Gönderen Konu: 19 mayıs ve bafrada avlanmak isteyenlerin dikkatine  (Okunma sayısı 3620 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Adem BESTİL

• Free Üye
  • *
19 mayıs ve bafrada avlanmak isteyenlerin dikkatine
« : 14 Kasım 2012, 14:59:52 »
ballıca avlağı denilen bölümde avlanmak isteyenlerin çevre orman müdürlününe başvurarak dilekçe yazmaları gerekmektedir  bafrada dilekçe vermek isteyenlerin çevre orman bölge  müdürlüğü bafra temsilciğine verebilirler adresi( televizyon verici istasyon yanındaki orman işletme şubesi)
                                                                                   ORMAN VE SU İŞLERİ XI. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ
                                                                                                        SAMSUN ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ’ NE

2012-2013 Av Dönemi için, 20.10.2012-24.02.2013 tarihlerinde, avlanması serbest olan III.Grup Kuşlardan; aşağıda tarihini, türünü ve miktarını belirttiğim avı, Ballıca Genel Avlak Sahasında yapabilmem için gerekli iznin verilmesi hususunda;

Bilgi ve Gereğini Arz ederim.

. . / . .  / 2012                       

Adı SOYADI                         
İmza                             

Avcılık Belge No:

Av İzni Talep Edilen Tarih  : . . / . . / 20

Tür Adı                                  Sayısı
Bıldırcın   
Bozördek   
Çamurcun-Kirik   
Çulluk( Orman Çulluğu )   
Elmbaş pakta   
Fiyu   
Kara ördek   
Kılkuyruk   
Macar Ördeği   
Sakarmeke   
Su çulluğu ( bekasin )   
Tepeli Pakta   
Üveyik   
Yeşilbaş   
Çakal   
Tilki   

Adem BESTİL
Bafra kızılırmak avcılar derneği bşk

Çevrimdışı Ahmet VURAL

• Müdavim Üyemiz
Ynt: 19 mayıs ve bafrada avlanmak isteyenlerin dikkatine
« Yanıtla #1 : 15 Kasım 2012, 01:06:38 »
Bilgi ve paylaşım için teşekkürler.
Ahmet VURAL
1954 Ankara

Çevrimdışı Serhat ÇELEBİOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 15 Kasım 2012, 16:01:47 »
Başkan paylaşım için teşekkürler ancak bu işin sonu hiç hoş görünmüyor.Bafra ya gelen avcıları sıkıntılı günler bekliyor.
« Son Düzenleme: 15 Kasım 2012, 16:02:49 Gönderen: Serhat ÇELEBİOĞLU »

Çevrimdışı Ahmet KARA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 29 Ağustos 2013, 15:43:53 »
Başkan paylaşım için teşekkürler ancak bu işin sonu hiç hoş görünmüyor.Bafra ya gelen avcıları sıkıntılı günler bekliyor.
   Geçen yıldan bu yıl daha sıkıntılı olacak.Ülke geneli pul alanlar müracaatta il dışından istek yapanlarla beraber değerlendirilecek ve bu sayı ortalama bir av gününe müracaat eden ilk 70 kişiyle sınırlı.Samsun il geneli pul alanlarda ise ilk müracaat eden 180 kişi içine girebilenler avlanabilecek.Yani avlağa giriş için 12 defa giriş hakkınız olsa dahi avlağa girebileceklerin içerisinde olmak çok zor.Samsun avcılarına ortalama 13000 ördek tahsis edilmiş.Ülke geneli pul alan avcılara ise 5000 civarında ördek tahsis edilmiş.Benim gibi samsun avcısı olupta ülke geneli pul alan avcılar il dışı gelen avcılar gibi değerlendirilip ilk müracaat eden 70 kişi içerisine girmeye çalışacak.Sistemi iyice içinden çıkılmaz bir hale koydular.Haa birde gitmekten vazgeçtiğiniz takdirde iptal edemiyorsunuz.Yıllık giriş hakkınızdan düşülüyor:))

1979 SAMSUN

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 29 Ağustos 2013, 18:10:10 »
... anlayanlara
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Ahmet KARA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 30 Ağustos 2013, 15:10:04 »
Her geçen yıl işler sıkılaşıyor Adem bey.Esas her yer avlak ilan edildiğinde sıkıntının   kralını göreceğiz:))
1979 SAMSUN

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 30 Ağustos 2013, 16:53:56 »
Her geçen yıl işler sıkılaşıyor Adem bey.Esas her yer avlak ilan edildiğinde sıkıntının   kralını göreceğiz:))
ahmetim sorun olmazzzz giderim köyümde yapartım . ördek var çulluk var tavşan var bıldrııcn var geyik var karaca var. domuz var. varoğlu varrr.... eskiden uzaklara gitmiyorduk yine eskiye döneriz lanet ederiz hepsine.. kaçak yaparızzz en kısası millet yapıyordu ne oluyor. bafra göl yasak diye adım bile atmadım ben bikdim bileli herkez yasak yerde avlanıyor hemde her avdfan 50 60 ördek vurup çıkıyr hepsi. bu en az sayı çok olanı yazmıyorum bile. gidip önce yasak kıldıkları yeri kontrol altına alsınlar.
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Ahmet KARA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 03 Eylül 2013, 10:00:04 »
Adem bey, ilin %80 ni devlet avlağı ilan edilince sıkıntılar büyüyecek.Şimdilik idare ederiz tabiki ama gelecek yıllar ne yapabiliriz meçhul...
1979 SAMSUN

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 03 Eylül 2013, 10:23:39 »
Adem bey, ilin %80 ni devlet avlağı ilan edilince sıkıntılar büyüyecek.Şimdilik idare ederiz tabiki ama gelecek yıllar ne yapabiliriz meçhul...
hallederizzzzzzzzzzzz. kimler neler yapmıyorki.ç teyp kurup avlanan yasak yerde ördek avı yapan gece avlanan vsvvs. bizde bulruruz bi çare
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82