Gönderen Konu: Ata arms cy hkk.  (Okunma sayısı 20639 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erdinç YILMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Ata arms cy hkk.
« : 05 Şubat 2017, 13:51:25 »
Üstadlarım ve değerli arkadaşlar,

Son karar olarak, ata arms tan şaşmayayım dedim ve Cy modeline karar verdim. Forumda çok bilgi olmamakla birlikte yapılan yorumlarda yakma ve penetrasyonunda sorun olduğunu, özellikle kış aylarında sorun çıkardığını okudum. Siz değerli dostlardan fikir edinebilir miyim? Kaliteden taviz vermemesi ve silahının arkasında duran bir firmamız olduğu için Ata düşünüyorum. Genelde atış ve keklik avı yapıyoruz. Nadir de olsa domuz avı olmakta. Bu bilgiler ışığında görüşlerinizi alabilir miyim?
Hem bu sayede almayı düşünen arkadaşlarımıza 2017 yılına ait yakın zamanlı bir CY konusu da açılmış olur.

Şimdiden teşekkürler
  • Ata Arms CY, 71 cm
1983 - Elazığ
HARPUT' TAN SELAMLAR

The following users thanked this post: İkbal PEKER

Çevrimdışı Tarık BAKIR

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: Ata arms cy hkk.
« Yanıtla #1 : 05 Şubat 2017, 14:27:37 »
Ben cy kullanıyorum memnunum. Bıldırcın, uveyik, keklik, tavşan, ördek avları yaptım. Tatmin ediciydi.
  • ata arms cy
1987 - Adıyaman

The following users thanked this post: Erdinç YILMAZ

Çevrimdışı Erdinç YILMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 05 Şubat 2017, 14:59:34 »
Çok teşekkürler, düşük gramaj fişek kullandınız mı hiç? Bana icra yayı çok sert geldi, evet sıfır silahta sert olur ama kurmakta bile biraz zorladı. Üstelik baktığım teşhir tüfeği günde 50 defa kuruluyor mekanizma. Cevabınız için tekrar teşekkür ederim
  • Ata Arms CY, 71 cm
1983 - Elazığ
HARPUT' TAN SELAMLAR

Çevrimdışı Hakan ATASOY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 05 Şubat 2017, 15:48:30 »
Erdinç Bey ilgili firmanın müşteri hizmetleri için yapılan şikayetleri araştırmanızı tavsiye ederim. Mesela   forumdaki bir konuda 6defa servise gidip de sorunu çözülmeyen bir tüfekten bahsediliyordu yanlış hatırlamıyorsam. Özellikle o konuyu incelemeniz faydalı olabilir.
Bu memleket tarihte Türktü, bugün de Türktür ve ebediyyen de Türk olarak yaşayacaktır.Türkiye Türklerindir! Ne mutlu, Türküm diyene!1980 BURSA

Çevrimdışı Erdinç YILMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 05 Şubat 2017, 16:09:24 »
Üstad bulamadım bahsettiğiniz konuyu araştırıyorum teşekkürler
  • Ata Arms CY, 71 cm
1983 - Elazığ
HARPUT' TAN SELAMLAR

Çevrimdışı Erdinç YILMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 05 Şubat 2017, 21:05:19 »
Arkadaşlar hakikaten bu model için yazılacak birşeyler yok mu? Korkmaya başladım almasam mı ?  :D
  • Ata Arms CY, 71 cm
1983 - Elazığ
HARPUT' TAN SELAMLAR

Çevrimdışı Yakup ÇEVİK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 05 Şubat 2017, 21:21:01 »
Yazılacak bir şeyi yok severek kullanıyorum eksisi yok bence sadece red dot için slotu yok oda olsaydı iyi olurdu
« Son Düzenleme: 05 Şubat 2017, 21:23:46 Gönderen: Yakup ÇEVİK »
  • Ata cy
1986 - İzmir Karşıyaka
Yufka yüreklilerle çetin yollar aşılmaz;
Çünkü bu yol kutludur, gider Tanrı Dağına.

Çevrimdışı Nurettin CANLI

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ata arms cy hkk.
« Yanıtla #7 : 05 Şubat 2017, 21:37:00 »
Benimde yuksek bant bi cy em vardi.onla ava giderken klifina koyar ken bile avin zevkini alabiliyodum iki sezon kullandim ama satmak zorunda kaldim.ama gercek den enfes bi tufekdi.28 den 52 gr kadar attim bir gun olsun uzmedi . su an ata sp var fabrikaya ozel sol dipcik olarak yaptirdim sol aticiyim.
Bana gore cy si guzel ve sikintisiz.insallah alacagin istedigin gibi olur.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
« Son Düzenleme: 05 Şubat 2017, 21:43:19 Gönderen: Nurettin CANLI »
1980 ankara

Çevrimdışı Selman ÇELEBİ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 05 Şubat 2017, 21:58:50 »
Ben bayisiyim doğru yoldasın sakın şaşma
Selman ÇELEBİ
1978 Midyat MARDİN

Çevrimdışı Erdinç YILMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 05 Şubat 2017, 22:12:28 »
Nurettin ve Selman beyler yorumlarınız için çok teşekkür ederim
  • Ata Arms CY, 71 cm
1983 - Elazığ
HARPUT' TAN SELAMLAR

The following users thanked this post: Ali DAĞ

Çevrimdışı Ali DAĞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 05 Şubat 2017, 22:27:22 »
ata neo mu yoksa cy mi arkadaşlar her ikisine hakim olan var mı
  • Ata Arms Cy 71 cm
  • huğlu kooperatif çifte
1985 - Elazığ

Çevrimdışı Mustafa GÖNEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ata arms cy hkk.
« Yanıtla #11 : 05 Şubat 2017, 22:45:12 »
Ben Cy kullanmadım ama Neo'nun kurşun atışından memnun değildim. Hele hele müşteri hizmetlerinden hiç memnun kalmadım. Yaşadıklarımı anlattığım konuyu bulursanız ne demek istediğimi anlarsınız. Zaten yaşadıklarımdan sonra "Bu anlayıştaki bir fabrika Türkiye'nin en iyi tüfeğini üretse almam" demiştim ve Yıldız üst/alt çifteyle takas yaptım kurtuldum çok şükür.
« Son Düzenleme: 05 Şubat 2017, 23:02:52 Gönderen: Mustafa GÖNEN »
  • Akdaş AH212 Kamuflaj 71 cm Yarı Otomatik
  • Yıldız SPZ ME Steel 71 cm Üst/Alt Çifte
1988 - Fethiye/Muğla - Bayramiç/Çanakkale

Çevrimdışı Mustafa GÖNEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 05 Şubat 2017, 23:00:25 »
...Kaliteden taviz vermemesi ve silahının arkasında duran bir firmamız olduğu için Ata düşünüyorum...
Bir de, bu kanıya nereden vardınız bilmiyorum ama biraz daha araştırmanızı tavsiye edebilirim. Markanın illa ki iyi örnekleri vardır ama çok iddialı bir cümle olmuş. Bu cümleye çok itiraz gelir düşüncesindeyim ve birisi de benim.
  • Akdaş AH212 Kamuflaj 71 cm Yarı Otomatik
  • Yıldız SPZ ME Steel 71 cm Üst/Alt Çifte
1988 - Fethiye/Muğla - Bayramiç/Çanakkale

Çevrimdışı Erdinç YILMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 05 Şubat 2017, 23:11:58 »
Mustafa bey öncelikle çok teşekkür ederim yorumunuza. Kanıya şöyle vardım. Hemen hemen  tüm fabrikaları ve erişebildiğim kadarıyla sahiplerini aradım ilgilerini yada ilgisizliklerini gördüm. Tabi bu sarış öncesi stratejileri de olabilir. Hatta bir markanın Türkiye distiribitörü elazığa gelmişti geçen gün, adamların en alt seviye tüfeği için gelin sizi bekliyorlar soruları var size denildi adam ikilemedi bile. Bu markada katar kılmamızın ve güvenimizin nedeni çevremizde ki olumlu bilinç ve bayilerin ilk sözünün ata markasından yana olması. Forumda da olumlu tavır çok yüksek. Kötülerle de karşılaştık isim vermeyeceğim. Ali Dağ beyi ( üstte yorumu var) telefonda 30 dk bekletip elden ele teli uzatmışlar. Sonuç hüsran. Beni de günlerce bir mesaj göndereceğiz diye bekletenler var. Çok uzattım lafı vesselam şimdilik en ilgili firmalar ilk üçte sayacağımız firmalar. Tekrar teşekkürler ilginize tabiki aklımızda yer edecek bu bilgi.
  • Ata Arms CY, 71 cm
1983 - Elazığ
HARPUT' TAN SELAMLAR

Çevrimdışı Murat PAKEL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #14 : 05 Şubat 2017, 23:16:46 »
Cy kullandım, elimde hala duruyor. Memnun muyum çok değil. Tek kursun atışları super, ama saçmada fişeğini bulman lazım. Genelde düşük gramajlarda daha verimli bu yüzden de sıcaklarda randıman veriyor diyor herkes. Rc ile güzel sonuçlar aldım ama sonra gittim kendime kinetik bir tüfek aldım. İlla gazlı diyorsanız bence armsana da bakin. Ben tercihlerimi kinetikden yana kullandım. İki tüfek arasında kalmıştım birisi akdaş ak 212, diğeri de özkanlar fx015 idi. Son kararimi ozkanlardan yana kullandım. Ata arms .cy satışta. Hem ahşap hem sentetik dipçik ve el kundağı ile. Ata arms tüfeklerle çok memnun olanda var ama genelde neo için  duyuyorum.
  • Saint etienne darne çifte
  • Simson Suhl
  • Huğlu 104a/ Seçkin S3 superpoze
  • Özkanlar FX015
  • Akdaş AG 212
  • English Pointer
Murat PAKEL
1975 İZMİR

Çevrimdışı Erdinç YILMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #15 : 06 Şubat 2017, 00:19:46 »
Teşekkürler murat bey, yorumunuz benimde paylaştığım düşüncemdir, kinetik modelinde de aynı mevzu söz konusu beğenen de var beğenmeyende, ben kinetikte teknoloji olarak kervanın biraz daha yolunun olduğunu düşünüyorum düzelmesi için. Özkanlar fx 015 benimde beğendiğim bir tüfekti güzel avlarınız olsun inşallah. Ben gazlıdan yanayım bu nedenle ama belli de olmaz. İstişare etmek lazım. Reelde cy hakkında en çok konuşulan eleştiri. Yakıcılığının olmaması avı canlı bırakması. Yorumlar genelde 1 yıldan eski.  fabrikanın çelik kalitesine ve namlu içi kaplama teknolojisine bir şeyler kattığını düşünüyorum bu zamanda. Eksikler giderilmiştir ümidim. Yoksa bu bariz eksikle bu modelin üretiminde neden ısrar etsinler. Evet gazlı olmasından dolayı gücü düşük olabilir. Onu da fişek gramajı ve içinden çıkan ağır dolu fişek pistonuyla hallederim diyorum. İşçiliğini de beğendim. Yalnız el kundağının gövdeye oturduğu yer ile sökme vidasının altındaki aşınma gördüğüm ilk eksikti. Gördüğüm tüfek teşhir ürünüydü tabi. Yerli üretimin bence en önemli eksiği aynı modelde tüfeklerin hepsinin aynı özellikleri göstermemesi. Üretim bandı aynı olan tüfekler bu denli farklı olmamalı. Sorunda aynı olmalı pozitif yönlerinde. Buda bir mühendis olarak, fabrikaların kalite sistemi içinde ki geri besleme sorunudur bence. Naçizane görüşlerim bunlardır. İyi geceler
  • Ata Arms CY, 71 cm
1983 - Elazığ
HARPUT' TAN SELAMLAR

The following users thanked this post: Murat PAKEL

Çevrimdışı Rıza BOZOKLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 06 Şubat 2017, 10:25:01 »
Erdinç Bey ben  2009 da  ATA  CY aldım. Almaz  olaydım.
Vurduğum  bütün avların  neredeyse tamamı  canlı kaldı.
O zamanın  parası ile  935 tL ye  aldığım tüfeği  başka  bir  bayiiye  500  tl ye  sattım.
O tüfeği alan  vatandaş da  bu tüfek   av yapmıyor  diye  tüfeği bayiiye geri    bırakmış.
Yerli  malı  silaha  güven olmuyor.
Fikrinizi  değiştirmenizin faydalı  olacağını   tahmin ediyorum . 
1974 İnebolu/KASTAMONU

The following users thanked this post: İsmail SEVER, Erdinç YILMAZ, Oğuz ÇİLOĞLU

Çevrimdışı İkbal PEKER

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #17 : 06 Şubat 2017, 11:11:26 »
Erdinç bey,bende enaz sizin kadar merak ediyorum Ata cy modelini,alalı 2 sene oldu kutusunda duruyor 3-4 kez evde akşamları kurdum baktım ve geri söküp koydum kutusuna...Tüfeğin sistemi bendeki Berettayla aynı,Arpacık kaliteli,kutusu çok kaliteli,ergonomi tutuş çok güzel...Ama işte en önemlisi avdaki performansı,bende sizin gibi emin olamadığımdan hiç kullanmadım...
Kullanan avcılardan deneyimlerini paylaşmasını isterim
Saygılar
İkbal PEKER
1978 Osmaniye

Çevrimdışı Erdinç YILMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #18 : 06 Şubat 2017, 11:11:40 »
Rıza bey çok teşekkür ederim üstadım yorumunuz ve değerli önerileriniz için. Tabiki gözlemleriniz ve tecrübeniz benim için çok değerli. Olmadı fikir değişecek :-)))
  • Ata Arms CY, 71 cm
1983 - Elazığ
HARPUT' TAN SELAMLAR

Çevrimdışı Erdinç YILMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #19 : 06 Şubat 2017, 11:40:48 »
İkbal hocam gerçekten değişik bir durum :-) eğer alırsam söz ilk deneme ve testleri sizinle paylaşacağım. Av konusunda çok iyi sayılmam ama :-D
  • Ata Arms CY, 71 cm
1983 - Elazığ
HARPUT' TAN SELAMLAR

The following users thanked this post: İkbal PEKER

Çevrimdışı İkbal PEKER

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #20 : 06 Şubat 2017, 11:53:09 »
Konuyu saptırmak istemem ama,4 avrupa tüfeğimin arasında Tek kullandığım;Sarsılmaz Lx otomatik...
Kesinlikle araştırmanızı ve denemenizi tavsiye ederim
İkbal PEKER
1978 Osmaniye

Çevrimiçi Sefa KOYUNCU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #21 : 06 Şubat 2017, 13:50:14 »
Bu tarz konularda çeşitli yorumlar yapılıyor. Bu tarz farklı yorumları genelde sadece yerli tüfeklerde değil ithal tüfeklerde de okumak mümkün. Çünkü bir kullanıcının beğenerek kullandığı tüfeği başka bir kullanıcı beyenmiyor belkide verim alamıyor. Aldığı üründen sorun yaşıyor olabiliyor, ısınamıyor belki, belki psikolojik belkide mantıklı bir çok neden üretebiliyor. Mesela Ata Cy konusunda benim çok samimi bir abimde  bu tüfekten var fonex modeli. Bu abimiz çok iyi bir keklik avcısı ve çok çok iyi bir çulluk avcısıdır. Ve iyi de bir atıcıdır. Bu adam bu tüfekten çok ama çok memnun. Araştırmayı denemeyide sever. Kendine ait bir çok fişek belirlemiş tüfeğini de eze eze kullanıyor. Ben de ona her seferinde sorarım nasıl memnunmusun diye çünkü ellerim biraz küçük bu tüfeklerde çok ince zarif yapılı hafif tüfekler, adam anlata anlata bitiremiyor. Dünya kadar fişek atmıştır ve bir kere bile sorun yaşamadığını anlatıyor. Size yardımcı olabileciğini düşündüğüm konular ise genelde düşük gramaj lı fişekler ve ince saçma numaralarıyla daha barışık olduğunu söyler hep. Mesela 28 - 32 gram ve        6 - 11 no arası saçmalarda hep daha memnun olduğu tezini çıkarırız. Bu belkide namlu iç çapı dar olması ile ilgili olabilir. Zaten iki adet pistonu var diye biliyorum. 36 gram ve yukarısı için ağırlık pistonunu takıyorsunuz. Daha düşük gramajlarda ise hafif pistonu kullanılıyor. Benim bildiklerim bukadar. İnşallah yardımcı olabilmişimdir. Saygılar.
  • Baikal USSR ij 58
  • Huğlu GT1
  • Ata Arms Cy 12
  • Deutsch Kurzhaar - Akhisar'dan GEKAS
1987 Hendek/SAKARYA

Çevrimdışı Erdinç YILMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #22 : 06 Şubat 2017, 14:40:20 »
VAllahi hislerime tercüman olmuşsunuz. Ancak bir nokta önemli genel olumsuzluk aynı yakmadı iyi değil deniyor. Buradaki pozitif olay, inşallah fabrika yetkilileri de bunları dinliyordur okuyordur. Eleştiriyi düzgün kullanan marka gelişir. Yardımlarınız içinde çok teşekkürler, minnettarım üstadım
  • Ata Arms CY, 71 cm
1983 - Elazığ
HARPUT' TAN SELAMLAR

The following users thanked this post: Sefa KOYUNCU

Çevrimiçi Sefa KOYUNCU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #23 : 06 Şubat 2017, 15:35:59 »
Yakma olayını bende anlamıyorum ustacım yani bak 20 metreye konara bir başka abi Tahtalıya atıyor, en az 10 tane altında ve üstünde sacma deliği var artık deldi geçtimi ne oldu anlamış değilim attığı ağacın altından kuşu alıyor yakalayarak yani hali canı var hayvanın oturduğu yere geliyor çantadan çakıyı alıp kesiyor. Şimdi yakmak ne demek? Nasıl yanması lazım. Bu gibi olaylar bizimde başımıza geliyor. Ben her tüfekte her fişekte böyle olabileceğini görüyorum duyuyorum. Yani bu sebepten bütün enerjimizi bu konuları düşünerek ne bu avcılık yapılır ne de bu ömür geçer. :) Tadını çıkaralım. Elimizdeki tüfeklere kendimizin içi ısınıyor ve tüfeğin bizim ölçülerimize uygun olduğunu kabul edebiliyorsak ne mutlu bize.  :D
  • Baikal USSR ij 58
  • Huğlu GT1
  • Ata Arms Cy 12
  • Deutsch Kurzhaar - Akhisar'dan GEKAS
1987 Hendek/SAKARYA

Çevrimdışı Erdinç YILMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #24 : 06 Şubat 2017, 15:57:10 »
Sefa hocam aslında amaç hayvancağızı yaralı bırakıp acı çektirmemek. Benimde başıma geldi. Arkadaşımın şimdi hatırlamadığım 66 cm tek kırmasıyla, 30 gr 4 numara fişekle 15 mt civarında kekliğe attım tüyleri uçtu havalara, dereye pike yaptı hayvan can havliyle peşinden koştum bulamadım. Böyle olunca üzülüyor insan. Yoksa ben genelde atış yapacağım trap plaklarına. Ama bazen dağda gezmek bir avın peşinden gitmekte özleniyor. Bir de domuzda bu olay daha büyük dertler getirir. Gerçi domuza poze harici gitmemek laxım hele yaralı kalır ve sana doğru saldırıya geçmişse körler adamı vallahi  :D Allah göstermesin tabi.
  • Ata Arms CY, 71 cm
1983 - Elazığ
HARPUT' TAN SELAMLAR

The following users thanked this post: Ali DAĞ