Gönderen Konu: Yerli Yarı otomatik tüfek tavsiyesi  (Okunma sayısı 12874 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ali KAZIRLAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Yerli Yarı otomatik tüfek tavsiyesi
« : 07 Eylül 2017, 13:33:39 »
Arkadaşlar forumda yeniyim, şu an kullandığım 71 namlu süper poze tüfeğim var, ilave olarak bir tane de yarı otomatik yerli marka tüfek satın almak istiyorum. Kulaktan dolma bilgilerle değil de gerçekten tavsiye ettiği marka ve modeli kullanan avcı arkadaşlarımız yorum yazarsa daha verimli olacaktır.  ( bıldırcın, keklik ve ördek avı için )Teşekkürler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
1974 - İstanbul

Çevrimdışı Rıza BOZOKLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Yerli Yarı otomatik tüfek tavsiyesi
« Yanıtla #1 : 07 Eylül 2017, 15:04:58 »
Hemen her  marka tüfekte  sıkıntı var. Eline  almadan, sökmeden,atış yapmadan  işin zor.
Piyasa  defolu tüfek kaynıyor  benden söylemesi...
Dikkatli karar vermeniz lazım.
1974 İnebolu/KASTAMONU

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ, Yağız KAYA

Çevrimdışı Ali KAZIRLAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 07 Eylül 2017, 17:15:38 »
Teşekkürler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
1974 - İstanbul

Çevrimdışı Salih ASLANTAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 07 Eylül 2017, 17:40:08 »
Akdaş 212  gazlı,kinetik,çift sistem li olanları degerlendir .ben şahsen 212w kinetik ten memnunum .yinede omuzlamadan karar verme
1973 ödemiş
Cesa poze
Akdaş ak212 otm.

Çevrimdışı Utku ÖZTEKİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 07 Eylül 2017, 19:24:48 »
212 w akdas kullaniyorum,61 namlu almanizi oneririm guzel avlar yapabilirsiniz.
Benelli Raffaello Deluxe..
 Franchi Affinity Wood..
 Akdaş Ak-212w..

Çevrimdışı Fazlı MORAL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 07 Eylül 2017, 19:38:13 »
Köklü firmalardan biri nden almanız tavsiye ederim. Gazlı mi kinetik mi önce ona karar vermelisiniz. Bayi ile konuşup hedefe bir iki fişek atmalisin bence. Eline oturan içine sinen tüfeğin faturasını kestirebilirsin. Hayırlısı olsun şimdiden.
  • huğlu 401A
  • huğlu renova kinetik sistem
  • sarsılmaz concort sport 66 namlu
  • kurzaar
Fazlı MORAL
1973  terme samsun ikamet menemen izmir
Cümleler doğrudur sen doğru isen
Doğruluk bulunmaz sen eğri isen.

The following users thanked this post: İbrahim TUTKUN

Çevrimdışı Levent KARSLIOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 07 Eylül 2017, 21:56:31 »
Soz konusu yarı otomatik ise bir tik daha üste çıkıp 2. El bir ithal tufek almanızı öneririm forumda cok hesaplı çok güzel 2. El ithal tüfeklere rastlıyorum.ben yarı otomatik tercihimi bu şekilde kullandım.üstelik çok da memnunum şu an.benimle birlikte hemen hemen aynı fiyata yerli otomatik alan arkadaşım ise şu an çok pişman.aradığını bir türlü bulamadı tufekte.dipcik dedi namlu dedi fabrikaya gitti geldi tüfek.hala içine sinmiş değil.
1980 - Ankara

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 08 Eylül 2017, 01:57:17 »
ÖZKANLAR VE YILDIZ incelemenizi tavsiye  ederim.mutlaka ne marka tüfek alırsan alın mutlaka tüfeği inceleyip  ve omuzlayıp  beğenerek alın.kesinlikle sipariş üzerine internetden  tüfek almayın derim saygılar
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Çevrimdışı Enes Malik TEPE

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 16 Eylül 2017, 16:06:53 »
Merhabalar,öncelikle bıldırcın avı yapacaksanız namlunun kısa olması iyidir fakat işin içine ördek de giriyorsa 71 namlu bir tüfek almanız daha uygun olur.Ben size Armsan'ın Phenoma'sını şiddetle öneririm.Şubat ayında aldım Armsan Phenoma Carbo modelini.2 koliyi geçik fişek attım 24 ten 36 grama kadar ve bir kere sıkıştırma veya fişek seçme gibi bir sıkıntı çıkarmadı.Saçma dağılımı gerçekten güzel ve bunu Armsan da bulunan primo şoklara borçludur.Bu şoklar normal şokların 2 katı kadar aşağı yukarı.Bu nedenle daha homojen bir saçma dağılımı var.Bu kış aşağı yukarı 50 metre kadar mesafeden bir ördeğe attım.Saçma bit gibi sarmış.10-15 arası giriş vardı.Fakat size eksi yönlerini de söyleyeyim.Benim dediğim carbo modeli sentetik dipçik ve namlu ve kasa mat.Dipçik ve kundağı köşelerinde ufak soyulmalar başladı.Şuana kadar tek sorunum bu oldu.Tüfeğin dipçiği biraz uzun.Fiziksel özelliklerinizi bilmiyorum ama kollarınız uzun değilse sıkıntı çekmeniz muhtemel.Omuz genişliğine göre dipçiği ayarlamak için parçalar mevcut.Bence bir av bayii ne gidiniz ve tüfeği elinize alınız.Tartın dengesini fark edersiniz.Omuzladığınızda nişana geliyorsa sizin için süper bir tüfektir.Şimdiden hayırlı olsun.İyi günler.
  • Armsan Phenoma Carbo 76 cm
  • Huğlu Koop. 103FE 71 cm

1997
Tekirdağ/Van

The following users thanked this post: Gökmen TAŞAR, Gökhan NİZAMOĞLU

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 16 Eylül 2017, 16:23:27 »
Hatalı ve kusurlu mal satıp birde bu yüzsüzlüğü bana malettikleri için;
Sıfır aldığım , hataları sebebiyle yenisiyle değiştirilmeyen  ve içime sinmeyen bir tüfeği benimle birlikte yaşlanmak zorunda bıraktıkları için ARMSAN dan uzak durunuz.
Size nacizane tavsiyem müşteri memnuniyeti bazlı çalışan herhangibi bir firma ile görüşmeniz.
Bol şanslar.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Kenan ÇAVDAR

Çevrimdışı Enes Malik TEPE

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 16 Eylül 2017, 20:51:50 »
Sıfır aldığım , hataları sebebiyle yenisiyle değiştirilmeyen  ve içime sinmeyen bir tüfeği benimle birlikte yaşlanmak zorunda bıraktıkları için ARMSAN dan uzak durunuz.
Size nacizane tavsiyem müşteri memnuniyeti bazlı çalışan herhangibi bir firma ile görüşmeniz.
Bol şanslar.
Demek ki bu ürünlerin iyi veya kötü çıkması şans eseri.Zira benim tüfekte bir problem oluşmadı Allah'a şükür.İnsanın içine tüfek sinmediği zaman cidden hiçbirşeyden zevk alınamıyor.İnşallah sizin probleminiz de hallolur.
  • Armsan Phenoma Carbo 76 cm
  • Huğlu Koop. 103FE 71 cm

1997
Tekirdağ/Van

Çevrimdışı Ramazan PINAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 15 Ocak 2018, 16:20:21 »
Saygıdeğer dostlar;

Bende tüfek almadan önce gerçekten uzun sayılabilecek bir süre araştırma yaptım. Aradığım slug namlulu bir yarıotomatikti. Tavsiye veren dostların ilk söyledikleri rüştünü ispatlamış bir markayı tercih etmemden yanaydı. Tam bir markaya karar verecekken onun hakkında kötü tecrübe sahibi olan avcı dostların yorumlarını görünce karar vermek içinden çıkılmaz bir hal aldı. Ülkemizde neyazıkki yerli av tüfeği tamamen kader kısmet işi. Aynı markayı zirvelerde gösterende var, yerin dibine gönderende :) Gel zaman git zaman aldım elime satınalma belgesini, gittim bayiye ve şöyle bir göz gezdirdim. Daha önce hiç adını duymadığım bir markayı raftan alıp omuzladım. Sanki bana göre yapılmıştı. Tabiki işi şansa bırakmamak adına hemen üretici firmayı arayıp tüfeğin yapımında kullanılan materyaller hakkında bilgi aldım ve daha önemlisi benimle olan iletişimleri hoşuma gitti. Makul fiyatlı bir tüfekti. Alıp hemen açık hava poligona gittim. Önce 24gramdan 34 grama kadar karışık fişek sürüp atış yaptım. Şükürler olsun sorun çıkmadı. Daha sonra hedef kağıtlarında kurşun atışına geçtik. Attığım her kurşun baktığım yere gayet istikrarlı gitti. Ve şu an o rüştünü ispatlamış markalardan birini kullanan arkadaşım aynı marka kurşun kullandığımız halde "Dünyanın parasını verdim rezilliğe bak" diye dövünüyor. Benim nacizane kanaatim millet olarak marka takıntısından kurtulmalıyız. Bunun gerekçeside kanımca şudur; Seri üretim yapan bilindik markalarda üretim sayısının fazlalığı nedeniyle hata olasılığı fazla olabiliyor. Lakin daha küçük ölçekli firmalarda (tabiki merdiven altı tabir ettiğimiz üretim yapanları buna dahil etmiyorum ve ayrıca kullanılan malzemeler hakkında mutlaka bilgi alınmalı, firmanın müşteriye yaklaşımı da göz önünde bulundurulmalı)daha hassas daha kaliteli ürünler çıkabiliyor. Sözün özü Allah'a şükür beni hiç utandırmadı ve çok memnunum. Umarım sizin tercih edeceğiniz tüfekde sizi üzmez. Kazasız, sorunsuz güzel günler diliyorum. Saygılarımla...
Delta-Tek Kırma 71cm

1987-Kütahya

Çevrimdışı Kenan ÇAVDAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 15 Ocak 2018, 21:52:57 »
Bence de Hatalı olan ürünü değiştirmedikleri için Huğlu dan uzuk durun..
  • Huğlu SR112KE
1986 - Bartın

Çevrimdışı Kenan ÇAVDAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 15 Ocak 2018, 21:55:40 »
Bol şanslar.

+1 Huğlu Gravür sorunu Gönderim geldi yamadilar gene aynı izler oluştu hafiften belli oluyor
  • Huğlu SR112KE
1986 - Bartın