Gönderen Konu: Nedir bu avbis?  (Okunma sayısı 2619 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Davut ATACA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Nedir bu avbis?
« : 05 Ocak 2016, 11:23:40 »
Ben ankarada oturuyorum, bu çevrede ve çankırıda avlanacağım, yeni bi tüfek aldım bi heves dedemden kalma avcılığa başlamak istedim fakat avcılık belgesi, av pulu, avbis gibi saçma sapan  şeyler çıkmış ben kırk yılda bi ava gideceğim her avda izinmi almam gerekiyo köyümde falan avlanabilmek için bu avbise mi gircez?
1993 Ankara

Çevrimdışı Taner MEMET

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Nedir bu avbis?
« Yanıtla #1 : 05 Ocak 2016, 11:45:07 »
Avlana bilmek için önce kursa gidip gerekli, bilgileri alıcaksın sonra vergini yatırıp vize alıcaksın daha sonra avlanmak için pul alıcaksın ondan sonra avbisten izin o da her yer için değil avbis olan bölgeler için işnternetten toplamlamda 1 dakika sürmüyor alması ama önce avcılık için yeterli donanıma sahip olcaksın avbis en son zurnanın son deliği kolay gelsin
Taner MEMET
Bursa-1988

The following users thanked this post: Davut ATACA

Çevrimdışı Davut ATACA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 05 Ocak 2016, 12:44:30 »
Bu av işi resmen çile olmuş abi ben senede bi iki defa ava gideceğim inşaat işçisiyim bu belge için zaman ve para ayıracağım bide tekrar izin alacağım insanı yasal avcılıktan soğutuyorlar resmen tam zengin işi olmuş bu avcılık
1993 Ankara

Çevrimdışı Taner MEMET

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 05 Ocak 2016, 14:41:56 »
O kadarda değil Davut kardeşim aslında senede 250 lira para veriyosun ondan sonra tüm Türkiyenin dağlar senin hatta av tüfeği edinmek nufus kayıt örneği almak kolay senelik harç miktarı 5 tl ye gelir daha ucuzu için devletin eve silah getirmesi lazım alın lütfen avlanın die av tüfeği ne kadar masum görünsede öldürücülük bakımından en baba tabancayı beşe katlar buna rahmen edinilmesi çok kolay para kısmı ise bedava eğitime gelince bu bi şart öyle gözün korkmasın 3 aksam gitsen yeterli ayrıca eğlencelide aynı zamanda eğitici sınav zaten formalite 3 gün eğitim alıyosun kırk yıl 50 yıl avlana biliyosun bu kadar gözünde büyütme hepsi çok basit ayrıca eğitim şart görmüyo musun avcılık adı altında ne kadar maganda var bizim gibilerinde ismini kirleten
Taner MEMET
Bursa-1988

Çevrimdışı Davut ATACA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 05 Ocak 2016, 17:47:32 »
O kadarda değil Davut kardeşim aslında senede 250 lira para veriyosun ondan sonra tüm Türkiyenin dağlar senin hatta av tüfeği edinmek nufus kayıt örneği almak kolay senelik harç miktarı 5 tl ye gelir daha ucuzu için devletin eve silah getirmesi lazım alın lütfen avlanın die av tüfeği ne kadar masum görünsede öldürücülük bakımından en baba tabancayı beşe katlar buna rahmen edinilmesi çok kolay para kısmı ise bedava eğitime gelince bu bi şart öyle gözün korkmasın 3 aksam gitsen yeterli ayrıca eğlencelide aynı zamanda eğitici sınav zaten formalite 3 gün eğitim alıyosun kırk yıl 50 yıl avlana biliyosun bu kadar gözünde büyütme hepsi çok basit ayrıca eğitim şart görmüyo musun avcılık adı altında ne kadar maganda var bizim gibilerinde ismini kirleten
Neyse görcez bakalım abi okadar şey söyleniyorki insanın kafası karışıyor geçen sene dedemin vurduğu tavşan yolun karşısına geçip öldü diye bi sürü uğraştı
1993 Ankara

Çevrimdışı Atıf BAŞARAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 14 Ocak 2016, 14:09:07 »
Reis sen sen ol avlanma belgesi almadan ava falan cikma  hatta tufegi omzuna alip bag bahceyede gitme :) yanindan bir gorevli gecse ister avlak olsun ister olmasin tufegindede takoz yoksa aninda 750 tl ceza:)15 gun icersinde odersen559 a dusuyor:)ayni zamanda tufeginde gidiyor ihaleye cikacak diye bekle dur birde tufegi geri almak icin yapacagin masraf var.bu arada birde bu bos yakalandigin zaman odiyecegin ceza eger tavsan ordek culluk bilmem ne vurup yakalanirsan ne sen sor ne ben anlatayim:)
« Son Düzenleme: 14 Ocak 2016, 14:12:56 Gönderen: Atıf BAŞARAN »
Padisahda olsan Er kisi niyetine...