Gönderen Konu: Özkanlar fx 015 kullanıcı yorumları  (Okunma sayısı 50723 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Selami GERÇEK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Özkanlar fx 015 kullanıcı yorumları
« Yanıtla #50 : 22 Temmuz 2016, 11:28:05 »
Daha ilk defa böyle bi alnı açık yerli üretici görüyorum. En baba denilen firmalara tüfek yolluyoruz. Gözle görünür hatalı tüfeği tamir ediyorlar. Sonra da tüfekte birşey yoktu hicbir işlem yapilmadi diyorlar. Toz kondurmayacklar ya gari. Tabi öyle deyip tamir olursa çok sanslisin. Genelde daha bozup yolluyolar.
1990 MANİSA

Çevrimdışı Selami GERÇEK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #51 : 22 Temmuz 2016, 13:14:42 »
Ama yeni tüfek almanın arifesinde bu özkanlar fx015 modelini ne manisada ne İzmirde göremedim. Bilgisi olan yardimci olabilirse, belki bizde kullanici olup kullanici yorumu yapariz :)
1990 MANİSA

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #52 : 22 Temmuz 2016, 14:46:00 »
Ama yeni tüfek almanın arifesinde bu özkanlar fx015 modelini ne manisada ne İzmirde göremedim. Bilgisi olan yardimci olabilirse, belki bizde kullanici olup kullanici yorumu yapariz :)
BENDE ÖZKANLAR AKREP MODELİ VAR  2 YILDIR KULLANIYORUM MEMNUNUM YENİ MODELİ DÜŞÜNMÜYORUM ÇÜNKÜ ATTIĞIM AV KALIYOR YERLİ MALINA DEVAM DİYORUM

özkanların yeni ve eski modelleri arasında  mekanızma namlu aynı sadece son yeni model  fx015 de kasa çelik
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Çevrimdışı Volkan KÜÇÜK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #53 : 22 Temmuz 2016, 19:13:10 »
Özkanlar fx 015 bizde aldık 2 tane 22 gr dan 45 gr ma kadar denedik karışık olarak hiç bir sıkıntı çıkarmadı çok beyendik sacma dagılımıda cok hoşumuza gitti kinetik sistem ilk defa kullanıyorum biraz tepiyor sanki omzum morardı :) tek kurşun atışında 100 mt  10 cm sol attı 10 adet fişek attık şoklar 7 santim peki yedek 5 cm şok alsam uyum sağlar mı ?
  • Armsan Phenoma
  • Özkanlar fx 015
1982 Çanakkale

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #54 : 22 Temmuz 2016, 21:32:34 »
5 cm kendi orjınal
kısa soklarında grupman daha güzel

The following users thanked this post: Kamil SELCİK

Çevrimdışı Selami GERÇEK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #55 : 29 Temmuz 2016, 13:08:26 »
Şuan bu tüfeği almak için satın alma belgesinin çıkmasını bekliyorum. Bayide inceledi çok beğendim. Tabi benim için en önemli iki şey, yıkıcılık ve avda yarı yolda bırakmaması. Onları bilmiyoruz daha. Bu konuda yorum yapan da yok sanirim
1990 MANİSA

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #56 : 29 Temmuz 2016, 23:30:28 »
Şuan bu tüfeği almak için satın alma belgesinin çıkmasını bekliyorum. Bayide inceledi çok beğendim. Tabi benim için en önemli iki şey, yıkıcılık ve avda yarı yolda bırakmaması. Onları bilmiyoruz daha. Bu konuda yorum yapan da yok sanirim
için rahat olsun tepe tepe kullan. ÖZKANLAR  VE  YILDIZ  1960 lı yılların ustaları tecrübeleri...

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #57 : 29 Temmuz 2016, 23:51:23 »
             Veli ustam senin gibisini görmedim.Yıllardır  hiç bıkıp usanmadan Burdur tüfeklerini savunuyorsun.Eminim Yıldız ve Özkanlar firması kendi ürünlerini senin kadar savunamadı ve reklamını yapamadı.Buna hala şaşırıyorum.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

The following users thanked this post: Veli TOKCAN

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #58 : 30 Temmuz 2016, 00:10:25 »
yıldız çifte ve s.poze ve kullandım.ÖZKANLAR kınetık sıtem otomatik 61 namlu kullanıyorum.bıldırcın keklik tavsanda

kaliteli ise sonuna kadar teşfik ederiz her avcı ya .  yıldız ve özkanlar  ...yıllardır 1700 yakın üyemiz olan kulb bazıları kullanıyorlar ve cok da memnunlar.çoğunun avınada şahit oldum ,,kullanıyorumda
« Son Düzenleme: 03 Ağustos 2016, 12:46:12 Gönderen: Veli TOKCAN »

Çevrimdışı Volkan KÜÇÜK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #59 : 02 Ağustos 2016, 18:22:12 »
Hocam merhaba silahı alıp kullanma şansınız oldumu acaba?
  • Armsan Phenoma
  • Özkanlar fx 015
1982 Çanakkale

Çevrimdışı Selami GERÇEK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #60 : 03 Ağustos 2016, 02:01:03 »
Merhaba,
  Bizim kaymakamı almışlar bu olaylarda. Satın alma belgesi imza için kaymakamin masasında kaldı. Hala bekliyorum. Bende çok merak ediyorum tüfeği. Ama hala fx15 ve venza arasında ufak git geller yaşıyorum :)
1990 MANİSA

Çevrimdışı Beray ATALAY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #61 : 28 Ağustos 2016, 23:07:05 »
Öncelikle herkese selamlar saygılar, daha önce hiç kinetik sistem kullanmamış birisi olarak fx015 ilgimi çekti ancak bu tufegin tepmesi ne derecedir acaba diğer kinetiklere ya da gazlılara nazaran. Mesela desteksiz belden atış yapılabilir mi bu tüfekleri. Bir de namlu boyu 55 olarak yapıyorlar mı bilgisi olan var mıdır ?
  • Akdaş - AK 212 SSF
1990 - İstanbul

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #62 : 29 Ağustos 2016, 01:08:32 »
Öncelikle herkese selamlar saygılar, daha önce hiç kinetik sistem kullanmamış birisi olarak fx015 ilgimi çekti ancak bu tufegin tepmesi ne derecedir acaba diğer kinetiklere ya da gazlılara nazaran. Mesela desteksiz belden atış yapılabilir mi bu tüfekleri. Bir de namlu boyu 55 olarak yapıyorlar mı bilgisi olan var mıdır ?
aradıkların bilgiler google dn yaz .karsına cıkar..gazlı seri ve az tepme.,kınetik delicilik fazla.çok tepme var 51 cm namlu ya kadar yapılır

The following users thanked this post: Beray ATALAY

Çevrimdışı Beray ATALAY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #63 : 29 Ağustos 2016, 07:57:38 »
aradıkların bilgiler google dn yaz .karsına cıkar..gazlı seri ve az tepme.,kınetik delicilik fazla.çok tepme var 51 cm namlu ya kadar yapılır
Teşekkürler Veli Bey, kinetik ve gazlı sistemlerle ilgili çok fazla yorum ve yazı okudum. Farklarını da anladım. Zaten o nedenle özellikle bu tüfekleri (fx015) özelinde soruyorum. Çünkü bazı kinetiklere tepme nisbeten daha az diye okuyoruz. Tepme emme sistemleri vs. Nedeniyle.

51 55 namlu hususunu da yine bu tufek özelinde sormuştum. Özkanlar yapıyor mu acaba diye.

Saygılarımla
  • Akdaş - AK 212 SSF
1990 - İstanbul

Çevrimdışı Selami GERÇEK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #64 : 19 Eylül 2016, 19:41:15 »
Ben aldım yeni özkanlar fx15. Tepmesi benim stoeger m3000 e göre epey az. Yıkıcılığını ve yüze gelimini çok sevdim. Ama sorunsuz çalışıyor mu. Bu konuda yorum yapmak için biraz erken benim için.
1990 MANİSA