  • *
he tamam şimdi oldu.. :D Allah Mesud Etsin diyelim kardeşimize..

teşekkurler abi :)
Muhittin MARAL
1991 SAMSUN/SALIPAZARI

Çevrimdışı Cüneyt ESMER

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
yemin ediyorum daha bir kez bir görevli tutupta gel evraklarını ver demedi. Gecen tavsan avında yol kenarında duruyorum. Bir motorbisikle gibi 4 tekerli bir araç ormanın kenarında dura dura geliyor. "ahaaa" dedim bu görevli herhalde. yanıma geldi "bende sevinçle adamın üstüne başına bakmadan işte evraklar" deyince adam şaşırıp gülmeye başladı bir de üstüne  "dur be kardeşim ne yapıyorsun ben şu ileride villada güvenliğim köpek kayıp onu arıyorum telaşa verme kendini " deyince ne dersin.. :S bende "abi sorma daha şu güne kadar kimse kontrol etmedi benim evraklarımı bende sevinmiştim kontrole gireceğim diye ama nasip değilmiş telaştan üstüne başına da bakmadım kusura kalma" deyince adam tebessümle gülerek rast gele deyip geçip gitti.

yazıklar olsun aldıkları para haram. 10larca kişi tanıyorum evraksız ava çıkıyorlar. Merada hayvan kalmadı vuracak. Hakkım haram zehir zıkkım olsun inşallah. Gelip köy kahvesinde çay içerler anca. Birgün ocakçıya dur cayı ben yapayım deyip verecem çamaşır suyunu...  >:D
« Son Düzenleme: 14 Kasım 2013, 23:39:27 Gönderen: Cüneyt ESMER »
  • Yan-yana Patlar
  • Alt-üst Patlar
  • Sıralı Patlar

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
yemin ediyorum daha bir kez bir görevli tutupta gel evraklarını ver demedi. Gecen tavsan avında yol kenarında duruyorum. Bir motorbisikle gibi 4 tekerli bir araç ormanın kenarında dura dura geliyor. "ahaaa" dedim bu görevli herhalde. yanıma geldi "bende sevinçle adamın üstüne başına bakmadan işte evraklar" deyince adam şaşırıp gülmeye başladı bir de üstüne  "dur be kardeşim ne yapıyorsun ben şu ileride villada güvenliğim köpek kayıp onu arıyorum telaşa verme kendini " deyince ne dersin.. :S bende "abi sorma daha şu güne kadar kimse kontrol etmedi benim evraklarımı bende sevinmiştim kontrole gireceğim diye ama nasip değilmiş telaştan üstüne başına da bakmadım kusura kalma" deyince adam tebessümle gülerek rast gele deyip geçip gitti.

yazıklar olsun aldıkları para haram. 10larca kişi tanıyorum evraksız ava çıkıyorlar. Merada hayvan kalmadı vuracak. Hakkım haram zehir zıkkım olsun inşallah. Gelip köy kahvesinde çay içerler anca. Birgün ocakçıya dur cayı ben yapayım deyip verecem çamaşır suyunu...  >:D
sıkma canını kardeşimmmm hep deriz yaa yasal avcıyız bir gün kaçak iş yaparızx lap diye gelip bulur bizi . o yüzden gerek yok stres yaşamaya sıkıntıya girmeye.
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Murat GÜRSEL

• AvlakForum Üye
  • *
Acaba biz avcılardan vergi diyerek yoktan yere haksız kazanç elde eden bu devlete ne demeli.Asıl  beni vergi mükellefi yerine koyup para alan bu devlet kul hakkına giriyor.Ben ticaret yapan,üstüme ticarethanesi olan bir insan değilim,sadece ve sadece sıfatım avcı,teskeremde de avcı teskeresi yazıyor.Murat Gürsel tic.ltd.şti yazmıyor.Birde biraz geciktimi ödemen eve 7 gün içinde ödenmesi koşuluyla haciz yazısı geliyor,ahlaksızlar.Sonra devlet senden kurallara uymanı istiyor.Devlet aldığı vergilerin karşılığında sana ne veriyor,koskoca bir sıfır,yasak yasak yasak,her yer yasak.Şikayet, kıskanç avcıların işi,ben yapamıyorum oda yapmasın ,mantık bu.Sen dürüstsen dürüstce avını yapacaksın,başkasının canını acıtıp zevk mi alacaksın,göğsün mü kabaracak,eline ne geçecek,bak doğayımı kurtardım diyeceksin.Boş ver devlet bizden aldıklarını maddi ve manevi olarak kendi işçisi ve memuruyla yasak avlanan,kaçakta avlanan,limitleri aşan,belgesiz avlanan,ruhsatsız avlanan,teyple avlanan insanlarla kendileri uğraşsın.Benim doğayı koruyacak kadar gücümün olduğunu sanmıyorum.180 lik çukura girdikten sonra bu devletin vereceği hesap bitmez.Bütün avcıların hakkı var bu devletten.Avlanan hayvanlar bugün varlar yarın yoklar,hafta da 3 gün avlanacaksın oda hava müsait olacak ta ben kuş vuracağım,yabancı devlette hergün açık vurda vur,bizim vurduklarımızla çeşitlilik bitmez,tükenmez.Tüyü bitmemiş asıl biz avcılarız,bir türlü tüylenemedik,devlet habire bizi yoluyor.İmkanı olan verdiği vergilerin hakkını almak isteyen,çektiği eziyetin,gittiği yolların,harcadığı paraların semeresini görmek isteyen avcı kardeşlerime derim ki,nasıl biliyorsan öyle avlan.Ben öyle yapıyorum,avcı kardeşimin nasıl avlandığı beni ilgilendirmez,ilgilendiren tek şey FAR avı yapmamaları nefret ettiğim avlanma metodu.Daha birçok iğrenç avlanma metodları vardır muhakkak ama iş değil bunlar.Benim yasaklara uymayan avcıları savunduğum yok,ama avcılar şartlara göre avlanmayı severler,bu şartları da her avcı kendi belirler.Ben her avcının ne yaptığını öğrenmeye kalksam ne param yeter,ne de zamanım yeter.Gerçek avcı kardeşlerime söyleyecek tek şey,RASGELE.Selamlar
Murat GÜRSEL
1970-Samsun

Çevrimdışı Murat GÜRSEL

• AvlakForum Üye
  • *
İşin özü avcılık eskidendi.Av çoktu,avcı azdı,yasak azdı.Şimdi eline tüfek alan avcıyım diye geçiniyor.Nereye gitsen avcı avcı avcı.Yani yasaklara uymak her avcı için zorlaşıyor.Artık avlanırken kafanın arkasında bile göz olacak.Çünkü yasak peşinde.
Murat GÜRSEL
1970-Samsun

Çevrimdışı Murat GÜRSEL

• AvlakForum Üye
  • *
Şimdi ise av az,avcı çok,yasak çok avcı ne yapsın,kendince çareler arar ve bulur da.Avcılara allah maddi ve manevi kuvvet versin.
Murat GÜRSEL
1970-Samsun

Çevrimdışı Celal DEMİREZEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: MİLLET ÖRDEĞİ KIRMAYA BAŞLADI MİLLİ PARKLAR UYUYUN SİZ !!!!!
« Yanıtla #49 : 18 Aralık 2013, 21:03:31 »
karabük ismet paşa mevkiinde akşam  ördek avı yapıyorlar  >:(kimse ilgilenmiyor gidenlerin adamları var tüm ilgilileri göreve davet ediyorum
1973-karabük