Gönderen Konu: En güçlü En hızlı havalı SUMATRA  (Okunma sayısı 57828 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sadikkir

• Ziyaretçi
En güçlü En hızlı havalı SUMATRA
« : 01 Nisan 2011, 13:09:54 »
Posta kutuma gelen tanıtım mail yönlendirmesiyle TR ye yeni gelecek bir model havalı tüfeği burada paylaşmak istedim.
Hıza ve Enerjiye dikkat edin.Bildiğimiz bir rimfire .22 yivli ayarında bir model.

Namlu Kalibre (mm/inch)  5,5/.22    Şarjör Kapasite  6   Namlu Çıkış Hızı (fps)1100     Enerji (ft/lbs)75   Tüp Hacmi (cc)500   Namlu Uzunluk (mm) 610   Ağırlık (Kg) 3,6  Lever Action   
« Son Düzenleme: 01 Nisan 2011, 13:15:05 Gönderen: Sadık KIR »

Çevrimdışı Selman YİĞİT

• YaLNıZ KuRT 57
  • AvlakForum Üye
  • *
  • YALNIZ KURT 57
Ynt: En güçlü En hızlı havalı SUMATRA
« Yanıtla #1 : 01 Nisan 2011, 14:56:55 »
Gerçekten harika özellikleri var..

Selman YİĞİT  / 1985
SİNOP/ERFELEK
0 544 553 04 41

Çevrimdışı Hakan BİLGİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 01 Nisan 2011, 18:26:12 »
Grupmanını görmek isterdim doğrusu :D

Selamlar... Hakan :D
Hakan BİLGİ
1977-Adana
İki kişinin bildiği sır ,,,,,,,, sır değildir ..

sadikkir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 01 Nisan 2011, 20:56:40 »
Grupmanı bence çok iyi olur..havalı tüfekler harika işler çıkartırlar, ama başka tüfeğe ihtiyacım yok derseniz, işte orada durun ..bu sportif amaçlı bir tüfek..atış pratiğini gelişrmek, tüfek tutmak, nişan almak, kalp atışınızı hissetmek ve kontrol etmek  amaçlı kullanabileceğiniz gibi düşünün..inanın bu çok yararlı birşey olur acemi yivliciler için...

Çevrimdışı Özkan BAKIR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 01 Nisan 2011, 23:17:27 »
Teşekkürler  paylaşıma ;Müthiş görünüyor ,özellikleri de harika , fiatı ne civardadır acaba. bilgilendirirseniz seviniriz.

Özkan BAKIR
1958 Akhisar _Manisa

Akhisar avcılık,atıcılık,amatör balıkçılık ihtisas spor kulübü genel sekreteri

Çevrimdışı Turgay SULU

• AvlakForum Üye
  • *
  • DRAHTHAAR YOLUN SONU :)
« Yanıtla #5 : 01 Nisan 2011, 23:18:32 »
arkadaşlar bu yakışıklıyı ilk sipariş verip alanlardan biri de benim daha once de s410 air arms vardı yanına bunu da kattık gerçekten 22 rimfire a cok yakın bir guc ama cok ses cıkaran bir canavar grupmanı da cok iyi 100 metre de 3 -4 cm kolaylıkla mumkun air arms ta 2 cm e kadar inmiştik gerçi. ancak uzak mesafe ve ağır pallet ile sumatra harika ...işte birkaç resim.

Turgay SULU 1969
AKSARAY - ANTALYA

Çevrimdışı Turgay SULU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 01 Nisan 2011, 23:23:52 »
Teşekkürler  paylaşıma ;Müthiş görünüyor ,özellikleri de harika , fiatı ne civardadır acaba. bilgilendirirseniz seviniriz.

Özkan abi fiyat cıplak 1600 1800 arası sanırım ancak silahı almakla bitmiyor
dolum için tup yada pcp pompa   (dalış tupu yenisi 500 tl eskisi 300) pcp pompa 300 400tl
dolum aparatı  150 -250 tl
iyi bir durbun  400 -900 hatta 6000tl
iyi bir ayak pcp ye uygun 30tl - 200 tl
ve kaliteli pellet almak lazım yoksa bir işe yaramaz
butun bunları silah dahil 2. el de bulabilirsin o zaman daha ucuza malolur yakında satmaya başlarlar ...
« Son Düzenleme: 01 Nisan 2011, 23:24:57 Gönderen: Turgay SULU »

Turgay SULU 1969
AKSARAY - ANTALYA

Çevrimdışı Özkan BAKIR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 01 Nisan 2011, 23:36:57 »
Çok sağol Turgay'cım yeni merak başladı bu işe ,bu gün tanıştım burda Veysel açarı ile sanırım bu işleri biliyor nasipse yarın silahıyla atış yapıcaz biraz, sizi tanıdığını söyledi  bu haberde beni baya meraklandırdı şimdi  sabahı  zor getiricem ...  Tekrar teşekkürler...
Özkan BAKIR
1958 Akhisar _Manisa

Akhisar avcılık,atıcılık,amatör balıkçılık ihtisas spor kulübü genel sekreteri

Çevrimdışı Turgay SULU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 01 Nisan 2011, 23:47:01 »
haha veysel le tanıştıysan  geçmiş olsun abi :) masraflar başlayacak demektir kurtuluş yok.. şimdiden hayırlı olsun .

Turgay SULU 1969
AKSARAY - ANTALYA

sadikkir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 02 Nisan 2011, 12:31:20 »
Turgay bey, ben özellikle hız ve enerjiye dikkat ediyorum ve gayet memnun edici görünüyor.Havalı tüfek kullanmadım, fakat rimfirem var ve standart subsonic mermilerle neredeyse aynı sonuçları görüyorum tabloda.Birde sesi merak ediyorum..gerçekten çok mu ses çıkartıyor?

Çevrimdışı Turgay SULU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 02 Nisan 2011, 13:56:16 »
sadık bey moderator takılmazsa oldukca sesli hatta rimfire dan da sesli ikisini de kullandım ... ama moderator takılınca ses yarıdan daha az cıkıyor grupmana ve guce etkisi yok sadece 165 tl extra masraf o kadar hatta biraz uğraşıp daha iyi bir moderator imal edilebilir ses %90 a kadar azalır ...
30 metre de çelik tencereyi iki taraflı delebiliyor sert kafalı pallet ile.

Turgay SULU 1969
AKSARAY - ANTALYA

Çevrimdışı Veysel AÇARI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 02 Nisan 2011, 17:20:40 »
Turgay bey, ben özellikle hız ve enerjiye dikkat ediyorum ve gayet memnun edici görünüyor.Havalı tüfek kullanmadım, fakat rimfirem var ve standart subsonic mermilerle neredeyse aynı sonuçları görüyorum tabloda.Birde sesi merak ediyorum..gerçekten çok mu ses çıkartıyor?

Grupmanı bence çok iyi olur..havalı tüfekler harika işler çıkartırlar, ama başka tüfeğe ihtiyacım yok derseniz, işte orada durun ..bu sportif amaçlı bir tüfek..atış pratiğini gelişrmek, tüfek tutmak, nişan almak, kalp atışınızı hissetmek ve kontrol etmek  amaçlı kullanabileceğiniz gibi düşünün..inanın bu çok yararlı birşey olur acemi yivliciler için...

sadık abı gucu baya ılgıne cekmıse benzıyor ama bu gucu ıle en fazla 6 atıs yapabılır bu tufek  isabetine gelınce bu tufegın namlusu 5.52 en az 28 grain olmak uzere 40 graine kadar bullet ler lazım  yanı bu gucu elde etmek ıcın cok sınırlı muhımmat namlunun 5.52 olması yuzunden ıkıncısı  bu tufegın tetık agırlıgı 1.5kg ne kadar sert oldugunu hayal edebılırsınız bununla ısabet alınır ama cok zorlanırsınız  fiatı da hakkından fazla

Veysel AÇARI
1982  AKHİSAR MANİSA
0505 89 92 112

sadikkir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : 02 Nisan 2011, 17:27:36 »
Elbette rimfirenin yerini tutamaz, zira rimfire mermiler xipersonic düzeye çıktı ve sesi göz ardı ederseniz 200 mt. gibi uzak  sayılacak mesafelerden kalp veya kafa atışı ile karaca ve hatta geyik bile vurulabiliyor.Ama bizim derdimiz bu değil..ulkemizde yivli almak, kullanmak masraflı.Hele bunu sportif amaçlı yapacaksanız maliyetiniz kat kat artıyor..

Çevrimdışı Veysel AÇARI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 02 Nisan 2011, 17:32:31 »
evet sadık abi benım ve bır cok arkadasım bu tufeklerle ılgılenme sebebi  aynı ateşli yivliye yaklasamamızdan onun zevkını vermesede 200 metreden 30 cm lik bır hedefı vurmak onu  tahrıp etmek bızede bıraz zevk verıyor
Veysel AÇARI
1982  AKHİSAR MANİSA
0505 89 92 112

Çevrimdışı Hakan BİLGİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #14 : 02 Nisan 2011, 17:34:51 »
 Ben hala kağıt üzerinde 50 ve 100 metre grupmanını görme tarafıyım.Benim görüp denediğim en iyi grupman tüfeği AA s410 du.
 Selamlar....
Hakan BİLGİ
1977-Adana
İki kişinin bildiği sır ,,,,,,,, sır değildir ..

sadikkir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : 02 Nisan 2011, 17:35:29 »
Benim CZ 452-52 ZKM .22LR varmint model tüfeğimle çok çeşit denemeler yaptım ve grupman aramazsam hipersonic mermilerle 523 mt/s gibi hızlar gördüm ve bu merminin grupmanı 150 mt mesafede kötü sayılır olmasına rağmen 8 cm nin içine sığabiliyor.Enerjiside 180 jul civarında..avda kullanıldığında rahatlıka kalp veya kafa isabeti olabilir..

Çevrimdışı Turgay SULU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #16 : 02 Nisan 2011, 18:01:09 »
yine aynı yere geliyoruz :) yivli rimfire ateşli almak zaten pahalı bir de rimfire lar bile yivli silahlarla aynı ruhsat ucretine tabi (hangi akla hizmetse ) o zaman maliyet zevkin onune geçiyor kaldıki av yapmak ta yasak bu kalibre ile .
ne oluyor meraklı olan illa bir yivli silah ediniyor varsa parası ortalama bir silah ve ekipmanı durbun vs . 10 000 tl den başlayıp kat kat artıyor hobby geliştikce gereksinim de paralel olarak artıyor mesafe olçer, spotting scope , ruzgar ve açı ölçer , hassas tetik , taktik kundak vs vs. uzar da uzar yani malesef ulkemizde anlaşılamayan bir engelleme kısıtlama ve geri kalmışlık var bu konuda . yivli alacak adam zengindir her parayı verir mantığı ile ayarlanıyor herşey , olan da bu işe gönül vermiş hobby cilere oluyor 1 yıldır mke yi bekliyoruz yani para bulsanda silah bulamıyorsun onu bulursan mermi bulamıyorsun.

Turgay SULU 1969
AKSARAY - ANTALYA

sadikkir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : 02 Nisan 2011, 19:43:09 »
Zaten onun için havalı tüfek sektörü trde çok iş yapıyor.Ne yapsın vatandaş? 2 bin tl. ruhsat, hadi onu geçtik istediğin marka, model mermi bile yok..yivli çeşidi hayal..

Çevrimdışı Togay YURTSEVER

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #18 : 01 Mart 2012, 11:24:35 »
Ooo kimler varmış burda.selam beyler
Togay YURTSEVER
1981 Mersin

"Sıkmasını bileceksin,vurmayan tüfek olmaz,vurmasını bileceksin;düşmeyen kuş olmaz"

Çevrimdışı Hasan BAŞKARA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #19 : 01 Mayıs 2012, 07:23:48 »
Özkan abi fiyat cıplak 1600 1800 arası sanırım ancak silahı almakla bitmiyor
dolum için tup yada pcp pompa   (dalış tupu yenisi 500 tl eskisi 300) pcp pompa 300 400tl
dolum aparatı  150 -250 tl
iyi bir durbun  400 -900 hatta 6000tl
iyi bir ayak pcp ye uygun 30tl - 200 tl
ve kaliteli pellet almak lazım yoksa bir işe yaramaz
butun bunları silah dahil 2. el de bulabilirsin o zaman daha ucuza malolur yakında satmaya başlarlar ...
http://www.avlakforum.com/forum/index.php/topic,151687.0.html     ;)
  • Fabarm AXIS 71cm ,Remington 1187 Premier
  • 12ga Beretta urika 2, 20ga Beratta urika 2

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #20 : 01 Mayıs 2012, 09:30:35 »
Bu silahlar geldi satıldı bitti.hatta 2.parti de geldi.alan geri sattı alan geri sattı.çünkü kalite yok istikrar yok.bırakın 100 mt de 3 cm grup yapanı 10 cm yapanın elini öperim.
Havalı da bir söz vardır "kontrolsüz güç güç değildir" diye pirelli reklamı gibi.O gücü kaldıracak bir işçilik olmadığndan iki hafta sonra silahlar elden çıkmaya başladı.ama yok ben güç isterim tahribat isterim işim isabet değil derseniz bu silah 350 mt den 18 mm sunta yi delip geçiyor.Bu silah ile 464 mt ye atış yaptım ben ama vurmak ne mümkün ama düştüğü yerde oldukça etkili oluyor hala.
Eğer güç ve isabet bir arada olacaksa seçim air ranger olmalı ama fiyatı 3 katı desem yeridir.
Togay YURTSEVER
1981 Mersin

"Sıkmasını bileceksin,vurmayan tüfek olmaz,vurmasını bileceksin;düşmeyen kuş olmaz"

Çevrimdışı Hasan BAŞKARA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #21 : 01 Mayıs 2012, 10:39:14 »
Benim satma nedenim inanın 1 kutu bile palet atmadım zamanım olmuyor.Önceliğim av tüfeklerim.Oğlum seviyor bu tüfeği..Ellerinizden öper 13 yaşında sattığımı duysa küser :) onun eline pahalı bir oyuncak.. satılırsa daha basit bir şey alacağım ona.Sıfırlama atışlarında olmayan 4 tel saçımıda yoldum..av tüfeğinin fişek seçmesi gibi buda palet seçiyor.Samyang paletlerle istikrarlı atışlar yapılabiliyor.Dediğiniz gibi fiyatına göre etki performansı çok iyi..grupmanı bozan ayarlanması gereken bir şey daha var hava basıncı.Paletinizi seçip mesafeye göre ayarlanabilen basıncı gerekli değerlere getirirseniz mükemmel sonuçlar veriyor.

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #22 : 02 Mayıs 2012, 10:10:45 »
O tüfekte kullanabileceğiniz en iyi pellet ince mehmed solid.Eski ince mehmet lerle alakası yok.üretiminde tasarımda bizzat bulundum.fikirleri bana ait.mermi çekirdeği şeklinde 30 grain ağırlığında.Istanbulda bazı arkadaşlar 400 mt de isabetli sonuçlar almışlar youtube de videosu var.
Togay YURTSEVER
1981 Mersin

Çevrimdışı Hasan BAŞKARA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #23 : 02 Mayıs 2012, 12:44:50 »
Togay Bey teşekkür ederim bunu duymamıştım.Dediğim gibi zamandan dolayı ilgisizlikden.Yoksa meraklı araştırmacıyımdır :)

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #24 : 03 Mayıs 2012, 03:53:46 »
videolar bunlar teşekkürler.
Oğlunuz için de size tavsiyem başlangıç için crossman 2100 hafif uygun fiyatlı ve isabetli.tepmesi  de hiç yok.Ama dikkat edin de delikanlı da bu hastalığa kronik bir şekilde bulaşmasın. :)
saygılar
Togay YURTSEVER
1981 Mersin