Gönderen Konu: Stoeger m2000 için özel şok önerisi (yardım?)  (Okunma sayısı 9109 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Recep ERTUNÇ

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: Stoeger m2000 için özel şok önerisi (yardım?)
« Yanıtla #25 : 25 Ocak 2017, 15:52:34 »
Stoegeri bende iki sezondur kullanıyorum. Bende daha istikrarlı bi grupman alamadım. 28-30 gr bior fiseklerle kışın ayazında ördek avı yapıyorum. Bendekinin namlu iç çapı 18.35 geliyor. Sevdiği bi kaç fişek var onun dışında av yaptımıyor. Bazı arkadaşlar tek saçması yeter diyor. Ama isabet ederse :)  saçması gerçekten çok güçlü ama isabet yüzdesi düşük bi tüfek. Birde namlusu deli gibi pas tutar. Sürekli yağlı bırakmak lazım. Hatamız olduysa affola.  Saygılarımla...
hakan bey sevdiği fişekler nedir acaba
  • Franchi affinty
  • Üzümlü saka
  • Pointer
Recep ERTUNÇ
1984 KONYA

Çevrimdışı Hakan HAS

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Ynt: Stoeger m2000 için özel şok önerisi (yardım?)
« Yanıtla #26 : 26 Ocak 2017, 13:19:28 »
Yaf bior 30 gr 6 no - bp easyshot 7.5 no - rc titano 31 gr bior bu fisekleri 3 şokla kullandım. Daha ağır fisekler tercih ederseniz 6 no saçmayı geçmemek şartıyla kaliteli keçe tapa fisekleri tavsiye edebilirim. Saçmayı biraz geç açan bi tüfek bendeki.  Onun için 32 gr üzeri fiseklerde 4 şokla   keçe tapa kullanıyorum. Yalnız stoeger tufeklerin namluları birbirini tutmuyor. Genelinin namlu iç çapı 18.4'ün altında. Fisek gramajınıda sıcaklığa ve nem oranına göre biraz fazla seciyor. Gün oluyor çok uzak mesafelerden ordekleri paket yapiyor. Millet o nasıl tüfek diyor. Gün oluyor 20 metredeki kuşa atıyorum kuş kalkıp gidiyor. Sac bas yolduruyor.Anlayacağınız kaliteli ama istikrarsız bi tüfek bendeki. Benim tufekteki durum bundan ibaret. Saygılarımla...
  • Sarsılmaz sax-700
1988-Osmaniye

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR