Gönderen Konu: DKMP ler kapatılıyor  (Okunma sayısı 3048 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mahmut ÖZTÜZÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK = DÜRÜSTLÜK
    • http://img199.imageshack.us/img199/690/6094299.jpg
DKMP ler kapatılıyor
« : 03 Eylül 2019, 10:06:43 »
02.09.2019 21:16 
Türkiye'nin doğal varlıklarının korunması konusunda en önemli anayasal kurumlardan biri olan Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü (DKMP) kapatılıyor. Geçtiğimiz yıl yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde yapılması planlanan değişiklikle ilgili hazırlanan taslağa göre Cumhuriyet döneminin en deneyimli doğa koruma uzmanlarını bünyesinde barındıran DKMP kapatılarak, Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde üç ayrı daire başkanlığı içinde eritilecek. Özellikle eski bakan Veysel Eroğlu döneminde içi boşaltılarak korunan alanların mesire yerine indirgendiği eleştirilerine neden olan DKMP'nin tamamen lağvedilmesi, Türkiye'nin tehdit altındaki doğal alanlarının plansız ve yıkıcı yatırımlarla baş başa bırakılması anlamına geliyor.

Türkiye'nin en önemli doğa koruma kurumlarından biri olan Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 1958 yılından bu yana çeşitli bakanlıkların bünyesinde hizmet veriyor. Milli Parklar, Tabiat Parkları, sulak alanlar ve yaban hayvanlarının korunmasından sorumlu olan kurum, aynı zamanda Türkiye'nin biyolojik çeşitliliğinin korunması için çalışmalar yürütüyor. Türkiye'nin taraf olduğu UNESCO, RAMSAR ve Barselona sözleşmeleri ile GEF (Küresel Çevre Fonu) gibi projelerin yükümlülüklerini de Türkiye adına yürüten DKMP, doğa koruma konusunda yetiştirdiği uzman kadrolarıyla bu konuda önemli bir bilgi birikimine sahip.
  • fabarm xlr compozit
Mahmut ÖZTÜZÜN
0 Rh + 1981 KONYA
Avcilik  bir yaşam tarzidir babadan oğula kalan mirastır

Çevrimdışı Şevki MİRZA

• Müdavim Üyemiz
  • PARTRİDGE HUNTER
Ynt: DKMP ler kapatılıyor
« Yanıtla #1 : 03 Eylül 2019, 10:09:10 »
Bunu araştırdım lakin herhangi bir resmi yazı bulamadım aksine 2500 adet memur alımı yapılcağını duydum
  • Huğlu 103 Ce Süper poze
  • Huğlu Renova
  • Canik 55 shark fc
  • Huğlu 200AC
1985 - Ankara

Çevrimdışı Mahmut ÖZTÜZÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK = DÜRÜSTLÜK
    • http://img199.imageshack.us/img199/690/6094299.jpg
  • fabarm xlr compozit
Mahmut ÖZTÜZÜN
0 Rh + 1981 KONYA
Avcilik  bir yaşam tarzidir babadan oğula kalan mirastır

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 03 Eylül 2019, 11:01:30 »
MİLLİ PARKLAR DAİRESİNE İNŞAATÇI BAŞKAN ATANDI

DKMP Genel Müdürlüğün en önemli birimi olan ve kurumun varlığının yüzde 60'ını oluşturan Milli Parklar Daire Başkanlığı'na, daha önce hiç milli parkta çalışmamış, aldığı eğitimin milli parkçılık ve korunan alanlarla uzaktan yakından ilgisi olmayan bir İnşaat Mühendisi (Şeref Dağdelen) atanarak zaten kurumun içi boşaltılmıştı.  Bu süreçte milli park ve korunan alanlar otel, restoran ve bungalowların yapılabileceği birer inşaat sahaları olarak görülmeye başlandı. Böylece de koruma anlayışı bitirildi.

sağolasın mahmut beyim,..

türkiye

belediye

maliye

adliye

son hecesine baktımda tesadüfmüki bilinmezliğe giden dipsiz bir kuyu velhasılı.

duyarlılığınız ve paylaşım için teşekkürler.
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

The following users thanked this post: Mahmut ÖZTÜZÜN

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #4 : 03 Eylül 2019, 17:20:01 »
Dkmp çok işinde gücünde mi acaba çok merak ediyorum :) facebook üzerinden cezalar vs şunları özel sektöre vereceksin piyasada bir sürü işsiz güçsüz insan var.. Bir güzel eğitimden sonra sahaya süreceksin ne teyp kalır ne kaçak avcı ne gece avı çift vardiye gece gündüz saha da adam kovalayacak bak neler oluyor.. Dkmp nin işini gerçekten yaptığını düşünen kaç kişi var acaba çok merak ediyorum ? Millet sezondan önce çatır çatır avlanıyor arazilerde gören duyan çok icraat yok..
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN, M.Burak METİLLİ, Hüseyin İŞCEN

Çevrimdışı Davut ATACA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 03 Eylül 2019, 17:37:39 »
Dkmp çok işinde gücünde mi acaba çok merak ediyorum :) facebook üzerinden cezalar vs şunları özel sektöre vereceksin piyasada bir sürü işsiz güçsüz insan var.. Bir güzel eğitimden sonra sahaya süreceksin ne teyp kalır ne kaçak avcı ne gece avı çift vardiye gece gündüz saha da adam kovalayacak bak neler oluyor.. Dkmp nin işini gerçekten yaptığını düşünen kaç kişi var acaba çok merak ediyorum ? Millet sezondan önce çatır çatır avlanıyor arazilerde gören duyan çok icraat yok..
Devlet bu kadar aciz mı özel sektörün yaptığı işi yapamayacak kadar? Memlekette özelleştirilmeyen hiç birşey kalmadı oldu olacak komple özelleştirelim gitsin!
1993 Ankara

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #6 : 03 Eylül 2019, 18:32:02 »
Devlet bu kadar aciz mı özel sektörün yaptığı işi yapamayacak kadar? Memlekette özelleştirilmeyen hiç birşey kalmadı oldu olacak komple özelleştirelim gitsin!

Yapabiliyor mu? Herkes isyan da heryer teyp gece avcılığı vs vs bir sürü anormal durumlar bunlar ne olacak ne kadar gidecek Peki? Açıklamasını yaparsanız memnun olurum ben yukarıda zaten yazdım Dkmp işini doğru yapıyor mu diye? Avbis çıktığı zaman herkes isyan modundaydı zaten bağlantı hataları izin alamama durumları sistemin çökmesi vs kota vermeme durumları her neyse..Demekki bir problem var ya Devlet bu işi yapamıyor ya Devlet memurları yapamıyor? İşini kaybetme korkusu olmayan insanların verdiği hizmet tartışılır her zaman heleki Türkiye'de..
« Son Düzenleme: 03 Eylül 2019, 18:34:55 Gönderen: Samet BİRİCİK »
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN, Hüseyin İŞCEN

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 03 Eylül 2019, 19:08:06 »
DKMP malesef  bu ülkede çalışmıyor.
Türkiye nin her bölgesinde av Temmuz da başladı.
Nerede bu DKMP  ?
Samet kardeşime katılıyorum.İşini kaybetme korkusu olmayan kişilerden pekte performans beklemek hayal olur.
Bu konuyu siyasi bir mevzu gibi görüp eleştirmek bence yersiz.
DKMP çalışmıyor malesef.Gerçek olan bu.

• HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Hüseyin İŞCEN

Çevrimdışı Davut ATACA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 03 Eylül 2019, 19:09:28 »
Yapabiliyor mu? Herkes isyan da heryer teyp gece avcılığı vs vs bir sürü anormal durumlar bunlar ne olacak ne kadar gidecek Peki? Açıklamasını yaparsanız memnun olurum ben yukarıda zaten yazdım Dkmp işini doğru yapıyor mu diye? Avbis çıktığı zaman herkes isyan modundaydı zaten bağlantı hataları izin alamama durumları sistemin çökmesi vs kota vermeme durumları her neyse..Demekki bir problem var ya Devlet bu işi yapamıyor ya Devlet memurları yapamıyor? İşini kaybetme korkusu olmayan insanların verdiği hizmet tartışılır her zaman heleki Türkiye'de..
Devlet yapamıyor diye birşey yok yapmıyor yapmak istemiyor. Bu sadece dkmp ile sınırlı değil, sistematik olarak devletin her kurumu satılıyor. Hem herkes diyor dış güçler oyun oynuyor diye hemde nerde yabancı var onlara satılıyor devlet kurumları. Yarın dkmp özelleştirildiginde neler yapabileceklerini düşüne biliyormusunuz? Bunun sonu ormanları satmaya kadar gider yarın kendi köyünde vatanında piknik yapmana bile izin verilmediğinde özelleştiremeyi savunursunuz. Devlet daha dkmp denetleyemiyor kendi memuruna yaptırım yapamıyor sa hiç bı halta yarama ordu yu polisi meclisi de özelleştirelim o halde baksaniza ne halde o kurumlar.
1993 Ankara

Çevrimdışı Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #9 : 03 Eylül 2019, 19:16:44 »
Yıllardır varda neoldu ?
Av popülasyonumu çoğaldı ?
Avcılık sistemi mi düzeldi ?
Ne iş yapar bu kurum,görevi nedir,varmı bilen ?
Tabeladan ibaret bence.
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN, Samet BİRİCİK

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 03 Eylül 2019, 19:46:00 »
Devlet yapamıyor diye birşey yok yapmıyor yapmak istemiyor. Bu sadece dkmp ile sınırlı değil, sistematik olarak devletin her kurumu satılıyor. Hem herkes diyor dış güçler oyun oynuyor diye hemde nerde yabancı var onlara satılıyor devlet kurumları. Yarın dkmp özelleştirildiginde neler yapabileceklerini düşüne biliyormusunuz? Bunun sonu ormanları satmaya kadar gider yarın kendi köyünde vatanında piknik yapmana bile izin verilmediğinde özelleştiremeyi savunursunuz. Devlet daha dkmp denetleyemiyor kendi memuruna yaptırım yapamıyor sa hiç bı halta yarama ordu yu polisi meclisi de özelleştirelim o halde baksaniza ne halde o kurumlar.
Bakınız o iş asker ya da polise devrolsa durum farklı olabilir.
Bu sene iki ayrı av organizasyonunda jandarma tarafından hem av hemde bagaj kontrolüne tutuldum.
Jandarma ve polis gibi kolluk kuvvetleriyle Orman muhafaza memurunu bir tutamazsınız.
Sonra devlet neden yapmak istemiyor ?
Valla köylerde jandarmaya yetki vereceksin ,bir iki kişiye de sağlam kösnüttüreceksin bak bir daha tüfeğe elini süren oluyor mu'?
Biz toplum olarak zorla, dürterek,mecbur kalmadıkça kurallara uymasını seven bir Millet değiliz.
Bu sebeble âğır para cezaları şart.Her ilde 2  3 kişiye şöyle  kallavi bir iki ceza yazmak yeterli.
Arada sırada olsa yazıyorlar ama yetersiz.

Birde sorun şu hepimizin etrafında illegal avlanan kişiler var.

Bir bu arkadaşları biliyor fakat tepkimizi veremiyoruz.

Bu tarz adamların masalarına oturmayacağız,muhabbet
etmeyeceğiz,esnafsa alışveriş yapmayacağız.

İlk önce biz dışlayacağız.
Var mı bunları yapan ?

« Son Düzenleme: 03 Eylül 2019, 19:51:35 Gönderen: Suat ÇALIŞKAN »
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #11 : 03 Eylül 2019, 20:21:19 »

Davut bey siz konuyu farklı noktalara çekiyorsunuz siyasi vs olarak bakmaya başladınız konumuz DKMP nin hiçbir işe yaramadığı yıllardır çalışmıyor yetersiz bir kurum çok açık ve net şikayet etsen gelmez jandarmayı arasan benim işim değil der eee sorun nerde ?  ..Devlet yapsın o zaman buyrun ne zaman yapılacak ne değişecek ne yapmış veya bu zamana kadar..Devlet dairelerinde görüyoruz işlerin ne denli yavaş işlediğini çözümünüz nedir ? Devlet yaptıramıyor ise ne yapacak Bu işi çözecek gene Devlettir ama Yıllardır çözülemeyen sorun denetleme.. Saha denetlemelerini Taşeron firmaya versin bak nasıl denetleme oluyor görelim bide adamlara yazdıkları ceza başına prim vereceksin avlaktaki adamları tek tek denetlerler valla mekanizma budur Yapamıyorsan yapacak kişileri getireceksin yaptıracaksın çözüm bu ..
« Son Düzenleme: 03 Eylül 2019, 20:22:21 Gönderen: Samet BİRİCİK »
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

Çevrimdışı Davut ATACA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 03 Eylül 2019, 20:34:56 »
Davut bey siz konuyu farklı noktalara çekiyorsunuz siyasi vs olarak bakmaya başladınız konumuz DKMP nin hiçbir işe yaramadığı yıllardır çalışmıyor yetersiz bir kurum çok açık ve net şikayet etsen gelmez jandarmayı arasan benim işim değil der eee sorun nerde ?  ..Devlet yapsın o zaman buyrun ne zaman yapılacak ne değişecek ne yapmış veya bu zamana kadar..Devlet dairelerinde görüyoruz işlerin ne denli yavaş işlediğini çözümünüz nedir ? Devlet yaptıramıyor ise ne yapacak Bu işi çözecek gene Devlettir ama Yıllardır çözülemeyen sorun denetleme.. Saha denetlemelerini Taşeron firmaya versin bak nasıl denetleme oluyor görelim bide adamlara yazdıkları ceza başına prim vereceksin avlaktaki adamları tek tek denetlerler valla mekanizma budur Yapamıyorsan yapacak kişileri getireceksin yaptıracaksın çözüm bu ..
Siyasi olarak görüyorum çünkü amaç çözüm üretmek falan değil amaç siyasi. Eger dkmp doğru dürüst iş yapmiyorsa çözüm özelleştirmek değil adam gibi çalışmasını sağlamaktır bu tür kurumları satmak ,özelleştirmek doğayı ve memleketi kapitalist şirketlerin insafına bırakmaktır. Siz dkmp ı sadece kaçak avcıya ceza yazan bı kurum olarak mı görüyorsunuz? Bi kurumu özelleştirirseniz alan şirket para kazanmak için herşeyi yapacak senin doğan ve ya avcılığın umrunda olmayacak zaten çığırından çıkan avcılık tamamen paralı ve anlamsız hale gelecek.
« Son Düzenleme: 03 Eylül 2019, 20:38:16 Gönderen: Davut ATACA »
1993 Ankara

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #13 : 03 Eylül 2019, 20:52:04 »
Siyasi olarak görüyorum çünkü amaç çözüm üretmek falan değil amaç siyasi. Eger dkmp doğru dürüst iş yapmiyorsa çözüm özelleştirmek değil adam gibi çalışmasını sağlamaktır bu tür kurumları satmak ,özelleştirmek doğayı ve memleketi kapitalist şirketlerin insafına bırakmaktır. Siz dkmp ı sadece kaçak avcıya ceza yazan bı kurum olarak mı görüyorsunuz? Bi kurumu özelleştirirseniz alan şirket para kazanmak için herşeyi yapacak senin doğan ve ya avcılığın umrunda olmayacak zaten çığırından çıkan avcılık tamamen paralı ve anlamsız hale gelecek.

DKMP nin amacını biz biliyoruz da ne yapmışlar bunu söylerseniz bende merak ediyorum kaç tane sulak alan kurtarılmış ülkemizdeki ormanlara faydası nedir bu DKMP nin  ? Ben sürdürülebilir avcılık yönünden bakıyorum DKMP ye çünkü avcıyım ormanseverlerin kaç tanesi DKMP ye sormuş siz ne yaptınız diye ?  Ormanlarımız olursa av olur sulak araziler olursa av olur yasak zamanda avlanmayı engelleyemezsen ormanda olsa hiçbir şey olmaz malesef ve 10 senedir hiçbir şey düzgün gitmiyor dahada kötüye gidiyor paralı sistem zaten mevcut vergi ve pul parası veriliyor daha nasıl paralı olacakki ? DKMP şu anda ne yapıyor da gitmesine karşı çıkıyorsunuz =) Ben şahsen hiç memnun değilim 10 senede 1 kere denetlendim sadece düşünebiliyormusunuz ?  3-4 kez sordum bu soruyu cevap alamıyorum hiçbir türlü Bunu yapacak kişiler kurumda çalışanlardır..Devlet hertürlü imkanı veriyor 4x4 aracını mazotunu vs herşey mevcut ama çalışacak adam deseniz varmı bence yok kimse kusura bakmasın
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

The following users thanked this post: Hüseyin İŞCEN

Çevrimdışı Davut ATACA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 04 Eylül 2019, 00:51:26 »
Siz çok yanlış yerdesiniz. Ben dkmp ın işini iyi yaptığını savunmuyorum, özelleştirilmesine karşı olduğumu söylüyorum siz hâlâ ne diyorsunuz? Dkmp çalışmıyor diye neden satılmasını savunuyorsunuz? Pekâlâ isim ve sistem değişikliğiyle yeniden bi kurum kurulup liyakat lı ve bilgili kişilerle gayet yararlı işler yapılabilir. Boşu boşuna sizinle tartışıp konuyu gereksiz ve faydasız ca uzatmaya gerek yok. Bana göre devlet kurumlarının özelleştirilmesi çok az ve yüzeysel şekilde halka yarar sağlar, özel şirketlerin yapıp başarı ve kâr elde ettiği işleri devletin yapamaması saçma ve aşağılık bir durumdur.
1993 Ankara

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #15 : 04 Eylül 2019, 00:55:37 »
Sizin kendi fikrinize göre yanlış olabilir özelleştirme yerine göre kurumuna göre çok yararlı bir olaydır.. Bunca yıl yapmamış ve yapmaya niyeti olmayan devlet dairesini yan gelip yatma yeri olarak gören kurumlar zarar eder :) şimdi yok edilen bir dkmp için tartışılacak bişey kalmamıştır artık.. Çok güzel oldu inşallah bir daha dkmp diye bişey olmaz varlığı belli olmayan bir kurumun yokluğu hiç anlaşılmaz
« Son Düzenleme: 04 Eylül 2019, 00:57:41 Gönderen: Samet BİRİCİK »
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

Çevrimdışı Mehmet KILIÇ 41

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #16 : 04 Eylül 2019, 01:17:00 »
Selamunaleyküm avcı abiler. Nacizane düşüncem iç işleri bakanlığına bağlı jandarma gibi adına doğa devriyesimi deriz yaban karakollarımı deriz bir birim kurulsun. Sınırlarımız içerisinde tüm kırsal alanlardaki canlı hareketliliğinin koruma kontrol ve popülasyon takibini yapsın. Tabiki uzman kişilerle. Sözleşmeli erlerimiz de devriyeci olsunlar.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• tek kırma huğlu
  • çift kırma huğlu
  • sarsılmaz magic
  • setter

Mehmet KILIÇ
1982 İZMİT