Gönderen Konu: Kral alimüm kasa poze almayı düşünüyorum sizce nasıl  (Okunma sayısı 15477 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mehmet ÇELİK 35

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
kullanan veya eline alanlardan rica etsem  :)
1995 bergama izmir

Çevrimdışı Ömer KARABÖRK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Kral alimüm kasa poze almayı düşünüyorum sizce nasıl
« Yanıtla #1 : 13 Mart 2015, 17:50:16 »
ne kullan ne de eline al canım kardeşim
  • Franchi first class
  • Benelli montefeltro
1986- AFŞİN

Çevrimdışı Bahri GÖZÜYAŞLI

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 13 Mart 2015, 17:53:41 »
Almani tavsiye etmem sürekli enjektör, patlatmama veya çift patlatma sorunu yaşarsın
1984 YOZGAT

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 13 Mart 2015, 18:54:40 »
kaç tane kral kullandınız Bahri bey  :) üzümlü yapısı diye illa çift patlatması enjektör arızası yapması tüm üzümlü markalarında olmak zorundamı..ben 2,3 yıl önce aliminyum kasasını aldım..yeğene verdim o silahı hoşuna gitti iyide para verdi sattım..o tufekle atılan 36 gramın haddi hesabı yok..ne teper ne şahlanır ne laçka oldu ne çift patlattı ne enjektör arızası yaptı..hala canavar..en kaliteli avrupa silahı getirin avda nal toplatır..yanınızdaki avcı sinirden berettasını,browniğini çarpmazsa bende avı bırakırım..av olan bir merada ama..sonra çelik kasasını aldım iyikide almışım..boşa heves etmişim berettaya,benelliye..avrupa silaha harcadığım paralara acıyorum... kendimde var diye övmüyorum..bi arkadaşında olan alsın denesin yada o arkadaşıyla sık sık ava çıksın..baksın bakalım arıza yapıyormu..sorun çıkarıyormu..avda yıkımı nasıl kendi tüfeği ve arkadaşının kralı neler yapıyor avda..2. el o kadar çok huğlu,yıldız beretta benelli görüyorum ki artık gına geldi..ama bi arkadaşıma kral alıcaz fazla masrafa girmeyelim 2.el olsun dedik..aratmadığımız arama motoru kalmadı daha satılık bi tane kral göremedik  ;D bi alan bida satmaz...bana istedikleri kadar beretta poze çifte versinler..avlanmasam bile satarım çok para kazanabilirim ama değiştirmem..çünkü benim kral benim gözümde paha biçilemez..saygılarımla..
« Son Düzenleme: 13 Mart 2015, 19:02:09 Gönderen: Şahin BİTEN »

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 13 Mart 2015, 19:12:30 »
kaç tane kral kullandınız Bahri bey  :) üzümlü yapısı diye illa çift patlatması enjektör arızası yapması tüm üzümlü markalarında olmak zorundamı..ben 2,3 yıl önce aliminyum kasasını aldım..yeğene verdim o silahı hoşuna gitti iyide para verdi sattım..o tufekle atılan 36 gramın haddi hesabı yok..ne teper ne şahlanır ne laçka oldu ne çift patlattı ne enjektör arızası yaptı..hala canavar..en kaliteli avrupa silahı getirin avda nal toplatır..yanınızdaki avcı sinirden berettasını,browniğini çarpmazsa bende avı bırakırım..av olan bir merada ama..sonra çelik kasasını aldım iyikide almışım..boşa heves etmişim berettaya,benelliye..avrupa silaha harcadığım paralara acıyorum... kendimde var diye övmüyorum..bi arkadaşında olan alsın denesin yada o arkadaşıyla sık sık ava çıksın..baksın bakalım arıza yapıyormu..sorun çıkarıyormu..avda yıkımı nasıl kendi tüfeği ve arkadaşının kralı neler yapıyor avda..2. el o kadar çok huğlu,yıldız beretta benelli görüyorum ki artık gına geldi..ama bi arkadaşıma kral alıcaz fazla masrafa girmeyelim 2.el olsun dedik..aratmadığımız arama motoru kalmadı daha satılık bi tane kral göremedik  ;D bi alan bida satmaz...bana istedikleri kadar beretta poze çifte versinler..avlanmasam bile satarım çok para kazanabilirim ama değiştirmem..çünkü benim kral benim gözümde paha biçilemez..saygılarımla..

Sahin abi birçok tufek kullandim ama hiç kral kullanmadim :) yakışına vuruculugunada bilmediğim için hiç bi laf etmem edemem. Yalniz diyeceksiniz ki kullanmadim diyosun yorum yapiyorsun :) ben av bayisiyim sattigim kral pozelerin birçoğunda yazdığım problemleri alan müşteriler bana hep aktardilar ve ya sattilar yada garantiye gonderdiler ha sunuda soyleyeyim şuan rafimda bu tufekten mevcut alacak olanlarada şunu söylüyorum bu paraya böyle tufek alirsaniz herhangi bi arizasinda muhatabiniz ben degilim fabrika ona göre karar verin :)
1984 YOZGAT

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 13 Mart 2015, 19:13:03 »
71 namlu Kral Çelik Kasa S.Poze Grupman ve penetrasyon testleri

kendi tüfeğimdir..

35 METREDEN AYAKTA DESTEKSİZ YAPMIŞ OLDUĞUM ATIŞLAR..KAĞITLAR A4 KAGIDI

« Son Düzenleme: 13 Mart 2015, 19:53:54 Gönderen: Şahin BİTEN »

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 13 Mart 2015, 19:16:14 »
Anlıyorum Bahri Bey..eski versiyonlarda varmış bu tip sorunlar..ama yenilerinde yok böyle bişi..ne iğne kırar ne çift patlatır nede enjektör arızası yapar..son 3 yıllık üretimlerinden bahsediyorum..arkadaşa bir parça faydası olursa diye kendi yaptıgım denemeleri ve resimleri ekliyorum konuya.

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 13 Mart 2015, 19:20:43 »
Bu sorunlari pazarlamacilara soyledigimde aldigim cevap "bu paraya böyle tüfek " dedi birçoğu demekki düşünceleri değişmiş ama suan da elimde olan celik kasa 2014 model ama namluyu açmak için bayagi bi kuvvet uygulamaniz gerekiyor :)
1984 YOZGAT

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 13 Mart 2015, 19:35:04 »

Ben silahı 750ydi 700e aldım nakit..bu paraya bu kadar sağlam ve kaliteli bir silahı biraz zor bulur bir insan..atıyorum Huğluya gitsen sadece üstündeki ahşaba 2000 bin lira para ister...kralın tek kaybı reklam..yoksa hiç bir tüfek eline su dökemez..

buda tahmini 35 metre mesafeden hızla giden çulluğa akşam geçidinde 3 şokla yapılmış bir atışın eseri..fişek rc titano 7 no.

hiç kuşu havada patlatan bi tüfeğim olmamıştı..bi kaç kez stoegerde şahit oldum hepsi o..anlatırlardı gülerdim..ama hakikaten patlıyormuş..

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 13 Mart 2015, 19:40:18 »
Güle güle kullanın avi bol olsun allah kaza bela vermesin :)
1984 YOZGAT

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 13 Mart 2015, 19:41:36 »
namlu zor kapanır kapatırken ilk zamanlar alışıncaya kadar..alışmasıda baya bi zaman alıcak gibi..aşınacak bişeye benzemiyor çünkü..benim 103D'yide ilk aldıgımda 3,4 yıl aralıksız kullanmam gerekmişti rahat açılıp kapanması için..o eksi değil artı bi özellik bana göre..kapatırken az el kundagının ön kısmından tutup kapatırsanız yada fişek haznesinin üst kısmından hafif bastırırsanız tık diye kapanır..problem değil..Kral candır..gerisi heyecan..bu paraya perazzi gibi tüfek...kral firmasını tebrik ederim..

buda çelik kasa çiftesi..alacak olan arkadaşlar hangisine karar verirse artık..çifteyide düşünmüyor değilim..benim hoşuma gitti.

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 13 Mart 2015, 19:42:10 »
teşekkür ederim..aminn cümlemize :)

hemşerim Ramazan Koyak arkadaşımızın Kral Silah Sanayiine yaptırdığı özel yapım çifte..kendisi foruma üyemi bilmiyorum..üyeyse yazar zaten okursa konuyu..çok memnun tüfeğinden..kendisinede kazsız belasız hayırlı avlar dilerim çiftesiyle.

« Son Düzenleme: 13 Mart 2015, 19:45:44 Gönderen: Şahin BİTEN »

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 13 Mart 2015, 19:52:00 »
çiftelerinden birini alıcam gibi  ;)
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : 13 Mart 2015, 19:55:46 »
çiftelerinden birini alıcam gibi  ;)

Yakışır Özgür..o takım elbiseyi ve kravatıda unutma bak kekliğe çıkarken :D

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 13 Mart 2015, 19:57:22 »
Patlatmama enjektör sorunlarinin duzeltilmesi sevindirici sattigimiz musterilerle sorun yasamayiz bundan sonra inşallah :)
1984 YOZGAT

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #15 : 13 Mart 2015, 20:00:28 »
Yakışır Özgür..o takım elbiseyi ve kravatıda unutma bak kekliğe çıkarken :D
:) tabiki unutmam abi kıravatı gören keklikler bayılırlar zaten :)
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : 13 Mart 2015, 20:06:19 »
Patlatmama enjektör sorunlarinin duzeltilmesi sevindirici sattigimiz musterilerle sorun yasamayiz bundan sonra inşallah :)

inşallah bende Yatağanda bir bayiden almıştım ilk kralı aliminyum kasa..alırken tereddüt ede ede aldım..reklam olmasın diye isim vermiyorum..sırf ucuz param az diye gittim aldım..ama sorun yaşamadım..şimdiki çelik kasayıda gittim ordan aldım..ondada sorun yaşamadım..aldığımda keklik sezonu kapanmasına az bi zaman kalmıştı..bi kaç kez gittim kuş bulamadım..103D 1/2 Sabit şok ve ıskaladığım kekliğin sayısı belirsiz bu sezon..bi keresinde 20 fişek attım boş geldim..bir keresinde 15 fişek biri yaralı 2 kekliği zorla vurdum..tüfek kötü değil..çok güzel ama keklik avının tüfeği değil hele bizim meralarda..kralı sırf bu yüzden aldım..mobil şokları namlu fişek şok uyumu..dipçik ayarı yüze hızlı gelişi , nişana oturuşu  herşeyi on numara..yeterki sıkısını bul..sıkısını buldumu 4 şokla bile full şok mesafesindeki avları cansız indiriyor..

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : 13 Mart 2015, 20:06:56 »
:) tabiki unutmam abi kıravatı gören keklikler bayılırlar zaten :)

ne demessin..tüfeğe ne gerek var tak o kravatı çık dağa :D

şu meşhur kravatı ekleyelimde merak etmesin konuyu takip eden arkadaşlar Özgür :D

arkadaşlar kravatta takım elbisede tüfekte burda..yalnız bana tüfekten ziyade  ingiliz kraliyet ailesi ve eşrafının reklamı gibi geldi video ..

Holland and Holland Film

« Son Düzenleme: 13 Mart 2015, 20:15:15 Gönderen: Şahin BİTEN »

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : 13 Mart 2015, 21:06:01 »
enjektörsüz çif tetik al sorunsuz kullan kralı çiftelerine baktım kralın estetik ve zerafet yok ama o fiyatada başka çifte yok  ;D av bayii arkadaş kullanıyor kral çifte o seviyor bilmiyorum bana çok hoş gelmedi tabii neyle kıyasladığında çok önemli kibar bir çiftesini bulursan al ama düz olsun enjektör tek tetik olmasın çelikk kasa olsun işine yarar

Çiftelerinde zaten enjektör yok gibi yeni üretikleri..zerafet estetik bizim stoegerlerda da yok ona bakarsanız , emsallarine göre kabadırlar stoegerde ,kralda..ama attımı vurur..çift tetik kral üretilmedi daha varsada bilmiyorum özel istek üzerine yapıyorlarmı  ;) tek tetik olunca ne oluyormuş ki..ya da enjektör.3,5 tüfek sorun çıkarmış hepsimi öyle şimdi kralın..kabahati ucuz olmasımı ki.farkrikaya gönderilmişte arızayı gidermemişmi kral..magdurmu etmiş insanları...huğlu çıkarmamışmı hiç enjektör arızası..bi arada çift patlatması modaydı ...Yusuf Sağlam arkadaşımızın 103FE'yle ördek avı macerasını okumadınız sanırım..meşhur efsane 103FE..uzun kovanlı fişekleri kıstırıyormuş,küflü fişeği çıkarmıyormuş..az oksitlenen boş kovanı atmıyor..fırlatmadığı gibi bide kıstırıyor..çakı bıçakla çekiç tornavidayla gezmek lazım ava giderken..boru anahtarı levye filanda alcan yanına..yeleğin arkasına çapraz asıcan ninja kılıcı gibi :D kral öyle bir fırlatır ki o küflü kovanları yanındaki avcıya çarpsa kafasını yarar :D
« Son Düzenleme: 13 Mart 2015, 21:10:30 Gönderen: Şahin BİTEN »

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #19 : 13 Mart 2015, 21:35:21 »
Bu Kral kaç okka Şahin Bey? Bir de tetik çekme mesafesini rica etsem.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : 13 Mart 2015, 21:55:45 »
Bu Kral kaç okka Şahin Bey? Bir de tetik çekme mesafesini rica etsem.

Valla abicim tartmadım ama 103D'den çok az ağır gibi ..bazen farkı hissetmiyorum bile..sitesinde 3.350gr yazmışlar tamda kılı kılına doğru gibi geldi bana..çünkü 103D 3.250GR Benim..yeğenin 104A'dan hafifçe benim 103D'den az bişey hissedilemeyeck kadar ağırca..3.350 gr..denk gelirse tartıcam .tetik çekme mesafesini ölçtüm 36.8buçuk,36.9 gibi

The following users thanked this post: Volkan KÖYDEMİR

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #21 : 13 Mart 2015, 22:09:21 »
Valla abicim tartmadım ama 103D'den çok az ağır gibi ..bazen farkı hissetmiyorum bile..sitesinde 3.350gr yazmışlar tamda kılı kılına doğru gibi geldi bana..çünkü 103D 3.250GR Benim..yeğenin 104A'dan hafifçe benim 103D'den az bişey hissedilemeyeck kadar ağırca..3.350 gr..denk gelirse tartıcam .tetik çekme mesafesini ölçtüm 36.8buçuk,36.9 gibi

İyiymiş be :) Benim 103d 3,450 kg. Çekme mesafesi de az kısa. Aslında müthiş isabetli silah ama ağır. Gerçi hesapta 5-6 senedir satmayı düşünüp düşünüp cayıyorum. Ne vardı ağırlığı uzunluğu sizdeki gibi olaydı ki.. Peh.. Neyse...

Kral silahlarında şekil, biçim olarak bence oldukça başarılı. Yani benim zevkime uzak değil. Fakat her yönden güvenmem için epey incelemem lazım. Sizdeki yazdıklarınıza istinaden oldukça güzelmiş. Avınız bol olsun.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : 13 Mart 2015, 22:21:07 »
İyiymiş be :) Benim 103d 3,450 kg. Çekme mesafesi de az kısa. Aslında müthiş isabetli silah ama ağır. Gerçi hesapta 5-6 senedir satmayı düşünüp düşünüp cayıyorum. Ne vardı ağırlığı uzunluğu sizdeki gibi olaydı ki.. Peh.. Neyse...

Kral silahlarında şekil, biçim olarak bence oldukça başarılı. Yani benim zevkime uzak değil. Fakat her yönden güvenmem için epey incelemem lazım. Sizdeki yazdıklarınıza istinaden oldukça güzelmiş. Avınız bol olsun.

teşekkür ederim Volkan abi..aynı dertten muzdaribiz..sanırım bizim 103Dler aynı..bende dipçik kısalağından şikayetciyim..35. kusurdu bi ara ölçtüğümüzde..uzak mesafe ve yüksek geçen kuşlarda çok başarılı olmasına rağmen  , önünden ani fırlayan çalıdan çalıya geçen,alçak uçan kuşlara yapılan atışlarda çok başarısız ve çok ıskalatıyor..dipçik uzunluğunun önemide burda çıkıyor ortaya..uzun dipçik ve ağır tüfeği doğruttuğun gibi  oturuyor hedefin arkasına..sallanmıyor..kısa dipçikli bir tüfeği savurduğunuzda birde kafayı öne itiyorsunuz..tüfeğide kendinize çekiyorsunuz..2 hamle kaybınız var zaten kafadan..çalılık alanda tüfeği omuzlayıp kuşa doğrultup ateş etme süren en fazla 2 saniye..o kadar bile yok...ani atışlarda çok ıskalatıyor,alt atıyor ..illa uzatıcan kuşu süzülecek bi..45,50 adım açılacak önünde kısa dipçikli bir tüfekle hele benim 103Dyle vurmak için..yada biraz dikilecek keklik baya bi çalının 5,6 metre üstüne diklmesi lazım kalkınca ki vurasın..şimdiki kekliklerde nerde..bide benim gibi köpeksiz avlanıyorsan o keklik hayatta dikilmez..çalı seviyesindenaşagıda uçar..nerdeyse yere sıfır..çalıdan çalıya geçer..görmek bile şans..dipçik az uzun olucak vede ön arka düşüklüğü ve sağ avansı iyi olucak..kralı alırken çok inceledim bayide..2 taneydi bunlar..ikisinde yatırdım tezgaha bi şerit metre aldım elime..dipçik ön düşüklüğü 4 cm arka düşüklük 6 cm..ve sağ avanslı..şokların merekzde olup olmadıgına,namlu bantının  düzgün takılıp takılmadıgını en ince ayrıntısına varana kadar baktım..tüm şokları her iki namluyada söktüm taktım..boyada cilada atma varmı pürüz varmı diye..en ufak bir kusur bulamadım..aldım geçtim..ucuz diye ön yargılı yaklaşıyor çoğu avcı arkadaşımız ama denemeden bilemiyorsun neyin ne olduğunu.işçilik kalite çok güzel..ha kabamı 103Dye göre? evet kaba..kaba olan tek yeri kabze 103Dden kalın..104Alar gibi..başkada bişey yok..insana guven veriyor eline alınca..gücü hissediyorsun..psikolojik bişey heralde..tüfeğe ısındınmı guvendinmi boş yok avda.

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #23 : 13 Mart 2015, 22:29:54 »
namlu zor kapanır kapatırken ilk zamanlar alışıncaya kadar..alışmasıda baya bi zaman alıcak gibi..aşınacak bişeye benzemiyor çünkü..benim 103D'yide ilk aldıgımda 3,4 yıl aralıksız kullanmam gerekmişti rahat açılıp kapanması için..o eksi değil artı bi özellik bana göre..kapatırken az el kundagının ön kısmından tutup kapatırsanız yada fişek haznesinin üst kısmından hafif bastırırsanız tık diye kapanır..problem değil..Kral candır..gerisi heyecan..bu paraya perazzi gibi tüfek...kral firmasını tebrik ederim..

buda çelik kasa çiftesi..alacak olan arkadaşlar hangisine karar verirse artık..çifteyide düşünmüyor değilim..benim hoşuma gitti.

o kadarda değil şahin kardeşim . bendede 76 namlusu var senin tüfeğin aynısı . ejektörler dedikleri gibi kesinlikle çift patlatmıor , ve şıkır  şıkır çalışıor . ama , bir sabah ördek bekinde , 4 - 5 saat yağmur yiyinçe ,  kundakları davul gibi şişti . bi ağaç bu kadarmı kalitesiz olur , bu kadarmı ham olur , anlamak mümkün değil ..

huğlu 104 a pozede , aynı biçimde yağmurda kaldı . huğluda sorun yokta , kral neden şişti . . tamam , tüfeğe bi lafımız yok , ama illaki bi yerlerinden çalaçaklar uçuza mal etmek için . illaki bi işi eksik yapaçaklar , hillesi hurdası illlaki olaçak . yoksa  bi paralara tüfek almanın imkanı olmaz . zaten kabülleniyorsunuz uçuz alarak hileyi . .

benim anladığım şudur ki ; uçuz etin yahnisi yenmez . hazır kıyma gibi düşün . içinde etten başka ne ararsan var .

yaptığımız en büyük hata şu , uçuzlar içerisinde kaliteli ürün  arıyoruz , ama maalesef bir türlü bulamıyoruz . bulsakta illaki eksiği gediği oluor . eder olarak uçuz olanlarda kalite aramak çok saçma . bir malın iyisi , ederinden belli olur . . ondandırki , bi çuval para verip hüsrana  uğruoruz . . inşallah , ilerleen zamanlardada memnun kalırsın tüfeğinden .
  • SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter
1974 samsun . .  104 a 71 o/u . . kral 76 O/U . . Android magnum 76  yarı otomatik  . .

resim gönder

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : 13 Mart 2015, 22:43:42 »
o kadarda değil şahin kardeşim . bendede 76 namlusu var senin tüfeğin aynısı . ejektörler dedikleri gibi kesinlikle çift patlatmıor , ve şıkır  şıkır çalışıor . ama , bir sabah ördek bekinde , 4 - 5 saat yağmur yiyinçe ,  kundakları davul gibi şişti . bi ağaç bu kadarmı kalitesiz olur , bu kadarmı ham olur , anlamak mümkün değil ..

huğlu 104 a pozede , aynı biçimde yağmurda kaldı . huğluda sorun yokta , kral neden şişti . . tamam , tüfeğe bi lafımız yok , ama illaki bi yerlerinden çalaçaklar uçuza mal etmek için . illaki bi işi eksik yapaçaklar , hillesi hurdası illlaki olaçak . yoksa  bi paralara tüfek almanın imkanı olmaz . zaten kabülleniyorsunuz uçuz alarak hileyi . .

benim anladığım şudur ki ; uçuz etin yahnisi yenmez . hazır kıyma gibi düşün . içinde etten başka ne ararsan var .

yaptığımız en büyük hata şu , uçuzlar içerisinde kaliteli ürün  arıyoruz , ama maalesef bir türlü bulamıyoruz . bulsakta illaki eksiği gediği oluor . eder olarak uçuz olanlarda kalite aramak çok saçma . bir malın iyisi , ederinden belli olur . . ondandırki , bi çuval para verip hüsrana  uğruoruz . . inşallah , ilerleen zamanlardada memnun kalırsın tüfeğinden .

valla ahşabın deseni hoş gözüküyorda yağmurda ıslatmadım çok fazla..olabilir..tek sorun ahşap kalitesiyse yine iyi..ucuz tüfeklerin içinde en alınabilir tüfek bana göre..ama sıkısı yıkışı çok guzel..bendeki tüfeğin öyle..şimdilik memnunum bakalım zaman ne gösterecek..

konu nereye gelmiş yahu konuyu açan ortada yok biz halen şöyle böyle yazıyoruz iyide konu başlığı neydi?  ;D ben birdaha yazmayacağım kim ne alırsa alsın hem alacağım ne dersiniz dememiş ki kullanan eline alan varmı diye sorulmuş soruya bizim verdiğimiz cevaplara bak elin eşşeğinden kendi sıpan iyidir banane yahu o marka bu marka en iyisi benim olandır gerisi çene yormaktır :o

hahaaa   :D doğru diyorsunuz Ahmet Bey..