Gönderen Konu: Av fişeklerinin Türkiye'de karayolu ile taşınmasında yaşanan aksaklıklar  (Okunma sayısı 2162 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ali ŞIRACI

• AvlakForum Üye
  • *
Değerli avcı ve atıcı arkadaşlar;

Ülkemizde 2017 Ocak ayından bu yana dolu av fişeklerinin Karayolu ile nakliyesi konusunda uygulamalarda değişiklik olduğu için sıkıntı yaşanmaktadır.

Kargo veya ambar ile taşınması yasaklandığı için üretici veya ithalatçılar kendi özel araçları ile yetkili mercilerden izin alarak dağıtımını yapmaktadırlar.
Bu gelişmelerden dolayı her noktaya fişek dağıtımında aksaklıklar yaşandığından siz değerli avcı arkadaşlarımızın istediği fişeği bulma konusunda sıkıntı yaşadıkları firmamıza gelen telefonlardan anlaşılmaktadır.

Ülkemizde uygulanmakta olan Olağan Üstü Hal uygulamasının bitişinden sonra bu konuda gelişmeler olabileceği umudunu taşıyarak ;
Kazasız avlar dileyerek saygılarımı sunarım.
Ali ŞIRACI-İZMİR TİCARET
RC CARTRIDGES ITALY
www.izmirticaret.com.tr
1962/İZMİR

The following users thanked this post: A.Veli DEMİRÇİNİK

Çevrimdışı Veysel VURMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Merhaba alibey peki ohalin kalkmasından sonra ortadaki bazı olumsuzlukların kalkmasıyla fiyatlarda bi düşüş yaşanırmı
  • Franchi affinity white
1994 Malatya

Çevrimdışı Ali ŞIRACI

• AvlakForum Üye
  • *
Fiyatlarda hissedilir bir düşüş olacağını tahmin etmiyorum Veysel Bey,
şunu ifade etmek isterim ki ;

Fişek fiyatlarının belirleyen en temel unsur Londra Metal Borsasında (LME) gelişen kurşun fiyatlarıdır. Zira fişeğin maliyetindeki ( ki bu oran %45) en önemli etken saçmada kullanılan kurşundur. LME'e de kurşun fiyatlarındaki %5 lik bir yükselme fişek fiyatlarına % 2,25 gibi maliyet artışı getiriyor.

Çin'de otomotiv endüstrisinin gelişmesine paralel olarak  (araçlarda kullanılan aküler) kurşun fiyatları da yükseliyor. (Hurda akü kullanımı yani geri dönüşüm olmasa zaten yanına yaklaşılmaz.)

Sanırım açıklayıcı olmuştur.

Saygılar
Ali ŞIRACI-İZMİR TİCARET
RC CARTRIDGES ITALY
www.izmirticaret.com.tr
1962/İZMİR

The following users thanked this post: Yaşar KÖKÇEN, Veysel VURMAZ

Çevrimdışı Emrah DOĞAN

• AvlakForum Üye
  • *
Yaf firmasının hisselerini Sarsılmaz almış.Yerli piyasanın büyük bölümünü karşılayan bir firmaydı YAF.Ben OHAL olduğundan yok fişek taşımadaki zorluklar falan inanmıyorum
  • Baikal mp 155 max5
  • Albatros alr 19
  • İmpala Plus max 5
  • Ata Neo 12 Ekstra Combo
  • Franchi First Class
Emrah DOGAN
1983 MANİSA/SOMA

Çevrimdışı Metin TURAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ohal yine uzatıldı diye biliyorum ?
metin turan 1987 ankara

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
 peki arkadaşlar şimdi ohal edek taşınıyorduda ohal den sonramı taşınmıyor ?,..

ohal den sonra mühimmat malzemesi girmedimi o tarihten bu yana,
yurtdışından gelen patlayıcı baruttu kapsüldü kovandı bu yanıcı ve patlayıcıları bayilere veya fabrikalara yurtiçine girişlerde gümrük kapısı çıkışında ışınlıyarakmı yolluyorlar fabrikalara veya fabrikadan bayiilere ışınlama yöntemini bulduysak tarihe geçeriz beya,...!.. ;D

eeeee,.. tabi güleriz ağlanacak halimize..

biz tüketici olarak hep madur oluruz gerekli merciler izin veriyor taşıma şirketlerine yanıcı gaz akaryakıt taşınıyor serseri mayıngibi tankerlerle gerek deniz gerek karayoluyla iş çözüm odaklı olursa çözülür halk hakkını ararsa hakkını alır ama nerede o seviye bizde yokki,..

yanıcı madde taşıyan şirketler izinle taşıyor alsınlar izni yetiştirsinler elemanları çözülsün bu kaos ama dedimya bizde ne gezer o seviye herkes memnunki halinden kaç zamandır bayiler kargoyla fişek yollayamıyor illaki illegal olun diyor sanki kolide 20/50 tl kara kimse göze almıyor cezai müeyyedeye maruz kalmamak adına.

saygılarımla.
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

The following users thanked this post: Yaşar KÖKÇEN

Çevrimdışı Şükrü TEKELİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Bunun ohalle bir alakası yok bence. Ohal bahane edilmiş olabilir o başka. Uzun zamandır Bulgaristanda bu yasak Avrupa Birliği uyum yasası çerçevesinde uygulanıyor. Hatta orda ruhsatını götürmeden işletmeden fişekde alamıyorsunuz. Muhtemelen bizdede ilerleyen dönemlerde böyle olacak. Beklentilerinizi kırmak istemem ama gördüğümü aktarmak istedim. Bizde uygulamaya gecermi gecerse tutarmı bilmem. Ama iyiye bir gidiş olacagını düsünmüyorum.
  • Yıldız spz m
  • Armsan phenoma
  • Fias 16 cal.
1977 - Burdur - Kocaeli

The following users thanked this post: M.Ali AKDAĞCIK

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Bunun ohalle bir alakası yok bence. Ohal bahane edilmiş olabilir o başka. Uzun zamandır Bulgaristanda bu yasak Avrupa Birliği uyum yasası çerçevesinde uygulanıyor. Hatta orda ruhsatını götürmeden işletmeden fişekde alamıyorsunuz. Muhtemelen bizdede ilerleyen dönemlerde böyle olacak. Beklentilerinizi kırmak istemem ama gördüğümü aktarmak istedim. Bizde uygulamaya gecermi gecerse tutarmı bilmem. Ama iyiye bir gidiş olacagını düsünmüyorum.

valla iyi olur şükrü bey kardeşim,

barut alamıyoruzya bayiden ruhsat olmazsa onun gibi.
hattaki ava giderken fişekte barındırmayalım arabada oda yasak sonuçta nakil durumu buya,                                             

avlakta mak elemanları dağıtsın fişekleri kellebaşı meraya dalmadan evveli hatta fişek bittimi gelip yeniden mak çı arkadaşlardan alalım av o kadar çokki vur vur bitmiyooooo,.... ::) ::)

bu neyin davası bilinmez ama dediğiniz gibi olusada şaşırmam şükrü beyim,

şaşarım sabrıma bu kurallar dayatmaca cinsinden olunca kuzu kuzu boyun eğemekten öte gidemeyiz toplum olarak,
çünkü hala legal avcıyım kendi adıma hernedense,

e,.. hadi hayırlısı bekleyip göreceğiz zaten avda yok ve yok olma yolunda allah hakkımızda hayırlısını versin artık bir dolma tüfek yaparız soba borusundan fitilli gazyağlı kaytandan  kapsül, çakmaklada ateşleriz kipritin ucunu traşlar barut niyetine kullanırız bahçe telini yan keskiyle keser taşla yuvarlar saçma, çaputtan tapa yapar bol bereketli av sezonuna yetiştirir ördek kaz geyik avlarız,..

bu millet çok yokuşlu yollardan geçti çok yokluk çekti evelallah bunuda atlatırız.

sevgi selam ve sağlıcakla umutlarla dolu yarınlarla kalınız.

saygılarımla.

« Son Düzenleme: 24 Şubat 2018, 09:57:17 Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK »
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Polat CANDAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
“Yaprak sıkılmıştı ağaçtan, bahane idi sonbahar”
1970 BURSA

The following users thanked this post: Ayhan TAŞDEMİR, M.Ali AKDAĞCIK

Çevrimdışı Salih UÇAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Av ve avcılığa yeni başlamış biri olarak öğrenmek istiyorum. Şehirlerarası şahsi olarak arabamızda bir koli gibi fişek taşırsak ne gibi sorunlarla karşılaşabilirim. Çıkacak sorunlara fişek faturası tüfek ruhsatı gibi önlemler yeterli olabilir mi.
« Son Düzenleme: 23 Şubat 2018, 23:23:58 Gönderen: Salih UÇAR »
  • stoeger m3000
1987 Gaziantep

Çevrimdışı Yener KAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
geçenlerde trabzon yazıcılar av mağasına uğradım   satış departmanındaki arkadaşın söyledikleri gerçekten üzücüydü. internet üzerinden ateşli silahların  ve fişeklerin satışı yasak olduğu için. ve kargo şirketlerinin bu ürünleri taşımalarınında yasak olduğu için  fiyatlarda artış olduğunu ve avcı arkadaşların istediği her fişeği mağazalarda bulamadığını söyledi. tahtalı ve ördek avında kullanacağım rc 32 caccia fişekleri bulana kadar abartısız 150 km yol yaptım. rize-trabzon arasında nekadar av bayisi varsa dolaştım. en son birinde 5 kutu buldum ve hepsini aldım😀. gelecek sezon bu durum devam ederse fişekler dahada zamlanacak. durumlar vahim. ohal sürecinin bitmesi gerekiyo yoksa hepimiz böyle sıkıntışarla karşılaşmaya devam edecez
  • Browning Maxus Ultimate Ducks 76 cm
  • sarsılmaz mega champion 71cm
  • TOZ 16 cal 78 cm
  • stoeger x50 syntetic
1983 - Trabzon