Gönderen Konu: Baya kızdım Türk Avcısı küçümsenemez.....!!!!  (Okunma sayısı 5942 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erkan ÜNAL

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: Baya kızdım Türk Avcısı küçümsenemez.....!!!!
« Yanıtla #25 : 23 Şubat 2018, 22:56:51 »
     Arkadaşlar Türkiye'de av sektörü çok bakirdi ama cahil değildi... Avcımız bilinçlendi, TV'de ahkam kesenlerin hepsiden daha pratik bilgiye sahipler, belki cümlelerini bilimsel verilere çeviremiyorlar.
     Üzerimize oynanan ekonomik oyunların hepimiz farkındayız. Onlar TV de sadece rollerini oynayıp para kazanmaya çalışıyorlar... Avcı camiası zaten fişeği denemeden ava atmaz...1990 lardan önce MKE kağıt fişekleri dışında fişek yoktu, boş kartuş bulamazdık, kendimiz doldururduk, yırtılan kağıt fişekleri bantlardık.. Marka reklamı yapmak bize çok uygun gelmez.. ben yerli fişekte ZUBER ve STERLİNG kullanıyorum. Grupmanlarını test ettim. Kendi doğrumu buldum. Domuz da bile bunları kullanıyorum.
     Yerli sanayimizin gelişmesi için pozitif yönde eleştirmemiz ve şikayetlerimizi paylaşmamız lazım. Gerçekten çok iyi ustalarımız var Anadolu'da. Tüm AVCI arkadaşlarıma selam olsun, Rasgele....
« Son Düzenleme: 23 Şubat 2018, 22:58:22 Gönderen: Erkan ÜNAL »
  • Alt Üst Çifte 71
  • Slug 61 Y.oto
  • 66 namlu Y.oto
  • 71 namlu Y.oto
  • Alt Üst Çifte 76
Erkan ÜNAL
1969 Orhangazi/BURSA
İkamet- TEKİRDAĞ Merkez

Çevrimdışı Cemal KARADENİZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #26 : 24 Şubat 2018, 00:10:01 »
Yerli tüfekleri birşey söyleyemem. Yılların birikimi ile çok güzel tüfek üretenler var. Fakat yerli fişekte hiçbir standart yok. Kimse kusura bakmasın. Kilometrelerce yol gideceksin, aldığın yerli fişek seni yarı yolda bırakacak. Yandaki arkadaştan fişek rica edeceksin. Bunca yoldan sonra avında bir zevki olsun diye. Ben çok gördüm, merada onlarca keklik kalkıp 2 gün boyunca sadece keklik yaralayıp göndereni. Fişek avda çok önemli. Tamam yerli olsunda bir işe yaramadıktan sonra ben ne yapayım o fişeği. O hataya bir defa düştüm daha da düşmem.
« Son Düzenleme: 24 Şubat 2018, 10:38:46 Gönderen: Cemal KARADENİZ »
  • İmpala Plus
1971 - Trabzon

Çevrimdışı Yener KAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #27 : 24 Şubat 2018, 01:33:12 »
yaban tv yayına başladığı tarihten bu yana hep izlerim.  bir çok av  videosu yayınlıyolar. amator yada profesyonel farketmez. adam çıkmış elindeki tüfeği temsilen konuşma yapıyo. şimdiye kadar avlarda kullandıkları fişek gramaj saçma no hiç açıklama yok. kendilerini uzman sanan işi gücü sadece tetik çekmek olan gebeşler foruma üye olsunlar biraz iletilere baksınlar eminim her konuda fazlasıyla bilgi sahibi olacaklardır.
  • Browning Maxus Ultimate Ducks 76 cm
  • sarsılmaz mega champion 71cm
  • TOZ 16 cal 78 cm
  • stoeger x50 syntetic
1983 - Trabzon