Gönderen Konu: Yeni mühreler ve eldiven  (Okunma sayısı 1723 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gökay KARADUMAN

• AvlakForum Üye
  • *
Yeni mühreler ve eldiven
« : 13 Aralık 2017, 21:27:15 »
Uzun araştırmalar sonunda lucky duck motorlu mühre ve apnea dalış eldivenini(soğuk ve yağışlı havalar için)envantere ekledik.

• Akdaş 312 SE
  • Benelli Premium Plus
  • Ata Neo
  • Fabarm XLR 5
  • Beretta A400 Xplor Unico
  • Akdaş AK-212
1987
SAKARYA

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
Ynt: Yeni mühreler ve eldiven
« Yanıtla #1 : 13 Aralık 2017, 21:40:11 »
Güle güle, bol avlarda kullanınız İnşallah.
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: Gökay KARADUMAN

Çevrimdışı Mustafa GÜRKAN 35

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 13 Aralık 2017, 21:59:13 »
Forum üyesi avcı arkadaşlara iyi akşamlar dilerim. 

Dalışta kullanılan serbest dalış kıyafetleri  belli miktarda geçirgendir. Bu geçirgenliği ile vücut ile malzeme asarında bir miktar sıvı bulunmasına müsadere ederek ve bu sıvının da termal koruma sağlaması amaçlanır.  Ben uzun yıllar serbest dalış ve zıpkınla balık avı yaptım. Aynı zamanda kara avcılığı da. Genel olarak şunu söyleyebilirim. Serbest dalış malzemeleri ile kara avı malzemeleri maalesef birbirine ikame ürün olarak kullanılamıyor.

Dalışta kullanılan malzeme ile avda kullanılan malzeme aynı korumayı sağlamıyor maalesef.  - Derecelerde yapılan ördek avında sudan etkilenmeyen yada suda geçirmezlik özelliği olan termal malzeme kullanmak gerekiyor. Ben ördek avlarında yıllardır hem sıcak tutan, hem su geçirmeyen, hem de tetik çekmeyi zorlamayan Dexshell ürünler kullanıyorum.

Forum üyesi avcı arkadaşlara özellikle ördek avcılarına tavsiye ederim. (Not:satan firma ile hiçbir bağlantım yoktur.)Bu ürün bildiğiniz yün eldiven gibi ancak elinizi suya soksanız dahi ıslanmıyor ve koruma sağlamaya devam ediyor.

inceleme için  :
http://www.eshel-corapmest.com/su-gecirmeyen-eldiven-siyah   

saygılar/sevgiler
  • FABARM XLR 71 cm
  • HUĞLU 103CE 71 cm
  • English Pointer
1973 - İzmir

The following users thanked this post: Gökay KARADUMAN, Gökhan DEMİR

Çevrimdışı Gökay KARADUMAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 13 Aralık 2017, 22:12:34 »
Öneriniz için çok teşekkürler alternatif eldiven olarak aldım bir arkadaşım önerdi dediğinizi bugün dalış malzemesi satan görevli de söylemişti ama hoşuma gidince aldım.Tekrar faydalı bilgileriniz için teşekkür ederim.
  • Akdaş 312 SE
  • Benelli Premium Plus
  • Ata Neo
  • Fabarm XLR 5
  • Beretta A400 Xplor Unico
  • Akdaş AK-212
1987
SAKARYA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 13 Aralık 2017, 22:25:45 »
Gökay Bey rica ederim.

Bilgi paylaştıkça anlamlı hale geliyor. Ben hem deniz hem kara avında eski ustaların bilgi paylaşımı konusunda ketumluğunu çok gördüm. Hasbel kader ne tecrübem varsa paylaşmayı seviyorum.
Ben tecrübe edinene kadar malzemeye fuzuli çok para verdim. O yüzden işlevsel bir ürün kullandığımda başkalarının da boşuna para arcamadan istifade etmesini isterim. Başkalarına yardımcı olduğumuzu hissettiğimiz zaman aslında ruhumuz iyi hissediyor. 

Bu forumda deneyimlerini hiç bir karşılık beklemeden paylaşan, ruhu çok temiz bir çok arkadaş var. İlk aklıma gelen Tuncay Bey Suat Bey Emrah Bey. Bu arkadaşlar hiçbir bilgiyi kendilere ayırmadan forum üyeleri paylaşan bence müstesna insanladır.

Bu yüzden bu foruma çok bağlıyım ve forumu seviyorum.

Saygılar/Sevgiler
  • FABARM XLR 71 cm
  • HUĞLU 103CE 71 cm
  • English Pointer
1973 - İzmir

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Soydan TÜRK, Gökay KARADUMAN, Gökhan DEMİR

Çevrimdışı Alp BALABAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 14 Aralık 2017, 08:40:37 »
Gökay Bey kardeşim Mustafa beye katılıyorum benimde göle neopren dalış eldiveni götürdüğüm oldu ama malesef hiç bir faydasını göremedim hatta hemen çıkarttım.O eldivenler işini suyun içinde yapıyor gölde işine yaramaz benim hiç yaramadı. Ben göle giderken genelde 2 adet eldiven götürürüm biri ıslanırsa diğerini giymek için çünkü biri mutlaka ıslanır. Mustafa beyin dediği eldiveni denemedim ama çok kullanışlı gibi duruyor cabelasın goratex eldivenleride var onlardan bir tane bile olsa iş görür gibi duruyor iyi günler dilerim.
Alp BALABAN
1984-Manisa

The following users thanked this post: Osman LİMAN, Ömer ÖZSOY, Gökay KARADUMAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 15 Aralık 2017, 22:32:55 »
Alp Bey çok haklı.
Ördek, kaz gibi su kuşları çoğu zaman meşakatli - derecelerde yapılan ve genelde su ile temas edilen avlar. El ve ayak bölgeleri en çok ısı kaybı oluşan bölgelerimiz. Bu nedenle yedek eldiven çorap mutlaka bulundurulmalı. Hatta bir takım yedek kıyafet arabada olmalı bence.
Saygılar/Sevgiler
  • FABARM XLR 71 cm
  • HUĞLU 103CE 71 cm
  • English Pointer
1973 - İzmir

The following users thanked this post: Alp BALABAN, Gökay KARADUMAN