Gönderen Konu: Beretta A400 Xtreme Camo Max5 Kick Off Gun Pod  (Okunma sayısı 14550 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Beretta A400 Xtreme Camo Max5 Kick Off Gun Pod
« Yanıtla #50 : 24 Mart 2018, 00:15:06 »
fatih bey el kundağının oynamasını bilemiyorum hiç kurcalamadım maxsusu ama piston temizliği diye bir şey yok aynısı benimkindede var.actif valve sistem piston kendi kendini temizliyor ben sadece av sezonu kapanınca adettendir diye  balata spreyiyle temizlerim o kadar. tetik gurubuda aynı benimkiyle ne temizlemede nede kullanımda herhangi bir sıkıntı yok gayet yalın.
emrah bey fayda fiyat endeksine bakarsak ne yerliler nede ithal tüfekler, parasının karşılığını vermiyor bence(eski ithaller hariç). şuanki yerliler eskiye oranla biraz daha iyi olsada hala servisleriyle övünen markalarımız mevcut.''servisimiz iyi''demek bizim silahlar sorun çıkarır demekle aynı şey,''kolay kolay bozulmaz '' diyebilmeliyiz mesele bu... ithallerde cnc nin bu kadar öne çıktığı bu dünyada o paraları etmez. gerek kozmetik gerekse mekanik bir çok sorun yerliler kadar olmasada onlardada var.
bir eleştirimde medyaya,şu yerli sanayimiz arabeskinden bir kurtulamadık gitti. iwa'yı gösteriyorlar kaç gündür yav allah için birde önemli markaların stantlarını dolaşında yeni modellerin bilgilerini ilk ağızdan alalım yahu...korkmayın ithalleri anlatınca yerli silahlarımızın satışı düşmez,ikisinin müşteri pörtföyü ayrı,işini nispeten iyi yapan firmalarımızın satışıda artıyor,zaten ekserisinin üretimlerinin %90'ı ihracata gidiyor.
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Fatih YAZICI

• Müdavim Üyemiz
  • Çocukluğunda şahit olduğu avlarla avunan bir adam
« Yanıtla #51 : 24 Mart 2018, 00:33:15 »
Emrah Bey öncelikle belirtmek isterim ki ben bu işin ustası ya da bir bileni değilim. Zaten görüldüğü üzere yüzeysel olarak değerlendirdim ve herkesin de görebileceği şeyleri dile getirmiş oldum. Beretta ya da Browning hakkında olumsuz bir şey ifade ederken içimin nasıl cızz ettiğini anlatamam.
Yukarıda bahsi geçen ve üzerinde Browning yazan tüfeğin bir Belçikalı tarafından ne tasarlandığına ne de yapıldığına inanmıyorum.
Türkiyeli tüfeklerin bir gün Avrupalı tüfeklerden daha iyi olacağını ümit etmek artık daha kolay. Ama bu benim ya da bizim çaremiz değil. Çünkü Avrupalılar gittikçe kötüleşerek bize yaklaşıyorlar.
Öyle zannediyorum ki bu yazılanları bizim Türk firmalarının sahipleri veya çalışanları da görüyorlar. İsterdim ki birisi de kendi yaptığı tetik grubunu şuraya koysun da meydan okusun. Berettanın tetik grubu ile bizimkinin tetik grubunu konuşalım. En iyi vaadleri yakın servis. O da bin bir münakaşalı, kargo parasına kadar yerlerde sürünen bir laf kalabalığı.
Ben Türk malı bir tüfeğe bir Beretta parası vermeye hazırım. "Ben Berettadan iyi yaparım." demeye hazır bir firmamız var mı?
Biz yerlilere haksızlık yapmıyoruz. Yerliler arka sıralarda oynamayı daha karlı buluyorlar.
Avrupalıların bizden daha iyi oldukları bir gerçek. Onların bir takaları bir de amiral gemileri var. Bir pazar reyonları bir de koleksiyon reyonları var. Bizim firmalarımızın en iyi sloganı "Biz malımızın arkasındayız." En iyi reklamı da "Ürünlerimizin yüzde sekseni dış pazarlarda alıcı buluyor."
Üzerinde Türk Malı yazan ve dünyada bir numara olan bir şeyi görmeyi o kadar çok isterdim ki. (Ayran hariç)
Eğer ben ölmeden önce bütün dünyaya şapka çıkarttırabilecek bir silah üretebilirsek, toprağın altının kaç km olduğunu düşünmeden, rahatça ölebilirim o zaman.

Fatih Hocam, maksus mu yapıyorsunuz bunu :D

Kıyaslamaları görünce, Erol abinin; yerli tüfeklere haksızlık mı ediyoruz sözünü de düşünerek, olaya biraz fiyat fayda açısından bakmak istedim. Anlatmaya çalışacağım şey,övgü veya yergi değil.. Asla kötüleme amacı gütmüyorum. Sadece fikirlerimi paylaşmak istedim, yanlışlarım varsa lütfen düzeltin..

Şimdi, A400 ve Maxus fiyatları Türkiye pazarında ortalama 10,000 tl civarında..
Yurtdışında hem Avrupa hem de Cabelas fiyatlarına baktım, aşşağı yukarı aynı fiyatlar ve ikisi de ortalama 1300-1400 dolar..
Onların kendi parasıyla 1300 lira, bize göre dolar kurundan hesaplarsak 5,500 tl civarı.. Tl bazında bizdeki fiyatla yarı yarıya fark var..

Türkiyede, iyi marka/model diye tabir ettiğimiz ortalama 2000 tl fiyata sahip bir tüfeğin, fabrika çıkış maliyeti (vergiler hariç) en fazla 400-500 tl yi geçmiyor.
Şimdi bu maliyet bu şekilde iken, yurt dışında bizim paramıza 5000 tl ye satılan bir tüfeğin fabrika maliyeti sizce nekadar olabilir ? Onların da mutlaka kendi ülkelerine göre ödedikleri vergi payları vardır..
Special tüfeklerden bahsetmiyorum normal ve bilinen modeller.

Bu maliyetleri göz ününe alırsak, gerçekten yerli tüfeklere haksızlık mı ediyoruz, yoksa avrupa tüfeklerden, olması gerekenden fazlasını mı bekliyoruz ? Benim aklım hep buraya takılıyor..
Kişilik yapısı olarak, Fatih Hocam kadar detaycı ve titiz değilim, Onun tüfekte gördüğü detay hataların genelini görmezden gelip es geçebilirim.
Mesela pat diye bu parayı verip tüfek alacak kadar zengin değilim. Hadi diyelim ki çalışıp didinip 10 bin tl verip bir tüfek aldım ve tüfekte böyle hatalar gördüm, ben dahil bir çok kişinin hoşuna gitmez..
Asıl değinmek istediğim nokta, neden bu tip hatalar oluyor ? Bahsettiğim maliyetler mi bu işe sebeptir ? Yoksa bunlar otomasyonun cilveleri mi..?
Fiyat / fayda dediğimiz denge, sadece ekonomik olup işe yaramak mı, yoksa ödenilen paranın tam anlamıyla karşılığını görebilmek mi...?
  • Prestige Custom Sidelock E. S&S
  • Sauer Beretta S56 E. O/U
  • Beretta Xplor Action Semi Auto
Fatih YAZICI 1964 
Bursa

The following users thanked this post: Fatih S.M.YAPAR, Emre HİKMETOĞLU, Emrah AKDENİZ, M.Burak METİLLİ

Çevrimdışı Fatih YAZICI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #52 : 24 Mart 2018, 00:43:14 »
@Fatih S.M.YAPAR Bey şu fotoğraftakinin aynısı mı sizin tüfeğinizdeki?

« Son Düzenleme: 24 Mart 2018, 00:45:04 Gönderen: Fatih YAZICI »
Fatih YAZICI 1964 
Bursa

The following users thanked this post: Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #53 : 24 Mart 2018, 00:54:38 »
delikleri daha yuvarlak , iç yapısı gerisi aynı.
fotoda görünen gibi

• İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

The following users thanked this post: Fatih YAZICI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #54 : 24 Mart 2018, 00:57:44 »
similasyonu daha net

upload image
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Fatih YAZICI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #55 : 24 Mart 2018, 01:01:41 »
Bir önceki mesajda yazı boyutunu ayarlayamadım, özür dilerim.
Sizin tetik gurubu aynı ama gaz odası farklı.
Maxusun gaz odası sökülmüyor, yay çıkarılamıyor ya da ben yapamadım. Dışardan temizleneceği izlenimi verdi bana. Bir kullanıcının konuyu aydınlatması gerek.
Tabi bir de alışkanlıklarımız var. Ben öğlen arası dinlenme sırasında bile çoğu zaman tüfek temizlerim.

delikleri daha yuvarlak , iç yapısı gerisi aynı.
fotoda görünen gibi

Fatih YAZICI 1964 
Bursa

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #56 : 24 Mart 2018, 01:13:08 »
benimkide sökülmüyor fatih bey,sökmeyede  gerek yok zaten.resimde görülen yay pistonun değil.
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #57 : 24 Mart 2018, 03:44:55 »
Kıymetli Hocam ,
Açılı bant sizin için sorun değilse ve deneyerek alma şansınız var ise SBE 3 yakında burada olur gibime geliyor.
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

• Expert Üye
« Yanıtla #58 : 24 Mart 2018, 03:49:04 »
Yazıp yazıp siliyorum inanınız, armudun sapı elmanın çöpünden dolayı.

Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

• Expert Üye
« Yanıtla #59 : 24 Mart 2018, 03:56:00 »
Hocam bu işin çözümü basit, daha ucuza daha kaliteli ve daha iyi bir önerim olabilir.
Yalnız ağaç ve 76 mm fişek yatağına haiz.Sorun olur mu ?
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Ali TATAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #60 : 24 Mart 2018, 09:57:39 »

Maxus
Ali TATAR
1985 Antalya

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #61 : 24 Mart 2018, 11:25:36 »
Yerli y oto tüfeklerde Huğlu 401 ve Armsan PARAGON kullanma şanşım oldu.
Sorulduğunda Huğlu nun y oto tüfek yapmayı beceremediğini söyler bir çok kişi.
Armsan a gelince TR de en iyi ilk 3 y oto içerisine kesin girer diyebileceğimiz bir marka .
Ancak ikisini de kullanmış biri olarak Huğlu nun kinetik model otomatiğinin  Armsan la mukayese edilince bile haksızlığa uğradığını söylemek  isterim.
Kısacası arpacığı gösterdiği yeri vuran ,saçma grupmanı kesinlikle çok çok daha iyi bir tüfekti Huğlu.
Ve Armsan ın yarı fiyatıydı.
Bu iki yerli tüfeğin yanında bir Baikal Üst alt çifte ,bir de Haniç çiftem  vardı kullandığım.
Ve arada denediğim Benelli Süper Vinci, Franchi First Class,bir kaç tane A400 ve Affinity de mevcuttu.
Stoeger m3000 ve Sadık Akdaş üretimi W&S  X12 de denediğim silahlardan bi kaçıydı.
En son deneyerek aldığım A300 Outlander tüfeğimde dahil olmak üzere şu kanıya vardım.
Yerli tüfeklerde Armsan ve Stoeger in arpacığın gösterdiği yeri vuramadığını.
Huğlu ve W&S un sa kesinlikle çok başarılı tam bir F/P ürünü olduklarını söyleyebilirim.
Benelli Vinci ,Affinity,First Class,A400ve A300 Gibi ithal tüfeklerde denediklerimde arpacığın gösterdiği yeri vurduklarını saçma grupmanlarında yerli tüfeklerle aralarında  aman aman farklar olmadığını söylemek isterim.
Hatta şunu net olarak söyleyebilirim
Huğlu 401 kinetik ve Baikal 27EM 1C bu iki tüfeğin diğer tüfeklerden çok daha iyi olduğunu söylemek istiyorum.
Sonuç : Bu iki tüfeği sattığıma pişmanım.
İyi tüfekte marka ve model olmuyormuş.İyisine denk gelince hiç özenti yapmadan, değiştirmeden parçalanana kadar kullanın.
İyi tüfek benim için sahibine av vurdurandır.
Kasasına ismini siz yazarsınız.Takıntı yapmayın.😀😀😀

• HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK, Ali TATAR, Fatih S.M.YAPAR, Emrah AKDENİZ, Fatih YAZICI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #62 : 24 Mart 2018, 11:57:45 »
suat  beyin kullandığı huğlu 401  bende kullandım.bana 4 yıl dayandı,bana denk gelen örneği iyi değildi demekki.tüfekte mekanizmada dahil lakır lakır oldu,2. fişeği ağızada almaz olunca vazgeçtim. aynı yıllarda arkadaşım aldı huğlu 401 hala kullanıyor tık yok.
suat beyin baikal tecrübesine bende katılıyorum.2 tane çiftesini bende kullandım tek kırmasıda dolabımda,en iyi avları rus çifteyle vurdum.en az yaralı o tüfekle bırakmışımdır,en çok vuruş yüzdeside o silahlaydı.fayda fiyat endeksi gözetilecekse kesinlikle baikal daha mantıklıdır.
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN, Fatih YAZICI

Çevrimdışı Fatih YAZICI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #63 : 24 Mart 2018, 12:03:55 »
Şunları da şuraya ekleyelim de hareketli gaz pistonu incelenmiş olsun.

Fatih YAZICI 1964 
Bursa

The following users thanked this post: Ali TATAR, Fatih S.M.YAPAR, Suat ÇALIŞKAN, Doğan ATEŞ

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #64 : 24 Mart 2018, 12:12:16 »
suat  beyin kullandığı huğlu 401  bende kullandım.bana 4 yıl dayandı,bana denk gelen örneği iyi değildi demekki.tüfekte mekanizmada dahil lakır lakır oldu,2. fişeği ağızada almaz olunca vazgeçtim. aynı yıllarda arkadaşım aldı huğlu 401 hala kullanıyor tık yok.
suat beyin baikal tecrübesine bende katılıyorum.2 tane çiftesini bende kullandım tek kırmasıda dolabımda,en iyi avları rus çifteyle vurdum.en az yaralı o tüfekle bırakmışımdır,en çok vuruş yüzdeside o silahlaydı.fayda fiyat endeksi gözetilecekse kesinlikle baikal daha mantıklıdır.
Sn YAPAR
Genelleme yapmak yanlış olabilir belki ama iyi bir örneğine denk gelinen tüfek değiştirilmemeli kesinlikle.
Merak ,özenti  ve farklı güzellikleri tatmak istiyor insanoğlunun nefsi.
Ama inanın bazen uzaktan sevmek daha güzel.
Maliyetsiz, risksiz .😀😀😀😀

Bu arada Fatih Hocam a teşekkürlerimi iletiyorum.Bu detaylı fotoğrafları bizimle paylaştığı için.
Sağolsun ,varolsun.
« Son Düzenleme: 24 Mart 2018, 12:15:41 Gönderen: Suat ÇALIŞKAN »
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Fatih S.M.YAPAR, Fatih YAZICI

Çevrimdışı Alp BALABAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #65 : 24 Mart 2018, 13:34:56 »
Maxusun gaz odası sökülmüyor berettanın ki iki parça ama maxusunkinin sökülmesine gerek yok.temizlemek için yumuşak diş fırcası çok iş görür. Yeni modellerinde piston sleeve ile piston birleşik değil ayrı piston tek parça. Eski modellerinde birleşikti. Maxus sökülüp takılması diğerlerine göre biraz daha rahat bir tüfek.
« Son Düzenleme: 24 Mart 2018, 13:36:40 Gönderen: Alp BALABAN »
Alp BALABAN
1984-Manisa

Çevrimdışı Fatih YAZICI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #66 : 24 Mart 2018, 14:15:36 »
Yukarıda yazdığım her şeyi toplayıp sonuca baktığımda Maxusla A400 Exreme arasında bir seçim yapmak gerekirse sanırım ki kabulüm A400 Extremeden yana olacak.
Evet boyacı, badanacı, kaplamacı başarısız ama mekanikçi iyi.
Fatih YAZICI 1964 
Bursa

The following users thanked this post: Fatih S.M.YAPAR, Doğan ATEŞ

Çevrimdışı Fatih YAZICI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #67 : 24 Mart 2018, 14:19:37 »
Şu Benelli SBE 3ü de bir incelemek gerek Tuncay Bey.

Kıymetli Hocam ,
Açılı bant sizin için sorun değilse ve deneyerek alma şansınız var ise SBE 3 yakında burada olur gibime geliyor.
Fatih YAZICI 1964 
Bursa

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN

Çevrimdışı Doğan ATEŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #68 : 24 Mart 2018, 16:40:35 »
Fatih Bey
Selamlar bir adım arkanızda sizi takip ediyorum size zahmet oluyor ama konuştuğumuz üzere alma Arife’sinde benim için çok kıymetli paylaşımlarda bulunuyorsunuz eksik olmayın
Ellerinize sağlık
Saygılarımla
  • Beretta 686 Silver Pigeon 1
  • Beratta A400 Lite Sentetik
  • İmpala Plus 66
1977 İzmir

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #69 : 24 Mart 2018, 21:32:08 »
fatih bey,bu kadar detaya indikten sonra,tüfekte temel özelliklerden konforu kinetik bozmasın,meralarda ağrı kesiciyle dolaşmakta var...yok bi bakim acıda sevdaya dair derseniz başka ;)
gazlılar helede ported şoklarla havalı tüfeğe dönüyor nerdeyse :)
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Alp BALABAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #70 : 19 Mayıs 2018, 10:20:58 »
a400 Xtreme kullanmadım ama benzer özelliklerde olan lite modelini kullanıyorum. Daha sonrada maxus aldım onuda kullanıyorum benzer özelliklerdeki tüfekler. Maxus u ilk alsaydım a400 almazmışım. A400 kötü bir tüfek olduğu için değil maxus kadar iyi olmadığı için :) ikisinede sahip ve kullanan biri olarak yazıyorum bunları. Benzer özelliklerde ikisininde kendine göre üstün olduğu yanları mevcut ama genel anlamda maxus daha iyi bir tüfek bana göre tek pişmanlığım 76 namlu almadım maxus u. Şahsen göl avında maxus un üstüne tüfek yoktur gibime geliyor sbe kullanmadım ve görmedim hakkında konuşamam ama bizim buralarda maxus lar resmen show yapıyor ve sürekli kullanıcısı çoğalıyor. A400 kullanıcılarının boynu bükük a400 ler satılıp maxus alınıyor.Fiyat konusuda satış fiyatının yarısını hakettiğini düşünüyorum ama malesef bizde pahalı arabalarda aynı değilmi ?   Yerli tüfekler belli bir kaliteyi geçemez çünkü onların işleride çok zor vergi yükleri ağır kaliteli tüfek üretiklerinde avrupa  fiyatına satmak zorunda kalırlar ve kimse almaz çünkü önyargı oluştu.
Alp BALABAN
1984-Manisa

Çevrimdışı Doğan ATEŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #71 : 19 Mayıs 2018, 19:03:46 »
Merhaba Alp Bey,

Maxus’u sizin gözünüzde, daha iyi tüfek yapan 3 etken nedir? diye sorsam... objektif olarak hangi özelliklerini sayabilirsiniz???.Aynı anda 2 tüfeğe de sahip olduğunuz için sizin görüşünüz değerli olacaktır.
a400 Xtreme kullanmadım ama benzer özelliklerde olan lite modelini kullanıyorum. Daha sonrada maxus aldım onuda kullanıyorum benzer özelliklerdeki tüfekler. Maxus u ilk alsaydım a400 almazmışım. A400 kötü bir tüfek olduğu için değil maxus kadar iyi olmadığı için :) ikisinede sahip ve kullanan biri olarak yazıyorum bunları. Benzer özelliklerde ikisininde kendine göre üstün olduğu yanları mevcut ama genel anlamda maxus daha iyi bir tüfek bana göre tek pişmanlığım 76 namlu almadım maxus u. Şahsen göl avında maxus un üstüne tüfek yoktur gibime geliyor sbe kullanmadım ve görmedim hakkında konuşamam ama bizim buralarda maxus lar resmen show yapıyor ve sürekli kullanıcısı çoğalıyor. A400 kullanıcılarının boynu bükük a400 ler satılıp maxus alınıyor.Fiyat konusuda satış fiyatının yarısını hakettiğini düşünüyorum ama malesef bizde pahalı arabalarda aynı değilmi ?   Yerli tüfekler belli bir kaliteyi geçemez çünkü onların işleride çok zor vergi yükleri ağır kaliteli tüfek üretiklerinde avrupa  fiyatına satmak zorunda kalırlar ve kimse almaz çünkü önyargı oluştu.

@Fatih Bey ,kusuruma bakmayın  konuyu dağıttıysam af ola 😊,sizin incelemeleriniz teknik olarak çok aydınlatıcı oldu bir de kullanıcı olarak ikisini birden mukayese edebilirsek diye düşündüm.

Saygılarımla
  • Beretta 686 Silver Pigeon 1
  • Beratta A400 Lite Sentetik
  • İmpala Plus 66
1977 İzmir

• Expert Üye
« Yanıtla #72 : 19 Mayıs 2018, 20:53:22 »
Herkes av vurduğu , vurabildiği tüfeği sever.Bu çok doğal birşey.
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Fatih YAZICI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #73 : 19 Mayıs 2018, 21:36:37 »
Estağfurullah Doğan Bey.
Doğrusunu isterseniz ben de Alp Beyin konuyu biraz daha açmasını isterdim.

Merhaba Alp Bey,

Maxus’u sizin gözünüzde, daha iyi tüfek yapan 3 etken nedir? diye sorsam... objektif olarak hangi özelliklerini sayabilirsiniz???.Aynı anda 2 tüfeğe de sahip olduğunuz için sizin görüşünüz değerli olacaktır.

@Fatih Bey ,kusuruma bakmayın  konuyu dağıttıysam af ola 😊,sizin incelemeleriniz teknik olarak çok aydınlatıcı oldu bir de kullanıcı olarak ikisini birden mukayese edebilirsek diye düşündüm.

Saygılarımla
Fatih YAZICI 1964 
Bursa

The following users thanked this post: Doğan ATEŞ

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #74 : 19 Mayıs 2018, 21:38:19 »

boynu bükük a400 ler ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul