Gönderen Konu: Veteriner Hekimlerdeki yüksek fiyatlar.  (Okunma sayısı 1078 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kenan ÇAVDAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Veteriner Hekimlerdeki yüksek fiyatlar.
« : 03 Ekim 2018, 13:22:50 »
Bir yavru köpeğin sadece sahiplenilmesinden sonra 2 yil içinde ki gerekli olan aşi masrafları.

Bu masraflar çok pahalı değil mi.Bu iğne ilaç dişardan mı alınıyor bu kadar pahalı yoksa.Birileri bizi kazıklamaya mi çalişiyor.

Az önce Diş parazit ense için damlaya 40 lira verdim.
Fiyatlar her yerde mi böyle gitiğim yerde mi sorun var. Audi ile veterinerlik yapıyor adam 400.000 tl o araba.

Veteriner mi değişmeliyiz. Yoksa iğne ilaç vs başka yerden toplu olarak tedarik mi edelim.

Her sene cuzi fiyatlarla köpek bakar beslerdik. Su anda tam bir karneli köpek bakmanin maliyeti uçmuş durumda. Birde hastalanırsa zaten yandınız. Kırığı cıkığı olursa platin taktilar bir köpeğe 3000 lira tamam zor işler belki katılabilirim fiyata. Ama bir ense damlasından da 40 lira fiyati olması beni üzmekte.

40 liraya satiği ürün kendisine toptan olarak 20 25 e gelse kdv kari ws si ile 40 a satsa yine tamam diyecem de int de 10 lira miş.
  • Huğlu SR112KE
1986 - Bartın

The following users thanked this post: Yaşar KÖKÇEN

Çevrimdışı Murat SUNGURTEKİN

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: Veteriner Hekimlerdeki yüksek fiyatlar.
« Yanıtla #1 : 03 Ekim 2018, 13:45:12 »
Bizim birçok esnafımıza %50-60 kar yetmez. %400-500 kar edecek ki biran önce zengin olsun. Herkes bir an önce zengin olma peşinde maalesef...
  • Beretta 426 - 12 Cal
  • Breda Xanthos - 12 Cal
  • Beretta 686 Special - 20 Cal
  • English setter x 1
Murat SUNGURTEKİN
1985 İZMİR
MASTER OF THE TANKER VESSELS

resim upload servisleri

The following users thanked this post: Kenan ÇAVDAR

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 03 Ekim 2018, 21:29:09 »
 Evet fiyatlar yüksek genellemede 50-250 arası kuru mama var 50 tl lik mama köpeği telef etmiyor 200 tl lik köpeği ilah etmiyor ense damlası spot-dog yanlış değilsem veterinerdende kullandım nettende getirttim sonucu hüsran kifayetsiz 3 tüpü 1 er ay arayla kullandım velakin bitten kurtulamadım seneyi geçti alanı blotic ile sırt pompasıyla ilaçladım kireçledim hikaye bolfo bayer üretimi ortada yok opigal-5  yerli üretim ortada yok işe yayacak ilaç maalesef piyasada yok ve olanda kifayetsiz dünya para cidden,..

fakat 10 tl yede ne nette nede veterinerde ense damlası yok şuanda 40 tl normal fiyattır şu günün şartlarına göre,

ama sıralı aşılar pazarlığa ve veterinerin vicdanına kalmış bir konu 180 sıralı aşıyı 450 tl aralıkla kadar geçen sene fiyatlar aldım 180 en uygunuydu yanlış hesap yapmışım deyip üstüne 40 tl daha aldı veteriner arkadaş.

hepimize kolay gelsin, heleki şu piyasa fiyatları saçmasapan yerli yersiz yükselişlerle avcılık iyice raydan çıktı türk avcısı için.

saygılarımla.
« Son Düzenleme: 03 Ekim 2018, 21:33:18 Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK »
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı H.Tarık EŞKİ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 04 Ekim 2018, 20:32:41 »
40 Tl ucuz mudur pahalı mıdır tartışılabilir fakat veteriner hekimler odasının dış parazit için belirlediği taban fiyat 40 Tl'dir. Bunun altında yapılan uygulamalar veteriner hekim için cezaya tabidir. Aşağıdaki linkten, veteriner hekimler odasının belirlediği taban fiyatlara bakabilirsiniz.
http://www.ivho.org.tr/dosyalar/02-01-2018-10-06-56.pdf
  • Webley&Scott Çifte
  • Huğlu Süperpoze
H.Tarık EŞKİ -1987- Veteriner Hekim
Memleket Ankara
İkamet Konya

Çevrimdışı Kenan ÇAVDAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 04 Ekim 2018, 23:31:33 »
Evet fiyatlar yüksek genellemede 50-250 arası kuru mama var 50 tl lik mama köpeği telef etmiyor 200 tl lik köpeği ilah etmiyor ense damlası spot-dog yanlış değilsem veterinerdende kullandım nettende getirttim sonucu hüsran kifayetsiz 3 tüpü 1 er ay arayla kullandım velakin bitten kurtulamadım seneyi geçti alanı blotic ile sırt pompasıyla ilaçladım kireçledim hikaye bolfo bayer üretimi ortada yok opigal-5  yerli üretim ortada yok işe yayacak ilaç maalesef piyasada yok ve olanda kifayetsiz dünya para cidden,..

fakat 10 tl yede ne nette nede veterinerde ense damlası yok şuanda 40 tl normal fiyattır şu günün şartlarına göre,

ama sıralı aşılar pazarlığa ve veterinerin vicdanına kalmış bir konu 180 sıralı aşıyı 450 tl aralıkla kadar geçen sene fiyatlar aldım 180 en uygunuydu yanlış hesap yapmışım deyip üstüne 40 tl daha aldı veteriner arkadaş.

hepimize kolay gelsin, heleki şu piyasa fiyatları saçmasapan yerli yersiz yükselişlerle avcılık iyice raydan çıktı türk avcısı için.

saygılarımla.

İnt de 4x kapsul fiyati 40 lira. En pahalısı. 25 lirayada var 5x kapsul.

1x kapsul 40 liraya alındı. Evde uygulandı.
  • Huğlu SR112KE
1986 - Bartın

Çevrimdışı Kenan ÇAVDAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 04 Ekim 2018, 23:40:24 »
40 Tl ucuz mudur pahalı mıdır tartışılabilir fakat veteriner hekimler odasının dış parazit için belirlediği taban fiyat 40 Tl'dir. Bunun altında yapılan uygulamalar veteriner hekim için cezaya tabidir. Aşağıdaki linkten, veteriner hekimler odasının belirlediği taban fiyatlara bakabilirsiniz.
http://www.ivho.org.tr/dosyalar/02-01-2018-10-06-56.pdf

Evet bende buna baktim. Uygulama ücreti 40 lira + uygulaman malzeme fiyati.

Fakat biz alıp kendimiz uyguladik.

İnt de  desiğim gibi 4x yada 5x kapsuler 40 liranin altinda.

1 kapsul 10 lira 10 da kazansin 20 lira  hadi 25 olsun.

40 nedir.

Desim her halde enflaayon her şeydeki fşyat artişi. Ama aynı marka bir ürün 25 lira 5x kapsul. 1x si 5 lira.

Tabiki haklari. Daha öncede birçok aşi aldim. Ordaki liste ile ayni hemen hemen fiyatlar.

Neyse saklama koşularina göre ben tedarik edicem . Soğuk muhafaza isteyeni de satin alicam.

Tek çağre bu.
  • Huğlu SR112KE
1986 - Bartın