Gönderen Konu: Franchi Affinity ve Benelli M2 Parçalarını Detaylı Karşılaştırma  (Okunma sayısı 11308 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Uğur KOÇ 72

• AvlakForum Üye
  • *
  • KEKLİK AVCISI
Selamlar,

Farklı iki markanın yarı otomatik tüfeklerinin ayrıntılı parça karşılaştırmasıdır.

Merak edenler için faydalı bir videonun olacağını düşünüyorum.

! No longer available
Uğur KOÇ
1992 BATMAN / GERÇÜŞ
FRANCHİ AFFİNİTY

resim yüke

The following users thanked this post: Özgür UYAR, Suat ÇALIŞKAN, O.Hasan BAYRAK, Berkay TOPUZ, Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Ayhan TAŞDEMİR

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
franchi=stoeger tamamen aynı sistem.
  • remington 1187 premier lc
  • remington 870
  • labrador
Ayhan TAŞDEMİR
1966-Samsun

The following users thanked this post: Uğur KOÇ 72

Çevrimdışı Murat DİNGİZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Güzel bir çalışma olur
  • fabarm l4s
Murat DİNGİZ
1983 MALATYA/Darende

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
Affinty stoeger m3000 modelinin görselliği gelişmiş hali. M2 gördüğüm kadarıyla daha sağlam duruyor tabi kaçırdığım bir nokta varmı bilemiyorum :) Arada sağlamlık farkı varsa uzun vadeli kullanımda daha belirgin şekilde ortaya çıkabilir..

Affinty, dış piyasada 850 $ (2400 tl) içerde 3200 tl.
M2 dış piyasada 1300 $ (3700 tl) içerde 6200 tl.

iç-dış piyasa fiyat farkı 2 tüfekte neden bukadar değişken bunu anlayabilmiş değilim..
Affinty modeline rağmen m2 için bu farkı vermeye değer mi, değerse niçin değer onu da ustalara sormak gerek..

Uğur Bey güzel paylaşım olmuş elinize sağlık...
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Gürsel KARABAY

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
M2 ile Ata neo mekanizma ve diğer parçalar  birbirinin aynısı.Ata silah Arge'si iyi çalışmış. Allah razı olsun 1350.-TL ye Benelli M2 imütasyonu sahibi olmuşuz meğer.
  • Ata Neo 12
  • Akdaş 412 L
  • Pointer , 13 adet Setter Della Bassana
1971 istanbul

The following users thanked this post: Uğur KOÇ 72, Metin UÇAR

Çevrimdışı Uğur KOÇ 72

• AvlakForum Üye
  • *
  • KEKLİK AVCISI
Affinty stoeger m3000 modelinin görselliği gelişmiş hali. M2 gördüğüm kadarıyla daha sağlam duruyor tabi kaçırdığım bir nokta varmı bilemiyorum :) Arada sağlamlık farkı varsa uzun vadeli kullanımda daha belirgin şekilde ortaya çıkabilir..

iç-dış piyasa fiyat farkı 2 tüfekte neden bukadar değişken bunu anlayabilmiş değilim..
Affinty modeline rağmen m2 için bu farkı vermeye değer mi, değerse niçin değer onu da ustalara sormak gerek..

Rica ederim Emrah bey  :)
Tufeklerdeki ic dış fiyat farkida sizinde dediginiz gibi neden boyle ucurumlar var anlamak güç.
Sanki bu tarafa uretilen tufekler celik veya demirden degilde başka bir maddeden  ;D ;D ;D
Uğur KOÇ
1992 BATMAN / GERÇÜŞ
FRANCHİ AFFİNİTY

resim yüke

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Uğur KOÇ 72

• AvlakForum Üye
  • *
  • KEKLİK AVCISI
franchi=stoeger tamamen aynı sistem.

Haklisin Ayhan abi calisma sistemleri birbirine benzer ama kalite farkli muhakkat vardir…
Uğur KOÇ
1992 BATMAN / GERÇÜŞ
FRANCHİ AFFİNİTY

resim yüke

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
Rica ederim Emrah bey  :)
Tufeklerdeki ic dış fiyat farkida sizinde dediginiz gibi neden boyle ucurumlar var anlamak güç.
Sanki bu tarafa uretilen tufekler celik veya demirden degilde başka bir maddeden  ;D ;D ;D
Bize özel muamele var demekki :D
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Uğur KOÇ 72

• AvlakForum Üye
  • *
  • KEKLİK AVCISI
Bize özel muamele var demekki :D

Aynen işin o kismindan şüphemiz yok  :D
Uğur KOÇ
1992 BATMAN / GERÇÜŞ
FRANCHİ AFFİNİTY

resim yüke

Çevrimdışı Cüneyt ESMER

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
Şimdi Affinity ile M2 kalitesi aynı mıymış?
  • Yan-yana Patlar
  • Alt-üst Patlar
  • Sıralı Patlar

Çevrimiçi Çağrı ECE

• Müdavim Üyemiz
franchi namlularıyla ilgili çok paslanma şikayeti oldu forumda ama m2 de hiç duymadım kalite farkı vardır muhakkak
  • Franchi Affinity
SMMM Ç.Çağrı ECE 1988 İZMİR

Çevrimdışı Ayhan TAŞDEMİR

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
benellilerde paslanma var. boyadan dolayı

« Son Düzenleme: 22 Nisan 2016, 19:05:13 Gönderen: Ayhan TAŞDEMİR »
  • remington 1187 premier lc
  • remington 870
  • labrador
Ayhan TAŞDEMİR
1966-Samsun

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz

Uğur bey paylaşım icin tesekkürler arada cok bariz fark yok zaten benelli tarafindan üretilen bir model affinity de aradaki makyaj farki en belirgin olan.

Emrah kardesim iyi yer yakaladin olay bizim ülkemizle alakalı cok fazla yükseltilen benelli markasi sayesinde fiyatlar bu yani l. Tabiki arada belirli parçalarda kalite farki vardir. Comfort sistem dipcik crio soklar filan fark yaratir buda dışardaki fiyat farki kadar iste ama bizde tutulduğu icin benelliler ve ilk baslardan beri fazla fiyat istenen ve bolca satilinca kaliteyi fiyat bazinda degerlendiren cok kisi durumu buralara getirdi bende dahil tabi simdi benelliciler cikar atar yapar bana :) bende vinci ilk ciktiginda aldim hemen ama ülkemizde bu fiyatlara satilmasaydi emin olki gercek fiyatina inerdi yabi bellmonteler gibi sonradan fiyat cekerlerdi. Evet bencede benelli bambaşka ama o fiyatin hakkimi degil m2 nin maximum fiyati 5000 i geçmemesi gerek ve diger tüm modellerde tabi ama ne olsa bu fiyata su gibi gidio niye insinki fiyat dimi :)
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

The following users thanked this post: Uğur KOÇ 72, Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
Uğur bey paylaşım icin tesekkürler arada cok bariz fark yok zaten benelli tarafindan üretilen bir model affinity de aradaki makyaj farki en belirgin olan.

Emrah kardesim iyi yer yakaladin olay bizim ülkemizle alakalı cok fazla yükseltilen benelli markasi sayesinde fiyatlar bu yani l. Tabiki arada belirli parçalarda kalite farki vardir. Comfort sistem dipcik crio soklar filan fark yaratir buda dışardaki fiyat farki kadar iste ama bizde tutulduğu icin benelliler ve ilk baslardan beri fazla fiyat istenen ve bolca satilinca kaliteyi fiyat bazinda degerlendiren cok kisi durumu buralara getirdi bende dahil tabi simdi benelliciler cikar atar yapar bana :) bende vinci ilk ciktiginda aldim hemen ama ülkemizde bu fiyatlara satilmasaydi emin olki gercek fiyatina inerdi yabi bellmonteler gibi sonradan fiyat cekerlerdi. Evet bencede benelli bambaşka ama o fiyatin hakkimi degil m2 nin maximum fiyati 5000 i geçmemesi gerek ve diger tüm modellerde tabi ama ne olsa bu fiyata su gibi gidio niye insinki fiyat dimi :)
Ben şunu merak ediyorum, aradaki 2500 tl fark nereye gidiyor ? bunun hepsi vergi değildir herhalde ? sanmıyorum. Bu yine iyi bir örnek, daha fena fiyatlarla dış piyasa değerinin 2 katına satılan modeller var, 2500 tl fark yine iyi !
Alan memnun satan memnun demek ki sorun olmuyor.. :)

Ülkemizdeki av şartlarını düşünürsek bu fiyatlarda tüfek almaya değer mi onu da ayrıca irdelemek gerek..
Elinde, marka önemli değil 7-8 bin tl lik tüfeği olan x kişisi, ona göre daha ucuz bir tüfek ve fişekle
kendisinden daha iyi av yapan y kişisini görünce sinirleniyorsa,hırsından küplere biniyosa, ciddi bir düşünmek lazım :)

Nasıl ki yerlide eski tüfekler daha iyi şimdikiler hep otomasyon olduğundan daha çok sıkıntı çıkıyor deniliyorsa, muhabbet ortamında rastladığım yıllarca ithal tüfekle avlanmış usta avcılardan duyduğum, yabancı tüfekler için de aynısı geçerli diyorlar.. O avrupa tüfek havası eskidendi, şimdikilerde eski tat yok deniyor.
Ben yerli kullanıyorum işin içyüzünü bilemem, ama bu durum konuşuluyorsa vardır bir hikmeti vesselam..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Özgür UYAR, Uğur KOÇ 72

Çevrimdışı Uğur KOÇ 72

• AvlakForum Üye
  • *
  • KEKLİK AVCISI
Alıntı yapılan: Özgür UYAR link=topic=186840.msg1337… #msg1337574 date=1461345270

Rica ederim Özgür bey ben tsk ederim. İyi forumlar...
Uğur KOÇ
1992 BATMAN / GERÇÜŞ
FRANCHİ AFFİNİTY

resim yüke

The following users thanked this post: Özgür UYAR

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ben şunu merak ediyorum, aradaki 2500 tl fark nereye gidiyor ? bunun hepsi vergi değildir herhalde ? sanmıyorum. Bu yine iyi bir örnek, daha fena fiyatlarla dış piyasa değerinin 2 katına satılan modeller var, 2500 tl fark yine iyi !
Alan memnun satan memnun demek ki sorun olmuyor.. :)

Ülkemizdeki av şartlarını düşünürsek bu fiyatlarda tüfek almaya değer mi onu da ayrıca irdelemek gerek..
Elinde, marka önemli değil 7-8 bin tl lik tüfeği olan x kişisi, ona göre daha ucuz bir tüfek ve fişekle
kendisinden daha iyi av yapan y kişisini görünce sinirleniyorsa,hırsından küplere biniyosa, ciddi bir düşünmek lazım :)

Nasıl ki yerlide eski tüfekler daha iyi şimdikiler hep otomasyon olduğundan daha çok sıkıntı çıkıyor deniliyorsa, muhabbet ortamında rastladığım yıllarca ithal tüfekle avlanmış usta avcılardan duyduğum, yabancı tüfekler için de aynısı geçerli diyorlar.. O avrupa tüfek havası eskidendi, şimdikilerde eski tat yok deniyor.
Ben yerli kullanıyorum işin içyüzünü bilemem, ama bu durum konuşuluyorsa vardır bir hikmeti vesselam..

Emrah bey  ^-^

Eski tüfekler daha iyi,,, bulunmuyor,,, efsane,,, ülkeye girişi yok son bir kaç koli fişek
yetişen alıyor yetişmeyen bakıyor sözlerini genelde SİMSARLAR  >:( çıkarıyor

bir vursan92 a ya 1000 tl isteniyor
üzümlü koop pozeye 1000tl isteniyor
bu tüfekler benle yaşıt neredeyse
500tl üste koyunca yerli otomatikler ve pozeler av yaptırmıyormu  ^-^
bal gibide yaptırıyor ve eskilerden daha saglam olarak yapılıyor

vuramayan ya fişege ya tüfege bahane buluyor  ;D
ben hatalıyım diyen hiç yok  ;D

Avrupa 2. el tüfek olarak daha dün 2 sayfa tartışma oldu 40 yıllık tüfek 8000 tl
şimdiki fabarm,,,breda,,,browning,,,beretta lar 4,5,6bin bandında
şimdi bu tüfekler av yaptırmıyormu  ^-^

Biraz uzun oldu hakkınızı helal edin  ^-^
  • Mertmak MX5 Combo 61cm Slug 71cm mobil şoklu
OSMANİYE / 1980

The following users thanked this post: Uğur KOÇ 72, Emrah AKDENİZ, Selim UYGUN

Çevrimdışı Cüneyt ESMER

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
    Bir tetik terbitatı aynı diye tüfekleri aynı keseye koyulmaz.  Namlu-kasa kalitesi, Tüfeğin çalışma prensibi aynımı? Mekanızma bile aynı değil. Nasıl aynı diyebiliyorsunuz. Eğer o mekanızmalar aynı ise Sölün Türkiye' deki tüm yerli kinetikleri hepsi aynı. Yapmayın ALLAH aşkına. Simsarın biri aklı sıra benelli ile aynı keseye koyacak ya tüfeğini videosunu çekmiş. Kimse kusura kalmasın.
    Emrah hocam Franchi' den 400 , benelliden 30 parça mal alıp iskonto oranlarını aynı bekleyemezsiniz. Bir iki parça benzetmekle tüfekler aynı kalite oluyorsa. ATA Neo - Benelli Montefeltro aynı o zaman.  Gazlı tüfeklerin kilit sistemleri aynı. Tetik sistemleri aynı olan bir sürü marka var. Şimdi bunlarda aynımı diyeceğim. Aynı denilecek.

Arkadaşlar beni yanlış anlamayın. Bende Yerli Sanayimizi tutarım. Bir abimde ATA NEO vardı Combo(başka tüfekleride var.. M3500vs....). "Yok namlu kalitesi benelli ile aynı yok beretta nedir" diye söylenirdi. Daha önce benelli cordoba alıp 2 hafta sonra satmıştır bu abi... Bir A390aldı geçen sene kız gibi çiziksiz Kocaelinden 2,250Liraya.. Kaldırdı kullanmıyor. "Abi al şunu kullan bir daha başka tüfek almıcan eline" dememe rağmen kullanmadı. Tekirdağ'dan Osmanelin'e bir köye tavşan köpeği almaya gittik. Sabah köpekleri salacağız 2-3 tur yaptırıp tavşanı vuracağız hesabı yaptık.  Orada gördüm ki BERETTA 'yı çıkardı. "Ne oldu abi Berettayı almışsın :) hayırdır" deyince "Cüneyt beretta bir başkaymış" deyiverdi. 
  BERETTA ve BENELLİ kullanmak bir başkadır. Kullanmayan bilmez. Bende atıp tutardım Herif Crio comfort ile 30-35 metre yükseklikten üstümüzden geçen Martı' ya 10no atıncaya kadar. Havada öldü açık ve net..

EDİT:
AVI AVCI VURACAK AMA ELİNDEKİNİN TÜFEK OLACAK..
  • Yan-yana Patlar
  • Alt-üst Patlar
  • Sıralı Patlar

The following users thanked this post: Abdullah ŞAHİN 07

Çevrimdışı Hakan UYAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
  Cüneyt Bey 10 numara saçma ile 30-35 metrede martı düşürmek deyince yine yanlış bir genelleme yaparız.Yani aynı mesafeden aynı işi yapan tüfekler aynıdır demiş oluruz.Onun yerine Sağlamlık,görsellik,estetik,düşük tolerans değerleriyle üretim,marka değeri,işçilik farkları gibi özellikleri öne çıkarmak daha mantıklı olur.

« Son Düzenleme: 25 Nisan 2016, 20:19:33 Gönderen: Hakan UYAR »
  • Beretta A400 Xplor Unico
  • Franchi Affinity Wood
1974 ÇANAKKALE

Çevrimdışı Murathan VAR

• AvlakForum Üye
  • *
. Güzel bir paylaşım olmuş.

Sent from my Discovery using Tapatalk
« Son Düzenleme: 25 Nisan 2016, 16:45:58 Gönderen: Murathan VAR »

The following users thanked this post: Alper DUMAN, Uğur KOÇ 72

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
Şu av tüfeklerinde özellikle iyi marka olanlara
da daha da bir uzaktan vurma efsanesi var.

Neye dalalet neye hikmetse.Yalnız sadece sözde kalıyor.Bir ispatı yok.

Benim için geçerliliğide yok malesef.

İyi bir atıcıysanız marka model sistem gözetmeksizin her tüfekle normal mesafelerin üzerinde  av vurabilirsiniz.

Avın büyüklüğü kullanılan mühimmat ve iyi bir atışla sorunu çözebilirsiniz.

Ayrıca 10 numara saçmayı kimse küçümsemesin.
Parlama avında 0 derece civarlarında yeşilbaş ı bile toz duman ediyor.

Martıyı o mesafelerde havada bile temizliyebilir.

« Son Düzenleme: 25 Nisan 2016, 17:09:55 Gönderen: Suat ÇALIŞKAN »
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Uğur KOÇ 72, Hüseyin ÜSTÜN, Hakan UYAR

Çevrimdışı Cüneyt ESMER

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
     Hocam konuyu saptırmanın anlamı yok. H&H 'den banane. Türkiye' de kaç tane H&H veya Purdey vb. var ¿ Kaç kullanıcı testini yapmış? Gerçekçi olun laf olsun diye..... Ben günümüz avcısının satın alabileceği bütçeli bir tüfekten örnek verdim. Bir iki parça benzemesi birşeyi ifade etmez. Sizin elinizdeki tüfeğinde 1 2 parçası benzer ama adamın elindeki tüfek gerek tekn.. gerekse işçiliğinden dolayı seni ezer geçer.  10numaradan kastım buydu. O paraları verince insan bu tarz şeyleri arıyor.

Suat abi bir yeşil ile martıyı bir tutuyorsan benim daha fazla konuşacak birşeyim yoktur. Saygılarla
  • Yan-yana Patlar
  • Alt-üst Patlar
  • Sıralı Patlar

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
     Hocam konuyu saptırmanın anlamı yok. H&H 'den banane. Türkiye' de kaç tane H&H veya Purdey vb. var ¿ Kaç kullanıcı testini yapmış? Gerçekçi olun laf olsun diye..... Ben günümüz avcısının satın alabileceği bütçeli bir tüfekten örnek verdim. Bir iki parça benzemesi birşeyi ifade etmez. Sizin elinizdeki tüfeğinde 1 2 parçası benzer ama adamın elindeki tüfek gerek tekn.. gerekse işçiliğinden dolayı seni ezer geçer.  10numaradan kastım buydu. O paraları verince insan bu tarz şeyleri arıyor.

Suat abi bir yeşil ile martıyı bir tutuyorsan benim daha fazla konuşacak birşeyim yoktur. Saygılarla
Cüneyt kardeşim elinizdeki tüfeğin parçalarının aynı olması veya farklı olması  hatta aynı fabrikanın değişik markalarla bir kaç yerini değiştirip farklı markalarla piyasaya sunması bir tüfeği daha mı etkili yapar ?

Yada teknolojisiyle sizi ezen geçen tüfekler daha mı etkili menzile sahip ?

Varmı böyle bir bilimsel test ispatlanmış bir kanıt var mı ?

Burada martı ve yeşilbaşı aynı
tutmuyorum.

Ancak çok dirayetli olarak bildiğiniz yeşilbaş ın en zayıf yeri sırt kısmı ve bir bıldırcın kadar da canı olur.

Vuracağın yeri iyi seçersen 10 numara saçma ördeği çok rahatlıkla düşürür.

0 derece civarlarında 2 parmak buzun  üstünden fırlayan bir kaç ördeği 9.5 numara saçmalarla kevgire çevirmiş birisi olarak yazdığım mesafeler  uzak mesafeler değil.

Bizzat tarafımdan denenmiştir.

Son olarak burası bir forum.Karşımızdaki kişilerle diyaloglarımızı kurarken biraz dikkat etmemiz gerekmez mi ?

Sizden yaşça büyük kişilerle yazışırken :konuyu saptırma, banane  vs vs gibi kelimeler kullanmak hoş olmuyor.

Dilin kemiği yok her önüne gelen aklına geleni yazıp çizerse ilkokul çocukları gibi birbirimizle mi dalaşıcağız.

Fikrinize karşı fikirler beyan edenler olabilir katılmayabilirsiniz ben öyle düşünmüyorum dersiniz olur biter. 

BİGA/1979

The following users thanked this post: Uğur KOÇ 72, Hüseyin ÜSTÜN

Çevrimdışı Cüneyt ESMER

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
Suat abi hangi tüfeğin daha etkili olduğunu üstünde yapılan değişiklikler belirler. Siz yüksek bant kullanırsınız ben ağır tüfek. Üretici kendine pazar payından  bir pay çıkarmak için haliyle değişiklik yapıyor. Yelpaze ne kadar geniş olursa pazar payı o kadar fazla oluyor. Hal böyle iken her kullanıcı için bir tüfek modeli üretilmiş gibi olur.

Yaş konusuna gelirsek konuyu saptırma değil konuyu saptırmanın anlamı yok dedim. Son paragraftaki yazınıza istinaden, önce bu davranışları büyüklerimden beklerim. Orta halli 5-10bin civarında bir tüfeğin muhabbetine 100.000$ ların oynadığı tüfekleri örnek gösterirseniz hali ile bana ne? Diyebilirim. Bunda kızacak darılacak yada uyarıcı kelimeler kullanacak birşey yok, hiçbirimiz çocuk değiliz çoğumuzun çoluk çocuğu var kimseninde kimseye çocuğa öğretirmiş gibi tüfek öğretmek haddi değil. 2nci yazımda kendi görüşümü başımdan geçen bir olayı anlattım. Saygı yaşla olur ama öncelik karşılıklı sevgidir. Aynı kelimeleri sizlerde kullanabilirdiniz.

Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Yan-yana Patlar
  • Alt-üst Patlar
  • Sıralı Patlar

Çevrimdışı Hakan UYAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
  Cüneyt Bey espiri amaçlı yazmıştım.Sanırım farklı şekilde algıladınız.Son paragrafımı sileyim.Saygılarımla..
  • Beretta A400 Xplor Unico
  • Franchi Affinity Wood
1974 ÇANAKKALE

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
Yukarıdaki yazılarımda saygı veya sevgi çerçevesi dışarısına çıkmış bir hitap bir üslup göremiyorum.

Bilinçli bir tüketici olmadıktan ve bir tüfekten ne istediğinizi bilmedikten sonra firmaların bu pazarlama  taktiğine  yeniliyoruz malesef.

Gerçek olan şu ki bir ürünün çok teknolojik olması  çok iyi olacağı anlamını hiç bir zaman taşımaz.

Ben cebimden çıkan paranın hakkını verecek tüfeğin performansını baz alırım.

Fiyat kalite performans.

Bu kriterlerde bir kaç tane üst düzey  y oto ki bunların içerisinde BENELLİ VİNCİ yi de denedim.

Teknoloji olarak çok iyi fiyat olarak 7  8 bin bandındaki bu tüfeğin  Huğlu y oto mun altında performanslar verdiğine defalarca şahit oldum.

Teknolojiyi en üst düzeyde kullanıp  çok kaliteli ürünler yapmak bazen 500 Tl lik merdiven altı tüfekleri bozmaya yetmiyor.

BİGA/1979

The following users thanked this post: Uğur KOÇ 72, Hüseyin ÜSTÜN