Gönderen Konu: D20 BARUT LA FİŞEK DOLUM KOMBİNASYONU YARDIM ?  (Okunma sayısı 4524 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İdris MOĞOL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
D20 BARUT LA FİŞEK DOLUM KOMBİNASYONU YARDIM ?
« : 14 Aralık 2017, 16:01:27 »
 O0 Selam Aleyküm değerli avlak ailesi fişek dolum konusunda yardımınıza ihtiyacım var .

elimde yarım kilo sterling D20 barut ve 10kg kadar 5-8 numaralarda saçmam var bunları dolum yapmak istiyorum fakat bu konuda fazla bir tecrübem yok. çok yüksek gramajlı fişek kullanmayı sevmiyorum keklik ve tavşan avlarında 28gr ördek avlarında da 32 ve 34 gr sıkı için nasıl bir kombinasyon yapmalıyım ? kapsül olarak ne tavsiye edersiniz ?

değerli yorumlar için şimdiden çok teşekkür ederim. saygılar selamlar.
  • ARMSAN PHENOMA aura 20 ga
  • SARSILMAZ SÜPER VURUCU 0/U
  • GARANTİE CESKA TEK KIRMA
1986 KAYSERİ   / ADANA

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
Ynt: D20 BARUT LA FİŞEK DOLUM KOMBİNASYONU YARDIM ?
« Yanıtla #1 : 14 Aralık 2017, 17:51:13 »
D20 barutla yapılabilecek en ideal dolu, 1,50 gr barut ve 30 gr saçma.. Yıldız kapama imkanı varsa daha iyi olur.
Kapsül cx2000 veya Nsi 688 tarzı hızlı yanışlı türden olsun malum önümüz kış, daha iyi olur..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Tevfik GÜN, İdris MOĞOL

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 14 Aralık 2017, 18:52:55 »
D20 barutla yapılabilecek en ideal dolu, 1,50 gr barut ve 30 gr saçma.. Yıldız kapama imkanı varsa daha iyi olur.
Kapsül cx2000 veya Nsi 688 tarzı hızlı yanışlı türden olsun malum önümüz kış, daha iyi olur..

İşte reçete güzel av günleri temenni ediyorum,

Sarsılmaz ppozedemi kullanacaksın İdris bey kardeşim öyle olursa fişek 40  metre ve üzeri şaşırtıcı sonuçlar verebiliyor,..

30 gr. Maxiimum 32 gr. Üstüne çıkma tavsiyedir saçmalar sapıtabiliyor istersen Emrah bey kardeşimin reçetesini uygulayıp test atışı yap kağıt üstü ve basit yağ tenekesi sana en güzel sonucu verecektir.

Selam ve saygılarımla.
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

The following users thanked this post: İdris MOĞOL

Çevrimdışı Tevfik GÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 14 Aralık 2017, 19:18:23 »
Merhaba İdris Bey,
Tapa boyunu iyi ayarlamak kaydıyla en iyi verimi 28-29 ve 30 gram 5 no ve üstü saçmayla alacağınızı düşünüyorum 30 grama kadar 1,50-1,60 gram aralığında deneme yaparak tüfeğinize uyan sonucu bulabilirsiniz barutu çok fazla artırmayın zira asabi bir baruttur kendisi saçmayı fazla dağıtır,fişeğide gereğinden fazla sıkıştırmayın.Ben en verimli sonucu 7 numara ile almıştım.
Rastgele...
« Son Düzenleme: 14 Aralık 2017, 19:22:07 Gönderen: Tevfik GÜN »
1978 Eğirdir-Isparta

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ, İdris MOĞOL

Çevrimdışı İdris MOĞOL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 15 Aralık 2017, 11:21:20 »
SELAM aleyküm Emrah kardeşim verdiğin bilgi için teşekkür ederim. kapsül modellerini bilmiyordum. bir ağabeyimize danıştım oda kapsül farketmez '' kapsül kapsüldür'' demişti ve ben buna itibar etmemiştim şimdi sayfadan baktım bornaghi cx2000 miş kapsül inşallah kombinasyon tam uyar da güzel sonuçlar alırım. selamlar Samsun'a . Rast gele
1986 KAYSERİ   / ADANA

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı İdris MOĞOL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 15 Aralık 2017, 11:30:45 »

İşte reçete güzel av günleri temenni ediyorum,

Sarsılmaz ppozedemi kullanacaksın İdris bey kardeşim öyle olursa fişek 40  metre ve üzeri şaşırtıcı sonuçlar verebiliyor,..

30 gr. Maxiimum 32 gr. Üstüne çıkma tavsiyedir saçmalar sapıtabiliyor istersen Emrah bey kardeşimin reçetesini uygulayıp test atışı yap kağıt üstü ve basit yağ tenekesi sana en güzel sonucu verecektir.

Selam ve saygılarımla.
Selam aleyküm Mehmet Ali bey bilgiler için teşekkür ederim.
sarsılmaz pozemi bir süre emekliye ayırdım phenoma ile kullanacağım.malum fişek boykotundayız  fişek almıyorum geçenlerde üveyik için aldığım BPS 30 / 9 bior fişekler vardı. onların saçmasını çıkarıp  yerine 28 gr 6 no saçma koyup kapattım 11 derece sıcaklıkta tavşan avındaydık 30 metre civarında tavşan gördüm yandan güzel bir atışla tavşanı elde ettim tavşanın saçma değmemiş yeri yoktu. otopside  yaklaşık 20 - 30 civarında(tam saymadım) saçma vardı. kullanılan barut neydi bilmiyorum ama düşük gramaj ve bior tapa çok iyi oluyor. sadece ördek avı için power tapa kullanmayı düşünüyorum. fişek dolumu konusunda tecrübem yok hatamız varsa affola ve düzeltirseniz memnun olurum selamlar rast gele
1986 KAYSERİ   / ADANA

The following users thanked this post: M.Ali AKDAĞCIK

Çevrimdışı İdris MOĞOL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 15 Aralık 2017, 11:38:36 »
Merhaba İdris Bey,
Tapa boyunu iyi ayarlamak kaydıyla en iyi verimi 28-29 ve 30 gram 5 no ve üstü saçmayla alacağınızı düşünüyorum 30 grama kadar 1,50-1,60 gram aralığında deneme yaparak tüfeğinize uyan sonucu bulabilirsiniz barutu çok fazla artırmayın zira asabi bir baruttur kendisi saçmayı fazla dağıtır,fişeğide gereğinden fazla sıkıştırmayın.Ben en verimli sonucu 7 numara ile almıştım.
Rastgele...

Selam aleyküm  Tevfik Bey bilgi için teşekkür ederim. tapa olarak 28-29-30 için keçe tapa kullanmayı düşünüyorum.birde 32 gr için power tapa düşünüyorum. çok iri saçma kullanmıyorum zaten en iri saçmam BPS 32/5 var.

zira elde edemeyeceğimi düşündüğüm ya da şansa bırakarak atış yapmıyorum özelliklede su kuşlarına. ördekler çok dirayetli oluyor uzak mesafede atılan saçmayı 2-3 tane alıyor ve vurulduğunu belli etmiyor ama bir süre sonra ölüyor ben bu duruma girmemek için max 45 mt civarına fişek atıyorum. selamlar rast gele
1986 KAYSERİ   / ADANA