Gönderen Konu: HER SENE FORUM AV KARELERİYLE ŞENLENİYORDU  (Okunma sayısı 5275 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mehmet AKATAY

• AvlakForum Üye
  • *
  • 1 BABA 1O EVLADA BAKAR 10 EVLAT 1 BABAYA BAKAMAZ
HER SENE FORUM AV KARELERİYLE ŞENLENİYORDU
« : 12 Şubat 2015, 22:15:27 »
    O0    Sayın avlak forum avcı.ları ben bu av dönemin de yaptığım avları siteye atamadım nedenmi sanaldan bana gelmedi ama arkadaşlaarın deyimine göre  bilmem hangi kurumdan ceza geliyormuş aslı varmı  geliyorsa nedeni nedir ben vergimi ödüyorsam limit aşmıyorsam pulumu alıyorsam nasıl ceza gelir anlamış değilim sitede bu yıl paylaşım hiç denilecek kadar az  acaba sölenenler doğrumu  saygılar   O0
Mehmet AKATAY
1975 MARDİN
 0533 0375255

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
Ynt: HER SENE FORUM AV KARELERİYLE ŞENLENİYORDU
« Yanıtla #1 : 12 Şubat 2015, 23:21:48 »
Fotoğraftan ceza , limit aşımı ya da avlanması yasak hayvanların avlanmış olma durumunda oluyor galiba.

Ama siz bunu sorarken imzanızın altına koyduğunuz fotoğraftaki keklikleri "özel bir avlakta" vurmadıysanız, ki öyle görünüyor, açıklaması zor olabilir. :)
  • Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
« Yanıtla #2 : 12 Şubat 2015, 23:40:58 »
Evet 2015 yılını kaçak avcılıkla mücadele yılı ilan eden DKMP sanal ortamda ibrahim beyin de söylediği gibi gördüğü fotoların sahiplerine cezalar kesiyor,
sahada denetim yok ancak fotolara sıkı denetim var :( kimseden ses çıkmıyor ama oldukça fazla sayıda ceza yazılan avcı olduğunu çevremden biliyorum :(
Eğer gerçekten usulsüz avcılık varsa elbette sanal ortamı da kontrol edip ceza yazsınlar, ancak itiraz edip mahkemede haklı çıkan fakat mahkemelerde dolaşan avcılar var, bir çoğu suçsuz da olsa aman boş ver mahkeme ile uğraşamam diyerek cezaları ödeyip kurtulduğunu düşünüyor :(
Fakat arazide durum öyle değil :( usulsüz avcılara denetimler yetersiz personel ve imkanlar nedeni ile nerede ise yok denecek kadar az, ve sürekli yasal avcıların önüne DAYATMACI AVLAK sistemi gibi engeller koyulmaya devam ediliyor :(
« Son Düzenleme: 12 Şubat 2015, 23:42:09 Gönderen: Tuncay KANDEMiR »
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı Eyyüb ÖZDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 13 Şubat 2015, 11:30:10 »
slm İbrahim bey Mehmet arkdaşımızın imza bölümünde ki av sayısı limit dahilindedir ben Eyyüb ÖZDEMİR ve Mustafa KÜÇÜKOĞULLARI ve Mehmet AKATAY kardeşim le bu keklikleri vurduk Mehmet AKATAY kardeşim tek kare fotoğraf la ben imza bölümü yapacağım dedi bizde müsaade ettik limit adam başı iki keklik değil mi? düşündün mü madem tek ti  bu fotorafı kim çekmiş (sonra biz tüm kurallara her kez den daha fazla dikkat eden kişileriz) ama bakıyoruz kuralsızca avlanan kişilere ve resmi belğesi dahi olmayanlara bir  söz yok bizim gibi insanlar buralarda taşlanıyor boş laflarla 
Eyyüb ÖZDEMİR
1971 MARDİN

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #4 : 13 Şubat 2015, 13:21:44 »
Eyyüb Bey, ben o taşlayanlardan değilim , sanırım beni kastetmiyorsunuz değil mi ?

"Açıklaması zor olabilir" dedim sadece ve bu da fotoğrafta sadece bir kişi göründüğü için , fotoğrafta yalnız görünen arkadaşınız açısından iyi niyetli bir hatırlatmaydı benimkisi. Zira, bildiğim kadarıyla, limitlere uyulsa da, en basit ifadesiyle "fotoğraflarda vurulmuş av hayvanlarının yanında görünen kişi sayısı eksik olduğu için" de direkt fotoğraftan ceza yiyen arkadaşlar var.

slm İbrahim bey Mehmet arkdaşımızın imza bölümünde ki av sayısı limit dahilindedir ben Eyyüb ÖZDEMİR ve Mustafa KÜÇÜKOĞULLARI ve Mehmet AKATAY kardeşim le bu keklikleri vurduk Mehmet AKATAY kardeşim tek kare fotoğraf la ben imza bölümü yapacağım dedi bizde müsaade ettik limit adam başı iki keklik değil mi? düşündün mü madem tek ti  bu fotorafı kim çekmiş (sonra biz tüm kurallara her kez den daha fazla dikkat eden kişileriz) ama bakıyoruz kuralsızca avlanan kişilere ve resmi belğesi dahi olmayanlara bir  söz yok bizim gibi insanlar buralarda taşlanıyor boş laflarla 
  • Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

Çevrimdışı Mehmet AKATAY

• AvlakForum Üye
  • *
  • 1 BABA 1O EVLADA BAKAR 10 EVLAT 1 BABAYA BAKAMAZ
« Yanıtla #5 : 13 Şubat 2015, 20:45:08 »
 Ya arkadaş.lar konumuz ne sizler neyi tartışyorsunuz  benim hiç bir zaman açıklaması zor birşey yapmam vede o karelerle ilgili eskiye giderseniz foprumda üç kişilik cevabı bulursunuz bir soru sorduk eleştiri topu olduk ondandır foruma dert yanamıyoruz  bazen avcı arkadaşlar karelere girmek istemiyor nedenmi  tüfekle değil havanla saldırıya uğruyorlar ondan  yazıktır forumu ve avcıyı  böyle rencide etmeyelim kibarca yorumunuyap geç kardeşim tartışma ve butarz benim sitesi değil paylaşım sitesidir saygılar SAYIN TUNCAY HOCAMA ayrıca açıklaması için teşekkür ederim
« Son Düzenleme: 13 Şubat 2015, 21:00:25 Gönderen: Mehmet AKATAY »
Mehmet AKATAY
1975 MARDİN
 0533 0375255

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 13 Şubat 2015, 23:22:56 »
Mehmet bey;fotoda 6 keklik var ve siz bunları ne kadar yasal olursa olsun bir türlü Ankara'ya anlatamıyorsunuz..işte konu bu..örnekte bu..Kırşehirde bir abimiz ördek vuruyor,vuramayan biri ihbar ediyor hasetliğinden..face sine girip bakıyorlar yetkililer..geçmiş yıllarda serbest olan keklikleri anlatana kadar canı çıktı ancak 1000 küsür lira ceza da geldi..isterseniz o komik 1000 liralık cezayıda anlatırım..
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
« Yanıtla #7 : 13 Şubat 2015, 23:49:20 »
Arkadaşlar aynı şekilde Ordu da bir avcı arkadaşımız kayanın üstüne koyduğu DÖRT keklikle foto çekinmiş milli parklardan ceza gelmiş kendisine :(
kendisi mahkemede davayı kazanmış, yani nasıl bir tavırla karşı karşıya olduğumuz ortada :(
belki de İbrahim bey yazdı diye onu şahit gösterip ceza keserler şaşırmayın :) o kadar komik o kadar vahim durumdayız :(
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı Ersin BAHAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 14 Şubat 2015, 00:06:19 »
Evrensel hukuk kurallarına göre, bir kişinin masum olduğunun kanıtlanmasına gerek yoktur; kişinin suçluluğunun kanıtlanamamış olması yeterlidir. Bunun adı masumiyet karinesidir. Ama bizim güzel ülkemizde tam tersidir; suçsuz olduğunu ispatlayana kadar herkes suçludur. Arkadaşların anlatmak istediği de kısaca bu...
Boşuna birbirimizi kırmayalım.
Bundan 2 ya da 3 sene önce keklik limiti 4 idi. Birisi şimdi altında tarih olmayan ve 4 keklikle çekilmiş bir fotoğraftan ceza yese, o fotoğrafın o yıla ait olduğunu kanıtlamak zorunda kalır. Suçlayanlar o yıla ait olmadığını kanıtlamak değil :)
Ersin BAHAR
1983 mersin

Cömert ÖZEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 14 Şubat 2015, 12:57:27 »
Böyle bir uygulama devam ederse , Photoshop gibi bir resim işleme programı sayesinde , istediğiniz kişinin başını belaya sokmak pek ala mümkün.

Sayın Ersin BAHAR , memlekette hukuğun ne hale getirildiğini uzun uzadıya anlatmayacağım. Zaten hepimizin malumudur. Yazınızda yanlış gördüğüm bir husus var. " suçsuz olduğunu ispatlayana kadar herkes suçludur." ifadesi bile artık geçerli değil. Suçsuz olduğunuzu ispatlasanız dahi , ceza almanız  icap ediyorsa , alıyorsunuz.

Ne türlü bir ceza alacağınız ise , O günlerin konjontürü neyi icap ediyorsa.

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 16 Şubat 2015, 00:48:50 »
Evrensel hukuk kurallarına göre, bir kişinin masum olduğunun kanıtlanmasına gerek yoktur; kişinin suçluluğunun kanıtlanamamış olması yeterlidir. Bunun adı masumiyet karinesidir. Ama bizim güzel ülkemizde tam tersidir; suçsuz olduğunu ispatlayana kadar herkes suçludur. Arkadaşların anlatmak istediği de kısaca bu...
Boşuna birbirimizi kırmayalım.
Bundan 2 ya da 3 sene önce keklik limiti 4 idi. Birisi şimdi altında tarih olmayan ve 4 keklikle çekilmiş bir fotoğraftan ceza yese, o fotoğrafın o yıla ait olduğunu kanıtlamak zorunda kalır. Suçlayanlar o yıla ait olmadığını kanıtlamak değil :)
sonuna kadar katılıyorum +1
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 16 Şubat 2015, 00:51:44 »
Böyle bir uygulama devam ederse , Photoshop gibi bir resim işleme programı sayesinde , istediğiniz kişinin başını belaya sokmak pek ala mümkün.

Sayın Ersin BAHAR , memlekette hukuğun ne hale getirildiğini uzun uzadıya anlatmayacağım. Zaten hepimizin malumudur. Yazınızda yanlış gördüğüm bir husus var. " suçsuz olduğunu ispatlayana kadar herkes suçludur." ifadesi bile artık geçerli değil. Suçsuz olduğunuzu ispatlasanız dahi , ceza almanız  icap ediyorsa , alıyorsunuz.

Ne türlü bir ceza alacağınız ise , O günlerin konjontürü neyi icap ediyorsa.

Cömert bey,potansiyel suçlu olduk artık...nüfus md den gelen ceza aklıma geldi şimdi yazdıklarınızı okuyunca,ne yaparsam yapayım cezanın önüne geçemedim..
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK