Gönderen Konu: YENİ A 5 ALIP KULLANAN BİRİNİ BULDUK SONUNDA ŞÜKÜR  (Okunma sayısı 21885 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tahir YEŞİLYURT

• Free Üye
  • *
YENİ A 5 LE İLGİLİ DENEYİMLERİNİZİ PAYLAŞIR MISINIZ? DÖNER BAŞLIK OLDUĞU İÇİN BENELLİYLE MUKAYESE EDEBİLİRMİSİNİZ? DELİCİLİK, MENZİL VS..
http://www.armietiro.com.tr/HaberDetay.aspx?ID=69
LİNKİ TIKALYIN VE YORUMLAYIN, MESELA SON PARAGRAFIN İLK SATIRLARINDA YER ALAN ( 50 fişek atacağımı tahmin etmişken, 26 üveyik vurabilmem için 175 fişek yakmam gerekiyor. Öğleden sonraki seans ise daha da kötü bir ortalamayla başlıyor.) CÜMLE İLGİNÇ..
« Son Düzenleme: 12 Şubat 2014, 13:13:44 Gönderen: Tahir YEŞİLYURT »
Tahir YEŞİLYURT
1972 ERDEMLİ

Çevrimdışı Serhat KURTOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: YENİ A 5 ALIP KULLANAN ARKADAŞ VAR MI?
« Yanıtla #1 : 20 Kasım 2013, 16:38:49 »
Arkadaşlar hiçmi alan yok bu tüfeyi
1979 istanbul

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 21 Kasım 2013, 17:57:06 »
valla şu browning maxus ile a5 i alıp kullanan 1 allahın kulu yok herhalde. av performansı nasıl merak ediyorum. penatrasyonla ilgili şüphelerden dolayı kimse cesaret edip almadı sanırım. etrafımda da alan yokki denesek :D
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA
BEN HAYATIMDA 2 MUSTAFA İSMİNİ ÇOK SEVDİM 1.CİSİ EY MÜMİNLERİM DİYEN SAV MUHAMMED MUSTAFA 2.Sİ EY YÜCE MİLLETİM DİYEN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. BİR YILDIZ VAR KANINDAN YADİGAR, BİR DE HİLAL UNUTTUN MU ÇOCUK? SADECE BİR CADDE ADI DEĞİLDİR İSTİKLAL.

Çevrimdışı Serhat KURTOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 21 Kasım 2013, 19:22:06 »
Hakan kardeşim okadar okurum forumları birtane görmedim
1979 istanbul

Çevrimdışı Zafer YILDIRIM

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 21 Kasım 2013, 19:24:30 »
abilerim aslin da maxus da A5 de Alan avcilarimiz var ama goruslerini bildirme zahmetin de bulunan yok :) ya cook memnunlar tufeklerinden yadaaaaaaaaaa...    :)
Zafer YILDIRIM / 1985 / SAMSUN/TERME

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 21 Kasım 2013, 20:11:30 »
aynen bende takip ediyorum birçok yeri ama yorum yok :D zafer beyin dediği gibi ya çok memnunlar o yüzden forumlara yazma gereği duymuyorlar yada alan elinden çıkarıyor, ama öyle olsa aldım kötüydü falan yazarlardı :D
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA
BEN HAYATIMDA 2 MUSTAFA İSMİNİ ÇOK SEVDİM 1.CİSİ EY MÜMİNLERİM DİYEN SAV MUHAMMED MUSTAFA 2.Sİ EY YÜCE MİLLETİM DİYEN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. BİR YILDIZ VAR KANINDAN YADİGAR, BİR DE HİLAL UNUTTUN MU ÇOCUK? SADECE BİR CADDE ADI DEĞİLDİR İSTİKLAL.

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 21 Kasım 2013, 20:12:42 »
bence kimse almaya cesaret edemiyor gibi :D
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 21 Kasım 2013, 20:18:30 »
A5 i de MAXUS u da IVA fuarin da gordum elime aldim ,bence harika tufekler. ama kullanmak nasip olmadi :) ama insanin aklinin bi yerin de BROWNING hep var...    :)

Çevrimdışı Ayhan TAŞDEMİR

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #8 : 21 Kasım 2013, 21:29:31 »
valla şu browning maxus ile a5 i alıp kullanan 1 allahın kulu yok herhalde. av performansı nasıl merak ediyorum. penatrasyonla ilgili şüphelerden dolayı kimse cesaret edip almadı sanırım. etrafımda da alan yokki denesek :D

..
« Son Düzenleme: 13 Nisan 2016, 19:49:00 Gönderen: Ayhan TAŞDEMİR »
  • remington 1187 premier lc
  • remington 870
  • labrador
Ayhan TAŞDEMİR
1966-Samsun

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #9 : 21 Kasım 2013, 22:19:29 »
..
« Son Düzenleme: 02 Mart 2015, 23:17:25 Gönderen: Ayhan TAŞDEMİR »
  • remington 870
  • labrador
Ayhan TAŞDEMİR
1966-Samsun

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 21 Kasım 2013, 22:23:42 »
ayhan bey kullandınız sanırım tüfekleri. sorunları varsa açıklayında bizde öğrenelim :D
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 21 Kasım 2013, 22:28:02 »
...
« Son Düzenleme: 15 Şubat 2016, 01:33:47 Gönderen: Zafer YILDIRIM »

The following users thanked this post: Turgay KETEN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #12 : 21 Kasım 2013, 22:28:49 »
..
« Son Düzenleme: 02 Mart 2015, 23:17:11 Gönderen: Ayhan TAŞDEMİR »
  • remington 870
  • labrador
Ayhan TAŞDEMİR
1966-Samsun

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 21 Kasım 2013, 22:33:25 »
:D o derece..
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA

Çevrimdışı Y.Mehmet BİLİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 30 Kasım 2013, 15:41:31 »
ben maxus kullanıcısıyım.biraz ayıp etmişsiniz tüfeğe çamur atmakla.eminim bir cok maxus kullanıcısı görmemiştir bile buradaki yorumları.hiç yorum yok tüfek hakkında demişsiniz.aynı sayfada konu baslıgı war maxus sizce nasıl dıe.118 yorum yapılmış.baya gerekli bilgiler werılmış bence.maxustan cok memnunum cok iyi performans gosterıyor awda.bundan once beretta 390 ım wardı.390 a 10 basar bu tüfek.hayır yani neden iyi olmasın ki bu tüfek.bilgisayar ekranından tüfeği görüp yorum yapmayın insanların aklını boşyere karıştırmayın.ben cok araştırdım deneyip aldım.iyiki maxus almışım.
30.05.1989
Seferihisar/İzmir

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 30 Kasım 2013, 18:11:23 »
kötü yorum yapan 1 kişi o da kullanıcıyım ben sevmedim diyor. hayır sanki browningin sahibi gibi konuşmuşsunuz. bizim yazdıklarımızda kullanıcılar bilgilerini aktarsın yazıyor. 1 tane kullanıcı ben beğenmedim yazmış. sizde ben kullanıyorum güzel yazarsınız. kötüleyen falan yok.
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA

The following users thanked this post: Ramazan TAVUKCU

Çevrimdışı Ali ÖZTÜRK 06

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #16 : 30 Kasım 2013, 19:28:22 »
browning ' in de beğenilmediğini gördük bakalım daha neler göreceğiz....
Ali ÖZTÜRK
1990 ANKARA

Çevrimdışı Tahir YEŞİLYURT

• Free Üye
  • *
Ynt: YENİ A 5 ALIP KULLANAN BİRİNİ BULDUK SONUNDA ŞÜKÜR
« Yanıtla #17 : 12 Şubat 2014, 13:15:55 »
LİNKİ TIKLAYINIZ 
Tahir YEŞİLYURT
1972 ERDEMLİ

Çevrimdışı Ayfa CEYHAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 12 Şubat 2014, 17:57:29 »
Ben bir maxus ultimate kullanıcısı olarak kendimi suçlu hissediyorum.
Bu sitede maxus lar için bıldırcında randuman vermediği ve hatta kara tavuk avında memnun kalınmadığı yazıları okudum ve cvp yazmak yerine  güldüm geçtim.çunku bu yorumları yapanlar hep başkaları üzerinden yazıyorlar,ve bilgilendirmek bize düşerdi.
Sezon başından buyana kullandığım hala tanıma aşamasında olduğum tüfeğim hakkında yanlış bilgi verip büyük palar ve büyük umutlar ile alınan bi tüfeğin vebali altına girmek istemediğim içindir.
1.bıldırcın avım benim için buyuk keyifdi.24 gr ile 32 gr arası denemelerim oldu,4 no şok.32 gr meca,ultimate.
2.üveyik avımda çok üveyik yakalayamadım.en çok uveyiği busene vurdum desem yeridir.4 no şok.33 gr meca bior,ultimate.
3.keklik avımda husran yaşadım,34 gr mirage jk6,5 no fişek 3 no şok kullandım keklik çok yakın kalktı 1 tane keklik vurdum oda 1 saçma deymiş 100 met.ileriye düştü.Şimdiki tecrubelerim bana 33 gr meca veya bp bior tapa 4 no şok ultimate.
4.tahtalı avımda ağaç altında otuduğum için birşey yazama gereği duymuyorum.
5.tavşan avımiçin bu sezon önumden 1 tane tavşan kalktı.32 gr.7 no meca 3 no şok vardı,çok hafif geldi.3 atışta alsamda ilk fişekte iş bitmişti aslında.
Not:hiç 70 met.ve üzeri kuş vuramadım(sitede çok okuyorum)
1980 ADANA

Çevrimdışı Ali AKIL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #19 : 15 Şubat 2014, 11:20:10 »
namlu iç çapında karmaşa bence arkadaaşlar 18.4 browning poze kullanıyorum çok memnunum geniş çap ı begenmeyenler var 18.8 browning  gold kullanıcısı yokmu hiç yılardır piyasada var memnun kullananlar var. benelli hayranıyım 18.3 18.4 şaşmaz benelli benim denemelerim oldu beretta a400 18.6 iç çap benelli crio comfort 18.3 iç çap mesafe namlu boyu şok aynı benelli 38 şaçma beretta 23 şaçma da kaldı delicilik benelli fazla ve benelli tapayı erken bırakıyor beretta üç metre  ileride bıraktı karmaşık   göre iç çap. browning18.8 iç çap kullanan bir tanıdıgım var poze benim test yapayım en iyisi denemek en güzeldeney avda ki sonuç bence
  • BERETTA 690 Field lll
  • BERETTA S686 L SIPECIAL
Ali AKIL
1986-Antalya

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #20 : 27 Şubat 2014, 22:38:51 »
arkadaşlar nette tahtalı avı izlerken denk geldim belki biraz a 5i  merak edenler için iyi olur düşüncesindeyim :)
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #21 : 27 Şubat 2014, 22:55:22 »
Burda da attigini vuruyor A5 :)

Çevrimdışı Mehmet AKKUŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #22 : 23 Aralık 2014, 17:17:16 »
Uzun zamandır araştıran biri olarak ilk izlenimler yabancı forumlardada bahsedildiği üzere 28-30 g fişeklerde zaman zaman nazlandığı boş fişeği atmama doldur boşaltta zorlanma göze batan ilk tecrübeler (32 g ve üstü ile bol fişek atarak yayın direncinin kırılması gerektiği ) saçmaların av üzerindeki tesiri ve mesafesi çok iyi  özellikle 26 inc namlulu modellerin dengesi olumlu izlenimler.son 1 ayda kullanan 3 avcı ile tlf ile görüştüm her üçüde  tüfeklerini yere göğe sığdıramıyor yanlız biri 28 g zaman zaman takıldığını ifade etti fakat diğerleri 28-30 farketmediği sınırsız bir atış keyfi oluğunu söylüyor.nasip ve şans  bu yivsiz meselesi
« Son Düzenleme: 14 Ocak 2015, 15:44:42 Gönderen: Mehmet AKKUŞ »
  • Webley Scott (AKUS) SxS 20/66
  • Akus SxS 12/66
  • Özkanlar FX017 12/66
Mehmet AKKUŞ
1973 Kemaliye-ERZİNCAN

Çevrimdışı Metin BADILLI

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #23 : 02 Mart 2015, 22:33:52 »
Değerli avlak üyeleri Browning a5 composite 12.89 modelini alıp kulananlardan biriside ben tüfeğimden çok memnunum 28 ila 66 grama kadar her fişeği denedim sorunsuz çalıştı black bore namlulu bi tüfek yani geniş namlulu bazı sitelerde bu namlunun ince saçmalarda işe yaramadını diye söylentiler var ben hiç öyle bir sorunla karşılaşmadım perfonman ve gurupmanından çok memnun kaldım her avda kulanılacak bi tüfek tahtalı ördek kaz kelik tavşan avında ideal bi tüfek yeni şok sistemi invector ds şoklar 50 fişek atıktan sonra baktım şök sanki sıfır gibi ne bi iz ne bi kirlenme bu hoşuma giti tüfegin en büyük özeliğide 3.50 kilo olması çok hafif bi tüfek.b&p mb 36 gr long range fişeğiyle ördek avında çok iyi sonuçlar aldım reklamdaki gibi atığımı vurdum :)
  • BROWNİNG A5 COMPOSİTE
  • FN 5.7x28 mk3 mrd

The following users thanked this post: Serkan TİKVEŞLİ

Çevrimdışı Barış ERDEN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #24 : 27 Eylül 2015, 11:38:02 »
2 adet yeni A5 tecrübem oldu. İlk aldığım 76 namlu ultimate partridge modeli fix 2+1 çıktığı için değiştirdim ve yerine yine 76 namlu limited edition almıştım.

Genel olarak şunu söyleyebilirim tüfeğin en büyük satarı namlusu. Belçika yapımı; dış yüzey işçiliği pek iyi olmasa da öldürücülük ve grupman olarak kesinlikle çok başarılıydı. Bunda 76 namlu olmasının da katkısı var tabiki..

Ancak mekanizma olarak henüz Benelli'yi yakalayamamış. 24 gr'da çalışsa da denediğim tüm gr. seri atışlarda çok istekli değildi. 2 ya da 3. tetikte boşa basıp tekrar çektiğimde patladığı çok oldu..

Büyük ihtimal yerli yapım olduğunu düşündüğüm B&P fişeklerle de namlu ağzında sıkışmalar meydana geldi ve mekanizma kilitlendi. Başka markalarda yapmadı.

Ördek, güvercin ve çulluk tecrübelerimde dediğim gibi öldürücülük ve grupman sorunu yaşamadım.

Omuzlama ve Geri tepme açısından da Benelli'yi aratmıyor. Oldukça dengeli  76 namlu ile 3150 gr.dı. ( bence en ideal av tüfeği ağırlığı.)

Nişanlama olarak kasanın köşeli uzatmasının ( kambur ) işe yaradığını söyleyebilirim.

Speed Load Plus etkileyici ve Browning patentli bir özellik. Alıştıktan sonra oldukça faydalı ve havalı 👍🏻

Bant dizaynı oldukça farklı ve güzel. Ancak 6mm ince bence. Benelli 8mm ;)

Ahşap kalitesi iyi olsa da cila olmadığı için yağmurlu havalarda ahşap olumsuz etkilenecektir! Sentetik A5 almak daha uygun bence. Yeni serilerde cilalı üretiliyor Amerika'da yanılmıyorsam..

Tetik mükemmel yumuşaklıkta. Tetik çekerken rahatsız edici hiçbir temas yok. Emniyet kiliti çıkıntısı sıfır, benelliler gibi değil.

Özetle, sistemini Benelli'nin ürettiği bir A5, tadından yenmez..

« Son Düzenleme: 03 Ekim 2015, 21:22:40 Gönderen: Barış ERDEN »
  • Krieghoff K-80 Trap 30"
  • Browning B25 Lightning 30"
  • Browning B25 A2 Sp.Trap 32"
  • Browning Ultra Plus (B425) trap 32"
  • Browning B725 Sporter 32"
Barış Erden
1982 Antalya

The following users thanked this post: Serkan TİKVEŞLİ