Gönderen Konu: Özkanlar FX015 Performans, Saçma Dağılımı, Penetrasyon Atış Testleri  (Okunma sayısı 15947 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Orhan ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Avcı dostlarımız ; FX015 Atış Testleri

28,32,50 gram Av fişeği performans atışlarımız , Saçma dağılım testlerimiz , Penetrasyon testlerimiz.

İyi Seyirler ve kazasız bol avlar dileğimizle.

1971-Antalya

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK, Kamil ÜNLÜTÜRK, Cüneyt ESMER

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
tüm avcı arkadaslara ve yeni tüfek alacaklara yıllardır tavsiye ediyorum.AVLAK COM DA  görüşlerime aktarıyorum.çünkü tüfeği  kullanıyoruz ve tavsiye ediyorum.sağlam kullanısı hos ve sorun olduğunda satıkları tüfeğin arkasında duran problemi en kısa zaman da çözerler. otomatik kinetik tüfek de  türkiyede  ÖZKANLAR. otomatik  gazlı sistem de YILDIZ(s.poze ,çifte dahil).çünkü bu iki firmada yanılmıyorsam 1960 dn itibaren bu işin ustaları.saygılar .veli tokcan BURDUR avc.kulb.
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2015, 23:50:33 Gönderen: Veli TOKCAN »
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
Orhan bey teşekkürler emekleriniz ve paylaşımınız için,yeni modelinizde gayet güzel hayırlı olsun.
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

Çevrimdışı Erol KABA

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
      Hayırlı uğurlu olsun. Benim her zaman inandığım tek şey tüfek iyi olacaksa parçalarını firma kendisi yapacak, ruhunu katacak tüfeğe
  • Charles Daly otomatik,
  • Cesa otomatik, Mertmak Mx5 otomatik
  • Akkar Karatay Pompalı, Hatsan Pompalı
Düzce  1985

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
Orhan bey teşekkürler emekleriniz ve paylaşımınız için,yeni modelinizde gayet güzel hayırlı olsun.
  atışlar kaç şok ile yapıldı ve şok ölçülerini nedir ?
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

Çevrimdışı Sefa GÖKÇE

• AvlakForum Üye
  • *
Fiyatı ne kadar bu tüfeğin
1993 ANKARA

Çevrimdışı Mehmet AKKUŞ

• Müdavim Üyemiz
+1
  • Webley Scott (AKUS) SxS 20/66
  • Akus SxS 12/66
  • Özkanlar FX017 12/66
Mehmet AKKUŞ
1973 Kemaliye-ERZİNCAN

Çevrimdışı Adem KARACAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Delicik güzel hayırlı olsun orhan bey . Dipcik ölçüleri avcilar in ölçülerine göre ayarlanabiliyormu yoksa pet falan mı kullanacağız. Teşekkürler.
  • Huğlu 104 A 76 namlu 1/3
Adem KARACAN
1982 Cihanbeyli   LİMİT VİCDANDIR.  AVCI VİCDANSIZ OLAMAZ.

Çevrimdışı Adem KARACAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Merhaba orhan bey tufegini zin soklari beratta uyumlumu yoksa yalnızca sizin soklarinizimi kullanacağız . Yani size mi has
Adem KARACAN

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
Tüfek çok güzel gerçekten..Kundak somununundaki gevşeme dikkat çekiyor,somunun tasarımı da genel çizgilerle uyumlu olsa daha iyi olur sanırım..
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı Enes KARAMAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Avcı dostlar ben kullandım Özkanların tüfeğini gevşeme olmuyor. Bence o arkadaşın obsesifliği. Bakın doktor olarak yazıyorum bunu. Bazı insanlar sigara içer ve sigarayı her çektiğinde sigaraya bakar ya da arabadan her indiğinde Arabanın etrafını dolanır.... Birçoğu bunların farkında olmaz.
Açın YouTube yi Özkan'ların diğer tüfeklerini de bu arkadaş deniyor. Aynı şeyi sürekli yapıyor. Tamamen obsesiflik ve el alışkanlığı.
DOĞUM YILI YAZINIZ Kayseri

The following users thanked this post: Adem KARACAN

Çevrimdışı Adem KARACAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Güzel ve dikkatli bir bakış açısı enes siz ördek Avcısı özelliklede kurşun gibi pike yapan camurcunlari iyi farkedersiniz. Enes bey kullandiginizi soylemissiniz. Soklari hangi firmayla uyumlu bi bilginiz varmı Teşekkürler
Adem KARACAN

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
O mdf değil kontralit.3.5mm değil 3.15mm.Mdf olsa zaten ikisinide delemez hatta birini bile delemez gibime geliyor.Tüfekle destekli bir atış yapmadan grupman hakkında konuşmak doğru olmaz.Güzel grupman falan demekle olmuyor malesef.Biraz daha özenli bir test yapılması gerekmez mi ?Şok numarası bile bilinmiyor.Tüfeklerin görüntüsü güzel.Birde şu browning vari amblem olmasa daha iyi olurdu.Kendi markanızı tasarlarken niye birilerine benzemeye çalışıyorlar anlayamıyorum.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Cüneyt ESMER

Çevrimdışı Adem KARACAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Bu penatrasyonu aynı fişek aynı şok daralma oranlarda aynı olacak iç çapı da aynı olan bi başka marka yada kendi markaları da olabilir ya bir ansiklopedi yada kimyasal şeffaf jel e ateş ederek kiyaslarsak güzel sonuçlar elde edilir.Ya biz forumlarda ki arkadaşlar çok arastiriyoruz.  Yada hiç bişey bilmiyoruz. Bu iş nereye gidiyor. Suat abi mirage firması dört avci arkadaşın kendi özel fiseklerini umuma acmalariyla bu hale geldi. Birgün hayal gibi gelebilir ama avci marka adında forumdaki emektar insanların tecrübe ve birikimiyle dünya markası bir firma ortaya çıkabilir. Bu işi yapacak kişi önce avci olmalı serkan çimen kardeşimiz gibi serkanin yaptığı soklari kullanabilmek için yeni bir tüfek alacağım . Kullananlar memnun herkese rastgele
Adem KARACAN

Çevrimdışı Cihangir GÜNEL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • "Sabır Her Kişinin Değil Er Kişinin Harcının"
Yalnız Yaşlı Kurt kimse acayip atıyor maşallah hep ortaya attı üstad olduğu belli ;D
  • Beretta Poze S56
  • Browning A5
  • Deutsch Black Kurzhaar (Rockey)
1987 - ANKARA

Çevrimdışı Enes KARAMAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Adem bey ben o kadar profesyonel değilim. Firmanın kendi şoklarını kullandım. Sadece sitede tanıştığım kardeşlerimden Serkan Çimen in şoklarının tavsiyesini aldım. Vakit bulupta arayıp alamadım. 66 namlu 4 nolu şok genel anlamda ısımı Görüyor.
Kullandığım tüfeklere öldürüyor mu öldürmüyor mu bakış açısının dışına hiç çıkmadım. En iyi Yaptığım test av Üzerinde.
Kullandığım tüfekler hatsan,ata,stoeger (emaneten alıp kullandım),(ismi bilinmeyen uyduruk tüfekler ı saymıyorum). Bunlardan ata dan çok hoşlanmadım. Özkanlar a bayıldım. Ama hafif olduğu in şahlanıyor fakat avda taşıması güzel. Stoeger ağır,az şahlanıyor ama akşama doğru 10 kg oluyor elinde. Hatsan ı birine vereceğim hediye olarak. Gazlı tüfek kullanmama kararı aldım hatsan dan bahsetmiyorum.

Bendeki dikkatli olmak değil de Adem bey işimin insan olması. Akşama  kadar 100 tane hastayla uğraşınca ister istemez Davranışsal algılarınız artıyor.
Sağlıcakla kalın. Kandiliniz mübarek olsun

Çevrimdışı Enes KARAMAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Bu ara Serkan Çimen in şokunu veli Tokcan tavsiye etti. Kendisi ile telefonda görüştüm. Yüzde 20-30 oranında veriminin artacağını söylemişti.

Çevrimdışı Adem KARACAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Merhaba enes bey cevabınız on Numara benimde bi kinetik merakı var sentetik camo kaplama alacağım şoka gelince fabrika soklari bi gerçek var ozensiz iyi işlenmiş söyle güzel bi sola silahın harikalar yaratacağına inananlardanim lakin tüfeği yıldızımi serkan beye yolladım sezon içi olmasi ve biraz zaman alacağını söylemesi sonucu vazgeçtim. Dağılımı sacmasi süper ama ben kendim merakı dan istedim. Benim cevabını merak ettiğim şey ozkanlarin soklari beratta grubunun kullandığı 5 cm lik üsten setli yani yivi olan soklar mi o zaman direk siparis vereceğim yoksa özel yaptırmak gerekiyor. O da bi sürü zaman para demek oluyor.tesekkurler
Adem KARACAN

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
beğendim..biraz daha detaylara girilebilir,şok belirtilmemiş,genel itibarı ile iyi.
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Orhan ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Saygı deger avcı ve atıcı dostlarımız.
Öncelikle sözlerime başlamadan önce övgü dolu yorumlarınız için teşekür ederim.Sizler çok çok iyilerine layıksınız.

Yorumlarda şok numarası belirtilmemiş diye dikkat çekilmiş, Arkadaşlar 3 nolu videomuzda namlu iç çapı, şok nosu Fişek markası,
Uzaklık mesafesi beliritmiştik sanırım gözden kaçmış olabilir.

Dipcik ölçüleri ise isteğe göre yapılıyor.

Üretimiş olduğumuz tüm Tüfeklerimizin  şok yerleri Beneli ve Beretta Tüfekleri ile uyumlu.

Atış yapan arkadaşımızın atış esnasıda sürekli el kundan vidasını sıktığını gözlerden kaçmamış.
Atış yapan arkadaşımız kendisinde bir alışkanlık yapmış bir türlü o alışkanlığı atamıyor. aslında siz avcı arkadaşlar çok iyi biliyorsunuz Av Tüfeklerininin hemen hemen hepsi atış yaptıkca daha kendi kendine sıkışma yapar ama bizim test yapan. arkadaşta nasıl söylesem bir tik haline geldi bir türlü üzerinden atamıyor

Dikkat edilirse (2 )Videomuz da atan arkadaşimiz
Aynı Tüfekle (50 GR magnum fişek) atmasına ragmen  namlu çok ısındıgı için elkundak gevşemiş gibi hissine kapılarak sadece
Bir defa el kundak vidasını kontrol ediyor.

Birde penetrasyon testimizde kulanmış oldugumuz  mutfak dolaplarında kulanılan 3,2 mm olan( ham medefe).

Tüfeğimiz şu an Türkiye genelinde Av bayilerinde  (1.600 tl)

Penetrasyon testinde atış yapan (emekli) eminiyet müdürlügü yapmış ve halen Atış hocalığı yapan ( GALİP GANİOĞLU) Türkiye genelinde Şimdiye kadar yaklaşık On bin öğrencisi oldugu biliniyor.

Her zaman sizlerden gelen olumlu veya olumsuz eleştirilerinize elimizden geldiği kadar cevap yazmak bizlere mutluluk veriyor.

Sizlere kazasız güzel avlar yapabilmek dileğiyle. Fabrikam adına  hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunarım...

« Son Düzenleme: 03 Haziran 2015, 10:33:08 Gönderen: Orhan ÖZKAN »
1971-Antalya

The following users thanked this post: Kamil ÜNLÜTÜRK, Adem KARACAN, Veli TOKCAN

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
boş kovan mesafesi çok dikkat çekici 50 gr magnum boşları bile 32 gr mesafesine fırlıyor buda tüfeğin magnumlarda fazla zorlanmadığını gösteririyor
1985
BURSA

Çevrimdışı Adem KARACAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Orhan beyin dikkatimi çeken sevdiğim yanı bütün soruları okuyup kimseyi atlamadan cevap vermesi biraz gec cevap verdi ama işleri yoğun fuarda allah dahada iyisini versin iyi siparis aldığı söyleniyor. Başarılar dilerim
Adem KARACAN

Çevrimdışı Niyazi TÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
Grupman atış testinde atış yapılan kağıdın bir köşesine, Fişek marka, gr. saçma no:  şok:  orta daire çapı: Büyük dairenin çapı:    İsabet edenToplam saçma adeti: yazılsa çok güzel olurdu. Ve ayrıca tüfeğin tüm parçalarının sökülüp takılması videosu da yapılsa daha tanıtıcı olur. Başarılar dilerim.
Niyazi TÜRK
1963 KASTAMONU

Çevrimdışı Niyazi TÜRK

• AvlakForum Üye
  • *

BERETTA A300 OUTLANDER 71 cm xx yıldız 45m atışı

Niyazi TÜRK
1963 KASTAMONU

Çevrimdışı Niyazi TÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
Atış yapılan fişek 36 gr. B&P fişek