Gönderen Konu: Tok Satıcı Av Bayileri(Ankara)  (Okunma sayısı 2867 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tolga GÜVENDİK

• Müdavim Üyemiz
  • Aldigi tesekkür sayisi: 59
Tok Satıcı Av Bayileri(Ankara)
« : 03 Nisan 2017, 21:58:20 »
Selamünaleyküm avlak ailesi, uzun zamandır foruma giremiyorum Ankarada askerlik yapmaktayım Balıkesirli asker avcı dostum İsmail ile beraber çarşı izninde Ulustaki av bayilerine gidelim dedik, arkadas 20 gün sonra terhis olacak güzel bi otomatik alıcam burada hesaplı olur dedi..

Gittiğimize pişman olduk, asık suratlı ilgisiz esnaflar tüfek soruyoruz yüzümüze bakmıyorlar, hele Fuarlı muarlı ismi olan büyük bi bayi vardı az kalsın kavga edecektik. armsan 10.yıl raftan indirebilir misin bakalım alıcaz diyoruz belgen yoksa göstermem diyor,  belge kolay iş önce bi elimize alıp karar verelim diyoruz olmaz diyor ülen sen göster elimize vermeden diyorum önce belge diyor

Ah dedim güzel Manisam  :-\ Süleyman abim Ramazan abim geldi aklıma tüfeğin çiğerini söküp gösterirlerdi çay söyler başlardı anlatmaya, bu esnaflıksa eksik olsun böyle esnaf >:(
Tolga GÜVENDİK
1990 / MANİSA
ImgLand.net image

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • Aldigi tesekkür sayisi: 1103
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Tok Satıcı Av Bayileri(Ankara)
« Yanıtla #1 : 03 Nisan 2017, 23:23:34 »
Böyle esnafla karşılaşınca hemen uzaklaşın ordan böyle adamdan  tüfek alsan arıza durumunu bile düşünemiyorum esnaf insanı dinleyen çözüm üreten en azından güler yüzlü olur bunlar esnaf deil malesef her yerde var samimi av bayi arkadaşım var rafta ki 30 tüfeği Tek tek  indirir  hiç laf bile etmez usenmez samimidir  hal hatır sormaya girsem çay çorba söyle zorla esnaflik böyle olmalı  bende eşe dosta tavsiye ettim çok ürün sattı hiç şikayet gelmedi şükür   
  • 1990 model huğlu koop. 12 calıbre 76 namlu süperpoze
1986 - Sivas

Bu mesaja tesekkür eden üyeler: Tolga GÜVENDİK, Ekrem USTA

Çevrimdışı Berkay TOPUZ

• Müdavim Üyemiz
  • Aldigi tesekkür sayisi: 552
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 03 Nisan 2017, 23:32:37 »
Sadece av bayii değil market olsun,kıyafet dükkanı olsun öyle bir imâ sezdiğim ama hemen oradan uzaklaşırım en nefret ettiğim satıcı tipidir adam paraya doymuş demekki.
KIRKLARELİ/Lüleburgaz
A Rh+
1991

Bu mesaja tesekkür eden üyeler: Tolga GÜVENDİK

Çevrimiçi Şevki MİRZA

• Müdavim Üyemiz
  • Aldigi tesekkür sayisi: 1596
  • PARTRİDGE HUNTER
« Yanıtla #3 : 04 Nisan 2017, 00:19:14 »
Selamünaleyküm avlak ailesi, uzun zamandır foruma giremiyorum Ankarada askerlik yapmaktayım Balıkesirli asker avcı dostum İsmail ile beraber çarşı izninde Ulustaki av bayilerine gidelim dedik, arkadas 20 gün sonra terhis olacak güzel bi otomatik alıcam burada hesaplı olur dedi..

Gittiğimize pişman olduk, asık suratlı ilgisiz esnaflar tüfek soruyoruz yüzümüze bakmıyorlar, hele Fuarlı muarlı ismi olan büyük bi bayi vardı az kalsın kavga edecektik. armsan 10.yıl raftan indirebilir misin bakalım alıcaz diyoruz belgen yoksa göstermem diyor,  belge kolay iş önce bi elimize alıp karar verelim diyoruz olmaz diyor ülen sen göster elimize vermeden diyorum önce belge diyor

Ah dedim güzel Manisam  :-\ Süleyman abim Ramazan abim geldi aklıma tüfeğin çiğerini söküp gösterirlerdi çay söyler başlardı anlatmaya, bu esnaflıksa eksik olsun böyle esnaf >:(
av marketi denemeni tavsiye ederimmm   av fuarı elınde satın alma belgesı olmadığı sürece dönüp bakmazlar
ve hayatta kapısının onunden geçmez
  • huğlu 103 ce süper poze
  • huğlu renova
  • canik 55 shark fc
1985 - Ankara

Çevrimdışı İbrahim ÖNGÜN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Aldigi tesekkür sayisi: 87
« Yanıtla #4 : 04 Nisan 2017, 00:22:48 »
 Selamun Aleyküm.Sevgili Tolga kardeşim,senin konuyu okuken aklıma yaşadığım bir olay geldi.
Sene sanıyorum 2001,yer Çankırı Caddesi,meşhur YIBA Çarşısı.Girdim bayi e,tek kurşunlara bakıyorum.Şu an markayı hatırlamıyorum ama yabancı marka tek kurşundu ve oldukça da hesaplıydı.Paket üzerindeki bilgilerde ''bar'' basıncını gösterir herhangi bir bilgiye rastlamadım.Bayie bu kurşunların kaç bar olduğunu sordum.Adam gözlerimin içine anlamsız anlamsız bakıp''-Ha,o da ne abi?'' siye sordu.Ben de dilim döndüğünce,bilgim elverdiğince anlattım.Adam yüzüme gene öyle acayip acayip baktı,baktı ve elini bana doğru uzatıp:''Ver abi onları bana'' deyip benim şaşkın bakışlarım arasında hızlıca kurşun paketini aldı ve ''Bende sana yarar mal yoh abi!'' dedi.Ben donakaldım.''-Yahu kardeşim,ne alınıp kızıyorsun,sen esnafsın,bu tepkin yersiz ve yakışıksız.'' desemde adam takılmış plak gibi aynı şeyleri söylüyordu.Utandım,kızardım ve oradan ayrıldım.İşin doğrusu çok bozuldum ama ne yapabilirim >:(?
Ara sıra gittiğim Ankara'da farklı alanlardaki esnaflarla böyle birkaç polemik yaşamışlığım var.Artık büyükşehirde esnaflığın sıkıntısı mı yoksa mizaç meselesi mi bilemedim.
En iyisi üç beş fazla ver,tanıdık birinden al.Kusura bakmayın,biraz uzattım galiba ;D :D :).
  • Baikal izh 43m 1c 12 ga çifte
  • Torun 307 light 12 ga sp
  • Zirve-Serdar 20 ga sp.
  • Sarsılmaz Kılınç 2000 standart
  • Huylu GX 812 66 namlu y.otomatik.
İbrahim ÖNGÜN
1967 Saray/TEKİRDAĞ 05364627469

Bu mesaja tesekkür eden üyeler: Tolga GÜVENDİK, Bahri TUĞRULTEKİN, Ekrem USTA

Çevrimdışı M.Emin OLGAÇ

• Müdavim Üyemiz
  • Aldigi tesekkür sayisi: 273
  • (Keklik Uzmanı)
« Yanıtla #5 : 04 Nisan 2017, 00:27:44 »
Yabancı bir memlekete gitsem gidecegim 3 yer var birincisi varsa tarihi camii ikincisi meşhur lokanta hangisi ise üçüncüsü av bayii ama malesef Tolga kardeşimin dediği gibi gereken ilgi alaka yok
Bre esnaf dükkanına gelen avcmıdır çapulcumudur iki kelam ettinmi anlarsın hiç bir şey almasa bile bir iki av muhabbeti yapmak yada tanışmak içinde gelmiş olabilir merak ve tutkudur bu avcılık anlaman lazım laf lafı açar eğer ikram edersen çay içilince misafirin dükkanı süzer soru sorar ve alma ihtimali artar almasa bile esnaf bey o avcının bir çevresi ve potansiyeli olduğunu unutma bu senin faydana olacaktır kaldı ki. Şerefli iki tane Türk Askerine yardımcı olmuyorsun...
Demekki ya esnaf değilsin yada ihtiyacın yok ama şunu unutma öyle bir devirde yaşıyoruzki. Hiç ama hiç kimse vazgeçilmez değil kaldı ki o ilgilenmediğin askerler senin adını bile vermeyerek insanlık dersi vermişler keşke bilseydin
Hayırlı teskereler Tolga...
  • Falcor 958 (Robust) (Poze) (70)
  • Vursan 92 A Europa (65)
  • Vursan 92 A Europa (71)
  • Üzümlü MKE çifte (71)
  • Epagneul Breton ( Boyka )
  • Epagneul Breton ( Ares )
Emin OLGAÇ B Rh (+)  1967 TEİAŞ/MARDİN  

Bu mesaja tesekkür eden üyeler: Emin VURAL, Tolga GÜVENDİK, Ekrem USTA

Çevrimdışı İsmail ÇINAR 10

• AvlakForum Üye
  • *
  • Aldigi tesekkür sayisi: 20
« Yanıtla #6 : 04 Nisan 2017, 09:24:29 »
Arkadaşlar böyle esnaflıktan ve insanlıktan nasibini almamış kişilerin dükkan isimlerini paylaşalım, herkez bilsin  ...... 
İsmail ÇINAR
1976 BALIKESİR
EY ÖLÜMSÜZ TÜRK ULUSU! KENDİNE DÖN! SU GİBİ AKITTIĞIN KANINA, DAĞLAR GİBİ YIĞDIĞIN KEMİKLERİNE LAYIK OL!

Bu mesaja tesekkür eden üyeler: Tolga GÜVENDİK, Osman KÜÇÜKMUMCULAR

Çevrimdışı Alp BALABAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Aldigi tesekkür sayisi: 212
« Yanıtla #7 : 04 Nisan 2017, 09:48:00 »
Benim gittiğim bayilerin hepsi çok iyi insanlar hatta arkadaş oldum hepsiyle.Ege nin gözünü seveyim havasından mı suyundan mı bilmem esnafı esnaf tabi arada çürük yumurta olabilir ama ben daha sıkıntı yaşamadım. Bazen oturuyorum bayide öyle müşteriler gelip saçma şeyler soruyorki onlarında işi zor. Roma da av bayine gitmiştim orasıda çok güzeldi çok ilgiliydi arkadaşlar birde kapı içeriden otomatla açılıyordu.bence bunuda iyi düşünmüşler hava katıyor dükkana.Tatlı dil yılanı yatağından çıkarır derler müşteriyle biraz ilgilendin mi adamın alacağı yoksa bile birşeyler alır ben kendimden biliyorum.
Alp BALABAN
1984-Manisa

Bu mesaja tesekkür eden üyeler: Tolga GÜVENDİK, İsmail ÇINAR 10

Çevrimdışı Sefa GÖKÇE

• AvlakForum Üye
  • *
  • Aldigi tesekkür sayisi: 40
« Yanıtla #8 : 04 Nisan 2017, 10:24:54 »
Arkadaşlar böyle esnaflıktan ve insanlıktan nasibini almamış kişilerin dükkan isimlerini paylaşalım, herkez bilsin  ...... 
Aynen
1993 ANKARA

Çevrimdışı Selçuk KAYGISIZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • Aldigi tesekkür sayisi: 135
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 04 Nisan 2017, 12:32:35 »
Cebinizin kenarından 100 lükve 200 lük biraz banknot gösterseydiniz dilleri dışarıya çıkabilirdi  :afro:
  • Kral Arms Signatüre I

1984 KIRŞEHİR

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Aldigi tesekkür sayisi: 6416
  • Karavanacı
« Yanıtla #10 : 04 Nisan 2017, 13:49:22 »
Paraya doymuş esnaf tipi. Samsunda saathane meydanına yakın birtane var öyle. İsim vermiyeyim bilen biliyor :) Tüfek firmalarımızdan birinin karadeniz bölge temsilcisiydi, ana bayiden dağıtım alınınca bölge temsilciliği bitti, bana göre iyi de oldu. Gittiğimiz zaman tüfekleri zorla isteksiz şekilde inceletirlerdi, bazen indirmezlerdi bile. Fişek almaya gittiğimiz zaman yüzümüze bakan yok, sadece ben değil çoğu şikayetçiydi.

Doyunca tavrı değişen esnaftan uzak durmak gerek. Tamam her müşteri iyi olmayabilir. Bin türlü insan var, ama sen de tavrına azcık dikkat edeceksin. M.Emin bey güzel yazmış, herkesin kendine göre bir çevresi var, yani adamın adamı olur tavsiye sayesinde ummadığın işleri yapabilirsin ki örneklerini görmüşümdür. Küçük yerlerdeki mütevazi ve samimi esnafları buyüzden daha çok sever ve tercih ederim. Terme ilçemizde, 7 tane av bayisi var, hepsinin de kapasitesi yüksek, ilçe bayisi olmaktan daha ötedeler, ne kendime ne başkasına karşı hiç birinde böyle bir tavır görmedim.. Esnaflık gerçekten ayrı bir meziyet.
« Son Düzenleme: 04 Nisan 2017, 13:50:49 Gönderen: Emrah AKDENİZ »
  • Huğlu Renova Kinetik
  • Huğlu 104A Üst/Alt Çifte
Samsun / 1986

İnsanın değeri aradığı şeyle ölçülür.. Çünkü insan, neyi ararsa ona layıktır...

Bu mesaja tesekkür eden üyeler: M.Emin OLGAÇ, Tolga GÜVENDİK, Murat ÖZBAŞ

Çevrimdışı M.Emin OLGAÇ

• Müdavim Üyemiz
  • Aldigi tesekkür sayisi: 273
  • (Keklik Uzmanı)
« Yanıtla #11 : 04 Nisan 2017, 15:44:49 »
Bir av bayiisine gittim biraz sohbet muhabbet ettik bayii bana yelek bulamadığını ve sipariş veremediğini söyledi. bir dakika dedim ve hemen Batman da askeri malzeme satan ve çok kaliteki kumaşlardan her türlü askeri malzemeleri dikip üreten arkadaşımı aradım bayii ile görüştürdüm ve bu sayede yüzlerce avcı yeleği sattı istek üzerine kişiye özel olmak üzere. aynı şekilde  dostum olan bayiilerden arkadaşlarıma köylülerime çevreme yüze yakın tüfek aldırmışımdır.  olay budur. şekil A da bahsedilen bayiiler ve muadili şahıslarla işim olmaz ve bütün avcılarında olmamalı...
« Son Düzenleme: 04 Nisan 2017, 15:47:04 Gönderen: M.Emin OLGAÇ »
  • Falcor 958 (Robust) (Poze) (70)
  • Vursan 92 A Europa (65)
  • Vursan 92 A Europa (71)
  • Üzümlü MKE çifte (71)
  • Epagneul Breton ( Boyka )
  • Epagneul Breton ( Ares )
Emin OLGAÇ B Rh (+)  1967 TEİAŞ/MARDİN  

Çevrimdışı Tolga GÜVENDİK

• Müdavim Üyemiz
  • Aldigi tesekkür sayisi: 59
« Yanıtla #12 : 04 Nisan 2017, 20:55:48 »
teşekkür ederim.. Emin abim sagolasın şafak 103 sezona yetişiyoruz nasipse  :D

izmire de gidiyoruz orası da büyükşehir ama ankaralı abilerim kızmasınlar gercekten buranın insanı buz gibi(hizmet sektörü dahil)  ya da bize denk gelenler öyle.. koca dükkanda tek müşteri bizdik ama bişey aldırmadılar sagolsunlar sanki zoraki açmışlar dükkanları,,
 bu arada ankaralı avcılar muhabbet ettikleri bi kulüp bi yer varsa çarşı izinlerinde katılmak isterim biraz atalım tutalım  ::)
Tolga GÜVENDİK
1990 / MANİSA
ImgLand.net image

Bu mesaja tesekkür eden üyeler: M.Emin OLGAÇ

Çevrimdışı Zülküf ÖZDUMAN

• Müdavim Üyemiz
  • Aldigi tesekkür sayisi: 272
« Yanıtla #13 : 04 Nisan 2017, 21:45:00 »
Tolga kardeş ben öğretmenim,  çucuklarımızdan ikisi Ankara'da yaşıyor. Yaz tatilinde çocukları ziyaret için 3-4 yıldır her yaz  Ankara'ya  giderim. Sizin gittiğiniz mağazaları çok eski yıllardan bildiğim için uzun yıllardan sonra ki ilk gidişimde ben de sizin gibi Dışkapı'daki bayilere  uğradım. Genel olarak tok satıcı tavırlarıyla karşılaştım.Ve çok ilginçtir ki özellikle o fuarlı isme sahip yerde, tıpkı senin anlattığın yüz ifadesi ve soğuklukla karşılaşmıştım. Ama daha sonra, önceden  internet üzerinden bir iki alışveriş yapmış olduğum AVFONİ isimli mağaza aklıma geldi. İnternetten adresine bakıp (Kızılay'dan ANKARAY Metrosuyla Maltepe durağında) ertesi gün bu mağazaya gittim. Hem çeşit boldu, hem ilgiliydiler. Bir kaç tane av ayakkabısı denedikten sonra  hiç ihtiyacım olmadığı halde hoşuma gittiği için (ayrıca sezon sonu indirimi de vardı) bir çift ayakkabı aldım. Üstüne 20-30 tl. indirim hakkı kazandığım için beğendiğim bir balık oltası makinası da alıp çıktım. Diğerlerinde olduğu gibi tok satıcı tavırları yoktu.Tavsiye ederim.
  • Robust 222
  • Benelli Super 90
  • W&S 912 K
  • Sarsılmaz Concorde
Zülküf ÖZDUMAN
1962/Diyarbakır

Çevrimdışı Serkan TİKVEŞLİ

• Müdavim Üyemiz
  • Aldigi tesekkür sayisi: 563
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 04 Nisan 2017, 22:36:28 »
Esnaflık yapmak zordur hele sonradan meslek değiştirip bu işe başlamışsa vay haline. İnsanlarla uğraşmak zor gelir hesap kitap yapma zor gelir, bir işi sevmeden yaparsa o işi sadece para kazanma amaçlı düşünürse işe kendini veremez ve müşterilere de bu örnekteki gibi davranır
Serkantkv
1975 istanbul

Çevrimdışı Şenay YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • Aldigi tesekkür sayisi: 733
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 04 Nisan 2017, 23:01:23 »
Her insandan esnaf olmaz.
Her ağaçtan kaval olmaz...
  • huğlu kop g601 yoto 71 namlu
  • huğlu kop 104 A 76 mamlu
  • Sarsılmaz Leopard y oto 71 namlu
istanbul  Çatalca 1971                                                                         5354139014l

Bu mesaja tesekkür eden üyeler: Alp BALABAN

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
  • Aldigi tesekkür sayisi: 165
« Yanıtla #16 : 05 Nisan 2017, 02:06:05 »
2005 yılında Ankara da bende seminerden vakit bulup Dışkapıdaki tüm bayileri gezmiştim..Franchi first class almaktı niyetim,sadece Doğa spor ve Kuzucular av bayii ilgilenmişti o zaman..bir çoğu dönüp bakmadı bile..
  • Sarsılmaz concorde lx
  • vursan 92 A
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • Aldigi tesekkür sayisi: 185
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 05 Nisan 2017, 09:59:16 »
arkadaşa katılıyorum. bu arkadaşlar başka meslekten geçmiş, esnaf yanında çıraklıktan yetişmemiş,  insan ilişkilerinden anlamayan yaptığı işi sevmeyen tiplerdir muhtemelen.
parası olmayan ama dükkana girip meraktan tüfek inceleyen , kuru sıkı inceleyen,
ya da düğün tüfee var mı abe deyip 7+1 üzümlü isteyenlerden bıkmışlardır,

her işin zor ve sıkıcı tarafları vardır, o işi yapıyorsan katlanacaksın kardeşim.
 vatandaşa cart curt yok öyle.

« Son Düzenleme: 05 Nisan 2017, 10:02:07 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK

Bu mesaja tesekkür eden üyeler: Ahmet ÖZTÜRK, Bilal AYDIN

Çevrimdışı Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
  • Aldigi tesekkür sayisi: 921
« Yanıtla #18 : 05 Nisan 2017, 10:25:58 »
esnaflık=katlanmak,sabır...
biraz empati yaparsak,bu silah işinde o kadar mantıksız sorular ve istekler varki,benim avcı olduğumu bilen arkadaşlar silahla ilgili mantıksız soruları insanı bıktırıyor.birde yıllardır bu işin içinde olan insanın bi noktadan sonra sıtkı sıyrılır valla,ama bunlara katlanamıyorsan bu işi yapmıycaksın.
  • Browning Phoenix Yarıotomatik 12 çap 66 cm namlu
  • Baikal MP 18M M Tekkırma 12 çap 76 cm namlu
  • Drahthaar&Çatalburun
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Bu mesaja tesekkür eden üyeler: Bilal AYDIN

Çevrimdışı Recep BALKİ

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • Aldigi tesekkür sayisi: 67
« Yanıtla #19 : 09 Nisan 2017, 13:00:22 »
Merhaba dostlar yorumları okudum .hele bir yorum var ki tamda avcıları tarif etmiş  arkadaş farklı bir yere gitsem ilk önce cami sonra güzel bir lokanta ve daha sonrada av bayisi ararım.Bu işler zordur farklı yapıda farklı pikolojide farklı düşüncede insanlarla uğraşmak.yani esnaf olmak zordur işin Türkçesi onun için herkes  av bayisi av mağazası açabilir  ama herkes bu işi bir BOZKURTAV (ismail bozkurt) gibi TEMİNAV (Teyfik Deker)  gibi ARESAV (Birkan Balıkçı) gibi KOMANDOAV (İbrahim Şemeret) yapamaz
Cumartesi günü BURSA ya servise gittim aracı servise bırakınca ne yapayım diye düşünürken  hadi çarşıya gideyim dedim biraz dolaştıktan sonra TEMİNAV a uğrayayım dedim selam verip içeri girdim teyfik abi kasada biraz muhabbet sohbet çay kahveden sonra ayrıldım  ordan BOZKURTAV a  uğradım ismail abi beni kapıda karşıladı  yeni iş yerinin hayırlı olması temennilerim den sonra muhabbet sohbet çay kahve ikramından sonra ikinci el tezgahındaki silahları inceledim  a bi baktım kaç saat geçmiş anlayamadım insanlar av bayilerini niye doldurur muhabbete sohbete doldurur muhabbet sohbet varsa alış verişte arkasından gelir yoksa ...
Onun için herkes esnaf olmaz saygılarımla.
  • BROWNİNG ULTRA XT
  • RİZZİNİ PREMİER
  • BREDA XANTHOS
1974-ÇAN-ÇANAKKALE

Çevrimdışı Bahri TUĞRULTEKİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Aldigi tesekkür sayisi: 283
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #20 : 09 Nisan 2017, 14:53:06 »
Geçenlerde tüfeğimin orta modified şokunu beğenmediğimden Balıkesir RASGELEAV bayiini aradım orada sorumlu olan Tufan beyle görüştüm kendisi tüfeği göndermemi istemişti ben göndermek yerine arabaya atlayıp kendim gittim. Tufan bey gerçekten tam esnaf. Karşılama şekilleri ve ilgileri beni gerçekten çok memnun etti. Sonra mevcut olan şoku ve ellerinde mevcut olan şokları grupman denemesi yapmak için BPS fabrikasının oraya gittik. (Biliyosunuz ki rasgeleav Bps fişeklerini üretiyor). Neyse orada denemeyi yaptık ve sonuç olarak benim elimdeki şok tüfeğe uyumsuz olduğu için onların şokları denedik ve memnun kaldık sonrada bana ellerindeki şoku verdi. Bir de üstüne 2 kutu bps fişek verdi ve kesinlikle para almadı. Ben biraz kıl biriyimdir eğer ki ben beğeniyosam gerçekten beğenilmeyi ve övgüyü hakeden biridir. Boşu boşuna kimseyi övmem kendisine çok teşekkür ediyorum. Ben rasgeleavın sahibi kimdir o dükkândaki insanlar kimlerdir bilmem tanımam ama tufan beyi tanıyorum ve buradan ona çok teşekkür ediyorum. Ben bu zamana kadar avbayilerine gittiğimde hep gıcık karakterli müşteriyi adam yerine koymayan satıcılara denkgeldim.
  • Fabarm l4s black hunter
  • Browning maxus
  • İngiliz pointer
1983 Akhisar

Bu mesaja tesekkür eden üyeler: Bilal AYDIN

Çevrimdışı Yakup ÇEVİK

• AvlakForum Üye
  • *
  • Aldigi tesekkür sayisi: 28
« Yanıtla #21 : 10 Haziran 2017, 11:38:36 »
Her esnafın iyisi kötüsü olur mesela bunlara tezat olarak izmir özler av var girersin içeriye hiç niyetinde yok daha araştırıyorken öyle ilgi gösterir samimidirlerki ulan adamı ne yorduk deyip çifte almaya gitmişken otomatik alıp çıkarsın.
  • Ata cy
1986 - İzmir Karşıyaka
Yufka yüreklilerle çetin yollar aşılmaz;
Çünkü bu yol kutludur, gider Tanrı Dağına.

Çevrimdışı Bahri TUĞRULTEKİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Aldigi tesekkür sayisi: 283
« Yanıtla #22 : 10 Haziran 2017, 15:06:59 »
Her esnafın iyisi kötüsü olur mesela bunlara tezat olarak izmir özler av var girersin içeriye hiç niyetinde yok daha araştırıyorken öyle ilgi gösterir samimidirlerki ulan adamı ne yorduk deyip çifte almaya gitmişken otomatik alıp çıkarsın.

Bazı konular nedense kişiden kişiye değişebiliyor. Artık esnafın o anki psikolojisi olsa gerek.  :)
« Son Düzenleme: 10 Haziran 2017, 15:10:42 Gönderen: Bahri TUĞRULTEKİN »
  • Fabarm l4s black hunter
  • Browning maxus
  • İngiliz pointer
1983 Akhisar

Çevrimdışı Kurtuluş KARATAY

• Müdavim Üyemiz
  • Aldigi tesekkür sayisi: 102
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #23 : 10 Haziran 2017, 19:11:21 »
Etimesgut ilçe merkezinde Silay Av, her yönüyle tavsiye ederim, gerek babaları gerekse iki oğlu gelen müşteriyle birebir ilgilenir, dışardan çalışanı yoktur, memnun kalırsınız.
1969 Urla/İZMİR

Çevrimdışı Muhammet DÖNMEZ

• Müdavim Üyemiz
  • Aldigi tesekkür sayisi: 90
  • "Eğitimin gerçek amacı uyandırmaktır."
« Yanıtla #24 : 11 Haziran 2017, 12:24:41 »
tüfek satın almadı iseniz 07-09 temmuzda eskişehirde düzenlenen Game Fair Turkey'e gitmeniz.bırakın tüfeği elinize almayı tüfekle atış imkanı dahi tanıyolar ayrıca kamp alanı felanda mevcutmuş.

• Ataneo 12
  • Stoeger m2000
  • Pointer & Drahtaar
Muhammed DÖNMEZ
1986 KÜTAHYA-İZMİR
laboratuvar teknikeri