Gönderen Konu: BERETTALAR  (Okunma sayısı 6115 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı M.Asım YEŞİLDAĞ

• Müdavim Üyemiz
BERETTALAR
« : 23 Mart 2011, 10:28:33 »
Beretta  Browning ile birlikte şuan dünyanın en iyi av silahlarını piyasaya sunmakta[/img][/img]]
« Son Düzenleme: 23 Mart 2011, 15:53:35 Gönderen: M.Asım YEŞİLDAĞ »
Mehmet Asım YEŞİLDAĞ
1952 İZMİR

Çevrimdışı Atila KAĞNICI

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: BERETTALAR
« Yanıtla #1 : 23 Mart 2011, 11:16:44 »
Benimde çok beğendiğim çok kaliteli bir tüfekler.IWA Fuarında göstermelerini bekledim fakat ya ben göremedim yada göstermediler.
Atila KAĞNICI
1981AFYONKARAHİSAR

Çevrimdışı Arif KAHRAMAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 23 Mart 2011, 23:04:06 »
servet degerinde olmalı bunlar
Arif KAHRAMAN
1977 YALOVA

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #3 : 25 Mart 2011, 13:19:39 »
Kendimde iki tane beretta tüfek sahibi biri olarak değişik kaynaklardan edinebildiğim kadar çok bilgi edinmeye çalıştığım bir tüfek markası olarak kendi düşüncelerimi aktarmak istiyorum.Yukarıdaki modeller bütçesi şişkin alıcılara yönelik biraz pahalı ve prestij modelleri aslında ve daha pahalı modeller olmalarına rağmen arıza yapma ve arızanın giderilmesi daha güç modellerde aynı zamanda.Çünkü her tüfek tek ve bir diğerinin parçası diğerine olmaz.Kuvvetli fişek atmatya da pek uygun değiller kundakları baş kısmında haliyle zayıfladığı için.
Gelelim daha çok bilinen seri üretim modellere.Burada benim söyleyebileceğim bu modeller tasarım olarak mükemmel olup uygulama olarak o kadar mükemmel  olamayabildikleri.Tasarım olarak en iyi mühendislerin çalıştığını söyleyebilirim.Hiç bir zaafiyeti olmadığı gibi fazlalığı da yoktur.En az 100.000 fişekten(en kötü ve özensiz kullanımda) sonra kilit değişimi gerekecek gibi sistemi vardır ve kilit değişimi de ucuz ve basittir ve iki kere daha kilit değişimi yapılabilir.Tetik sistemi siz istemediğiniz sürece ateş almıyacak ve çift patlatma vs gibi istenmeyen hiç bir duruma yol açmayacak şekilde mükemmel tasarımdadır.tetik grubunu oluşturan parçalar ufak hafif ve en az yeri kaplıyacak şekilde konumlandırılmıştır.Horozların hafif olması tetik hızını artırır.Alçak profilli yapısı atışta avantajlıdır.Genel olarak malzeme kalitesi çok iyidir.
Uygulamada seri ve fazla üretim olduğundan hatalı kusurlu modellerin alıcıya kadar ulaşması durumu vardır.Hem görsel hem mekanik hataları olabilir.Alırken inceleyin derim.Kullanmadan önce de beretta markasında da tecrübeli bir ustaya mekanik yönden kontrol ettirirseniz iyi olur.Küçük hatalar giderilir ama büyük müdahale gereği varsa garanti kapsamında iade edersiniz.Bahsettiğim konulara dikkat eder ve tüfeğin estetik görünümüyle de bir sorununuz yoksa ömür boyu başınız ağrımadan kullanacağınız bir silahınız olmuş olur.
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı Aşkın ASLAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 01 Temmuz 2011, 16:13:33 »
bunlar tüfek ise bizdekiler ne oluyor? yok bizdekiler tüfek ise bunlar ne oluyor?????
Aşkın ASLAN
1978 Elazığ / Sakarya

Çevrimdışı Ferhat DEMİRCİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 01 Temmuz 2011, 21:19:21 »
bunlar tüfek ise bizdekiler ne oluyor? yok bizdekiler tüfek ise bunlar ne oluyor?????
:)
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

Mustafa Kabadayı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 14 Temmuz 2011, 10:27:49 »
Aşkın çok güzel bir soru.hadi çıkın işin içinden..