Gönderen Konu: ARRİETA ÜRETİM VİDEOSU  (Okunma sayısı 3470 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Erkan POLAT

• Müdavim Üyemiz
ARRİETA ÜRETİM VİDEOSU
« : 27 Şubat 2015, 21:28:15 »
Epagneul Breton

Browning B725 71 cm
Beretta silver pigeon sporting 76 cm
Franchi Affinity 3 67 cm

The following users thanked this post: Ahmet ÖZTÜRK, İbrahim AYSU, Berkay TOPUZ, İdris MOĞOL

Çevrimiçi Erkan POLAT

• Müdavim Üyemiz
Ynt: ARRİETA ÜRETİM VİDEOSU
« Yanıtla #1 : 16 Mayıs 2016, 21:43:21 »
Şu tüfekleri çok beğeniyorum fiyatıda muadillerine nazaran uygun.
Epagneul Breton

Browning B725 71 cm
Franchi Affinity 3 67 cm

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #2 : 16 Mayıs 2016, 22:17:05 »
Şimdi bu video veya benzeri böyle el işçiliği gösteren videolar çok güzel,insanı hevese getiriyor gayet tabi,ben de böyle el işçiliği olan bir tüfek edineyim dedirtiyor fakat malum bunlar reklam tanıtım amaçlı videolar,tüm çalışanlar ibadet yapar gibi huşu içerisinde çalışıyorlar fakat kameralar kayıttta değilken durum nedir ona da bakmak lazım...Bu tür insan emeği ağırlıklı üretimlerin herdaim aynı standardı gösteremeyebileceklerini de düşünmek lazım...Ustadan ustaya çıkan üründe fark olabileceği gibi,aynı ustanın farklı gün ve zaman dilimlerindeki performansı da yorgunluk uykusuzluk hastalık grip nezle,can sıkıntısı,motivasyon eksikliği ya da aklında başka şeyler olmasından konsantre olamaması gibi nedenlerle büyük ölçekli dalgalanmalar gösterebileceği ve sonucun ustanın çıkardığı işe de yansıyacağı bana gayet olası geliyor...Sonuç,Arietta aynı model,aynı fiyat ama birinde bir yerinde eğe kaçmış veya görünmeyen bir yerinde başka bir şey,bir parçanın tavı iyi verilmemiş vs...Bunu huğlu koop ürünlerinde izlemek mümkün mesela, bilhassa eski üretimlerde kimisi mükemmel kimisi eh işte veya arıza çıkartıyor...Bu bağlamda düzenli bakımı yapılan cnc lerle yapılan üretim daha tutarlı olabilir ama onlarda da malum bu el işçiliğindeki ruh yok...İyi tüfek sahibi olmak zor iş vesselam ve şans belki de herşeyden önemli...
« Son Düzenleme: 16 Mayıs 2016, 22:20:47 Gönderen: Kamil ÜNLÜTÜRK »
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

The following users thanked this post: Erkan POLAT, Tuncay KAHRAMAN, İbrahim AYSU, Erol ÖZTÜRK, İdris MOĞOL

Çevrimiçi Erkan POLAT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 16 Mayıs 2016, 22:27:58 »
Kamil bey size katılmakla birlikte en azından standartlarının bizimkîlerden yüksek olduğu kesin.yakından incelemek bakmak gerekir resimlerden videolardan hoş gözüküyor :)
Epagneul Breton

Browning B725 71 cm
Franchi Affinity 3 67 cm

The following users thanked this post: Kamil ÜNLÜTÜRK

Çevrimdışı Ahmet ARIKAN

• Müdavim Üyemiz
  • Burdurlu
    • ahmet arıkan
« Yanıtla #4 : 16 Mayıs 2016, 23:58:31 »
aynı üretim ülkemizde yapılsa;
ne kadar ilkel aletlerle çalışma yapıyorlar, daha fabrikalaşamamışlar, teknolojiyi 100 yıl geriden takip ediyorlar, merdiven altı çalışıyorlar, basit atölyeleri var. vs. vs. denilirdi.
günümüzde, el emeğinin değerini anlamak, artık el emeğiyle bir şeyler üretmek kadar zor.
  • Yıldız Elegant A3 TME
  • Akkar Churchill 812
  • Retay Masai Mara Bronze Pure
  • Çifsan ÇSP 555
Ahmet ARIKAN
1987-Burdur / Yeşilova

The following users thanked this post: Erkan POLAT, Fatih S.M.YAPAR, Adem COŞGUN

Çevrimdışı Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 17 Mayıs 2016, 00:31:57 »
aynı üretim ülkemizde yapılsa;
ne kadar ilkel aletlerle çalışma yapıyorlar, daha fabrikalaşamamışlar, teknolojiyi 100 yıl geriden takip ediyorlar, merdiven altı çalışıyorlar, basit atölyeleri var. vs. vs. denilirdi.
günümüzde, el emeğinin değerini anlamak, artık el emeğiyle bir şeyler üretmek kadar zor.

ahmet kardeşim söylediğin şey doğru,işte bu yüzen yıllardır ''kaliteli üretim bir kültür işidir'' diyorum.
kalite algımızdan tutta,hazıra konma ama onu bile başaramama,işine saygı say say bitmez...bizde hepsi sorunlu...
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

The following users thanked this post: Erkan POLAT, Tuncay KAHRAMAN

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #6 : 17 Mayıs 2016, 01:59:51 »
Haklısınız tabii... Ama kamera kayıtta değilken de, sürekli ayin halinde olanlar da var yani, yok değil  8)

....malum bunlar reklam tanıtım amaçlı videolar,tüm çalışanlar ibadet yapar gibi huşu içerisinde çalışıyorlar fakat kameralar kayıttta değilken durum nedir ona da bakmak lazım...
  • Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Kamil ÜNLÜTÜRK, İdris MOĞOL

Çevrimdışı İdris MOĞOL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 17 Mayıs 2016, 15:15:28 »
konu yine derinleşiyor. bizdeki eski ustalar da emeğinin karşılığını , saygınlığını göremediği için bence artık olaya sadece kar amaçlı bakılmaya başlanmış. bizde de aynı disiplinle çalışacak insanların olduğuna inanıyorum ben. lakin ŞARTLAR; patronu işçisinden kusursuz iş-%100 memnun kalmış bir müşteri beklemiyor. çok karlı iş fazlaca üretim bekleniyor. amaç ne TİCARET HACMİNİ GENİŞLETMEK. Ustalarımız teşvik için sadece ürün başı diye tabir edilen ücretlendirme sisteminin gönüllü kölesi yapılmış.aylık 1000-2000  adet tüfek  istiyor fabrika yöneten arkadaşlar. böyle bir düzen içerisinde kaliteyi tartışmak bile mantığa aykırı geliyor.
  • ARMSAN PHENOMA aura 20 ga
  • SARSILMAZ SÜPER VURUCU 0/U
  • GARANTİE CESKA TEK KIRMA
1986 KAYSERİ   / ADANA

The following users thanked this post: Ahmet ARIKAN

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #8 : 17 Mayıs 2016, 18:14:26 »
Haklısınız tabii... Ama kamera kayıtta değilken de, sürekli ayin halinde olanlar da var yani, yok değil  8)

:D

Yok..Sizin için endişeye mahal yok gayet tabi :)...Zaten sizin üreticinizi bir kenara ayırmam gerekirdi o yorumu yaparken...Adamlar artık makineleşmiş,yiyip içen nefes alan cnc ler diyebiliriz onlara :D,beşeri zaafiyetlerden muaflar,zaten hadi oldu,en ufak bir hata olsa koca parçayı atıp yeni baştan yaptıklarını siz söylemiştiniz...Obsesif üreticiler konu dışı,yalnız onun da bir bedeli,epey de yüksekçe olarak var tabii :)...

Arrieta veya diğer ispanyol üreticiler in o derece obsesif olduklarını sanmıyorum,zaten aşırı pahalı da değiller,yalnız ustanın iyi gününde yaptıkları gayet iyidir mutlaka,mesele ona tesadüf edebilmekte :)...
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

The following users thanked this post: İbrahim AYSU