Gönderen Konu: cesa pozemin son hali  (Okunma sayısı 26131 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
cesa pozemin son hali
« : 18 Mart 2013, 16:51:24 »
ilk resimdeki eski hali
upload pics bunlarda yeni hali
online photo sharing
image ru
pic upload
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

Çevrimdışı Ziya ÇOBANOĞULLARI

• Müdavim Üyemiz
  • Avın başı rasgele sonu nasiptir.
Ynt: cesa pozemin son hali
« Yanıtla #1 : 18 Mart 2013, 17:44:21 »
Özgür yerli tüfeğin paşası elinde kıymetini bil.
Bu tüfekle av vuramıyorsan dipçiğin gerisini tamir ettir  :)
Hem de bütün çakmak tek tetik  O0
« Son Düzenleme: 18 Mart 2013, 17:45:37 Gönderen: Ziya ÇOBANOĞULLARI »
  • Belçika Piper Çakmaklı Çifte(Constantinople-Lazaro Gabay)
  • Çifsan Çsp 555 Süperpoze
  • Sarsılmaz Concorde Yarı otomatik
  • Luigi Franchi Black Magic Yarı otomatik
  • Pietro Beretta S56E
  • Savaşcı Pointer's Altar
Ziya ÇOBANOĞULLARI      A rh +
02.06.1972 Bergama/İZMİR
İkamet : Çandarlı

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 18 Mart 2013, 20:07:55 »
Özgür yerli tüfeğin paşası elinde kıymetini bil.
Bu tüfekle av vuramıyorsan dipçiğin gerisini tamir ettir  :)
Hem de bütün çakmak tek tetik  O0

ziya abi  tüfekden sonra sıra bize geldi galiba ;D
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 18 Mart 2013, 20:18:59 »
bütün çakmak?
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 18 Mart 2013, 21:12:19 »
bütün çakmak?
bende bu soruyu ustaya sormuştum tüfek komple bakım yapılmıştır oda bütün çakmak dedi
Özgür ATAŞ

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 18 Mart 2013, 21:25:40 »
.bütün çakmak olsa pimleri olur.
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

The following users thanked this post: İsmail CEYLAN 16

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 18 Mart 2013, 21:31:55 »
.bütün çakmak olsa pimleri olur.
polat bey bende aynı şeyi düşündüğüm için  özellikle ustaya  bakmasını söyledim oda baktığını ve bana  bütün çakmak olduğunu söyledi
« Son Düzenleme: 18 Mart 2013, 21:34:07 Gönderen: Özgür TAŞ 45 »
Özgür ATAŞ

The following users thanked this post: Erol KABA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 18 Mart 2013, 21:40:04 »
Özgür cep telefonu ile değilde megapikseli iyi bir dijital makinayla yakın çekimler yap.
Makro ayarı ile yakın çekimler yap.
Kafa ve tetik kısımlarını yakın ve makro ayarda çek koy siteye.
Kapak mı bütün çakmak mı anlaşılır o zaman belki.
« Son Düzenleme: 18 Mart 2013, 21:43:43 Gönderen: Ziya ÇOBANOĞULLARI »
  • Pietro Beretta S56E
02.06.1972 Bergama/İZMİR

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 18 Mart 2013, 21:52:22 »
Özgür cep telefonu ile değilde megapikseli iyi bir dijital makinayla yakın çekimler yap.
Makro ayarı ile yakın çekimler yap.
Kafa ve tetik kısımlarını yakın ve makro ayarda çek koy siteye.
Kapak mı bütün çakmak mı anlaşılır o zaman belki.
ziya abi bir başka resim  ama polat beyın söylediği gibi pim gözükmüyor bende özellikle ustaya sordum bende ustanın söylediklerini yazdım söylediği doğru veya yanlış olabilir bilmiyorum ama farketmez benim için 
free photo hosting
« Son Düzenleme: 18 Mart 2013, 22:01:48 Gönderen: Özgür TAŞ 45 »
Özgür ATAŞ

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 20 Mart 2013, 17:28:20 »
cesa ile fişek teslerine yine  başladım mesafe 40 adım alt namlu 3 şok  şimdilik 3 tane devamı gelecek ilk resim bp gigante 7 no ikinci rc sipe 8 no üçüncü resim remington shur shot 32 gr 8 no
upload
photo storage
pic hosting i
« Son Düzenleme: 20 Mart 2013, 17:35:18 Gönderen: Özgür TAŞ 45 »
Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 20 Mart 2013, 19:02:00 »
Bana göre ilk iki fotoda alt atmışsın saçmalar aşağıda yoğunlaşmış.
3.cü foto da daha iyi ortalamışsın ....
Sipe daha güzel bence ....
Tetiği ezerek mi düşürüyorsun yoksa sıkımıveriyon  :)
Bence tetik keserken namluyu aşağı kaçırıyorsun.
Boş tüfeği kır tetik kurulsun tüfeği tetik parmağına tak baş aşağı bırak ; tüfek kendi ağırlığını çekecek ama ufak bir esnetmeyle tetik düşmeli.
Eğer tüfek kendini tartmıyorsa parmağında asılı iken hemen düşüyorsa tetik çok yumuşak.
Ya da ufak bir esnetmeyle tetik düşmüyorsa tetik serttir; avda atarken aşağı basmana sebep olur.
Bir diğer şık sen tüfek patlıyacak diye kendini kasıyorsun tetiğe sakınıp basıyorsun aşağı kaçıyor.   :D

Özgür sen bu tüfekle av vuramıyorsan avcılığı bırak Kardeşim  :)

Adak mı kescen , kendini mi okutcen , tüfeği mi okutcen bilmem  :D

Adak kesersen kuzudan bi arka bacak isterim bak burda mesai yapıyoz senin için  ;D
  • Pietro Beretta S56E
02.06.1972 Bergama/İZMİR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 20 Mart 2013, 19:09:14 »
haa bi de tüfeği boyatmakla bence iyi yapmadın ....
Benim S56 yı gör beyaz çeliği çıktı ama boyatmıyorum  8) tetik köprüsünde saçını tararsın  :)
Her yeri orjinal boya moya kesinlikle ve de boyattırmam  ;)
Çabuk küf yapıyor ama WD40 sıkıyorum silahı koruyorum.
  • Pietro Beretta S56E
02.06.1972 Bergama/İZMİR

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 20 Mart 2013, 19:18:39 »
Bana göre ilk iki fotoda alt atmışsın saçmalar aşağıda yoğunlaşmış.
3.cü foto da daha iyi ortalamışsın ....
Sipe daha güzel bence ....
Tetiği ezerek mi düşürüyorsun yoksa sıkımıveriyon  :)
Bence tetik keserken namluyu aşağı kaçırıyorsun.
Boş tüfeği kır tetik kurulsun tüfeği tetik parmağına tak baş aşağı bırak ; tüfek kendi ağırlığını çekecek ama ufak bir esnetmeyle tetik düşmeli.
Eğer tüfek kendini tartmıyorsa parmağında asılı iken hemen düşüyorsa tetik çok yumuşak.
Ya da ufak bir esnetmeyle tetik düşmüyorsa tetik serttir; avda atarken aşağı basmana sebep olur.
Bir diğer şık sen tüfek patlıyacak diye kendini kasıyorsun tetiğe sakınıp basıyorsun aşağı kaçıyor.   :D

Özgür sen bu tüfekle av vuramıyorsan avcılığı bırak Kardeşim  :)

Adak mı kescen , kendini mi okutcen , tüfeği mi okutcen bilmem  :D

Adak kesersen kuzudan bi arka bacak isterim bak burda mesai yapıyoz senin için  ;D

ziya  abi zateb bu pozeyle vurduğumu diğer tüfelerle vuramadım :D tetik konusunu bir dahaki fişeklerde deniyeceğim ama ezmeden basıyorum herhalde aslında daha çeşitli fişek deniyeceğim ama burda yokki bugün dispersante fişekte denemek isterdim oda yok gene netten  alıcam yanlız otamatiklede atış yaptım onda 4 şok vardı hiç beğenmedim  :( abi sezon başlayana kadar böyle geçireceğiz arada trap makinası kiralıyoruz sezona bomba gibi girmem lazım :D hem bedenen hem ruhen saygılar varsa önerilerin beklerim yapmayaya çalışırım saygılar :)
Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 20 Mart 2013, 19:33:24 »
Özgür dipçikten gerisi bozuk  ;D
  • Pietro Beretta S56E
02.06.1972 Bergama/İZMİR

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #14 : 20 Mart 2013, 20:14:02 »
 ;
Özgür dipçikten gerisi bozuk  ;D
:D :D :D bencede ama oda düzelecek ;)
Özgür ATAŞ

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #15 : 30 Mart 2013, 18:39:07 »
testlere devam  şimdilik bunlar devamı gelecekyine meca 32 gr 7 no
image hosting sites diana 30 gr 7 no
upload pic gb 32 gr  7no
online photo storage
Özgür ATAŞ

Çevrimdışı Hasan BAŞKARA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #16 : 30 Mart 2013, 19:05:19 »
 Özgür Bey ellerine  sağlık yaptın paylaşıyorsun çok güzel birşey.Daha güzel olması için naçizane birkaç tavsiye atış yaptığın kağıtlar kaça kaç bilmiyorum ama ya alt yada üst vurmuşsun saçmalar kağıda sığmamış.Testlerinde sağlıklı bir noktaya varmak istiyorsan iki kağıdı birleştir o şekilde atış yap sonra 42cm lik bir çıtanın bir ucuna bir çivi çak cividen 38cm işaretle.elindeki herhangi bir kalemin sıkı geçeceği bir delik del matkapla işaretli yerden del. kalemi deliğe tak.basit pergel yaptık.Sonra saçmanın en yoğun olduğu bölgede, mümkün olduğu kadar saçmayı içine alacak merkeze çiviyi bastırıp kalemle daireni çiz. verdiğim ölçülerle 76cm çapında daire çizmiş olacaksın içinde kaç saçma kalmış say.fişeklerini öyle karşılaştır.kağıda alamadığın kaçak saçmalar seni yanıltır ;)
  • Fabarm AXIS 71cm ,Remington 1187 Premier
  • 12ga Beretta urika 2, 20ga Beratta urika 2

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #17 : 30 Mart 2013, 21:34:15 »
Özgür Bey ellerine  sağlık yaptın paylaşıyorsun çok güzel birşey.Daha güzel olması için naçizane birkaç tavsiye atış yaptığın kağıtlar kaça kaç bilmiyorum ama ya alt yada üst vurmuşsun saçmalar kağıda sığmamış.Testlerinde sağlıklı bir noktaya varmak istiyorsan iki kağıdı birleştir o şekilde atış yap sonra 42cm lik bir çıtanın bir ucuna bir çivi çak cividen 38cm işaretle.elindeki herhangi bir kalemin sıkı geçeceği bir delik del matkapla işaretli yerden del. kalemi deliğe tak.basit pergel yaptık.Sonra saçmanın en yoğun olduğu bölgede, mümkün olduğu kadar saçmayı içine alacak merkeze çiviyi bastırıp kalemle daireni çiz. verdiğim ölçülerle 76cm çapında daire çizmiş olacaksın içinde kaç saçma kalmış say.fişeklerini öyle karşılaştır.kağıda alamadığın kaçak saçmalar seni yanıltır ;)
haklısınız hasan bey ama ben market işi ile uğraşmakdayım  vakit bulabildiğim kısa zamanda ve aynı zamanda tek başına elimden bu kadar geliyor benim gibi meraklı birini bulsam çok daha güzel işler yapacağız arkadaşların ayağına kadar trap makinesi kiralıyıp getiriyoruz katılım yok merak yok fişekleride ben alıyorum yapalım diyorum cevaplar olumsuz bende hatta bügün yaptığım atışları atsubay arkadaşla beraber yaptık ama gene sezon başlıyana kadar elimden geldiği kadar değişik fişeklerle yapabilirsem daha iyi şekilde devam etmeyi arada trap makinesi kiralayıp atışlarla zamanı geçirmeye çalışağız
« Son Düzenleme: 30 Mart 2013, 21:50:30 Gönderen: Özgür TAŞ 45 »
Özgür ATAŞ

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #18 : 30 Mart 2013, 21:51:26 »

Tamemen katılıyorum. Dağılım merkezi kağıdın orta yerinde gibi olsa, kenarlara doğru seyreleceğini düşünür, öylece bile tahlil etmek fazla zor olmazdı. Sık dağılım dışarı taştığında sıkıntı da başlıyor. Dağılımın dışarı taşmasının değişik sebepleri var. Tüfeği yeni almışsak olası sebeplerden biri tüfeğin dağılımı bir tarafa çekebilmesi ihtimali. Bunu ben yaşadım mesela. Acaba neden attığım yere merkezlemedi? 15-16 adım uzaklıktan işaretlediğim yere dikkatle atış yaptım. Destek olsa daha iyi tabi. Baktım ki attığım yere merkezlemiş. Haa, dedim; demek ki fişekten dolayıymış. Dağılımın kenarlara çekmesinin sebeplerini de öğrenmek gerek. Benden mi, tüfekten mi, ucuna taktığım belli bir şoktan mı, fişekten mi, silahın nişan şerit ayarlamasından mı, rüzgardan mı...?

Bunu önce de yazmıştım. Bir tüfeğim omuzladığımda baya baya yukarı bakıyordu. Yav dedim dipçiği falan anormal görünmüyor. Gerçekten göründüğü kadar üst mü atacak acaba? İlkin bantı çok az görerek attım. Bir baktım hedefte doğru düzgün saçma yok. Ulen dedim hapı yuttuk. Dipçik yaptırmam gerekecek. Fakat bantı az göreyim derken kafamı çok eğerek atmak zorunda kalmıştım. Dur dedim, nasıl görünürse görünsün, rahat tutup arpacığı hedefin ortasına getirerek atışı tekrarladım. O da ne! kağıt delik deşik.. Demek istediğim, her silahın yapılıştan bir düzeni oluyor. Sırf dipçiği şöyle, nişanı böyle demekle belli olmuyor. Muhakkak atış yapmak, silahı, dağılım özelliklerini keşfetmek gerek.

Uzattım farkındayım. Maksadım burada konuya yazan arkadaşlara açıklamak değildi. Daha çok okunacaktır. Belki biri ihtiyaç duyduğunu bulacaktır. Kolaylık dilerim.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

selçukkaygısız

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : 30 Mart 2013, 21:56:16 »
özgür abi atışları destekli yap birde tetiği yumuşatarak at daha kesin sonuçlar elde edeceksin,saçma dağılımları çok güzel avı kaçıracak boşluk yok gibi,rc bu tüfeğin fişeği bence :)

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #20 : 30 Mart 2013, 22:15:34 »
Tamemen katılıyorum. Dağılım merkezi kağıdın orta yerinde gibi olsa, kenarlara doğru seyreleceğini düşünür, öylece bile tahlil etmek fazla zor olmazdı. Sık dağılım dışarı taştığında sıkıntı da başlıyor. Dağılımın dışarı taşmasının değişik sebepleri var. Tüfeği yeni almışsak olası sebeplerden biri tüfeğin dağılımı bir tarafa çekebilmesi ihtimali. Bunu ben yaşadım mesela. Acaba neden attığım yere merkezlemedi? 15-16 adım uzaklıktan işaretlediğim yere dikkatle atış yaptım. Destek olsa daha iyi tabi. Baktım ki attığım yere merkezlemiş. Haa, dedim; demek ki fişekten dolayıymış. Dağılımın kenarlara çekmesinin sebeplerini de öğrenmek gerek. Benden mi, tüfekten mi, ucuna taktığım belli bir şoktan mı, fişekten mi, silahın nişan şerit ayarlamasından mı, rüzgardan mı...?

Bunu önce de yazmıştım. Bir tüfeğim omuzladığımda baya baya yukarı bakıyordu. Yav dedim dipçiği falan anormal görünmüyor. Gerçekten göründüğü kadar üst mü atacak acaba? İlkin bantı çok az görerek attım. Bir baktım hedefte doğru düzgün saçma yok. Ulen dedim hapı yuttuk. Dipçik yaptırmam gerekecek. Fakat bantı az göreyim derken kafamı çok eğerek atmak zorunda kalmıştım. Dur dedim, nasıl görünürse görünsün, rahat tutup arpacığı hedefin ortasına getirerek atışı tekrarladım. O da ne! kağıt delik deşik.. Demek istediğim, her silahın yapılıştan bir düzeni oluyor. Sırf dipçiği şöyle, nişanı böyle demekle belli olmuyor. Muhakkak atış yapmak, silahı, dağılım özelliklerini keşfetmek gerek.

Uzattım farkındayım. Maksadım burada konuya yazan arkadaşlara açıklamak değildi. Daha çok okunacaktır. Belki biri ihtiyaç duyduğunu bulacaktır. Kolaylık dilerim.
  volkan bey tabiki sizin düşüncelirinize yüzde yüz katılyorum ben en iyi testlerimi armsan 612 s redline 66 namlu otamatiğimle yapmıştım onu çok özenerek ve destekli atışlar yaparak yapmıştım şokların  grupmanları bence çok iyiydi ve homojen dağılımlar yapıyordu  ve o silahımıda sattım ama sattığıma en çok pişman olduğum silahdır beraber ava gittiğim arkadaşa sattım  oda çok iyi işler çıkarıyor  bir daha yerli otomatik alırsam yine aynısını alırım cesa yada haksızlık yapamam onunlada iyi avlar yaptım
« Son Düzenleme: 30 Mart 2013, 22:19:33 Gönderen: Özgür TAŞ 45 »
Özgür ATAŞ

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #21 : 30 Mart 2013, 22:26:02 »
 ;
özgür abi atışları destekli yap birde tetiği yumuşatarak at daha kesin sonuçlar elde edeceksin,saçma dağılımları çok güzel avı kaçıracak boşluk yok gibi,rc bu tüfeğin fişeği bence :)
;D ;D ;D destekli ve yatarak yaptım ama tüfekle değil tabanca ila sonuç karavana :P :P ileride o şekilde yapmayı düşünüyorum saygılar hocam
Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #22 : 31 Mart 2013, 13:26:12 »
Özgür bence sende ya vuramazsam kaygısı var .....
Atışlarını hep sağa sola alta üste kaçırıyorsun.
Sabit hedefe böyle atarsan uçara kaçara daha kötü olur.
Atışların silaha hakimiyetin tereddütlü ya da ben öyle algılıyorum.
Atış esnasında bant görme ; bantın silme üstünden arpacık görerek at.
Atış yaptığın kağıtların ortasına koyu renk 3-4 santimlik orta işareti yap oraya nişan al.
İşaretinde tam ortasına at.
Tüfeğe yattığın zaman orta nişan alma yerin yoksa boş kağıtta nereye nişan aldığını anlayamazsın.
  • Pietro Beretta S56E
02.06.1972 Bergama/İZMİR

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #23 : 31 Mart 2013, 14:19:05 »
Özgür bence sende ya vuramazsam kaygısı var .....
Atışlarını hep sağa sola alta üste kaçırıyorsun.
Sabit hedefe böyle atarsan uçara kaçara daha kötü olur.
Atışların silaha hakimiyetin tereddütlü ya da ben öyle algılıyorum.
Atış esnasında bant görme ; bantın silme üstünden arpacık görerek at.
Atış yaptığın kağıtların ortasına koyu renk 3-4 santimlik orta işareti yap oraya nişan al.
İşaretinde tam ortasına at.
Tüfeğe yattığın zaman orta nişan alma yerin yoksa boş kağıtta nereye nişan aldığını anlayamazsın.

bu atışları iyi bir atıcı olan atsubay arkadaş yaptı bende başka silahlarla atış yaptım ama sana aynı mesafeden daha önceki silahım armsan 612 s 66 namlu 3 şok ile yaptığım bir atışı göstereyim burda bir sorun gözüküyormu ziya abi benle ilgili :D :D
upload pic
« Son Düzenleme: 31 Mart 2013, 15:37:27 Gönderen: Özgür TAŞ 45 »
Özgür ATAŞ

Çevrimdışı Ferhat DEMİRCİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #24 : 22 Aralık 2013, 21:09:11 »
 aynı tüfekten var bende büyün çakmak değildir bütün çakmak görünümlü kapak...
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]