Gönderen Konu: HUĞLU EAGLE  (Okunma sayısı 62336 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Ynt: HUĞLU EAGLE
« Yanıtla #75 : 17 Nisan 2012, 22:14:33 »
Abi kasa ne olursa olsun renk metal rengi olmalı yani beyaz çizilmeleri göstermez.Aliminyum kasayı uzun süreliğine tavsiye etmem ömrü kısadır.
Mutabıkız. Bunlar özel amaç tüfeği sayılır. Esas maksat hızlı ve ufak hayvanlara kullanmak olmalı. Çulluk başta, sonra bıldırcın, sezon başı keklik ve küçük ördekler ilk aklıma gelenler. Yine de ne yaptığını bilen avcı başka zaman da kullanır.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #76 : 17 Nisan 2012, 22:18:59 »
artık zamanı geldi ben 33 yaşında babamın yanında 7 yaşımdan bu yana ava giderim  arkadaşlar yanlış anlamanızı istemem ama size tecrübelerimi yazmak istedim daha önce yazmadım lakin bende huğlu eagleyi alırken forumlara bakmıştım ve bir şey bulamamıştım  artık yorum yapanda baya olmuş lakin samimiyetime güvenirseniz size eagleyi kullanan birisi olarak anlatayım  ben eagle yi 66 namlusunu kullanıyorum ve çullukta kullanıyorum  ilk kullandığımda 28 gr fişek le attığımda yüzümün yarısını hissetmedim yüzüm morardı lakin sonradan alıştım ve darbe çok olmamaya başladı ya ben alıştım yada silah alıştı.layt bir silah yani hafif olduğu için yüzünüze aldığınızda hemen hedefe gelsede elinizde oynuyor yani ağır silah daha iyi hedefte kalıyor hafif silahta elinizde oynuyor. diğer bir özelliği silah hafif olduğu için 30 yada 32 gr fişek attığınızda  namlum 66 olmasına rağmen fişek 5 numaralı şokta dahi  fişek açılmıyor. bir sezondur silahıma uygun fişek bulamadım keçe disparante  bior  denemedik tıpada kalmadı yani arkadaşlar keklikte ve tavşanda  kullanacaksanız alın derim kısa mesafede silah hafif mermi sert geliyor ve  saçma çok hızlı çıktığından namludan saçma açılmıyor. bu yıl 24 gr  7.5 ve 9.5 trap mermisi deneyeceğim çulluk ve bildircında herkeze sevgi ve saygılar

evet yıldıray bey bendede 71 valment namlu eagle var bende geçen sezon fişek tutturamadım ama sizin dediğiniz gibi saçmalar çabuk açılmadığına katılıyotum 4 şokla 8 numara titano ile çamurcun ördeğine attım  ördek cansız düştü adımla saydım tam 92 adımdı saygılar
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

Çevrimdışı Yıldıray KURT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #77 : 26 Nisan 2012, 12:06:12 »
sn .hakan bey evet haklısınız ben disparante ve keçe tapa kullanarak bu  sıkıntıyı çok az da olsa aştım lakin çözüm değil bende iç çapının 18.6 oldunu forumdan yeni öğrendim buda dağılımın dah düzenli olmasını sağlar. yukarda özgür beyinde vurduğu ördek gibi 35 40 metreden vurduğum çulluk yenmeyecek durumda düştü heleki benim avlandığım bölgede en uzak çulluk mesafesi 10 metre ya vurulmuyor vurulursada yarısı infilak ediyor fakat kesinlikle silahın kalitesini tartışmam çok kaliteli ve güzel bir silah şimdi 55 namlulu silindir bir silah bakıyorum inşallah arkadaşlara yardımcı olabilmişizdir.
Yıldıray KURT
1980 ANTALYA

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #78 : 01 Temmuz 2012, 19:34:22 »
sn .hakan bey evet haklısınız ben disparante ve keçe tapa kullanarak bu  sıkıntıyı çok az da olsa aştım lakin çözüm değil bende iç çapının 18.6 oldunu forumdan yeni öğrendim buda dağılımın dah düzenli olmasını sağlar. yukarda özgür beyinde vurduğu ördek gibi 35 40 metreden vurduğum çulluk yenmeyecek durumda düştü heleki benim avlandığım bölgede en uzak çulluk mesafesi 10 metre ya vurulmuyor vurulursada yarısı infilak ediyor fakat kesinlikle silahın kalitesini tartışmam çok kaliteli ve güzel bir silah şimdi 55 namlulu silindir bir silah bakıyorum inşallah arkadaşlara yardımcı olabilmişizdir.

eve bende şuan eagle ile fişek testleri yapıyorum fişekler federal zuber mirage rc  şuan bunlar devamı gelecek şu an en iyisi 28 gr rc keçe tapa birdaha denemelerim wınchester x3 plus   fiochi imperial bornagi fişekler olacak saygılar
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #79 : 01 Temmuz 2012, 20:39:32 »
evet yıldıray bey bendede 71 valment namlu eagle var bende geçen sezon fişek tutturamadım ama sizin dediğiniz gibi saçmalar çabuk açılmadığına katılıyotum 4 şokla 8 numara titano ile çamurcun ördeğine attım  ördek cansız düştü adımla saydım tam 92 adımdı saygılar
tüfeğinizin kıymetini bilin.bu mesafeden çamurcuna ne kadar önleme verdiniz merak ettim.hemde 4 nolu şok  8 numara saçmayla.süper performans.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #80 : 02 Temmuz 2012, 00:57:11 »
tüfeğinizin kıymetini bilin.bu mesafeden çamurcuna ne kadar önleme verdiniz merak ettim.hemde 4 nolu şok  8 numara saçmayla.süper performans.
valla yanılmıyorsam bir ile bir buçuk boy arsı önüne attım bu eagle silahdan aynısından arkadaşda var oda benimkine benzer mesafeden  bir yeşilbaş vurmuş   3 şok 32 gr imperial 8 no keçe tapa fişek ile saygılarımla suat bey
« Son Düzenleme: 02 Temmuz 2012, 20:10:02 Gönderen: Özgür TAŞ 45 »
Özgür ATAŞ

Çevrimdışı Zafer TAVUSBAY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #81 : 16 Ağustos 2012, 17:45:52 »
sn.KURT huğlunun bu modelinin 18.6mm iç çapla yapıldığını yeni öğrendim sizin söylediğiniz çok toplu gidiyor 5 no şok dahi olsa açılmıyor şikayeti aslında namlu iç çapındaki genişliğin grupmana yaptığı pozitif yöndeki katkı ile alakalı bir durum ,,aslında bu silah için çok iyi bir durum 24-28gr eski ve yeni nesil trap ve skeet fişeklerindede aynı sonuçla karşılaşırsınız ,,çulluk ve bıldırcın için çok daha lıght barutlu,, klasik fişeklere nazaran  nispeten yavaş hızlı 350-360mt/sn,, dispersante tapalı,,8-9-10 no saçmalı  fişekleri kullanırsanız iyi sonuçlar alacağınızı göreceksiniz....

Klasik fişeklere nazaran  nispeten yavaş hızlı 350-360mt/sn,, dispersante tapalı,,8-9-10 no saçmalı  fişeklere örnek söyleyebilirmisiniz....Marka model bildigiiz varsa paylasırsanız sevınırım.Arastırdım ama bu tarıfe uygun fısege rastlamadım...
24.08.1974
İstanbul-Çorlu

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #82 : 16 Ağustos 2012, 19:00:27 »
Klasik fişeklere nazaran  nispeten yavaş hızlı 350-360mt/sn,, dispersante tapalı,,8-9-10 no saçmalı  fişeklere örnek söyleyebilirmisiniz....Marka model bildigiiz varsa paylasırsanız sevınırım.Arastırdım ama bu tarıfe uygun fısege rastlamadım...
zafer bey
piyasadaki mevcut fişeklerin kutularında bu tür değerleri yazan markalar var onları inceleyip size en uygun olanlarını bulup kullanacaksınız
ülkemizde fişek çeşitliliği olarak en kapsamlı çalışan firmalar ARMER (ist.) ve SAV MARKET (bursa) internet sitelerini bir inceleyin...

Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı Ahmet ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • 05347677315 TOROS KARTALI
« Yanıtla #84 : 20 Ağustos 2012, 20:41:59 »
Gerisine iddaa etmemde Huğlu Eagle gibi yüze gelen bir başka yerli yapım süper poze varmıdır ki Türkiye'de.Buna Huğlunun diğer pozeleride dahil. :)
Ahmet ÖZKAN
1983 mersin mut

Çevrimdışı Zafer TAVUSBAY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #85 : 27 Ağustos 2012, 18:37:35 »
http://www.armer.com.tr/asp/product/3252/MIRAGE-12-CAL-28-GRAM-10-NUMARA-SPORTING-BIOR-TAPA-AV-FISEGI
http://www.armer.com.tr/asp/product/2439/BASCHIERI-PELLAGRI-B-P-MB-LIGHT-30-GRAM-10-NUMARA-AV-FISEGI
http://www.armer.com.tr/asp/product/3547/RC-30-CACCIA-30GR-11-NUMARA-AV-FISEGI
http://www.armer.com.tr/asp/product/4845/RC-TITANO-12-CAL-31-GRAM-10-NUMARA-AV-FISEGI
http://www.armer.com.tr/asp/product/436/FIOCCHI-NOVA-31-GR-BIOR-TAPA-10-NUMARA-AV-FISEGI

verdiğim linklerdeki fişekler örneklerden bazıları

Teşekkürler Hakan Bey
Bende araştırmalarımın neticesinde aşağıda yazdığım fişeklere karar vermiştim ki deneme amaçlı b,r miktar aldım

MİRAGE 12 CAL. 28 GRAM 10 NUMARA SPORTİNG BİOR TAPA AV FİŞEĞİ

MİRAGE 12 CAL. 28 GRAM 8 NUMARA SPORTİNG BİOR TAPA AV FİŞEĞİ

MİRAGE 12 CAL. 30,5 GRAM 5 NUMARA SPORTİNG BİOR TAPA AV FİŞEĞİ

MİRAGE 12 CAL. 30,5 GRAM 3 NUMARA SPORTİNG BİOR TAPA AV FİŞEĞİ

24.08.1974
İstanbul-Çorlu

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #86 : 27 Ağustos 2012, 19:06:15 »
Teşekkürler Hakan Bey
Bende araştırmalarımın neticesinde aşağıda yazdığım fişeklere karar vermiştim ki deneme amaçlı b,r miktar aldım

hayırlısı olsun rastgele....
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

selçukkaygısız

• Ziyaretçi
« Yanıtla #87 : 28 Ağustos 2012, 09:45:47 »
bu hafta sonu yeni aldığım eagle tüfeğimi deneme fırsatı buldum,ben iyi ki almışım dedim,yüze çok iyi geliyor,yürürken hiç yorulmadım aralıksız 5-6 saat,vurduğum bıldırcınlara en ucuz fişekleri attım mesafesi ve cansız düşürmesi çok iyiydi,almayı düşünenlere tavsiye ederim.

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #88 : 30 Ağustos 2012, 08:26:17 »
Teşekkürler Hakan Bey

zafer bey geçen hafta kütahya da avda  hem bıldırcında hem üveyikte  eagle poze  ile mirage 28 gr 10 no sporting bior kullandım sonuç çok güzeldi tavsiye ederim saygılar
Özgür ATAŞ

Çevrimdışı İbrahim TUTKUN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Dare in Brocca
« Yanıtla #89 : 19 Mayıs 2017, 17:18:03 »
Konuyu bu kadar yılın ardından hortlatmış olacağım ama söylemeden de geçemeyeceğim. Belki daha sonra yorum okuyan forumdaşlara ve arkadaşlara küpe olur benim gibi. Az önce arkadaşımdan yerli pozesini ödünç aldım. Huğlu Eagle S. Geri tepmesi bana ağır geldi oldukça. Gel gelelim işim bittikten sonra iki tane boş fişek koydum yataklara ve emniyete aldım. Elim tetik üzerinde gezinirken hafifçe ezdim. Ve tetik düştü! İnanamadım. Tekrar tekrar denedim yine aynı sonuç. Yerli malı yurdun malı ama ne zaman yerli bir tüfek denesem beni bu düşünceden soğutan şeyler geliyor başıma. Emniyet tertibatında böyle bir hatanın olması bence affedilemez.
  • Beretta 686 Silver Pigeon I O/U
1988 Bornova/İzmir / İkamet: Bartın
A rh (-)

How can you turn back when you know in your heart that there is no real turning back?

The following users thanked this post: Yaşar KÖKÇEN, Yavuz ACAR, Ekrem USTA