Gönderen Konu: Momento Trap Fişeği  (Okunma sayısı 2421 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakan HAS

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Momento Trap Fişeği
« : 10 Aralık 2017, 14:16:42 »
Merhaba arkadaşlar. Deneme amaclı aldığım momento fişeğin içeriğini  paylaşmak  istedim.ilk piyasaya girdiği sıra 20 liradan almıştım. Şu an 25 lira olmuş. Yalnız  bu fişek  ilk seri. Bps gibi değişiklik yapmış  olabilir. Keyifli paylaşımlar.

Tapa x-wad patented kapsül bakır  gövde yeşil üçlü.
« Son Düzenleme: 10 Aralık 2017, 14:59:15 Gönderen: Hakan HAS »
  • Sarsılmaz sax-700
1988-Osmaniye

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Momento Trap Fişeği
« Yanıtla #1 : 12 Aralık 2017, 18:45:30 »
                   Hakan Bey, paylaşım için teşekkürler.Fişek eğer değişmediyse  malzeme ve işçilik olarak iyi görünüyor.Miktarını tam hatırlamıyorum ama, aynı barutu  yaf ve sterling marka trap fişeklerinde görmüştüm ve bence  başarılı fişeklerdi.Tapayı tam bilemiyorum, ama kovana  marka yazdırmışlar ve bu biraz ciddiyet  anlamına gelir  bence.Ama aynı malzemeyi ne kadar süre kullanırlar fişeklerinde çok şüphe  götürür.
                 Çünkü benim bu zamana kadar  gördüğüm yerli markalardaki en büyük eksiklik, sürekli malzemeyi  değiştirmek ve ciddiyeti elden bırakmak olmuştur.2.yazdığım aslında Türk milleti olarak en büyük eksikliğimiz olmuştur ve milletimize tarihimizden beri büyük kayıplara uğramamıza sebep olmuştur.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ, Hakan HAS

Çevrimdışı Hakan HAS

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #2 : 12 Aralık 2017, 19:56:57 »
                   Hakan Bey, paylaşım için teşekkürler.Fişek eğer değişmediyse  malzeme ve işçilik olarak iyi görünüyor.Miktarını tam hatırlamıyorum ama, aynı barutu  yaf ve sterling marka trap fişeklerinde görmüştüm ve bence  başarılı fişeklerdi.Tapayı tam bilemiyorum, ama kovana  marka yazdırmışlar ve bu biraz ciddiyet  anlamına gelir  bence.Ama aynı malzemeyi ne kadar süre kullanırlar fişeklerinde çok şüphe  götürür.
                 Çünkü benim bu zamana kadar  gördüğüm yerli markalardaki en büyük eksiklik, sürekli malzemeyi  değiştirmek ve ciddiyeti elden bırakmak olmuştur.2.yazdığım aslında Türk milleti olarak en büyük eksikliğimiz olmuştur ve milletimize tarihimizden beri büyük kayıplara uğramamıza sebep olmuştur.
Mehmet bey. Aynı  barutu yaf rapido 28 gr fişekte  1.70 ölçüde  görmüştüm. aquaila gibi bi ismi vardı. Hızlı  bi barut. 28 gr fişekleri  parlama  ördek  avında  kullandım ve çok  memnun kaldım. Soğuk  havalarda etkisini pek kaybetmiyor. Yeni piyasaya çıkan  ürünleri  değişmeden almak en iyisi. Yerli firmalarımız ne yazık ki bunu artık  iyice  huy edindi. Geçtiğimiz  sezon aldığımız  34 gr bps fişekler  bunun açık  örneği
  • Sarsılmaz sax-700
1988-Osmaniye

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #3 : 12 Aralık 2017, 20:04:46 »
Paylaşım için teşekkürler. İçerik olarak sterling trap fişeğiyle birebir aynı görünüyor. Barut nobelsport menşeili AS 24 cinsi.
Sizin Yaf fişeklerde gördükleriniz Aquila barutlar. Onun da hafif gramajdan ağıra doğru koyulaşan renklerde 4 çeşidi var.
Mehmet bey de, yazdıklarında son derece haklı...
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Hakan HAS

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #4 : 12 Aralık 2017, 20:56:28 »
Dün bayii arkadaşın raflarını karıştırırken geçen seneden kalma şeffaf koyu yeşil kovanlı 1 kutu 5 no 34 g Bps buldum, yarın 1150-1200 m rakımda denemeyi düşünüyorum İnşallah.
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #5 : 12 Aralık 2017, 21:19:11 »
Dün bayii arkadaşın raflarını karıştırırken geçen seneden kalma şeffaf koyu yeşil kovanlı 1 kutu 5 no 34 g Bps buldum, yarın 1150-1200 m rakımda denemeyi düşünüyorum İnşallah.
@Tuncay KAHRAMAN
Sizin aldığınız fişekte de tecna var.
Avcı arkadaşlar da geçen seneki tecnalı 34 gr bulurlarsa alsınlar bence. Bu saatten sonra bu fiyatlara tecna barut çok zor artık diyorlar.
Benim paylaştığım yeni fişeklerdeki barut da büyük ihtimalle Cheddite drago cinsi. Aynısını yaf 34 gr fişeklerde gördüm. Fena değil güzel iş yapıyor ama öbürü gibi olacağını sanmıyorum, zor.
Değişimlere artık şaşırmıyoruz, bari iyi yönde olsa ona da razıyız. Bundan sonra malzemesi iyi olan seriyi bulunca imkan dahilinde stoklamak en mantıklısı. Düzgün olanı alıp bozuk olanı bırakırız :)
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2017, 15:23:55 Gönderen: Emrah AKDENİZ »
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #6 : 12 Aralık 2017, 21:31:42 »
Biliyorum Sn.Akdeniz,
Geçen sene Xplor Light ve düşük rakımda denemiş randıman alamamıştım.Bu sene a400 lite ve 391 Urika ile kendi yüksek rakımlı avlaklarımızda tekrar deneyeceğim İnşallah.
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ