Gönderen Konu: AYHAK, KADIN AVCILAR DANIŞMANLIĞI  (Okunma sayısı 2076 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı N.Yıldız SÜKAN

• Bayan Üye
  • **
AYHAK, KADIN AVCILAR DANIŞMANLIĞI
« : 14 Nisan 2015, 06:58:26 »
Ankara'da 2015 yılının ilk ayında  AYHAK ın yaptığı genel kurul toplantısında başkanımız İlhan Deveci, beyin isteği ile kurulmuş olan 4 danışmanlıktan biri olan, kadın avcılar danışmanı olarak benim görev almamı istedi. Ben de bu istek üzerine bir kadın avcı olarak duyarsız kalamayacağımdan görevi üstlendim. Ve bu durum genel kurulda karara bağlandı. Umuyorum ki bu görevimin tüm avcı camiası içinde iyi olacağına inanıyorum. Çünkü avcı olmak isteyen kızlarımız, avcı eşleri, kardeşlerimiz azımsanmayacak kadar çoklar. Onları avcılığa ve evli olanlarında eşleri ile ava çıkmaya teşvik etmek, bu konuda TV kanallarında paneller, açık oturumlar düzenlenmesi iyi olur kanaatindeyim.

Önce, 1990 yılında gazetede,  daha sonra da avcı dergilerinde, tv kanallarında,  benimle yapılan röportajlar neticesinde, kızlarımızın ve avcı eşlerinin avcılığa sempati duymaya başladıklarını ifade ettiler. Babaları ile ava çıkan kızlarımızın, eşleri ile ava çıkan kadınlarımızın olduğunu duymaktayız ve görmekteyiz. Ne mutlu ki bana bu çorbada benimde tuzum olmaktadır
Artık zaman kadın avcıları küçümseme, hor görme zihniyeti olmaktan çıkma zamanıdır. Kadınlar her dalda, her alanda, her makamda, mevkide oldukça başarılıdırlar ve güçlüdürler.
Evli-1968-Çankırı (ikamet çanakkale)

The following users thanked this post: Hasan AKSU, Yavuz YILDIZ

Çevrimdışı Hasan AKSU

• Müdavim Üyemiz
Ynt: AYHAK, KADIN AVCILAR DANIŞMANLIĞI
« Yanıtla #1 : 14 Nisan 2015, 09:58:05 »
Yıldız hanım çok şükür türkiyede bir ilk olarak sizin gibi konunun içinden birisinin olması çok güzel gurur verici, inşallah katılım fazlasıyla olur, gerçekten avcılığa merak duyan bayanlar var, yolunuz açık olsun tebrikler
1981 / Samsun / Malatya

Çevrimdışı N.Yıldız SÜKAN

• Bayan Üye
  • **
« Yanıtla #2 : 14 Nisan 2015, 18:49:57 »
Yıldız hanım çok şükür türkiyede bir ilk olarak sizin gibi konunun içinden birisinin olması çok güzel gurur verici, inşallah katılım fazlasıyla olur, gerçekten avcılığa merak duyan bayanlar var, yolunuz açık olsun tebrikler

Çok teşekkür ederim Hakan aksu bey :) sağ olun var olun
Evli-1968-Çankırı (ikamet çanakkale)

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
« Yanıtla #3 : 14 Nisan 2015, 20:23:19 »
bayanlar her konuda daha dikkatli ve kuralcılar.
bence her postada bikaç bayan avcı olursa,
daha kurallar dahilinde ve daha dikkatli avcılık
yapılır. kotalar aşılmaz, yanlış türler vurulmaz.
1978 Bursa
Bir aptalın hatasını düzeltmeye kalkmayın, sizden nefret edecektir. Bir bilgenin hatasını düzeltin, size minnettar kalacaktır.