Gönderen Konu: TEMİZ MAMA HAKKINDA...  (Okunma sayısı 108821 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Şeref İNCE

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: TEMİZ MAMA HAKKINDA...
« Yanıtla #200 : 15 Haziran 2015, 16:57:53 »
temizmama.com un ürettiği mamalar dünya standartında   ben iki köpeğimde de kullanıyorum gayet memnunum  Ama, köpeklerin de mama tercihleri olduğunu unutmamak lazım  kuzulu mu tavuklu mu veya balıklı mı . Köpeğinizin bon chibo nun bir serisini  sevmesi diğer serisini sevebileceği anlamına gelmez veya tam tersi. Avantajları olan bir firma öncelikle aradaki komisyonculara ve distribütörlere fazladan para vermiyorsunuz  firmanın da beyanı bu yönde  ve önemli olarak mamalar sürekli taze . Şahsi kanatim yerli üreticiyi desteklemek , avrupa menşeli mamaların ve pet ürünlerin tekelinden hayvanseverleri kurtarmak gerektiği yönündedir.
1988-ANKARA
Elektrik ve Elektronik mühendisi

The following users thanked this post: Yasin AKTAŞ

Çevrimiçi Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #201 : 16 Haziran 2015, 10:54:19 »
temizmama.com un ürettiği mamalar dünya standartında   ben iki köpeğimde de kullanıyorum gayet memnunum  Ama, köpeklerin de mama tercihleri olduğunu unutmamak lazım  kuzulu mu tavuklu mu veya balıklı mı . Köpeğinizin bon chibo nun bir serisini  sevmesi diğer serisini sevebileceği anlamına gelmez veya tam tersi. Avantajları olan bir firma öncelikle aradaki komisyonculara ve distribütörlere fazladan para vermiyorsunuz  firmanın da beyanı bu yönde  ve önemli olarak mamalar sürekli taze . Şahsi kanatim yerli üreticiyi desteklemek , avrupa menşeli mamaların ve pet ürünlerin tekelinden hayvanseverleri kurtarmak gerektiği yönündedir.
Mamaların tazeliğine bişey demiyorum zaten köpeğimi bir yasına kadar onunla besledim şimdi herseferınde cesıt cesıt mama alıyorum bunun nedeni yine temiz mama önceki sayfaları okursan göreceksin tüğ dökülmesinle başlayıp vücutta yaralara varan zararları ortaya cıktı bunu bende  yaşadımm köpeğimin arka bacagında nerdeyse tüğ kalmamıstı aldığım mamada kuzu etliydi kendilerine o zamanda mail attım daha sonra da attım sanırım ikiside bu başlık altında var adamalr hala biz aynıyız vsvs diyor once foruma yazanlar şimdiye dek memlun olduğu markayı mı karalayacak, adamlar fiyat performans olarak en uygun mamayı verıyorlardı bir zamanlar ama malesef hem kaliteden ödün verdiler hemde fiyatta fazla artış oldu.
Benim sorum daha önce sorun yaşamış ama tekrar denediği zaman memlun kalan var mı?
  • Ata NEO 12 Cal /66 Namlu
  • Deutsch Drahthaar - Tony
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

The following users thanked this post: Selim UYGUN

mesut birol

• Ziyaretçi
« Yanıtla #202 : 16 Haziran 2015, 11:23:56 »
daha önce pointerim vardı onda tüy dökmüştü,köpeğin rahatsızlığına yormuştum.şimdi setterim var ona da temiz mamam kuzuludan aldım 10 gün önce böyle bir tüy dökmek yok.hemen çöpe attım.bu sondu bir daha asla almayacağım,içinde ne varsa çok değil mamaya başladığınız 3-4 gün içinde tüy dökülmeleri başlıyor.

The following users thanked this post: Gökhan AKDOĞAN

Çevrimiçi Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #203 : 16 Haziran 2015, 11:50:16 »
daha önce pointerim vardı onda tüy dökmüştü,köpeğin rahatsızlığına yormuştum.şimdi setterim var ona da temiz mamam kuzuludan aldım 10 gün önce böyle bir tüy dökmek yok.hemen çöpe attım.bu sondu bir daha asla almayacağım,içinde ne varsa çok değil mamaya başladığınız 3-4 gün içinde tüy dökülmeleri başlıyor.
Mesut bey fabrikaya mail attınız mı, şikayetinizi dile getirdiniz mi?
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

Çevrimdışı Ziya ÖZCAN 66

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #204 : 16 Haziran 2015, 15:59:35 »
temizmama kuzu etli bende köpeğime yedirmeye başladım. kulak kepçesinin üstünde derma gibi, uyuz başlangıcı gibi, mantar başlangıcı gibi kızarıklar, kanamalar başladı. köpek sürekli kafasını sallıyordu. ben mantardan şüphelendim, veterinerine götürdüm. dediğine göre beslenme sorunlu. ama tedbir amaçlı ivomec yaptık. kulubesini ve çevresini dezenfekte ettim. o günden sonra da mama vermiyorum. ama bir atasözü " ucuzdur var bi illeti, pahalıdır var bi kıymeti" tam buna göre. iğne ilaç derken ve köpeğin sağlığının bozulması kaliteli mamayı alsam daha iyi dedirtiyor.
burdaki kullanıcı yorumları, veterinerin dediği beslenme sorununu onaylar vaziyette.
Ziya ÖZCAN
1979 YOZGAT

mesut birol

• Ziyaretçi
« Yanıtla #205 : 16 Haziran 2015, 16:31:06 »
mail de attım aradım da. dönüş yok.daha önceki pointerim de sırt komple kazındı veteriner tarafından 2 tane merhem sabah akşam sürdük.zor iyileşti.şuna kesin eminim yemde sıkıntı var,ben bir daha asla almam,ha kimisi iyi demiş neye göre?burada bu kadar insan sıkıntı var diyor,neyse fazla yorum yapmayacağım ama bir daha alıp kullanmam,dediğim gibi son bir defa alıp denedim yine aynı sıkıntı . Allahtan yem yarı olmamıştı hepsini çöpe.sokak köpeğine bile vermedim durup dururken o hayvanları da hasta etmeyeyim dedim, onların ilgililenecek sahipleride yok.direk çöp kamyonuna..

The following users thanked this post: Gökhan AKDOĞAN

Çevrimiçi Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #206 : 16 Haziran 2015, 17:03:09 »
mail de attım aradım da. dönüş yok.daha önceki pointerim de sırt komple kazındı veteriner tarafından 2 tane merhem sabah akşam sürdük.zor iyileşti.şuna kesin eminim yemde sıkıntı var,ben bir daha asla almam,ha kimisi iyi demiş neye göre?burada bu kadar insan sıkıntı var diyor,neyse fazla yorum yapmayacağım ama bir daha alıp kullanmam,dediğim gibi son bir defa alıp denedim yine aynı sıkıntı . Allahtan yem yarı olmamıştı hepsini çöpe.sokak köpeğine bile vermedim durup dururken o hayvanları da hasta etmeyeyim dedim, onların ilgililenecek sahipleride yok.direk çöp kamyonuna..
Malesef firma hala sorun yok diye diretiyor kendi bilecekleri iş ben burdan mağdur olupta daha sonra memlunum diyen görmeden almayacam royal canın selection alırım daha iyi hemde köpekte olumlu faydalarını gördüm burdan alacak arkadaşların bilgilerine.
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

Çevrimdışı Elver ENGİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Amaç spor
« Yanıtla #207 : 17 Haziran 2015, 10:17:03 »
Köpegim kaybolana kadar aldıgım günden beri bonacibo verdim ve hala evde 15 kg lık torba duruyor
Köpegi gören herkes sen bu köpegi her gün yıkıyormusun köpegin maşallahı var dedi durdu
Pointer beagle kırması  köpege bu kadar bakılırmı diyende oldu
Eger köpeginizin tüylerinde sorun varsa burada bir bayandan somon balıgının kafasını yedirin diye tavsiye almıştım
Bende hiç gerek olamadı ama deneyen arkadaşlar memnun bende yaş mamayı somonlu almıştım nasıl olsa haftada bir adet veriyordum
Herkes koku falan yapar dedi tam tersi hiç koku cıvıklıkta yoktu
Belkide kırma köpegin bir lutfudur
  • YILDIZ SPZ-ME
  • ÖZKANLAR FX17
1976 İZMİR KARŞIYAKA ÖRNEK AVCILAR DERNEĞİ

Çevrimdışı Kemal BOZKURT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #208 : 03 Temmuz 2015, 05:58:40 »
Temiz mamamı :-[ :-[ :-[ 2 aydır köpeğin anasını ağlattı ishal ishal ishal, deli gibide tüy döküyor 2 senedir böyle bişey yoktu
Kemal BOZKURT
     ^^RİZE^^
1987 İSTANBUL / Kartal

jpg upload

Çevrimiçi Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #209 : 03 Temmuz 2015, 08:15:47 »
Temiz mamamı :-[ :-[ :-[ 2 aydır köpeğin anasını ağlattı ishal ishal ishal, deli gibide tüy döküyor 2 senedir böyle bişey yoktu
Geçiş olsun Kemal bey, kötü bi durum köpeğiniz için üzüldüm. Temiz mama bir türlü kabul etmiyor bazı şeylerin yanlış olduğunu yaklaşık bir yıldan beri almıyorm bazen niyetleniyorum sonra şikayetleri duynca vazgeçiyorum. Ben bir yıldan beri çeşitli mamalar yedirdim Top Enerjy, Dog&co, Roycanın Selection, Acana, Profine daha sonrada ev yemekleri vermeye başladım şimdi işe kendim kasaptan kemik ve et çıkmaları alıyorum içine patates, makarna, pirinç, kabak, havuç vsvs yanı ne buluyorsam ekleyip bi süre kaynatıp veriyorum. Mama anlamında Dog&co harici hepsinden memlun kaldım özellikle acana ve profine dan, top enerjy performans mamasıydı zaten köpek iştahla yedi .Performans anlamında da çok iyi idi ama biraz zayıfladı mamadan mı sezondan mı kaynaklandı bilemiyorum, ev yemekleri yerken dışkı fazla oldu buna bianen biraz kilo kaybı ama bu en son yazdığım karışımı yaptığım zaman dışkı çok az ve köpeğin tüğü ve kilosu daha iyi duruma geldi bunları neden  yazdım derseniz bir yıl boyunca çok memlun olarak kullandığım bir mama kendisini birden bozdu ve hala hatasını kabul etmemesinden dolayı sürekli bir arayış içine girdim mecburiyetten. Yerli malı bir mama bu kadar iyi bir standart yakalayıp daha sonra kendisini bozması ve hatasını kabul etmemesi gerçekten içler acısı ve hala söylüyorum eğer tekrar memlun kalan bir kaç kiiş görene kadar kullanmayacam. tekrar geçmiş olsun
« Son Düzenleme: 03 Temmuz 2015, 08:19:29 Gönderen: Gökhan AKDOĞAN »
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

Çevrimdışı Kemal BOZKURT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #210 : 06 Temmuz 2015, 21:17:48 »
Geçiş olsun Kemal bey, kötü bi durum köpeğiniz için üzüldüm. Temiz mama bir türlü kabul etmiyor bazı şeylerin yanlış olduğunu yaklaşık bir yıldan beri almıyorm bazen niyetleniyorum sonra şikayetleri duynca vazgeçiyorum. Ben bir yıldan beri çeşitli mamalar yedirdim Top Enerjy, Dog&co, Roycanın Selection, Acana, Profine daha sonrada ev yemekleri vermeye başladım şimdi işe kendim kasaptan kemik ve et çıkmaları alıyorum içine patates, makarna, pirinç, kabak, havuç vsvs yanı ne buluyorsam ekleyip bi süre kaynatıp veriyorum. Mama anlamında Dog&co harici hepsinden memlun kaldım özellikle acana ve profine dan, top enerjy performans mamasıydı zaten köpek iştahla yedi .Performans anlamında da çok iyi idi ama biraz zayıfladı mamadan mı sezondan mı kaynaklandı bilemiyorum, ev yemekleri yerken dışkı fazla oldu buna bianen biraz kilo kaybı ama bu en son yazdığım karışımı yaptığım zaman dışkı çok az ve köpeğin tüğü ve kilosu daha iyi duruma geldi bunları neden  yazdım derseniz bir yıl boyunca çok memlun olarak kullandığım bir mama kendisini birden bozdu ve hala hatasını kabul etmemesinden dolayı sürekli bir arayış içine girdim mecburiyetten. Yerli malı bir mama bu kadar iyi bir standart yakalayıp daha sonra kendisini bozması ve hatasını kabul etmemesi gerçekten içler acısı ve hala söylüyorum eğer tekrar memlun kalan bir kaç kiiş görene kadar kullanmayacam. tekrar geçmiş olsun
İnşallah problemi çözerler bi ara ne güzeldi köpekten soğukluk geldi be daha ne söyleyeyim
Kemal BOZKURT
     ^^RİZE^^
1987 İSTANBUL / Kartal

jpg upload

Çevrimdışı Hasan GÜÇLÜ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #211 : 07 Temmuz 2015, 12:02:19 »
ben 1 yıldan fazladır kullanıyorum. tavsiye ediyorum.
ürünleri temiz zati sitesinde paketleme tarihleri yazıyor. kargosu bile bedava
köpekler severek yiyor. ve dışkıları isale vs. dönmüyor. hayvanlara yarıyor. koku vs olmuyor. yemek artığı verirdim eskiden köpeklerim çöp kutusu gibi kokardı şimdi koku vs. hiç bir sıkıntıda yok. fiyatları da çok uygun. fakat sıcak ortamda böcekleme oluyor serin yerde muhafaza edin birde fazla alıp stoklamayın zaten kargo bedava yolluyorlar sıkıntısız.
Hasan GÜÇLÜ
1980 MALATYA

Çevrimdışı Murat PAKEL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #212 : 07 Temmuz 2015, 12:27:27 »
şimdi temizmama belki kaliteli bir üründür ama ben köpeğimde kullanmıyorum. neden derseniz piysada yıllardır var olan firmalar var ve onlar kendisini ispatlamış. temizmamanın ürünlerini 5-6 sene kullanan köpek sahibi görmedim daha. yani bu mamayı kullandıkça ilerleyen yıllarda ne gibi sorunlar yaşanır henüz belli deği. belki de hiç sorun çıkmaz. ama benim için daha bonocibo veya diğer ürünlerin gözümde rüştünü ispatlaması için bir kaç sene daha geçmesi lazım. olumlu yönleri ucuz ve köpekler severek yiyiormuş olumsuz yönleri ise şekerli olması, çok kaka ve koku yapması ve tüy dökülmesi. etrafımdan duyduğum yorumlar böyle ama ben kullanmadım
  • Saint etienne darne çifte
  • Simson Suhl
  • Huğlu 104a/ Seçkin S3 superpoze
  • Özkanlar FX015
  • Akdaş AG 212
  • English Pointer
Murat PAKEL
1975 İZMİR

Çevrimdışı Adem ÖZENEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #213 : 07 Temmuz 2015, 12:54:40 »
on gündür bende kullanıyorum bakalım daha bir şey yok ammmmaaaaa şikayetlerinizden biri dahi olursa

onlarla mahkemede hesaplaşırız sonuçta köpeklerimiz bizim çocuğumuz gibi para kazanıyorlarsa sorumluluğu alacaklar.
1963 Maltepe-İstanbul

Çevrimiçi Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #214 : 14 Ağustos 2015, 15:57:00 »
su aralar Temiz mama kullanan var mı durum nasıl düzelttiler mi kendilerini bilgi verirseniz çok sevinirim hayırlı sezonlar.
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

Çevrimdışı Bahadır LÜLECİ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #215 : 09 Eylül 2015, 11:14:46 »
Mesut bey fabrikaya mail attınız mı, şikayetinizi dile getirdiniz mi?
AYNI SORUNU BENDE YAŞADIM TÖVBE BİRDAHA
1979 edirne

Çevrimdışı Murat TEPE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #216 : 09 Eylül 2015, 11:32:05 »
3 yıldır kullanıyorum tavsiye ediyorum.
KAYSERİ / 1976
Beretta 686 Spz.-12, Franchi Affinity-12
Waffen-16
Akus Spz-20-28-36

Çevrimdışı Adem ÖZENEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #217 : 09 Eylül 2015, 11:42:20 »
Temmuzdan bu yana benimde Allaha şükür bir sorunum yok.
1963 Maltepe-İstanbul

Çevrimdışı Ahmet ŞAKİROĞLU

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
« Yanıtla #218 : 09 Eylül 2015, 12:47:11 »
Ben belki 100 paketten fazla taze kuzu etli kucho ve bonacibo aldım.1 yıldan fazladırda çalışıyorum.Ne kargoda ne ödemede nede mamada bi şikayet duydum gördüm.
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
Kayseri Merkez Avcılar ve Atıcılık Kulubü
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

Çevrimdışı Elver ENGİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Amaç spor
« Yanıtla #219 : 09 Eylül 2015, 13:07:21 »
Kayıp olan köpeğimden sonra yeni köpeğim için kuru mamasını,yaş mamasını ve çiğneme kemiğini alıyorum bir sorun yok
Yeni köpek kesinlikle baglı oldugu yeri pislemediğinden koku zaten yok eskisindede yoktu
  • YILDIZ SPZ-ME
  • ÖZKANLAR FX17

The following users thanked this post: Kurtuluş KARATAY

Çevrimdışı Nuri ÖNEL

• Müdavim Üyemiz
    • www.ekomakkazan.com.tr
« Yanıtla #220 : 15 Eylül 2015, 15:09:34 »
Arkadaşlar kuzu etli yavru maması ve yavru energy mamasını karıştırarak veriyordum, ancak son gelen partide olduğunu düşünüyorum hiç dışarı çıkmayan 4 yavrum da bağırsak enfeksiyonu görüldü, aynı şekilde benden 40 km uzakta oturan bir arkadaşımda aynı şekilde anne altındaki mama yemeye başlaya yavrularda birden ölüm gerçekleşmiş, Aynı zaman periyotlarında her ikimizde aynı mamayı vermişiz, o da aynı şeyi düşünüyor, acaba ağustos ayı son 10 günününde  alınan temiz mamanın yavru mamaların veren arkadaşlarda böyle bir sorun yaşandı mı?.. Çünkü her ikimizde de yavrular bulundukları ortamdan ayrılmadılar hatta arkadaşımda kiler daha anne sütü'de emerken yaşanınca aklımıza gelen bir soru oldu...
Nuri ÖNEL
1957 NAZİLLİ

Çevrimdışı Suat ERTANA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #221 : 17 Eylül 2015, 21:17:01 »
yaklaşık 4 senedir bonocibo kullanıyorum şuan drahthaarımın gelişimi gayet güzel kimse 6 aylık olduğuna inanmıyor ben gayet memnunum
1983 BALIKESİR

Çevrimdışı Elver ENGİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Amaç spor
« Yanıtla #222 : 17 Eylül 2015, 23:58:28 »
Arkadaşlar kuzu etli yavru maması ve yavru energy mamasını karıştırarak veriyordum, ancak son gelen partide olduğunu düşünüyorum hiç dışarı çıkmayan 4 yavrum da bağırsak enfeksiyonu görüldü, aynı şekilde benden 40 km uzakta oturan bir arkadaşımda aynı şekilde anne altındaki mama yemeye başlaya yavrularda birden ölüm gerçekleşmiş, Aynı zaman periyotlarında her ikimizde aynı mamayı vermişiz, o da aynı şeyi düşünüyor, acaba ağustos ayı son 10 günününde  alınan temiz mamanın yavru mamaların veren arkadaşlarda böyle bir sorun yaşandı mı?.. Çünkü her ikimizde de yavrular bulundukları ortamdan ayrılmadılar hatta arkadaşımda kiler daha anne sütü'de emerken yaşanınca aklımıza gelen bir soru oldu...
Uzmanlık sorusu olmuş bu

TURKCELL T50 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• YILDIZ SPZ-ME
  • ÖZKANLAR FX17

Çevrimdışı Gürcan BAYRAM

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #223 : 20 Ekim 2015, 13:59:29 »
Yaklasik 1 aydir yavru kopegime yuksek enerjili ve kuzulu mamayi karistirip veriyorum.hicbir sikinti yok istahla yiyo.piril piril.(yetiskin kopegimizede verdik yavrunun mamasindan oda istahla yiyo.)
  • AKDAS-AK212
  • HUGLU 202B
  • Englisch Pointer

1989 IZMIR-TIRE

Çevrimdışı Ahmet UZELLİ

• Müdavim Üyemiz
  • RASTGELE
« Yanıtla #224 : 21 Ekim 2015, 23:05:33 »

Nuri bey bağırsak enfeksiyonun mama ile ilşkisi olması muhtemel değil fakat haklı olmanızdaki sebeb iki mamanın  karıştırılması ile alakalı muhtemel.. Keza mama değişimlerinde yetişkin köpeklerde dahi geçiş süreci farklı mamaya belli yüzdelerle yapılabilmekte.Heleki yavru köpeklerde bu daha sıkıntılı köpeklerde daha önceden oluşan parazit iki farklı mama verildiğinde bağırsakların farklı çalışmasına sebebiyet verdiğinden dolayı zaten  var olan parazitleri atmasını hızlandıracağını düşünüyorum

Yüksek enerjili mamaların dozajlarıda köpeğin enerjisini  kullalnabileceği zamana  göre  standard mamalara göre azaltılmalı.  Çok yüksek enerjili yavru  mamaları yavruların gelişimini aşırı hızlandırıp kemik gelişiminin olumsuz yönde  oluşumuna sebeb veriyor diye düşünüyorum.  Yavru maması  vermeyin demiyorum. Köpeğinizi harcayabileceği enerjiye ve ırkınıda hesaba katarak   beslenmesini sağlamak gerekli diye düşünüorum  selamlar.. 
Ahmet UZELLİ 
1968 BURDUR Bulunduğu il İZMİR 
http://www.deutsch-kurzhaar.de/

upload pics