Gönderen Konu: Üzümlü koop çifte  (Okunma sayısı 13603 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

barışgökduman

• Ziyaretçi
Üzümlü koop çifte
« : 14 Ekim 2012, 13:23:44 »
Merhaba değerli dostlar,
Yeni aldığım üzümlü çiftemi sizlerle paylaşmak istiyorum.Tüfek hakkında ustaların yorum ve tavsiyelerini bekliyorum.
Saygılar

barışgökduman

• Ziyaretçi
Ynt: Üzümlü koop çifte
« Yanıtla #1 : 15 Ekim 2012, 22:56:51 »
Arkadaşlar fotoğraf yüklemekte sorun yaşıyorum.Yardımcı olabilirmisiniz?
« Son Düzenleme: 29 Ekim 2012, 20:41:58 Gönderen: Barış GÖKDUMAN »

Çevrimdışı Ş.Burak SEZER

• DUCK HUNTER
  • Avlak Yönetici
« Yanıtla #2 : 16 Ekim 2012, 00:30:38 »

http://www.postimage.org

Site zaten türkçe siteye girince GÖZAT a tıklayıp yükleme istediğiniz fotoları bilgisayarınızdan seçip

Boyutlandır: 800x600 kısmını seçip

!!! Aİle içeriği seçmeyi unutmamalısınız !!!

RESMİ YÜKLE yi tıklayıp

yükleme işleminin tamamlanmasını bekleyip bitince

Forumlar için hotlink (1) sağındaki KOPYALA ya tıklayıp forumda ki mesajınıza sağ tıklayıp yapıştır demeniz yeterlidir.

http://www.postimage.org

altta örnek olarak yüklediğim bir foto var.

upload images
Ş.Burak SEZER 
1988 SAMSUN

barışgökduman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 29 Ekim 2012, 20:43:39 »
Burak bey kardeşim o siteye giremiyorum.Güvenli internet uyarı veriyor.

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #4 : 29 Ekim 2012, 21:06:40 »
Burak bey kardeşim o siteye giremiyorum.Güvenli internet uyarı veriyor.
:D Güvensiz görmüşler demek. Güvensiz olanı deneyin ;) Çoğumuzun güvensiz.

Şuradaki üst konu başlıklarına bir göz atın. Başka siteler de var. http://www.avlakforum.com/forum/index.php/board,79.0.html
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

barışgökduman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 29 Ekim 2012, 21:50:08 »

« Son Düzenleme: 29 Ekim 2012, 21:52:30 Gönderen: Barış GÖKDUMAN »

barışgökduman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 29 Ekim 2012, 21:53:50 »

:D Güvensiz görmüşler demek. Güvensiz olanı deneyin ;) Çoğumuzun güvensiz.

Şuradaki üst konu başlıklarına bir göz atın. Başka siteler de var. http://www.avlakforum.com/forum/index.php/board,79.0.html

Volkan bey, Allah razı olsun.

barışgökduman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 29 Ekim 2012, 21:55:12 »
Sonunda aradığım çifteyi bulduğum kanaatindeyim.Ustaların değerli görüş, yorum ve tavsiyelerini bekliyorum. Saygılar

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #8 : 01 Kasım 2012, 23:07:21 »
Usta olarak değilse bile görüşümü yazayım. Fotoğraftan göründüğü kadar çok iyi bir şeye benziyor. Fazla da kullanılmamış veya temiz kullanmışlar. Üzerindeki yazılar bile düzgün ve yazı derinliği falan muntazam. Bu da üretim özeninin bir parçasıdır çoğu zaman. Boyası krom değil kostik boya gibi görünüyor sanki ama güzel. Kapatıp iki elle kabzeden tutarken yanlara sallayınca namlu tıkırdamıyorsa, namludan bakınca eğri büğrü yerler yoksa hoş tüfek. Bence güzel. Güle güle kullanın. Bir de atış yapıp nasıl vurduğuna dağıldığına, size uyup uymadığına da bakmanız iyi olur.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

barışgökduman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 02 Kasım 2012, 21:55:13 »
Tüfeği yaban tv ilan sayfasından aldım.Bu tüfeğin aynısından kayınpederimde var.19 yıldır kullanıyor çok memnun olduğu için aynısını aradım buldum.Yıllar önce üzümlüde tüfek imalatında çalışmış bir abimize gösterdim.Bu tüfeklerin namlusunun çok sağlam ve yakıcı olduğunu söyledi.Tüfekte boşluk yok hatta zor kapanıyor diyebilirim.Namlu içi ve dışı düzgün.İnşallah avda beni memnun eder.Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.
Saygılar

Çevrimdışı Zafer YOLDAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 07 Ocak 2013, 16:01:09 »
hayırlı olsun...tüfek güzel görünüyor..  avda verim alabildiniz mi. fişek seçiyor mu yada siz ne kullanıyorsunuz.. şimdiki fiyatı ne kadardır......
A Rh+ Zafer YOLDAŞ 
SARIGÖL/MANİSA

barışgökduman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 07 Ocak 2013, 22:38:54 »
hayırlı olsun...tüfek güzel görünüyor..  avda verim alabildiniz mi. fişek seçiyor mu yada siz ne kullanıyorsunuz.. şimdiki fiyatı ne kadardır......

Zafer kardeşim merhaba,
Sana şöyle söyleyeyim.Şu anda dört tane tüfeğim var.Elimden de 8 tane tüfek geçti.Ama hiçbirisi ile bu kadar keyifli av yapmadım.Hafif ve yüze çok güzel geliyor.Şokları 2-4 sabit.İnsanı yormuyor.En önemli husus ise namlusu mke çeliği.Vurduğum kuşlara bakıyorum hepsini fitilliyor.Ben genelde ördek avına gidiyorum.Bilirsin ördek avı mesafeli avdır.Ama otomatiğin önünden kaçan ördeği 2 şokla indirdim.Kısacası tam bir klasik avcı tüfeği.Bu tüfeğin aynısından kayınpederimde var.Bende aynısını aylarca netten arayarak buldum.pazarlık bile yapmadım aldım geçtim.Hiç pişman değilim.
Fişek olarak meca ve yaf kullanıyorum.30 gr geçmiyorum.
Selamlar

barışgökduman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : 07 Ocak 2013, 22:43:22 »
Fiyat olarak 500 ile 700 arası geziyor.Ben bir astsubaydan aldım.Ona da vefat etmiş bir arkadaşının eşi satıver diye devretmiş.Tüfeğin parası zor durumda bir insana gideceği için pazarlık yapmadım.700 dedi o fiyata aldım.Bu tüfeğin aynısından almak istersen senin için ilanlara bakar yönlendirme yaparım.

Çevrimdışı Zafer YOLDAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 07 Ocak 2013, 22:48:52 »
Barış bilgi için teşekkürler....bana da bir akrabam 650 tl ye verebileceğini söyledi.. bende huğlu 104A modeli var ve çok ağır... tüfeği daha görmedim.. inşallah temizdir ve ayrıca gravür yaptırmış bakalım hayırlısıysa alacağım..
A Rh+ Zafer YOLDAŞ 
SARIGÖL/MANİSA

barışgökduman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : 07 Ocak 2013, 22:57:11 »
Tek tavsiyem tüfeğin el kundağını çıkar ve kabzeden tutarak salla boşluk varmı diye.Birde 2 fişek attır bir başkasına şöyle 10 15 metreden sesini dinle.Patlama sesi çat diye çıkacak.Yani top patlar gibi değil.
Selamlar

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 07 Ocak 2013, 23:21:59 »
hayırlı uğurlu olsun .. tüfeğin kralını bulmuşsunuz .. çifte olsun , çamurdan olsun derim ben her zaman ... çifteler avcının esas tüfeğidir ... tanıdığım bildiğim eski avcılar hep çifte kullanırdı .. hayatta olanlarsa hala çifte kullanıyor . nadiren poze ... otomatik kullananı hiç görmedim ... ve şöyle ilginç bir tespitte bulundum kendi gözlemlerimle .. otomatik ve poze kullananlar ,  vuramamaktan ve avın canlı gitmesinden çok ça muzdarip oluyorlar .. ama çifte kullananlardan bu tür şikayetler hiç duymadım ... güle güle kullanın .. tüfeğinizde resimlerde göründüğü kadarıyla , güzel bir işçilikle yapılmış ve kaliteli bir ürün ... pişman etmeyecek türden .. verdiğinizin fazlasıyla karşılığı ...  çifteyle avlanmak bir ayrıcalıktır ... saygılar .... O0 O0 O0
  • SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter
1974 samsun . .  104 a 71 o/u . . kral 76 O/U . . Android magnum 76  yarı otomatik  . .

resim gönder

barışgökduman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : 07 Ocak 2013, 23:31:43 »
hayırlı uğurlu olsun .. tüfeğin kralını bulmuşsunuz .. çifte olsun , çamurdan olsun derim ben her zaman ... çifteler avcının esas tüfeğidir ... tanıdığım bildiğim eski avcılar hep çifte kullanırdı .. hayatta olanlarsa hala çifte kullanıyor . nadiren poze ... otomatik kullananı hiç görmedim ... ve şöyle ilginç bir tespitte bulundum kendi gözlemlerimle .. otomatik ve poze kullananlar ,  vuramamaktan ve avın canlı gitmesinden çok ça muzdarip oluyorlar .. ama çifte kullananlardan bu tür şikayetler hiç duymadım ... güle güle kullanın .. tüfeğinizde resimlerde göründüğü kadarıyla , güzel bir işçilikle yapılmış ve kaliteli bir ürün ... pişman etmeyecek türden .. verdiğinizin fazlasıyla karşılığı ...  çifteyle avlanmak bir ayrıcalıktır ... saygılar .... O0 O0 O0
Sağol kardeşim..O0 O0 O0

Çevrimdışı İsmail METE

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #17 : 21 Aralık 2013, 20:15:39 »
bu tüfeğin bir benzeri sadece dipçikte kartal işlemesi olanını 1/4 ve 3/4 şoklusunu bende aldım.ve farklı gramajlarda ve farklı markalarda atma imkanım oldu.
rc sipe 30 gr güzel çalışıyor.tüfekte dediğiniz ses olayını sipe da daha yumuşak veriyor.
yerlide jet 32 gr da güzel.
İsmail METE
1981 DENİZLİ

Çevrimdışı Alper KAYAR

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 26 Aralık 2014, 02:27:22 »
merhabalar ben bunun 16 calibresini buldum bugun namlu yazıları falan aynı gravurlerdede kuş resmı falan war 400 e aldım tufek genel anlamda temızlık olarak aynı fiyat yuksekmi acaba
  • Fabarm xlr5
  • Beretta s-55
evdekı huzur zengınlık budur.

1985-SAKARYA