Gönderen Konu: Kral Canas Kinetik Yarı otomatik (Resimli)  (Okunma sayısı 13315 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Raşit DİNÇ

• Free Üye
  • *
Kral Canas Kinetik Yarı otomatik (Resimli)
« : 03 Haziran 2011, 12:52:35 »
  Tanıtım  ve inceleme için çekilen resimlerdir.
 Selamlar.

« Son Düzenleme: 04 Haziran 2011, 12:11:03 Gönderen: Raşit DİNÇ »
KAFKAS AV MARKET-RAŞİT DİNÇ ADANA TEL:3225000011 www.kafkasav.com

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
Ynt: Kral Canas Kinetik Yarı otomatik (Resimli)
« Yanıtla #1 : 03 Haziran 2011, 15:48:23 »
Raşit Bey; Lütfen resimlerinizin altına bir açıklama getirirmisiniz.

İlan mı, tanıtım mı, kampanya mı nedir bu?

Açıklama olmayan bu ve benzeri konularınız silinecektir. Bilginize. Selamlar
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

Çevrimdışı Sinan ACARTÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 13 Haziran 2011, 13:24:55 »
tüfeği yakından inceleme fırsatım oldu güzel bir şeye benziyor fakat 24 gr fişek atık üç tane üçündede kıstırdı kinetik olduğundan düşük gramajlı fişeğe gelmiyor ördek ve kaz avcıları için ideal
Sinan ACARTÜRK
1982 manisa alaşehir tel:05468209329

Çevrimdışı Ömer KÜLCÜ

• AvlakForum Üye
  • *
  • (((AVCILIK BİR TUTKUDUR)))
« Yanıtla #3 : 13 Haziran 2011, 13:44:22 »
Görüntü olarak güzel bir tüfek olarak görünüyor. ama kullanan arkadaşların yorumunu dikkate almak gerekir.. 
Ömer KÜLCÜ MANİSA&Alaşehir: tel :0532 7712712,,

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #4 : 13 Haziran 2011, 23:39:40 »
Görüntüsü güzel. Fotoğraflara bakarak görünüşüne kusur bulmak zor. Şayet el kundağındaki uzunlamasına oyuntu aynı Benelliler'deki gibi daha geriye doğru olsa daha yakışıklı olurdu bence. Vursan da buna benzer biçimde yapmıştı. Halbuki uzun kasalı tüfekte uzun ve ince el kundağı daha yakışır.

Tetik korkuluğu önündeki düğme fişek salmak için mi, nedir bilen varsa yazarsa daha tanırız. Yine tetik önündeki renkli parça süs herhalde, her zevke hitap eder mi bilemiyorum, çok buradayım diyor ama...

Tetik korkuluğunu geniş yapmışlar, eldivenle kullanmak gerektiğinde kullanmayı olaylaştırır, iyi olmuş.

24 gramla çalışmamış. 28 gramla falan çalışıyorsa zamanla 24 le de çalışır. Yeni tüfekte o kadar olur. Bunlardan önemlisi şu tüfeklerden alan yırtıcı birinin tüfeği coşturup ne olup bittiğini paylaşması. İnşallah en az görünüşü kadar iyidir.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

The following users thanked this post: Selim UYGUN

Çevrimdışı T.Mert TRAK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 14 Haziran 2011, 09:39:54 »
namlunun altındaki freze izleri bile duruyor. neden acaba ? yoksa bize layık görmüyorlarmı. herhangi bir yabancı silahta böyle izler gördünüzmü. 24 gr. çalışmıyormuş .inş. ilerde çalışır böyle bir temenni ile alış veriş yapıcaz.
arkadaşlar imalatcılara sorduğumuzda onlar 3000 lira tabiki öyle olacak diyorlar ithal tüfekler için.
yahu sizde bir tüfek yapında onlarınkinden iyi olsun 2000 tl olsun. biz sizi tercih edelim.
 kendi halkını dayan gitsin, bu iyi sürüyor ,barutu iyi yakıyor, saçması tüyü burgu yapıyor gibi safsatalarla kandırmasınlar
  sözlerim bu firma için değil böyle düşünen imalatcılar içindir. bu arada çokda güzel hakikaten kullanıcıya saygılı kalitede tüfek imal eden kuruluşlar vardır.
 sevgi ve saygılarımla
mert trak
yakacık ist.
T.Mert TRAK
1969 Yakacık İSTANBUL

Çevrimdışı Y.Emre TOK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 12 Ekim 2011, 16:18:38 »
merhaba arkadaşlar bir arkadaşımın dükkanında inceleme fırsatım oldu .bende eksik gördüğüm yanları dile getirmek istedim
ilk namlu kepindeki freze izleri gerçekten hoş değil fakat bir sonraki gelen partide bu freze izlerine rastlamadık.
her tarafına canas yazmaları biraz abartı olmuş reklam panosu gibi.
volkan beyin dile getirdiği tetik grubundaki iki yandaki yarı yumşak plastik (anahtarlıklardaki gibi) kırmızı pembe sedefli olan tüfeği yüksek tutuş yaptığınızda işaret parmağınız oraya denk geliyor kışın soğuktan korumak için olabilir öyle yorumladım.
namlu ile kasa bağlantısı arasında somun tam sıkılı iken bir boşluk söz konusu (giderilebilir)basit bir işlemden sonra oynama kesildi.
mekanizma kuyruğu'nun üzerinde darp izleri var test atışı yaptıklarında malzeme tam alışmadığından temas eden yerlerde bariz izler mevcut .
kuyruk yayı biraz sert bu diğer kinetik sistemler içinde mevcut makul düzeyde sayılabilir. amerikada bile extra kuyruk yaylarının satıldığını göz önüne alırsak.
kasa işçiliği gerçekten güzel yüksekten namlu ucuna doğru alçalan bantta iyi olmuş,ahşap aksamların işçiliği genel olarak güzel son kat vernikleri compenatlı malzemeden çekilmiş (her ne kadar sevmesemde yağlı kundak her zaman tercihim olmuştur)namlu kaplaması iç dış krom güzel takoz ise 2.5 mm kalınlığında bir şiş gibi düşünün biraz ses yapıyor şarjör borusunun içinde temas ettiğinde hafif bir metal sesi çıkartıyor . şarjör somununu gevşetmek gerçekten zahmetli mekanizmanın içindeki büyük yay gibi bir yay konulmuş. fakat ağırlık olarak çok iyi eski kral modellerinin hepsinden hafif arkadaşımda kral y.oto plastik kundak camo 4 modeli var gazlı sistem ondan neredeyse yarı yarıya en kısa zamanda tartacağım  fakat dipçik ölçülerini standartı yakalamışlar tüfeği omuzladığınızda hemen yüze geliyor.

Çevrimdışı Y.Emre TOK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 12 Ekim 2011, 16:20:18 »
fakat tüm bunlara rağmen çok beğendim giderilmeyecek kusurlar değil ve siparişi geçtim bakalım hafta sonu fırsat bulursam deneme atışlarından sonra tekrar görüşlerimi paylaşacağım

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #8 : 12 Ekim 2011, 22:28:44 »
Çok güzel bir ilk değerlendirme olmuş.

Freze izlerini baştan beri gördüm ama yorum yapmamıştım. İnşallah tek derdi o olsun diyorum. Ona benzer izler o kadar çok tüfekte var ki. Bazıları da bol sıfırlı fiyatlı tüfekler veya meşhur...

El kundağının oraya yay koymuşlarsa muhtemelen çok atış yapılınca gevşememesi içindir. Herhalde yurt dışına satacaklar ki, tedbir almışlar :)
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #9 : 12 Ekim 2011, 22:32:04 »
Peki şu tetik korkuluğunun önündeki metal parça neymiş(alttan üçüncü resimde)?
1968

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #10 : 12 Ekim 2011, 23:19:59 »
O şarjör somununun içindeki yay namlu üstüste atış yapılıp ısındığında uzayacağından sabit kalan şarjor borusu sebebiyle namlunun eğilmesini önlemek veya namlu altındaki kaynaklı halkanın(içinden şarjör borusunun ucu geçen)namludan kopup ayrılmaması için düşünülmüş bir önlem,zira halka somunla şarjör borusuna sabitleneceğinden uzayan namluyla beraber gitmek istemeyecek ve kaynak yerinden kopacaktır o yay olmasa.
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 12 Ekim 2011, 23:29:10 »
malzeme fena görünmüyor ama işçiligine güvenilirmi !!!....atışlarda mekanizmada darbe izlerinin oluştugu söylenmiş,demekki sürtünme veya vuruntu mevcut ilerleyen zamanlarda ya kullanımdan sonra parçalar uyum saglayacak yada uyum saglamayıp sorun çıkaracaktır...24-28 gr ların çalışmamasıda  bu yüzden olabilir.....
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Y.Emre TOK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 13 Ekim 2011, 10:15:21 »
merhaba arkadaşlar volkan bey'in  bahsettiği tetik köprüsünün önündeki metal parça kaşık düşürme pimi temsilde hata olmasın (remingtonda hatsanda kaşığın hemen üzerinde,torun kral vs markalarda tetik köprüsünün hemen yanında )bunda ise ön tarafta bence çok kullanışlı,tüfeğinizi koltuk altı taşıdığınızda kolumuz bu kaşık mandalına sık değiyor ve kaşığa fişek düşürüyor güzel bir ayrıntı.
yeni moda olan magazin cut off özelliğine gerek kalmamış (sistem itibari ile ) bazı markalar bunu büyük yenilik olarak lanse etti ;oysa bana 15 sene sorunsuz hizmet eden yerli y. otomatiğim lumarda bile vardı.
sayın kamil bey çok dikkatli ayrıntıyı hemen fark etmiş eski huğluluarda (kinetik sistem olanlarda bu halka ekseriyetle öne doğru eğiliyor ve namlunun sökülmesine izin vermiyordu,söktükten sonra ise düzeltmek işe yaramıyor ,mükerrer atışlardan sonra tekrar eğiliyordu buda güzel bir ayrıntı.
birol bey mekanizmada sorun yok sadece mekanizma kuyruğu diye adlandırdığımız parçada bu izler vardı, ALLAH'a hamd olsun elimiz biraz anahtar tutar mekanizma kuyruğunu söküp güzelce eğeledim üzerine 220 kum zımpara ve gaz taşı ile perdahladım kaplama çıktı meneviş yapmaya gerek duymadım dipçik içerisinde çalışan bir parça biraz böyle kullanayım ilerde ihityaç olursa meneviş veya krom kaplanabilir.
namlu ile kasa arasında somun tam sıkılı iken biraz boşluk var diye belirtmiştim. bunuda köklü bir uygulama yapmadan gerçekleştirdim bir yüzeyi kendinden yapışkanlı diğer tarafı düz kaliteli süngerler mevcut yada bir parça mat benzeri parça ile el kundağının sadece uc kısmı 1cm lik yere yerleştirdim geri kalan kısımlar çok iyi temas ediyor oynama kesildi.
sonuç olarak bu kadar yazdın çizdin eksikleri dile getirdin diyebilirsiniz madem öyle neden aldın gibi sorular gelebilir hemen açıklayım yabancı tüfek hayranlığım olmadı ava başladığım daha doğrusu ilk av teskeremi aldığım yıllarda ozamanki abilerimizde olan yabancı hayranlığı yüzünden bir S56 aldım o zaman bile bir dünya para verdim sonuçta avı oda vuruyor diğer arkadaşlarımda olan çifsan-üzümlü-huğlu'da vuruyor belki benzetme abartı gelebilir fakat o zamanlar daha 18 yaşındayım ne kadar av torbaya girerse okadar iyi avcı ollacağımıza inanıyorduk. babam baştan beri ava çıkmamı istemiyordu.
hatta daha tüfeği almadan(haberi yok) önce ehliyet almamı istedi parasını ben vereceğim dedi.tabi avcılık bir kere bulaşmıştı ben tüfek alacam dediğimde paran varsa alırsın benden sana ehliyette yok demişti.
tabiki ehliyetten önce teskeremi çıkarttım tüfeğimi aldım ava başladım ehliyetmi ? acelesi yokki 2 sene sonra aldım nasılmı s 56 satılığa çıkarttım hemen satıldı elde ettiğim para ile hem ehliyet hemde bir üzümlü koop. süper poze aldım. ondan sonra sayısız tüfek geldi geçti hepsinide yerli malı aldım o tüfeklere verilen paralara acıyordum. bazı  arkadaşlarımız bak avrupa tüfek aldın sattın hem ehliyet hem tüfek aldın yerli olsa alamazdın diyenler olabilir,olsun artık ülkemizde çok güzel tüfekler yapılıyor marka belirtmeyeceğim

Çevrimdışı Y.Emre TOK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 13 Ekim 2011, 10:29:43 »
çok popüler iki markadan eksik bir yanı yok ağırlık olsun denge olsun çok iyi hesaplanmış ödeyeceğimiz bedel ise yarıyarıya yazdığım eksikleri pek çok arkadaşımız kendi halledebilir.halledemeyenler ise bir tüfek tamircisine cuzi bir bedel karşığılı yaptırabilir bir aksilik çıkmaz ise bu hafta sonu deneyip sizler ile paylaşmak istiyorum sevgi ve saygılarımla

Çevrimdışı Hasan AKSU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #14 : 13 Ekim 2011, 11:38:35 »
görünüşe çalışırlığına bir diyeceğim yok kullanmadım, ama tesfiye zayıf.
1981 / Samsun / Malatya

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #15 : 14 Ekim 2011, 17:39:10 »
Ben bir tane bugün aldım yarın keklik açılıyor umarım kekliğe atış şansım olur denemelerdeki sonuçları burada paylaşırım.

Öncelikle göze hoş gelen hafif bir tüfek...kinetik tüfekler 24 gram ile çalışacak diye bir şey yok.kaldıki 24 gram genellikle trap fişeğidir.Av fişekleri 28 gramdan başlar amacımız av olduğu için bir problem teşkil etmez.illa 24 gram atacağım diyenler fişek tercihi yapmak zorunda kalabilir.Sellier&Bellot trap,mirage pro extra ,rc 3 gibi fişeklerde problem çıkaracağını düşünmüyorum.yerli üretimlerde sorun çıkabilir.
ben gazlı tüfeklerde kullanıyorum ancak el kundakları yay nedeni ile hiç hoşuma gitmiyordu.Ya kalın oluyorlar kullanışsız ya da kırılacak kadar ince geliyorlar bana.Bu tüfekte böyle bir problem yok.zaten 2+1 olanı aldım kısacık bir el kundağı var ve çok rahat bir tutuşu var.takoz derdimiz de yok daha fazla fişeğe de ihtiyacımız yok zaten.

fişek denemelerini tüfek ile diğer yorumlarımı da en kısa süre içerisinde paylaşırım.Tüfek almak isteyenlere yararlı olur diye düşünüyorum.
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Özhan KELEŞ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #16 : 14 Ekim 2011, 17:47:21 »
Raşit Bey; Lütfen resimlerinizin altına bir açıklama getirirmisiniz.

İlan mı, tanıtım mı, kampanya mı nedir bu?

Açıklama olmayan bu ve benzeri konularınız silinecektir. Bilginize. Selamlar

Bu uyarı dikkate alınmadığından dolayı silinmek üzere kilitlenmiştir.
Özhan KELEŞ
28/05/1962-İstanbul