Gönderen Konu: PROGRAMLARA DİKKAT....  (Okunma sayısı 19256 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İnci AKARSU

• Bayan Üye
  • **
PROGRAMLARA DİKKAT....
« : 09 Mart 2009, 19:39:10 »
9 MART C.TESİ AKŞAMI SAAT 9.30 SIRALARINDA KANALLARI ZAPLARKEN YABAN TV DE MARMARA ADASI TAVŞAN AVI (YERLİ YABAN) PROGRAMI GÖZÜME TAKILDI.  PROGRAMIN YARISINDA İZLEMEYE  BAŞLADIM, YAKLAŞIK 45,50 YAŞLARINDA ÜZERİNDE DİZE KADAR ŞORT SPOR AYAKKABI SAÇLARI AĞARMIŞ BİR AVCI VE EKİBİNİN YAPMIŞ OLDUĞU  AVDAKİ REZALETİ DİKKATLE İZLEYİNCE FARKETTİM PROGRAMI YARIDA İZLEMEYE BAŞLAMAMA RAĞMEN BU AVCI VATANDAŞ PROGRAM SONUNA KADAR 6 ADET TAVŞAN VURDU.BİRDE EKİBİNDEKİLERİN VURDUKLARIDA VARDI ŞİMDİ SİZ DEĞERLİ AVCI KARDEŞLERE SORUYORUM.
1-TÜRKİYEDE AVCI BAŞINA TAVŞAN VURMA LİMİTİ KAÇ ADETTİR?
2-TÜM EVRAKLARI TAM OLMASINA RAĞMEN LİMİTLERİ AŞANLARDA BOHÇACI DEĞİLMİDİR?
3-AVCI VE BOHÇACI KIYASLAMASI YAPAN YABAN TV ÇALIŞANLARI BU ÇEKİMLERİ İZLEMEDENMİ YAYINLIYORLAR ?
SAYGILARIMLA.......
İnci AKARSU
1983 KOCAELİ
.geleceğini düşünen doğayı korur .

The following users thanked this post: Atagan YILDIZ

Çevrimdışı Berkun EKEN

• Müdavim Üyemiz
Ynt: PROGRAMLARA DİKKAT....
« Yanıtla #1 : 10 Mart 2009, 23:00:23 »
İnci hanIm kesinlikle yaptığınız tespit tam yerindedir.
aynı programı bende izledim ve şok oldum ben bütün sezon boyunca 600 700 km (tavşan avı için ) yol yapıyorum.yavru köpeğimin önünde sezonda 6 tavşan vurulursa kendimi şanslı hissediyorum ve bir günde bir tavşan vurulduğunda köpeklerimiz başka bir soya takıldığında geri çevirmek için afedersiniz biyerlerimizi parçalıyorsak.yaban tv gibi bir kuruluşun böyle bir programı yayınlaması gerçekten çok negatif bir durum yaratıyor.bohçacıyı ayırmamız için en az 5 dk lik reklam veren yaban tv yi bu yüzden kınıyorum ve kırmızı ışık yakıyorum.
Berkun EKEN KOCAELİ/İZMİT 1985
0544 977 1000

Çevrimdışı Mustafa GÖKHAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 10 Mart 2009, 23:13:52 »
AVCI tezkere çıkarır pulunu alır limitlere göre avlanır...BOHÇACI en son tezkereyi askerde görmüştür pul nedir bilmez vurucak bir şey kalmıyınca av biter.....BEN BU SÖZLERİ Bİ KANLADA OKUDUM AMA NERDE ALLAHHH ALLAHHH HATIRLAYAMIYORUM :))))))
Mustafa GÖKHAN AVCI
1983 ŞİŞLİ İSTANBUL

Çevrimdışı Atakan AKIN

• AvlakForum Üye
  • *
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE..
« Yanıtla #3 : 10 Mart 2009, 23:45:18 »
evet yayınlanması yersiz olmuş bence delil olarak kullanılsın yaban tv gereğini yapsın kanunlar herkese aynı...
Atakan AKIN
1977-MANİSA-ALANYA

Çevrimdışı Fazlı BOZ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 11 Mart 2009, 09:30:56 »
Sevgili Dostlar gelin hep beraber elbirliği ile bu "BOCACI" yakıştırmasını kullanmıyalım.2000 bin yıl böyle bir benzetme yapılmamış,rahnetli Ufuk Güldemir bey böyle bir benzetme yapmış,maksat neydi bilmiyorum ama,ondan sonra kaçak avcıların adı bunla anılır oldu.
Bana göre tarihi süreçte hiç bir değişikliğe uğramadan,kanunlarımızda,kitaplarımızda kaçak avcı tabiri kullanıldığına göre Bizlerde bundan sonra "KAÇAK AVCI"Olarak devam etmeliyiz.Çünkü yasalarımızda BOHCACI DİYE BİR TERİMDE YOKTUR.Vardırda avcılar adına deyil,satcılar adına vardır.Bizlerde satıcı olmadığımıza göre.Varsın yaban tv.kullanmaya devam etsin.
Bizler içinde bağlayıcı bir yönü olmamalı.
Avına avcısına vede doğasına sahip çıkan dostlara selam olsun.
« Son Düzenleme: 11 Mart 2009, 09:32:22 Gönderen: Fazlı BOZ »
Fazlı BOZ
1949 Eynesil GİRESUN

Çevrimdışı İsmail ÇIKRIKÇI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 11 Mart 2009, 10:43:51 »
İnci hanım hoş geldiniz.
İnci hanım Ada tavşanı olarak kişi başına limit 2 adettir.
Bende daha öncede seyrettim bahse konu şahıs işin havasında bilinçli bir avcı adada
dikenlerin içinde şortla gezmesi zor ama oda onun sorunu.
İsmail ÇIKRIKÇI
1957 BALIKESİR
Tel. 05326577460

Çevrimdışı Hasan POLAT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 11 Mart 2009, 10:49:35 »
incı hanım işın içıne rant gırınce lımıt kımsenın umrunda olmuyor  heralde..

tespıtınız yerınde yebrıkler...
Hasan POLAT
1972 TOKAT (0 RH+) 
GSM: 0533 259 41 90
Demir tava geldi kömür bitti,
Akıl başa geldi ömür bitti...  

Çevrimdışı A.Selçuk KARAKÖY

• AvlakForum Üye
  • *
    • REMINGTON
« Yanıtla #7 : 11 Mart 2009, 11:41:56 »
Ada tavşanı olarak kişi başına limit 2 adettir.
Aynı tarihmi ?kaç günlük av filmde montajlanmış?
Bunları bilmek lazım

Ansam Selçuk KARAKÖY
B Rh + 1976 ÇORLU
0535 347 99 99
[email protected]
 ''İyi düzenlenmiş bir Milis, özgür bir Devlet’in güvenliği için şart olduğundan, halkın silah bulundurma ve taşıma hakkı ihlâl edilemez.” Amerikan Anayasası

Çevrimdışı Bilal ŞEVİK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 11 Mart 2009, 12:15:05 »
herkese merhaba; izlediğiniz programı izlemedim fakat şöle bişide olabilir 1 den fazla farklı farklı videoları birleştirip gösterime sunuluyor. avcı ve bohçacı arasında bu denli hassas ve reklamlarla bildirimlerde bulunan yaban tv neden böle bişi yapıpta insanlar arasında fikir çarpışmasına düşsün anlamadım. ayrı ayrı videolar olabilir. çünki ilk ve tek olan avcı kanalımız hakkında bu denli açıklamalar ve kararlar negatif yönde etkileyeceklerdir. varsada böle bi hatayı yapmaları çok acı. selamlar.
Bilal ŞEVİK, 1985-ANTALYA/MERKEZ 0530 200 52 17

Çevrimdışı Hüseyin ŞAHİN

• SİNOP'LU AVCI
  • Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 11 Mart 2009, 12:35:00 »
Ada tavşanı olarak kişi başına limit 2 adettir.

Aynı tarihmi ?   kaç günlük av filmde montajlanmış ?

Bunları bilmek lazım

Selçuk beyin söylediklerine katılıyorum bunları bilmeden suçlamak yanlış olur.
Hüseyin ŞAHİN
SİNOP'LU AVCI
1977 - ANKARA

Çevrimdışı Feyyaz ÇAKIR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 11 Mart 2009, 12:50:27 »
O avı bende yarıdan başlayarak izledim. Adamlar Bıldırcın avlar gibi tavşan vuruyorlar. Benimde çok kafam karışmıştı aynı günmü diye ama giyinen elbislerden ve anladığım kadarı ile aynı günün avı.
Hatta şöyle birşey düşündüm. Acaba adada uygulanan konunlarmı değişik acaba ?
Feyyaz ÇAKIR
1978 Silivri İSTANBUL        0532 382 67 48

Çevrimdışı Turgut KIRBIYIKOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 11 Mart 2009, 13:17:10 »
inci hanım bu konuyu açtığınız için teşekkürler bahsettiğiniz yayını br çok kişi gibi bende seyrettim haklısınız bana görede limitler bi hayli aşıldı yaban tv nin bu konuya dikkat etmesi lazım hatta uyarmasıda gerekir bende sivasta bir bıldırcın avını izlemiştim bir kaç kezde yayınlanmıştı o yayında da küfür vardı
Turgut KIRBIYIKOĞLU
1970 İSTANBUL

Çevrimdışı Savaş ÇETİN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 11 Mart 2009, 14:09:51 »
Selçuk beyin söylediklerine katılıyorum bunları bilmeden suçlamak yanlış olur.

Arkadaşlar izlememiş anlaşılan. Bilinçli avcı demek böyle oluyor. Yabanla bağın varsa ne yapsan bohçacı olmazsın. Kasette serbest, limitte sınırsız. Adam durduğu yerden 3 üçünü vurmuştu. Eline 3-5 tavşanı almış yürüyodu. Farklı zamanlarda avlandıysa montajı baya bir zor olmuştur :D :D :D .

Savaş ÇETİN
1976 Eşme UŞAK

Çevrimdışı A.Selçuk KARAKÖY

• AvlakForum Üye
  • *
    • REMINGTON
« Yanıtla #13 : 11 Mart 2009, 18:20:18 »
Ben seyredemedim hepsini..ara fırsatım oldu...2-3 kişi koşturuyordu...
Asıl benim dikkatimi çeken kopoyun aport yapmasıydı :)
Ansam Selçuk KARAKÖY
B Rh + 1976 ÇORLU
0535 347 99 99
[email protected]
 ''İyi düzenlenmiş bir Milis, özgür bir Devlet’in güvenliği için şart olduğundan, halkın silah bulundurma ve taşıma hakkı ihlâl edilemez.” Amerikan Anayasası

Çevrimdışı Fatih YILMAZ 06

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #14 : 24 Nisan 2009, 23:32:24 »
selam arkadaşlar konu ekleneli çok olmuş ama ben yeni gördüm o programı bende izlemiştim gerçi dediğim gibi konu 1 ay önce açılmış ama olsun içimde kalmasın orda avlanan avcının tavşan avında kullandığı tüfeğe dikkat ettinizmi bilmem ama onun nasıl bir avcı olduğu tavşan avında (hemde ada tavşanı) kullandığı tüfekten belli zaten tüfeğin fişek haznesi namludan uzun nerdeyse :)
Fatih YILMAZ
1980 ANKARA

Çevrimdışı Ümit TUNÇ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #15 : 26 Mayıs 2009, 02:56:45 »
Herkeze merhaba, tüfeğin fişek haznesi büyüktür ama takozu vardır, yada 6 tavşanı 3 av gününde vurmuştur, olabilir, çok sorun değil beni asıl kızdıran misyonu ''sürdürülebilir avcılık'' olan televizyon kanalının yasaklara karsı çıkması ve de baş danışmanının (ki o dönemin en aydın eğitimli avcılarındandır) yüzlerce kuşu öldürüp ''o zamanlar yasak yoktu'' tarzında marifetmiş gibi bugün teşhir etmek amaca ters ve bugün konuşulan konulara, yasaklara % 100 haklılık getiriyor bence. düşüncelerim, kusurumsa affola fakat bu tür görüntülerin yayınlanması da kötü örnektir, yayınlanmamalı. İnci hanım gerçekten çok dikkatli ve  ince fikirlisiniz tebrik ederim.
Ümit TUNÇ
1977 TEKİRDAĞ

Çevrimdışı Nedret ÖZKUL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #16 : 20 Ağustos 2009, 15:00:54 »
Hiçbirimiz 4/4 lük değilizdir.Bende
Nedret ÖZKUL
1946 İSTANBUL

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #17 : 20 Ağustos 2009, 16:34:26 »
evrakı olsun olmasın haracını versin vermesin,avcılık ahlakına uygun av yapan,vijdani limitlere abartmadan uyan her avcıca saygım sevgim vardır...geriside teferruattır...tşk

« Son Düzenleme: 20 Ağustos 2009, 16:36:57 Gönderen: M.Birol DEMİRTAŞ »
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Barış BATTAL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #18 : 09 Eylül 2009, 23:56:46 »
geçen sezon da vardı benzer görüntüler özellikle ördek avları ve artık neredeyse shoping kanallarına döndü sayılır avdan çok her şey var......

Barış BATTAL
1980 SAKARYA
İSTANBUL

saadettin BIYIKLI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : 10 Eylül 2009, 00:11:02 »
 şu an yaban tv sadece avcılara yelek şapka satmanın peşinde limitleri geçmiş adamlar  birde benim akıl sır erdiremediğim hergün avcılıkla alakalı değilde  avcılıkla alakası olmayan prokramlar yayınlıyorlar ama reklamlarda avcılara malzeme satmaya çalışıyorlar acaba biz avcılar  onların düşündüğü kadar enayimiyiz bu konuda ne düşünüyorsunuz nasıl yorumluyorsunuz bu konuyu  arkadaşlar saygılarımla
« Son Düzenleme: 22 Mart 2010, 12:44:28 Gönderen: Saadettin BIYIKLI »

Çevrimdışı Hasan BOZKURT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #20 : 10 Eylül 2009, 01:02:53 »
şu an yaban tv sadece avcılara yelek şapka satmanın peşinde limitleri geçmiş adamlar  birde benim akıl sır erdiremediğim hergün avcılıkla alakalı değilde  avcılıkla alakası olmayan purokramlar yayınlıyorlar ama reklamlarda avcılara malzeme satmaya çalışıyorlar acaba biz avcılar  onların düşündüğü kadar enayimiyiz bu konuda ne düşünüyorsunuz nasıl yorumluyorsunuz bu konuyu  arkadaşlar saygılarımla
Ulusal  kanalların reklam geliri milyon dolarları buluyormuş abi.Yaban tv de haliyle olaya el atacak.Dediğiniz gibi sıkıcı reklamlara katlanıyoruz.Zaten reklamlarda çoğu izleyici kanalı değiştiriyordur.
Bana sorarsanız kendi yaptıkları birçok çekim kötü.Çünkü tek kamera ile çekim yapıyorlar.Doğal olarak pozisyondan çok etrafı, yayıncının elma armut yemesini vs. izliyoruz.Pozisyon nadir oluyor..Dileğim çoklu kamera ile kaliteli görüntüler olması.O zaman reklama bir şeklilde katlanırız:)
« Son Düzenleme: 10 Eylül 2009, 01:04:06 Gönderen: Hasan BOZKURT »
1982 Konya

Çevrimdışı Önder GİRGİN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #21 : 10 Eylül 2009, 02:05:08 »

Çevrimdışı Alaattin KARLIBAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #22 : 19 Mart 2010, 17:20:15 »
Arkadaşlar izlememiş anlaşılan. Bilinçli avcı demek böyle oluyor. Yabanla bağın varsa ne yapsan bohçacı olmazsın. Kasette serbest, limitte sınırsız. Adam durduğu yerden 3 üçünü vurmuştu. Eline 3-5 tavşanı almış yürüyodu. Farklı zamanlarda avlandıysa montajı baya bir zor olmuştur :D :D :D .

KÖPRÜLERİ ATMA. AYNI NEHRİ KAÇ KEZ DAHA GECMEK ZORUNDA KALACAĞINI'DA UNUTMA.

Alaattin KARLIBAŞ
1963-İkamet İzmir
Turgutlu/Manisa

Çevrimdışı Hüseyin BAŞARIR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #23 : 26 Mart 2010, 13:39:05 »
Bunlar 'Ele verir telkini kendi yutar salkımı' mesleğinden gidiyorlar herhalde. Sen yaparsan bohçacısın, ben yaparsam avcıyım gibi bir şey oluyor. Sürdürülebilir avcılık misyonu sözde kalıyor. Yaban tv yetkililerine rica ediyorum:Lütfen misyonunuza ve gerçek avcılığauygun yayınlar yapın!

1980-Antalya

eraykoçak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : 05 Mayıs 2010, 05:58:21 »
İNCİ HANIM ÇOK HAKLISINIZ  bende defalarca seyrettim olumsuz bir olay ,