Gönderen Konu: FİŞEK FİYATLARI YÜKSELDİKÇE PERFORMANS DÜŞÜYOR  (Okunma sayısı 945 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Metin ŞAHİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Mrb arkadaşlar. yaklaşık 25 yıldır avcıyım ve avın her türlüsünü yaptım. hafta sonu için hazırlık yapma amaçla av bayii gittim. fişek fiyatları ,fişekden daha hızlı gidiyor.bari fişeklerin performansı aynı kalsın.gecen yıl randuman aldıgım fişek bu yıl ses fişegi oluyor yenilik ismi altında her yıl barut olsun tıpa sacma degişiklik yapılıyor.her bölgenin ve tüfegin uyum sagladıgı bir fişek vardır. tam bulmuşken her yıl degişiyor .koli ile alıyorsun randuman alamayınca zarardasın  fişek firmaları lütfen oynamayın şu fişeklerin ayarlarıyla.fişek fiyatları yükseldikce maliyet düşürmek icin kaliteyi düşürmeye gerek yok.avcı  kendini yarı yolda bırakmayacak kaliteye gider.yeri geliyor güvendiğimiz ekipmanlarla yüzlerce km uzaga gidiyoruz.fişek markası vermek istemiyorum .gecen yıl randuman aldıgım fişek bu yıl huglu 103fe de patlama yapmadı .fişegi incelediğimde kapsül diğer fişeklere göre baya bir iceride belli standart yok .eskiden bir kac  marka bilmezdik sadece tüfegin kalibresini söyler alırdık yada kendimiz doldururduk tapa yerine bez kullandıgımı bile bilirim hic yarı yolda bırakmazdı.az önce artık koli degil kutu almaya başladım 5 marka aldım ve deneme yanılma yöntemi ile bulundugum yerin hava şartları ve tüfegime göre uygun fişegi bulacaz.

resim yükle
                 ♥  ♥  ♥ Metin Şahin ♥  ♥  ♥
                   ♥  ♥  ♥ 1977 -  BOLU  ♥  ♥  ♥

Çevrimdışı Gökay KARADUMAN

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: FİŞEK FİYATLARI YÜKSELDİKÇE PERFORMANS DÜŞÜYOR
« Yanıtla #1 : 07 Aralık 2017, 15:08:32 »
Kimse yerli fişeklerden 15 lira olmasını beklemiyor ithal 40 tl iken yerli 30-35 tl bandında olsa yeterli ama şart barut, tapa ve saçma kalitesi yakın olsun. Avlak forumda bir ekip toplasak barut cinsi,miktarı; saçma ve tapa seçimiyle kara düzenle bile birçok yerli firmadan daha kaliteli fişek üretiriz :) Namlu çizen fişek mi ararsın, 5 mt sağa sola sapan kurşun mu ararsın hepsi bizde ama dolar yükseldiğinde fiyatlar uçuyor. BPS geçen yıllarda çok iyi girdi piyasaya fiocchi kovanla başladı sonra yeni serilerde duyduğumuz barut miktarı değişmiş eski randıman yok. Sterlingte de buna benzer şeyler duyuyoruz. Avbis bir yandan, fiyatlar bir yandan böyle giderse yeni nesilden avcı çıkmaz bu kadar pahalı bir hobiyi kimse yapmak istemez.
  • Akdaş 312 SE
  • Benelli Premium Plus
  • Ata Neo
  • Fabarm XLR 5
  • Beretta A400 Xplor Unico
  • Akdaş AK-212
1987
SAKARYA