Gönderen Konu: Holland&Holland vs William&Son Ziyaretlerinden Kesitler  (Okunma sayısı 20748 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
Ynt: Holland&Holland vs William&Son Ziyaretlerinden Kesitler
« Yanıtla #25 : 24 Nisan 2016, 22:22:00 »
Aynen öyle, mandala basıp tüfeği açmak bile ayrı bir keyif. Zira, tüfeğin özelliklerinden bir tanesi; Assisted Opening sistemi var, tüfek çok sıkı olmasına rağmen, mandala bastığınızda, namluyu kendi kırıyor zaten, gerçekten inanılmaz keyifli...

İbrahim bey valla cok haklısın eminim mandal açıp tüfeği kırınca bile insana ayrı bir haz veriyordur...

Diyelimki bu tüfekleri alacak gücümüz var valla önümde bir kişi gezdiririm çulluk avında dalları kessin açsın diye.

kundağına dal deyse içimden bir parçayı o dalın ucunda bırakırım ;D ;D
  • Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Erkan POLAT

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #26 : 24 Nisan 2016, 22:22:42 »
Ben teşekkür ederim Cengiz Bey, evet kıyılabilecek tüfekler değiller :)

Tskler emeginize sağlık insan bu tufeklerle ava gitmeye kıyamaz İbrahim bey geçen gün ki msjiniizi aldım cvp yazdım msj kutunuz doluymuş ilginiz için TSK ediyorum. Selamlar
1978 - Istanbul

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #27 : 24 Nisan 2016, 22:55:22 »
Sağ olun Suat Bey.

Aslında William and Son, yeni kurulmuş bir firma, (1999 - 2000). Sahibi, kendine Holland'la rekabet etmeyi misyon edinmiş :) Aslında Holland'ın bundan pek haberi yokmuş başlarda ki, rakibi olduğunu bile bilmiyormuş William&Son'ın :)

Çok çok çok zengin bir elmas tüccarı. İngiltere'nin en soylu! ailelerinden olan Asprey ailesine mensup, William Asprey , kafayı Holland&Holland'a rakip olmaya takmış. Holland&Holland'dan usta ve dolayısıyla know-how transferi yaptıktan sonra, James Purdey&Sons'ın bulunduğu caddede (Audley Street) mağaza açmıştı. Ancak Purdey'e bir kaç yüz metre uzaktaydı. Purdey, Audley'in en başında, dört yol ağzında köşe başında, William&Son, Audley Caddesi'nin içlerindeydi. Bu durum kendisini kesmemiş olsa gerek, bir kaç km uzaklıkta Bruton Street'te bulunan, Holland&Holland'ın hemen bitişiğindeki binaları ve dolayısıyla dükkanları satın alıp, Holland'ın kapı komşusu oldu :) Tüfekler , bire bir Holland&Holland... Çünkü Holland'ı yapan usta yapıyor tüfeği :) İlginç bir durum ama gerçek.

Evet bizde, kötünün iyisini bulmak gibi bir sıkıntı var maalesef. Tabii bu tüfeklerle, hiç bir yerli markamızın hiç bir ürününü kıyas edemeyiz, farklı dünyalar. Kıyas edersek, hem bu büyük markalara, hem de kıyasa sokmaya çalıştığımız yerli üreticimize haksızlık etmiş oluruz. Karşılaştırılabilecek gibi değiller. Aradaki fark, (fiyat olarak demiyorum, tüfeğin kalitesi ve teknik özellikleri olarak diyorum) çok büyük, az buz değil, ciddi büyük. İyi şeyler yapmak için uğraşan üreticilerimizi olabildiğince desteklemek lazım ama fark öyle böyle açık değil, öyle böyle değil, inanılmaz büyük.

İyi şeyler yapmaya çalışan üreticilerimizin yanında, onların yapmaya çalıştığı iyi şeylerin reputasyonunu da yok eden, cahil ve beceriksiz üretici bozuntularından , fasonculuğu yegane vizyon olarak benimsemiş çapsız işletmelerden bu memleketin bir an önce kurtulması lazım. Bu adamların memleketinde, (özellikle Almanya ve İngiltere'de), merdiven altı diye tabir ettiğimiz şekilde çalışan üreticiler yaşayamaz, yaşatmazlar. Dolayısıyla öyle üreticiler yok. Ne yaptığını bilmeyen, ipe sapa gelmez adamlar yok. Piyasada yaşatmazlar öylelerini, tüfek falan üretemezler... Gerçekçi olmak lazım, hiç bir zaman bir Holland&Holland üretemeyiz, bunu yerli yabancı bir çok fabrikayı, üreticiyi gezmiş, süreçlerini görmüş, kitaplarını dokümanlarını en küçük detaylarına kadar okumuş biri olarak söylüyorum. Hiç kendimizi kandırmayalım. Ama şu yapılabilir; bulunduğumuz yerden çok daha iyi yerlere gelebiliriz, aradaki kocaman makas farkını daha aza indirebiliriz, bunun için önce kendine fasonculuğu misyon edinmiş çürüklerin tamamen ayrılması ve elenmesi lazım.

İbrahim bey elinize emeğinize sağlık.

H&H nasıl oluyorda  en ciddi rakiplerinden birine ustasını kaptırıyor hayret doğrusu.

Bu tarz  ziyaretleri yapıp böyle üst düzey tüfekleri burada sergileyor, bizede kasap önünde yalanan kediler gibi seyrettiriyorsunuz.

Ondan sonra kötülerin içinden iyisini bulayım diye tırmalayıp duruyoruz Konya mamüllerini.

Benim esas merak ettiğim bu ecnebi memleketlerinde  de mantar gibi türeyen  merdiven altı firmalar çok mu ?

İngilterede silah üreticisi olmak için bir dizi prosedür varmı yoksa bakkal dükkanı gibi herkes bir yer açabiliyor mu  ?

Yada bu firmaların sahipleri forum sitesi  kurup  rakiplerine yada kendilerinden  çok bilenlere gerek akıl ,gerek hakaret ,
gerek tacizde bulunuyorlar mı ?

Mesela Şakşakçı ları var mı bunların ?

Bizde bazen öyle oluyor ya  onlardada öylemi merak ettim  ?

1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Erkan POLAT, Suat ÇALIŞKAN, Hüseyin ÜSTÜN

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #28 : 24 Nisan 2016, 23:11:40 »
İbrahim Bey bu güzel görüntüleri paylaştığınız için teşekkürler.
 "tüfek" dediklerimiz bunlar oluyor değil mi ? Bize de ancak seyretmek kalıyor ötesi yok..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: İbrahim AYSU

Çevrimiçi Mehmet VOLKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #29 : 24 Nisan 2016, 23:20:48 »
İbrahim bey emeğinize sağlık çok sağolun
Birazda bu markaları dünya markası yapan kendine has teknigi yapim aşaması çeliği işlemesi test aşaması sonuçları v.s paylaşıp bilgilendirirseniz seviniriz.

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1981 - Gaziantep

Çevrimdışı Abdullah ŞAHİN 07

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #30 : 24 Nisan 2016, 23:22:11 »
Üstad güzel paylaşım, emeğinize sağlık, tüfeklere zaten söylenecek birşey yok tek kelimeyle PERFECT fakat tetik çekme mesafeleri size oldukca kısa kalmış sanki :)
  • Pietro Beretta S 687 SP O/U
  • Benelli Raffaello Special Lusso
Abdullah ŞAHİN
1972  ANTALYA

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #31 : 24 Nisan 2016, 23:22:23 »
Ben teşekkür ederim Emrah Bey.

Bunlar tüfeğin "ağababası" :)

Bizim "tüfek" diye kast ettiklerimiz ise, bunlara benzetilmiş olan (en azından 100-150 metre uzaklıktan bakıldığında benzeyen) şeyler :)

İbrahim Bey bu güzel görüntüleri paylaştığınız için teşekkürler.
 "tüfek" dediklerimiz bunlar oluyor değil mi ? Bize de ancak seyretmek kalıyor ötesi yok..
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Erkan POLAT, Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #32 : 24 Nisan 2016, 23:23:50 »
Aynen öyle, iki tüfeğin de tetik çekme mesafesi benim ideal ölçümden yaklaşık 20 mm civarında kısa. Gerçi benim ölçüm normal değil, ben normal değilim. Tüfeklerde sıkıntı yok. :D

Üstad güzel paylaşım, emeğinize sağlık, tüfeklere zaten söylenecek birşey yok tek kelimeyle PERFECT fakat tetik çekme mesafeleri size oldukca kısa kalmış sanki :)
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Erkan POLAT, Abdullah ŞAHİN 07

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #33 : 24 Nisan 2016, 23:31:42 »
Mehmet Bey, vallahi onları da paylaşayım da, "o da çelik bu da çelik", "o da vuruyor bu bendeki (taramalı) da vuruyor", "o kadar para verildiğine göre menzili 100 metre vardır herhalde", "ee o niye pahalı" yorumlarından gına geldi artık, ne kadar detaylı yazmaya çalışırsam çalışayım, soru sorar gibi yapıp, kafasındaki saçma sapan doğru sandığı yanlışı direkt sonuç olarak yazarak,  üretim esaslarındaki teknik detayları anlamayıp, "hiç bir farkı yok sırf gösteriş ve prestij diye o paralar verilmez" diyenler beni çok yoruyor :( Motivasyonu da yok ediyor. "Çeliğin kilosu kaç para ki" diyen oldu ya :D geçen krom kaplama / kaplamama mevzsunun konuşulduğu konuda ya :D İlgili arkadaş, bence hiç bir fark yok deyip sonuç bildirisini yayımladı kendi kendine :D Allah selamet versin, nasıl mutlu olmak istiyorsa ona inansın da gerçekler öyle değil.
Açıkçası teknik detayları açıktan yazasım ve paylaşasım yok bu yüzden. Motivasyonu kıran arkadaşlar yüzünden,  yanlış anlamayın sizinle alakası yok. Ancak merak ettiğiniz spesifik bir şey varsa yanıtlamaya çalışırım.

İbrahim bey emeğinize sağlık çok sağolun
Birazda bu markaları dünya markası yapan kendine has teknigi yapim aşaması çeliği işlemesi test aşaması sonuçları v.s paylaşıp bilgilendirirseniz seviniriz.

1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Osman DÖŞLER, Erkan POLAT

Çevrimdışı Abdullah ŞAHİN 07

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #34 : 24 Nisan 2016, 23:31:59 »
Klasik ingiliz tüfeklerinde dipçik altlığıda yok dipçik yekpare tek parça. Kauçuk dipçik altlığı yada ahşap veya bakalit de takamayacağız. Sıkıntı olacak şimdi. :)
  • Pietro Beretta S 687 SP O/U
  • Benelli Raffaello Special Lusso
Abdullah ŞAHİN
1972  ANTALYA

Çevrimiçi Mehmet VOLKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #35 : 24 Nisan 2016, 23:39:40 »
çoook haklısıniz bu konuda olaya o açıdan bakmamıştım hiç.
En azından enerji üreten çeliği,100 mt den domuz deviren kılavuz saçması vardır değilmi :) :D efsanevi zehirleme sistemide hediye :)

1981 - Gaziantep

Çevrimiçi Mehmet VOLKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #36 : 24 Nisan 2016, 23:49:21 »
Kilit sesi büyüleyici zerafet tarifsiz işçiliği anlatmaya gerek yok
An itibari ile otomatigim ve pozemden tiksinmiş haldeyim

1981 - Gaziantep

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #37 : 25 Nisan 2016, 00:17:06 »
İbrahim bey teşekkür ederiz bu güzel ve ele geçirmesi zor dökümantasyon içeren muhteşem gezinizi bizlerle paylaşma lütfunda bulunduğunuz için...Yukarda istirham edildiği üzere daha da boyutlandırabilme imkanınız olabilirse tabi ki daha da lezzetli olur ama haklısınız da bir yandan çekimser durmakta buna,gene de memnun olacaklar da az sayıda değildir başta ben :) olmak üzere tahminimce :)..

Bunlar tabi yerinde burjuva/soylu sınıfı, sair yerlerde kodaman tabir edilen kesimin kalemleri :), ama göz eğitimi görgü ve tabi göz zevki açısından her avcının rüyalarını süsleyen artık av tüfeği sıfatını aşmış muhteşem sanat eserleri diğer taraftan da :)...

Son olarak ulaşma zorluğu çekenleri düşünerek bunlara en yakın hissi verebilecek adres ve brand belli diyorum :D...
« Son Düzenleme: 25 Nisan 2016, 00:20:40 Gönderen: Kamil ÜNLÜTÜRK »
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #38 : 25 Nisan 2016, 00:36:02 »
İngiliz'lerde parçalı olanlar da var ama tek parça olanlar daha "classy" oluyor işte :D

Klasik ingiliz tüfeklerinde dipçik altlığıda yok dipçik yekpare tek parça. Kauçuk dipçik altlığı yada ahşap veya bakalit de takamayacağız. Sıkıntı olacak şimdi. :)
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Abdullah ŞAHİN 07

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #39 : 25 Nisan 2016, 00:37:49 »
Kilit sesi hakkında haklısınız :) Elinizde verdiği his ise çok farklı, çok tok ve titreşimsiz bir klik oturuyor yerine , bir Alman yapımı arabanın kapısını kapatır gibi bir şey işte :D

Kilit sesi büyüleyici zerafet tarifsiz işçiliği anlatmaya gerek yok
An itibari ile otomatigim ve pozemden tiksinmiş haldeyim

1978 - Istanbul

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #40 : 25 Nisan 2016, 00:45:36 »
Kamil Bey ben teşekkür ederim.

Daha da boyutlandırılabilir de tabii ki, büyük bir keyifle ancak "çeliğin kilosu kaç para ki" sorusu gibi sorular mutlaka geliyor :D Ama tabii yine konuşuruz, her gittiğimde her incelediğimde küçük küçük de olsa mutlaka yeni bir şey öğreniyorum.

Bu arada, bu tüfeklere en yakkın hissi verecek adres ve brand hangisiymiş ki gidip alalım hemen, hatta avlak indirimi falan isteyelim topluca alacağız ya :D

İbrahim bey teşekkür ederiz bu güzel ve ele geçirmesi zor dökümantasyon içeren muhteşem gezinizi bizlerle paylaşma lütfunda bulunduğunuz için...Yukarda istirham edildiği üzere daha da boyutlandırabilme imkanınız olabilirse tabi ki daha da lezzetli olur ama haklısınız da bir yandan çekimser durmakta buna,gene de memnun olacaklar da az sayıda değildir başta ben :) olmak üzere tahminimce :)..

Bunlar tabi yerinde burjuva/soylu sınıfı, sair yerlerde kodaman tabir edilen kesimin kalemleri :), ama göz eğitimi görgü ve tabi göz zevki açısından her avcının rüyalarını süsleyen artık av tüfeği sıfatını aşmış muhteşem sanat eserleri diğer taraftan da :)...

Son olarak ulaşma zorluğu çekenleri düşünerek bunlara en yakın hissi verebilecek adres ve brand belli diyorum :D...
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Kamil ÜNLÜTÜRK

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #41 : 25 Nisan 2016, 00:48:57 »
Farklı olmak güzel bir şey.

Sıradan olmuyorsun işte.

Not : Arkadaş tüfeğin her tarafını mıncıklamışsın ya, ben olsam iki kat eldiven giydirirdim. Terli ellerin ile vidasına kadar ellemişsin. O kadar binlerce poundluk tüfeği.
Senden sonra kesin genel bakım yapmışlardır. :) :)

Rastgele
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Suat ÇALIŞKAN, Abdullah ŞAHİN 07

Çevrimdışı Hakan UYAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #42 : 25 Nisan 2016, 00:55:15 »
  İbrahim Bey güzel tanımlamışsınız gerçeği.Makas çok büyük.Düzgün üretim yapan gelişimci yerlinin her zaman yanında olmalıyız.Bu tüm sektörler için böyle.Makas başka türlü azalmaz.
  Dünya koşarken yürüyorsak, ciddi yol aldık demek kendimizi kandırmak olur..
  • Beretta A400 Xplor Unico
  • Franchi Affinity Wood
1974 ÇANAKKALE

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #43 : 25 Nisan 2016, 00:56:00 »
Abi, defalarca girip çıktığım için olsa gerek, artık onlar da "bizim Türk gene geldi" falan gibi oluyorlar sanırım :D

Purdey hala sıkı, eldivensiz aşamaya orada geçemedik :D

Abi tüfeğin her tarafını mıncıklamışsın diyorsun da, asıl metrodan çıkıp mağazaya yürüyene kadar terledim, yüzüm yağlandı, o yanağımla kundakları boydan boya yağladım be ya :D Elimle silmeye çalışsam da nafile, onlar daha kötü oldu :D

İkinci el olanlar pek ilgimi çekmiyor bir de, sıfır olanları mıncıklıyorum  >:D

Farklı olmak güzel bir şey.

Sıradan olmuyorsun işte.

Not : Arkadaş tüfeğin her tarafını mıncıklamışsın ya, ben olsam iki kat eldiven giydirirdim. Terli ellerin ile vidasına kadar ellemişsin. O kadar binlerce poundluk tüfeği.
Senden sonra kesin genel bakım yapmışlardır. :) :)

Rastgele
« Son Düzenleme: 25 Nisan 2016, 00:57:03 Gönderen: İbrahim AYSU »
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Osman DÖŞLER, Suat ÇALIŞKAN

• Expert Üye
« Yanıtla #44 : 25 Nisan 2016, 01:00:02 »

Bu arada, bu tüfeklere en yakkın hissi verecek adres ve brand hangisiymiş ki gidip alalım hemen, hatta avlak indirimi falan isteyelim topluca alacağız ya :D

Fransız Chapuis tavsiye ediyorum :D...Görsellerinden yaptığım tahmine göre handmade ve de high quality ehehehehe :D...Olmadı bu kontra çıkışla şoka girmeye gerek yok, gayet tabi ve de ne olur ne olmaz diye gözle ve manuel kontrol etmeyi unutmama şartı :D ile neredeyse marketlerde bile bulabileceğiniz, hemenal kondisyonda sahiplerini bekleyen çil çil 680 ve ardışık sayılı İtalyan ürünler :D...

« Son Düzenleme: 25 Nisan 2016, 01:02:09 Gönderen: Kamil ÜNLÜTÜRK »
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #45 : 25 Nisan 2016, 01:07:16 »
Siz bu konuda ciddisiniz sanırım :D

Holland'ın altına, ona en yakın hissi verecek çil çil 68X'ler öyle mi :D :D

Pardon Kamil Bey, Browning, Blaser, Krieghoff, Merkel falan da değil, Holland bu sefer :D Onun da mı altına 68X ? :D

E düzenli olarak tükettiğiniz değişik bir sıvı da yok bildiğim kadarıyla. :D Ayrıca hekimsiniz de... :D Nedir ki bu olayın çözümlemesi acaba :D

Fransız Chapuis tavsiye ediyorum :D...Görsellerinden yaptığım tahmine göre handmade ve de high quality ehehehehe :D...Olmadı bu kontra çıkışla şoka girmeye gerek yok, gayet tabi ve de ne olur ne olmaz diye gözle ve manuel kontrol etmeyi unutmama şartı ile neredeyse marketlerde bile bulabileceğiniz, hemenal kondisyonda sahiplerini bekleyen çil çil 680 ve ardışık sayılı İtalyan ürünler :D...

1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Kamil ÜNLÜTÜRK

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #46 : 25 Nisan 2016, 01:15:22 »
Eyvallah teşekkür ederim Hakan Bey. Gerçekten makas büyük. Burada, vizyonu büyük olan, kaliteli iş yapmanın peşinde olanı desteklerken yapılacak en önemli şey, yanlış yolda olanı, kötü iş yapanı , vizyonsuz , çapsız olanları bunlardan ayırıp teşhir edip, elemek , hem vizyon sahibi kalitelli iş yapmaya çalışan firmalarımız için, hem sektör için, hem de ülkemiz için en faydalı iş olacaktır diye düşünüyorum. Bu konuda oldukça pragmatik düşünüyorum. Efendim, bugün iki tane çapsız vizyonsuz, sadece kendi cebine üç kuruş daha fazla maddi menfaat sağlasın diye, "ah canım onlar da öyle yapsınlar", "güzel güzel devam etsinler" denilmesi, hem kendimizi kandırmak olur hem de ülkemize en ufak bir fayda sağlamaz. Geçici ve sürdürülebilir olmayan, ülkeye gram fayda getirmeyen, çok hamaliyet gerektiren fasonculuk ve/veya ucuzculuk yolunun terk edilebilmesi için her yol denenmeli.

İbrahim Bey güzel tanımlamışsınız gerçeği.Makas çok büyük.Düzgün üretim yapan gelişimci yerlinin her zaman yanında olmalıyız.Bu tüm sektörler için böyle.Makas başka türlü azalmaz.
  Dünya koşarken yürüyorsak, ciddi yol aldık demek kendimizi kandırmak olur..
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Hakan UYAR

• Expert Üye
« Yanıtla #47 : 25 Nisan 2016, 01:40:49 »
Siz bu konuda ciddisiniz sanırım :D

Holland'ın altına, ona en yakın hissi verecek çil çil 68X'ler öyle mi :D :D

Pardon Kamil Bey, Browning, Blaser, Krieghoff, Merkel falan da değil, Holland bu sefer :D Onun da mı altına 68X ? :D

E düzenli olarak tükettiğiniz değişik bir sıvı da yok bildiğim kadarıyla. :D Ayrıca hekimsiniz de... :D Nedir ki bu olayın çözümlemesi acaba :D

Efendim o saydıklarınız-belki blaser biraz dışarda tutulabilir-,yukardaki şaheserler kadar değilse de epeyce public erişime kapalı örnekler,londonlarla aynı sınıftan,üst sınıf ve etiketleri de dolayısı ile çok kabarık,herkesçe malum olduğu üzere :)...Tavsiyemin çıkış noktası bu bilgi gayet tabiki,yoksa elbette fiyattan bağımsız sadece kalite sıralamasında hollandın altına 68x i ben dahi koyamam :D...
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
« Yanıtla #48 : 25 Nisan 2016, 01:57:27 »
emeğinize sağlık güzel görüntüler. devamını bekliyoruz.

yanlız fiyat gerçekten çok uçuk sayısal loto ikramiye parası gibi :)
1978 Bursa
Bir aptalın hatasını düzeltmeye kalkmayın, sizden nefret edecektir. Bir bilgenin hatasını düzeltin, size minnettar kalacaktır.

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #49 : 25 Nisan 2016, 01:57:36 »
"O çok "public erişime açık!" olanlardan, uygun fiyatlı bir tane gösterin değerlendirelim" teklifim her zaman için geçerli :D Merakla bekliyorum :D

Efendim o saydıklarınız-belki blaser biraz dışarda tutulabilir-,yukardaki şaheserler kadar değilse de epeyce public erişime kapalı örnekler,londonlarla aynı sınıftan,üst sınıf ve etiketleri de dolayısı ile çok kabarık,herkesçe malum olduğu üzere :)...Tavsiyemin çıkış noktası bu bilgi gayet tabiki,yoksa elbette fiyattan bağımsız sadece kalite sıralamasında hollandın altına 68x i ben dahi koyamam :D...
1978 - Istanbul