Gönderen Konu: Sarsılmaz Magic mi? Ata Venza mı?  (Okunma sayısı 5608 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Boran EMRE

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Sarsılmaz Magic mi? Ata Venza mı?
« : 23 Mart 2017, 14:25:40 »
Öncelikle selamın aleyküm değerli avcı dostlar. Herkese hayırlı günler. Bora barak br20 kullanıcısıyım. Tüfeğimden memnunum fakat yeni bir tüfek almak için araştırmalara başladım. Şuan için yerli yarı otomatik av tüfeklerine bakıyorum ve iki model arasında kararsız kaldım. Başlıktada göründüğü üzere sarsılmaz magic ve ata venza. Teknik özellikler hemen hemen birbirine yakın sarsılmaz 5+1 venza 3+1 kullanılan malzemelerde hemen hemen aynı seçilmiş cevizler vb. Venza hakkında internet üzerinde çok video var neredeyse hepsini izledim grupman testleri oldukça başarılı. Ava yönelik düşündüğüm bu silahı 66 namlu boyu ile almayı düşünüyorum fakat her türlü avda beni üzmeyecek modele karar veremedim . Siz değerli dostlarında görüşlerini almaktan memnuniyet duyarım. Her türlü avda bu tüfek gider dediğiniz model bu iki marka arasında hangisidir? Göz önünde bulundurulacak her türlü bilgiyi benimle paylaşırsanız sevinirim. Tekrardan hayırlı günler diliyorum. O0
  • Bora Barak Br20
1997 - Ankara

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Sarsılmaz Magic mi? Ata Venza mı?
« Yanıtla #1 : 23 Mart 2017, 15:17:03 »
Magic kullanmış biri olarak söylüyorum kesinlikle venza
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

Çevrimdışı Boran EMRE

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 23 Mart 2017, 15:22:13 »
Teşekkür ederim ☺👍
  • Bora Barak Br20
1997 - Ankara

Çevrimdışı Arif ŞAHAL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 23 Mart 2017, 21:30:22 »
Mrhb Boran bey, bende senin gibi magic ve venza arasında kalmıştım ve magic kullanıcılarının bir çoğunun memnun kalmadığını gördüm. Bende seçimimi  venzadan yana kullandım. Venzamı alalı daha 1 hafta oldu ve avda kullanmadım sezon bittiği için. Ama hedeflere yaptığım atışlardaki grupman  ve kurşun isabetleri gayet başarılı
  • Üzümlü elmas 7+1 y. Otomatik
  • Anton-Zoli 71 çifte
  • Ata Venza 71 y. Otomatik
  • Yarı Barak Zahar(tommy)
1980 -Güney köyü- Yeşilova/Burdur

Çevrimdışı Boran EMRE

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 23 Mart 2017, 21:34:40 »
71 namludan memnun musunuz peki ben namlu boyu olarak 66 düşünüyorum
  • Bora Barak Br20
1997 - Ankara

Çevrimdışı Arif ŞAHAL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 23 Mart 2017, 21:48:36 »
Benim 71 namlu tercihim şu sebepten, bizim buralarda av yaparken (genelde tavşan avı yaparım) arazi yapısı gereği Domuzla karşılaşmak içten bile değil, onun için 4 veya 5 şok kullanmam  derekecek, onun için kurşun atışınada hazırlıkları olmam gerektiği için 71 namlu aldım, keza venza biraz daha uzak mesafe tutan bir tüfek.66 da iyi bir seçenek, tabiki venzalarda isterseniz 7.5 cm'lik uzatmada takabilmek mümkün
  • Üzümlü elmas 7+1 y. Otomatik
  • Anton-Zoli 71 çifte
  • Ata Venza 71 y. Otomatik
  • Yarı Barak Zahar(tommy)
1980 -Güney köyü- Yeşilova/Burdur

Çevrimdışı Boran EMRE

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 23 Mart 2017, 21:49:59 »
Bilgileriniz için çok teşekkür ederim Arif Bey. Rast gele
  • Bora Barak Br20
1997 - Ankara

The following users thanked this post: Arif ŞAHAL

Çevrimdışı Hakan HAS

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 24 Mart 2017, 00:09:51 »
Aleyküm selam. İki marka arasında bende kararsız kalmıştım. Magic ve venzaydı. İkisinide avda deneme fırsatım oldu. Venza uzak atışlar için ideal bi tüfek. Saçması sarsılmaza göre biraz daha yoğun. Magic modelinide baya inceledim.. Namlu iç çapı net 18.4 ölçtüm. Venzada 18.55 geldi. Atış konforu bakımından hemen hemen aynı. Kalite derseniz ben sarsılmaz derim. Sarsılmazın namlusu pasa çok meyillidir.Ben sarsılmazı tercih ettim. Fakat saw 700 modelini. Oda düşük gram fişek seviyor. Büyük çelişki. Yeni tüfeğiniz hayırlı olsun.
  • Sarsılmaz sax-700
1988-Osmaniye

Çevrimdışı Boran EMRE

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 24 Mart 2017, 00:14:06 »
Magic deneme fırsatım oldu gayet güzel bir tüfek fakat kullanıcı yorumları ve sanayinin garanti bittikten sonraki dönüşleri pek iç açıcı değilmiş. Ata venzayı sadece internetten izleme fırsatım oldu av bayinde elime aldım ama videolarda fişek seçmediğini gördüm çok amaçlı kullanılan yeni bir sistem yapılmış önerinizi dikkate alıcam saw tercih etmiyorum ama magic konusunda. Şimdiden teşekkür ederim daha iyileri sizlerin olsun inşallah
  • Bora Barak Br20
1997 - Ankara

The following users thanked this post: Hakan HAS