Gönderen Konu: WİNCHESTER FİELD BLACK SHADOW NEW YORUMLARINIZ LÜTFEN  (Okunma sayısı 36045 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
Ynt: WİNCHESTER FİELD BLACK SHADOW NEW YORUMLARINIZ LÜTFEN
« Yanıtla #25 : 27 Aralık 2013, 23:30:29 »
Sadece Test ettiğimiz A400 lerden biri-kendi tüfeğim ilginç sekilde ince saçmada Urika 1 ve 2 den daha yüksek yüzdede pattern verdi ve ilginçtir Saçma kalınlaştıkça Urika 1 daha iyi pattern verdi..
Yine anladık ki tüfeklerin pattern ve penetrasyonu bireyseldir..
Ben Çok kötü patternli Sbe2 de Çok iyi patternli Crio da gördüm...
Cepten yazınca yazım hataları oluyor kusura bakmayınız lütfen..
« Son Düzenleme: 28 Aralık 2013, 12:47:13 Gönderen: Tuncay KAHRAMAN »
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Ayhan TAŞDEMİR

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #26 : 27 Aralık 2013, 23:36:19 »
Ayhan abi Sbe almana bence gerek yok al bi M2 bak keyfine..Maşallah bu sene kicks şoklarımla mükemmel avlar yaptım..Sbe üstten kapaklı birde 89 yatak...Ben ömrümde magnum fişek atmadım..Bence o farkı vermeye gerek yok..M2 güzel seçim..

aslında doğru diyorsun,ersin kardeş,
eğer geçen bir ara baktığımız ,sende fiat sormuştun ,orada aynı fiat derse sbe2 ,yok piyasa fiatı ister ise m2
  • remington 1187 premier lc
  • remington 870
  • labrador
Ayhan TAŞDEMİR
1966-Samsun

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #27 : 27 Aralık 2013, 23:37:09 »
Bence geniş namlu olayın da FABARM birkaç adım önde 18.80 den namlu ucunun son 15,20cm dogru 18.40 düşüyor ordanda kendi bir şokunla 17.40 kadar düşüyor. BEN ŞU ANDA bu tüfeyi kullanıyorum gurupman denemleri yaptım patters bölümün de var bakmak isteyen olursa. tek eksi tarafı 3 kg olması bir 300 gr daha agır olsa bence daha iyi olurdu  ördek avı içiin.

• REMİNGTON 1187 SPECİAL PURPOSE.(71CM) 51CM FULLY RİFLED.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • AVSAN.S.POZE.(76-61) TRAP VE SKEET.
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #28 : 27 Aralık 2013, 23:40:06 »
Sadece Test ettiğimiz A400 lerden biri-kendi tüfeğim ilginç sekilde ince saçmada Urika 1 ve 2 den daha yüksek yüzdede pattern verdi ve ilginçtir Saçma kalınlaştıkça Urika 1 daha iyi pattern verdi..
Yine anladık ki tüfeklerin pattern ve penetrasyonu bireyseldir..
Ben Çok kötü patternli Sbe2 de Çok iyi patternli Crio da gördüm...
Cepten yazınca yazım hatalaı oluyor kusura bakmayınız lütfen..
aynen katılıyorum her tüfeyin DNA sı farklı tıpkı ınsanlar gıbı.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

Çevrimdışı Ersin ORBAY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #29 : 27 Aralık 2013, 23:40:50 »
aslında doğru diyorsun,ersin kardeş,
eğer geçen bir ara baktığımız ,sende fiat sormuştun ,orada aynı fiat derse sbe2 ,yok piyasa fiatı ister ise m2
Sorarız Ayhan abi..Ben M2 ile bu sene her türlü avı yaptım..Yazın üveyikte mükemmel avlar yaptım..Keklik tavşan avı yaptım..Şimdide ördek avı...Kicks Xfull ile erzinde inanılmaz mesafeden ördek düşürdüm..Çok şükür tüfeğimi buldum abi..Allah sattırmasın..Gerçekten bir tek tüfeğe alışacaksın onla devam edeceksin..Tüfek alıp satmaktan nefret etmiştim artık ama aradığımı buldum..Eğer M2 ye birde yedek 61 namlu bulabilirsem bütün avlarıma onunla gideceğim..
  • BENELLİ CRİO COMFORT 71
  • YILDIZ SPZ ME 66
  • ÖZKANLAR FX017 66
ERSİN ORBAY-ADANA-HATAY ..SAĞLIKÇI..1978..
GERÇEK AVCI AVA DA ŞANS TANIYANDIR..

• Expert Üye
« Yanıtla #30 : 27 Aralık 2013, 23:51:09 »
Sayın Kan,
Fabarm sitesinde Tribore u överken backbored taki penetrasyon kaybı son bölümdeki daralmadan dolayı bu sistemde yoktur diyor bunu kullanıcılarından öğreneceğiz..Ben tribore Xlr 5 i bir firma için Ortağın Urika1 Goldu ile kıyaslamıştım sonuçlar hem pattern hem penetrasyonda bariz Urika lehine idi..Ama bu o tüfekle bu urika arasında olduğundan genelleme yapmamız doğru olmaz..
Selam ve saygılarımla
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #31 : 28 Aralık 2013, 00:26:04 »
sayın KAHRAMAN. yanlış hatırlamıyorsam urika 2 ler de 18.60 iç çapa sahıp. BENIM FABARM H38 DE 18.70 İÇ ÇAPA SAHIP. ben yaptıgım gurupman denemelerin de cok can sıkıcı manzaralarla karşılaştım cok fişek denedım en iyi sonucu armusa ve rc serisinle aldım. bp, nın longe range si de iyi sonuc verdı ama 32gr ve 33gr anıgrası için aynı şeyleri sölemek mumkun deyıl. mirage 32 de fena deyıldi. ejder baytaroğlu abimizde de xlr 5 var o da en iyi sonucu bp 32 ve 34 le aldıgını sölüyor. hasan başkara abımızde xlr5 kullanıcısı oda rc  serisinle iyi sonuçlar almıştı  bana da o tavsıye etti rc sipe  s-4 ve kamoflaj . cok karışık bir durum.
« Son Düzenleme: 28 Aralık 2013, 00:29:17 Gönderen: Gökhan KAN »
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

Çevrimdışı Hayri IŞITAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #32 : 28 Aralık 2013, 02:09:10 »

HAYRİ  bey ,kaleci TEKİN in abisimisiniz,

evet ayhan bey tekinin abisiyim sevgilerimle
1962 SAMSUN 55-- United states

Çevrimdışı Hayri IŞITAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #33 : 28 Aralık 2013, 02:38:33 »
Affinity‘de hem yüksek hem düz bant seçenekleri mevcut sentetik ve camo  modellerinde, İntensity yalnız yüksek bant mevcut..
Ne Browning nede Overbore tüfek üreten hiçbir firma Benim tüfeğim sistemden dolayı daha yüksek pattern yüzdesine sahip demiyor Daha iyi pattern derken merkezle perifer arasındaki optimal yoğunluktan bahsediyorlar...
Bugüne kadar yaptığımız tüm testlerde Tribore,Backbored,OptimaPlus,Optima Hp namlular  her saçma nosu ve gramajında  daha geniş pattern verdi..
Mike Yardley gibi dünya şampiyonu bir avcı-atıcı bile Optima Plus Berettalar geniş ama düzenli dağılımlarıyla ufak tefek omuzlama hatalarını tolere ediyor diyor..
Bu tüfeklerin uzak atış için tasarlandığına dair firmalar tarafından verilen tek bir bilgi yada beyanat bulunmadığı gibi Amerikalıların Av bolluğundan dolayı Uzak atmak gibi bir dertleri de yoktur..
Birde overbore tüfeklerde geri tepme çokaz miktarda olsa daha düşüktür..
Tüm bunlara Overbore tüfeklerde Penetrasyon kaybı ile başlayan bir konu daha eklersek böyle bir namlunun bize ne katkısı var neden tercih edeyim sorusunun bende karşılığı uoktur

tuncay bey dediginiz doru adamlar burda ordege kaza on onbes metreden atiyorlar muhrelerin ustune pike yapiyor kuslar
iyi bir sapanla tufege gerek yok teshisiniz cok dogru saygilar selamlar

• Expert Üye
« Yanıtla #34 : 28 Aralık 2013, 06:15:10 »
Sn.Kan,
Urika 2 de İsterseniz Optima Plus namlu 18.60 mm.ortalama namlu seçeneği mevcut benim tüfeğim 723 inchlik standart namlulu ve çok iyi bir silahtır...Severek kullanıyorum.Ama artık Affinity i deneyeceğiz İnşallah..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

• Expert Üye
« Yanıtla #35 : 28 Aralık 2013, 06:20:24 »
Sn.Işıtan Madison da parklara inip kalkan ördek ve Kanada kazlarını görünce Bunlar avcı görmemişler diyerek hayıflanmış Uzak Atış kavramının bu adamların avcılığında da olmadığını anlamıştım
Selamlarımla
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #36 : 28 Aralık 2013, 11:05:58 »
ADEM kardeş,nasıll ,iş görürmü ne dersin ,bizim göllerde...
ayhan ustam görmezmi seviyorum remington 1187 lıgt contur :) bi amcamızda var sıfırdan farkı yok. nasip olursa zaten alacam. ama diyorumya bendeki luigi franchi hiç yabana atmayın. bence buda ördek katili :)) seviyorum tüfeğimi 20 sene sonra ilk defa hatta yaptı oda fişeğe veriyorum ben
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Hayri IŞITAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #37 : 28 Aralık 2013, 16:45:32 »
Sn.Işıtan Madison da parklara inip kalkan ördek ve Kanada kazlarını görünce Bunlar avcı görmemişler diyerek hayıflanmış Uzak Atış kavramının bu adamların avcılığında da olmadığını anlamıştım
Selamlarımla

soyledikleriniz noktasina virgulune kadar dogru ben evin bahcesinde bulunan havuza gelen bahcede dolasan ordkler icin havali tufek aldim
vurmak istesen evin camindan istemedin kadar vurursun on onbes metre ama hic bir zevki yok heycani sogu yok
kazlari evin onunden zorla kovaliyoruz bahceyi talan edip pisletiyorlar diye okadar cok bol av var yollarda kazlara ordeklere carpmamak icin
firen yapiyor yada saga sola kaciyorsunuz demeki o tufekler buralar icin yapilmis saygilar selamlar

Çevrimdışı Oğuz ÖNAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #38 : 28 Aralık 2013, 20:06:22 »
bende  sx3  feıld  var  bazı  arkadaşların yorumlarını  okudum   muhımmatı  bulrsa ıyıdır   yüksek  grmj kalın saçma atacaksın  bu  tüfeklerle
DOĞUM TARİHİNİZİ YAZINIZ-Niğde

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #39 : 28 Aralık 2013, 20:19:39 »
adem kardeşim senin tüfeğin franchi 18.3 çaplı. sen yine aynı sistemden devam et macera arama. tavsiyem alabiliyorsan sbe2, alternatifi m2, affinity, beretta al391 serisi veya biraz sabret benelli power bore :D
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA
BEN HAYATIMDA 2 MUSTAFA İSMİNİ ÇOK SEVDİM 1.CİSİ EY MÜMİNLERİM DİYEN SAV MUHAMMED MUSTAFA 2.Sİ EY YÜCE MİLLETİM DİYEN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. BİR YILDIZ VAR KANINDAN YADİGAR, BİR DE HİLAL UNUTTUN MU ÇOCUK? SADECE BİR CADDE ADI DEĞİLDİR İSTİKLAL.

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #40 : 30 Aralık 2013, 10:40:16 »
adem kardeşim senin tüfeğin franchi 18.3 çaplı. sen yine aynı sistemden devam et macera arama. tavsiyem alabiliyorsan sbe2, alternatifi m2, affinity, beretta al391 serisi veya biraz sabret benelli power bore :D
hakanım yine destan yazdı benim tüfek ama arada altına kaçırdı. anlamıyorum 1 kutu fişek havaya atıyorum şakır şakır çalışıyor aralıksız atışta bile. ama dün yine arada tık iğne patlamadığı oldu. sonra aralıksız çalışıyor sonra arada bidahyapıyor iğne patlamıyorum menavra yapıyorum patlıyor. neden olur çözemedim yaa. doktora yollayacam biliyorum şakır şakır çalışacak hasta doktora gidince ii olurya o mantıkla :)
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #41 : 30 Aralık 2013, 10:44:51 »
sen onu iyi bir doktora gönder. iğne yayını iğnesini tetik yaylarını horoz bakımını falan güzelce yaptır. gaz deliklerini iyi temizle birde kesinlikle tüfeği yağlayıp ava gitme. kuru olsun
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA
BEN HAYATIMDA 2 MUSTAFA İSMİNİ ÇOK SEVDİM 1.CİSİ EY MÜMİNLERİM DİYEN SAV MUHAMMED MUSTAFA 2.Sİ EY YÜCE MİLLETİM DİYEN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. BİR YILDIZ VAR KANINDAN YADİGAR, BİR DE HİLAL UNUTTUN MU ÇOCUK? SADECE BİR CADDE ADI DEĞİLDİR İSTİKLAL.

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #42 : 30 Aralık 2013, 10:45:33 »
Yine yapıyorsa hiç uğraşma adem kardeşim, yeni bir silah al remingtonmu olur sb2 mi vs.vs.
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #43 : 30 Aralık 2013, 11:42:02 »
sen onu iyi bir doktora gönder. iğne yayını iğnesini tetik yaylarını horoz bakımını falan güzelce yaptır. gaz deliklerini iyi temizle birde kesinlikle tüfeği yağlayıp ava gitme. kuru olsun
dostum burda sıkıntı iğnede değil heralde. iğnesi değişti yalandan dğişmiş oldu valalhi. arayacam inşallah eski iğneyi atmamıştır yapan kişi. acaba diyorum teteik tertibatını mazot içinemi yatırsak. beklesin içi pas sökücü sıktıüım zaman par akıyor . iyice temizlensin
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #44 : 30 Aralık 2013, 11:47:31 »
Yine yapıyorsa hiç uğraşma adem kardeşim, yeni bir silah al remingtonmu olur sb2 mi vs.vs.
abicim tüfeği süper yaa ama neden yapıyor sorunu bulmam gerekli. olmazsa sarsılmaz fabrikaya yollayacam direk. ama öçnce tetik tertibatını mazotun içine yatıracam acaba pas ytaptı içide ondanmı sert vurmuyor. bu hafta çektiğim videolarda var zaten tık ediyor ördek gidiyor :))  amna işte her zaman yapmıyor.
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #45 : 30 Aralık 2013, 11:59:56 »
dedimya tetikten olabilir. iğnenin yayı özelliğini kaybetmiştir yada tetik yayı zayıflamıştır. yada dediğin gibi tetikte paslanma var. tetik parçalarını bir söktür bakalım baksın tamirci
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #46 : 30 Aralık 2013, 12:07:42 »
Aklında kalmasın dene adem kardeşim sarsılmazda içtertibatı varsa gerekirse komple değiştir ama ördek avı çok silah attıran ve tüfeğide avciyida zorlayan bir av takip ettiğim kadariyla o yüzden dedim yenisine bak diye, tamirle düzen tutmayabilir.
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #47 : 30 Aralık 2013, 12:27:38 »
dedimya tetikten olabilir. iğnenin yayı özelliğini kaybetmiştir yada tetik yayı zayıflamıştır. yada dediğin gibi tetikte paslanma var. tetik parçalarını bir söktür bakalım baksın tamirci
dediğim gibi acaba tetik düşünce sert vurmadığı içinmi patlatmıyor. hemen peşine palatıyor çünkü. düşüncem bu zaten. acaba yağ kullandığımız içinde soğuda beklerken sertleşiyor yada katman yapıyor. soukda donuyo iğneyi set sallmıyor. sık atışlarda sıcak havada yapmıyor mesela.
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #48 : 30 Aralık 2013, 12:30:03 »
Aklında kalmasın dene adem kardeşim sarsılmazda içtertibatı varsa gerekirse komple değiştir ama ördek avı çok silah attıran ve tüfeğide avciyida zorlayan bir av takip ettiğim kadariyla o yüzden dedim yenisine bak diye, tamirle düzen tutmayabilir.
  abicim çok silah attıktan sonra değil tam tersi ilk sabahın soğuunda yapıyor.ç yada aralarda uzun beklerse. tahminimce tetik tertibatı içinde dediğim paslanma var vede gerektiği gibi çalıuşmıyor bu pasdan dolayı. ama gözle görünen pas değil bu  müdahale temziliğini, yapamadığımız yerde. çünkü içinde sprey yağ sıkınca pas sökücü hemen pas atıyor . buda buna işaret bence. dediğim gibi pas söklücü içinde bekletecem yada direk mazot içine atacam . ama mazot pas söküyormu acaba
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #49 : 30 Aralık 2013, 12:34:12 »
Hem mazotta beklet, arkasına balata temizleyiciyi bol sık, veya solvent falan birde öyle dene bakalım
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin