Gönderen Konu: ÖZKURSANIN BILDIRÇIN ÖZEL FİŞŞEĞİNİN ÖZELLİĞİNİ İNCELEDİK  (Okunma sayısı 26048 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
DEĞERLİ ARKADAŞLAR birbirimizle tartışmanın bir manası yok

bilgisayar başında yazıyla yapılan yorumlarda söz tonlaması ve mimikler ifade edilemediği için bazan yazılanlar veya anlatılmak istenenler çok farklı algılanıp yorumlara neden olabiliyor..

burada söz konusu fişek resimlerle gösterilmiş,,ayrıca kendimde bir av bayisi arkadaşın dükyanında aynı şekilde fişeği inceledim ,,gördüğüm durumlar hakkında düşündüklerimi yazdım

bana göre bir fişekte bu kadar karışık boyutta numaralarda ve bukadar şekilsiz şemalsiz saçma olmaz,,tapası iddia edildiği gibi saçmaların tamamını örtecek boyutta değil,,alalade özensizce yapılmış merdiven altı üretimi izlenimi veren bir fişeği kullanacağıma kendi yaptığım en dandik fişeği kullanmayı yeğlerim..

uzun yıllar önce fişekleri kendimizin doldurduğu yıllarda ,,saçmanın bulunmadığı bir sezonda bir miktar balya telinden kerpeten ile elle kesilerek küp şeklinde saçmalardan yaptığım keçe tapalı fişekler kullanmıştım ,,bıldırcın ve çil avında yakın mesafede çok iyi randıman almıştım ancak
bu tür bir fişek çok fazla bir dağılım gösterdiği için avda yaralama(insan-hayvan-av) riski çok yüksek olur diyorum....namluya verebileceği zarar falan benim için öncelikli sorun değil ,, ÖNEMLİ OLAN <<ÖNCE EMNİYET>>
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
Suat bey öncelikle herhangi bir sürçi lisan ettiysem affola kimseyi ve başta sizi kırmak istemem eğer kırmışsam özür dilerim.
Suat bey ilk olarak Sizin yorumunuza ben alıntı yapıp cevap vermedim,aksine siz benim yorumumu alıntı yapıp cevap yazdınız dolayısı ile bana cevap hakkı doğdu. Ayrıca ben sizinle herhangi bir konuyu tartışmıyorumki benim düşünceme siz karşı çıkıyorsunuz olay bundan ibaretttir.
Ben bu ürünün kullanılıp daha sonra tartışılması ve yerli malı olmasından dolayı sahiplenmemiz gerekeceği yerde ön yargılı şekilde acımasızca eleştriyoruz şeklinde düşüncemi ifade ederken Suat bey,siz benim firmayı savundugumu ve milliyetçilik tasladığımı iddia ediyorsunuz Şu ramazan mübarek günde Allah aşkına suat bey benim hatam varmı? yanlış olarak ne yaptım size? 
osman kardeşim  neyse uzatmayalım.hatanız yok.fikirlerimiz farklı olabilir bu çok doğal.böyle ufak meseleler için  birbirimizi kırmayalım.unutalım gitsin.bende kendi adıma rahatsız oluyorum böyle kırıcı olmak falan bana göre değil.sadece şunu söyleyeyim bu ülkedeki yerli üretim bütün silah tüfek mühimmat memleketim avcısının üzerinde denenir.arge sıfır.daha geçenlerde yazdım  namlu iç çapını tüfeğin üzerine yazan firma  grupman ve penetrasyon testi fişk hızları falan lutfedilip yazılmıyor.bu bilgiler 100yıllık avrupa çiftelerin çoğunda mevcut.ama sorarsan bizim üreticiler tabiri caizze mangalda kül bırakmıyor.kısacası 100 sene gerideyiz hala.bu sebebten yerli üreticilere hiç sempatim yok.şekil aynı fakat kalite bariz şekilde   açık ara farklı.kullanılmış keriz yerine konmuş memleketim avcısı durumuna düşmekte cabası.biz para vermiyoruz mu kardeşim.yani aslında hassas olduğum konu bu.ve bu gün  türkiye şartlarında satılan hiç bir yerli tüfeğe bu paraları vermem.12 tl den yüksek parayıda hiç bir  yerli fişeğe vermem.neyse açlık çenemi düşürdü.olayların sizinle alakası yok vesselam.farkında olmadan kırdıysam özür dilerim kardeşim.selametle.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
Suat şu fişeği bir test etsek ya..ha bir de özkursan üveyik özel var..duyduğuma göre 32 grammış..tövbe tövbee..
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
Suat şu fişeği bir test etsek ya..ha bir de özkursan üveyik özel var..duyduğuma göre 32 grammış..tövbe tövbee..
32gr falan önemli değilde acaba kaç bar bu fişekler 400-500 bar üstü fişekler ile yaz sıcağında bıldırcın ve üveyik avlayacağım derken

ZONK ZONK ağrıyacak bir kafayla uğraşmayı hiç istemem ,,hele birde çifte veya poze kullanıyorsan yandı gülüm keten helva.....
Hakan AKMAN

Çevrimdışı Osman KÖRÜKCÜ

• Müdavim Üyemiz
    • Sulusaray Kasabası Resmi Web Sitesi
osman kardeşim  neyse uzatmayalım.hatanız yok.fikirlerimiz farklı olabilir bu çok doğal.böyle ufak meseleler için  birbirimizi kırmayalım.unutalım gitsin.bende kendi adıma rahatsız oluyorum böyle kırıcı olmak falan bana göre değil.sadece şunu söyleyeyim bu ülkedeki yerli üretim bütün silah tüfek mühimmat memleketim avcısının üzerinde denenir.arge sıfır.daha geçenlerde yazdım  namlu iç çapını tüfeğin üzerine yazan firma  grupman ve penetrasyon testi fişk hızları falan lutfedilip yazılmıyor.bu bilgiler 100yıllık avrupa çiftelerin çoğunda mevcut.ama sorarsan bizim üreticiler tabiri caizze mangalda kül bırakmıyor.kısacası 100 sene gerideyiz hala.bu sebebten yerli üreticilere hiç sempatim yok.şekil aynı fakat kalite bariz şekilde   açık ara farklı.kullanılmış keriz yerine konmuş memleketim avcısı durumuna düşmekte cabası.biz para vermiyoruz mu kardeşim.yani aslında hassas olduğum konu bu.ve bu gün  türkiye şartlarında satılan hiç bir yerli tüfeğe bu paraları vermem.12 tl den yüksek parayıda hiç bir  yerli fişeğe vermem.neyse açlık çenemi düşürdü.olayların sizinle alakası yok vesselam.farkında olmadan kırdıysam özür dilerim kardeşim.selametle.
Rica ederim Suat bey aksine susuzlukda benim kafama vurdu şuan bilincimi kaybetmiş durumdayım  :) bahsettiğiniz yerli malı konusunda haksız sayılmazsınız ama ön yargıyla,kötüleyerek değilde yapıcı eleştiride bulunarak,destek olarak bazı şeylerin başarılacağı düşüncesindeyim yine.

Nevşehirden selamlar...
Osman KÖRÜKCÜ
1981 Nevşehir
0535 764 7219

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
yarın ilk işim  özkursan bıldırcın özel fişeğini almak. Ve başka marka  aynı numara ve gramajdaki fişekle testini yapmak bakalım performansı ne olacak.

BİGA/1979

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
32gr falan önemli değilde acaba kaç bar bu fişekler 400-500 bar üstü fişekler ile yaz sıcağında bıldırcın ve üveyik avlayacağım derken

ZONK ZONK ağrıyacak bir kafayla uğraşmayı hiç istemem ,,hele birde çifte veya poze kullanıyorsan yandı gülüm keten helva.....
  hakan abi hangi yerli  fişeklerde var bu basınç ve hız değerleri.fişek mi fişek  koy kapat patlat.baş ağrısı diş ağrısına da bir adet aspirin işlem tamamdır.

BİGA/1979

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
yarın ilk işim  özkursan bıldırcın özel fişeğini almak. Ve başka marka  aynı numara ve gramajdaki fişekle testini yapmak bakalım performansı ne olacak.
Al Valla..beğenmediklerini bana ver,biliyon benim kıyma makinası leblebiyle bile çalışıyor  :)
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
  hakan abi hangi yerli  fişeklerde var bu basınç ve hız değerleri.fişek mi fişek  koy kapat patlat.baş ağrısı diş ağrısına da bir adet aspirin işlem tamamdır.
SEVGİLİ SUAT doğru söylüyorsun ,,yanlış hatırlamıyorsam mega fişeklerini tanıtan bir yazıda fişeğin hem hız hemde bar değerleri yazıyordu
kutularında varmıydı yokmuydu hatırlamıyorum ancak söylenen değerler eğer doğru ise mega fişekleri hem hızlı hemde yüksek barlı fişekler 30-35 drece yaz sıcağında bıldırcın olsun üveyik olsun 10-15 fişekten sonra zonk zonk kafa ağrısı çekmek istemem
malum bilfiil 19 yıl robust 222 ile avlanmış bir avcı olarak sert fişek ve robust kombinizasyonu zedelisi olarak kafa ağrısı çekeceğim korkusu beni olumsuz etkiliyor.....
Hakan AKMAN

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
özkursanın birazda pazarlama taktiği ile yola çıktığını düşünüyorum.özel keklik üveyik ördek fişeği diğer fişeklerinden pek fazla bir farkı yok.biraz barut ve sıkıştırma farkı ile farklı bir ürün müş gibi pazarlama yapılıyor olabilir.

bıldırcın fişeğinide firma yeteri kadar test ettiğini bildirmişti.toptancı arkadaş bizzat kendilerinin gidip geçen yıldan beri teset ettiklerini söyledi...bior tapanın bu tip fişekte olumsuz sonuç doğuracağını tahmin ediyorum.bu yüzden normal tapa kullandıklarını tahmin ediyorum.browning legia cubic shot fişeklerde de kova şeklinde tapa ve küp saçmalar vardı.yıllar önce rc nin ilk çıkardığı dispersante fişekte de yassı saçmalar ve normal bir tapa vardı..

bu fişeği vaktim olsa tefferuatlı bir şekilde deneyip sizlerle paylaşırdım.firmadan gelen bilgiler en fazla 20 metre etkili yakın atışlarda bıldırcını parçalamayan,toprağa zararlı olmayan tüfeğe bir zararı olmayan bir fişek..umarım avcılar rahatlıkla kullanıp memnun kalırlar.bu fişeğin bu kadar tartışma konusu olacağını hiç tahmin etmemiştim..kafasında şüphesi olan piyasada başka fişek alıp kullansınlar hiç kafa yormaya gerek yok.sezon yakın bu fişek ya çok iyi iş başarıp yok satar ..ya da bomba olup elde patlar..
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Ramazan HAK

• Müdavim Üyemiz
« Son Düzenleme: 23 Temmuz 2012, 23:56:14 Gönderen: Ramazan HAK »
Ramazan HAK  1971  ARH+  Muğla

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
Arkadaşlar konuyla ilgili özkursan yetkilileri sanırım bir açıklama yapar yorumlarımızı ona göre yaparsak konu hakkında bilgi olmadan fikir yürütmek ne kadar. doğru tartışılır
  • Le Fusil Darne Saint-Etienne V 19 Paris France

Çevrimdışı İsmail ÖZDEMİR

• Müdavim Üyemiz
  • http://www.facebook.com/pages/Kurzhaar-VOM-BAFRA-%
    • http://www.facebook.com/pages/Kurzhaar-VOM-BAFRA-%C3%96zdemir/325654497557412
bıldırcın avında ne olursa kullanırım o kadar teffaruata gerek altı üstü bıldırcın ..bıldırcın avında önemli olan köpegimin çalışmasıdır bu zevk verir

Çevrimdışı Serkan ÇAKAR

• Müdavim Üyemiz
bi denemek lazım....
serkan çakar 1979 MERZİFON / AMASYA
05423436587

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
Arkadaşlar Özkursan firmasına mesaj attım konuyla ilgili aşağıdaki açıklam geldi bilginiz olsun.

oncelıkle sunu soylemek ıstıyorum en cok fıseğın tuketıldığı av bıldırcın avı bızden burdan yola cıkarak hem avcımız ucuz bır fısek kullansın hemde doğada daha az zarar gorsun ıstedık avrupanın bır cok yerınde ve zelıkle kanadada kursun sacmalar gun gectıkce yaskalanıyor sebebı hergecen gun kursun elementının doğayı yavas yavas zehırlemesıdır.bıldrıcın fıseğinde bır yenılık deneyelım dedık ıcersındekı kursun oaranını dusurduk ve ozgul ağırlığını hafıflettık yakın mesafede kesınlıkle bıldırcını parcalamdığını gorduk.kullandığımız sacmalar bırnebze celık saçma olarak tanınıyor ve bız bu sacmaları yaptığımız ozel tapanın ıcıne koyduk yanı tufeğın namlusuna zararvermedığını defalarca testlerde gorduk yıllardır sellerbellot fırması ulkemıze bu tarz sacmalı fıseklerı gonderdı ve bınler avcımız belkıde haberı olmadan kullandı bız acık yureklılıkle yenılıkler yapmaya ve bu yenılıklerı avcımıza sunmaya calsıyoruz takdır sızdeğerlı avcılarımızındır.

bıldırcın avında ulkemızde yaklasık 20 mılyon edet fısek tuketıldığını dusunursek bu yaklasık 28 gr dan 560 ton kursunu doğaya serpiştırdığimız anlamına gelıyor.kursun elementı doğaya en fazla zarar veren elemettır.yedığımız her bıtkının dıbıne tonlarca kursun serpıstırıyoruz avrupanın bır cok yerınde ve ozellıkle kanadada kursun tamamen doğanın dengesını bozduğundan yaskalanmıstır.hamıle kadınlara av etı yasaklanmıstır nedenı kursun yutma ıhtımalı olmasıdır.bızlerde bır yenılık yapalım dedık fıseklerın ıcersındekı kursun oaranı dusurerek bu zehırlenmeyı bır nebze azaltmayı hedefledık ve ayrıca bu sekılde kursunun ozgul agırlığı azalarak bıldırcın uzerındekı tahrıbatı da engeleyerek parcalanmasını engelledık yanı sızdeğerlı avcılarımız bır yenılıkle karsı karsıyasınız özkursan sızler ıcın sureklı arastırıyor ve gelıstırıyor SAYGILAR
  • Le Fusil Darne Saint-Etienne V 19 Paris France

Çevrimdışı Cemal ÖZDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
degerlı arkadaslar fıseğimızde kullandığımız sacmalar celık sacma dıye adlandırılır.ıcersındekı kursun oranı dusuktur ve ozgulagırlığı hafıfıtır yanı tam bıldırcın ıcın tasarlanmıs ve bıldırcını parcalamadığı testlerde defalarca gorulmustur.bu sacmaya ozl pover tapa tasarlanmıstır ve sacmalar bu tapanın ıcersınde namluyu terk ettığınden namluya bır zararı yoktur.bu calısmanın benzerlerı avrupanın bır cok ulkesınde ve seller bellot fırmasında uretılmektedır.kursunun doğayı zehırledığı bılım adamları tarafından onamıs ve bır cok ulkede artık kursun yasaklanmıstır ılerıdekı yıllarda zannedıyorum ulkemızdede benzer calısmalar mutlaka yapılacaktır özkursan  bu calısmada oncu olması sebebıyle bır ılkı ulkemızde yaparak sız değerlı avcılarımıza bır yenılık sunmustur.takdır tabıkı sız değerlı avcılarımızın olacaktır saygılar..
Cemal ÖZDEMİR
1975 istanbul

Çevrimdışı Serdar BAKAL

• Müdavim Üyemiz
  • VARLIĞIM, YÜCE TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN...
2 lira daha fazla veririm yada 5 lira kafamda bu tarz sorular olmaz. Atış yaparken tüfeği kaldırdığımda psikolojim rahat, fişeğime güvenerek bir atış yapmış olurum. Biz avcılık yapmıyormuyuz? peki gün geldiği zaman 1-2-3 av hayvanının bizim için ne kadar değerli olduğu düşüncesine sahip değilmiyiz??? Yavru köpeğimiz daha ilk fermalarını veririken bizim düşüncemiz aman fermasındaki kuşu kaçırmayalım vuralım ve aport yaptıralım değilmi??? Ben 2-5 lira karlı olsun diye riske atıpta aklımda soru işareti bırakmam. Takarım güvendiğim avrupa fişeği kafamda rahat olur avımda...

saygılarımla...
Serdar BAKAL1982 Bandırma/BALIKESİR,ŞARKÖY0 542 562 36 73

CADIGİLLERDEN LADY

www.youtube.com/Serdarbakal

Çevrimdışı Hasan GÜZEL 07

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
vay neresi ucuz bu özkursanın anlamadım bıldırcın için bir çok kişi iyi kaliteli fişek kullanmaz ne olsa atar peki durum böyleyse neden 15 tl verilsin ki 11-12- liralara jet stelıng gibi markalar var bence onlar çok daha mantıklı özkursana göre...
Renc RECARO
1981 ANTALYA

Çevrimdışı Cemal ÖZDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
Çok değerlı avcılarımız,bıldırcın avında 20 mılyonun uzerınde fısek verımlı topraklarımızda mınumum 600 ton gıbı kursun sacmanın serpıstırımesı ıle yapılmakatadır ve hergecen yıl bu sayı artmakta ve yıne aynı ovaları defalarca kursun elementı ıle zehırlemekteyız amacımız avlanarak zevk yaparken bırdakı yıllarada av bulabılmek adına bu toprakları avlak yerlerını bu zehırden bır nebzede olsa kurtarmaktır.tabı bu calısmayı yaparken avcımızın dengesını bozmamak ve avından gerı bırakmamak ıcın sureklı arastırdık gelıstırdık hem avımızı mukemmel yapalım avımız parcalanmasın kaçmasında dıyerek BILDIRCIN ÖZELI gelıstırdık kullandığmız tapa barut ve sacmalar bırbırıne cok uyumlu olduğundan tufeğınıze herhangı bır zarar vermeden ve sızlere zevk aldırarak bır av yapma ımkanı sunmaya calsıyoruz unutmayalım hepımız aynı gemıdeyız yıllardır ulkemıze avrupa fısekler hakım oldular ve yuksek rakamlara avcımıza sattılar artık bızler yanı yerlı uretıcıler bu gıdıse  bır nebze dur demek ıstıyoruz.avlanırken avcımız kazansın doğa kazansın hep bırlıkta artık kazanalım ıstıyoruz kötü olsun dıye kımse bır ürün cıkarıp bunun reklamını yapmaz.bızler fabrıkamızda  çiftlik bıldırcınları  uzerınde ve yerlı yabancı tufekler uzerınde denemelerımızı  aylardır yapıyoruz bız ınandık umarım sızlerde sonucları gorur memnun kalırsınız saygılar
Cemal ÖZDEMİR
1975 istanbul

Çevrimdışı N.Yıldız SÜKAN

• Bayan Üye
  • **
DEĞERLİ ARKADAŞLAR birbirimizle tartışmanın bir manası yok

bilgisayar başında yazıyla yapılan yorumlarda söz tonlaması ve mimikler ifade edilemediği için bazan yazılanlar veya anlatılmak istenenler çok farklı algılanıp yorumlara neden olabiliyor..

burada söz konusu fişek resimlerle gösterilmiş,,ayrıca kendimde bir av bayisi arkadaşın dükyanında aynı şekilde fişeği inceledim ,,gördüğüm durumlar hakkında düşündüklerimi yazdım

bana göre bir fişekte bu kadar karışık boyutta numaralarda ve bukadar şekilsiz şemalsiz saçma olmaz,,tapası iddia edildiği gibi saçmaların tamamını örtecek boyutta değil,,alalade özensizce yapılmış merdiven altı üretimi izlenimi veren bir fişeği kullanacağıma kendi yaptığım en dandik fişeği kullanmayı yeğlerim..

uzun yıllar önce fişekleri kendimizin doldurduğu yıllarda ,,saçmanın bulunmadığı bir sezonda bir miktar balya telinden kerpeten ile elle kesilerek küp şeklinde saçmalardan yaptığım keçe tapalı fişekler kullanmıştım ,,bıldırcın ve çil avında yakın mesafede çok iyi randıman almıştım ancak
bu tür bir fişek çok fazla bir dağılım gösterdiği için avda yaralama(insan-hayvan-av) riski çok yüksek olur diyorum....namluya verebileceği zarar falan benim için öncelikli sorun değil ,, ÖNEMLİ OLAN <<ÖNCE EMNİYET>>
Tartışmalar bu kadar yoğunlaşınca  bende arkadaşlar ile bizzat denedik baktık. HAKAN AKMAN  kardeşime yerden göğe kadar hak veriyorum ve yorumuna gönülden katılıyorum.
Evli-1968-Çankırı (ikamet çanakkale)

Çevrimdışı Serkan KESKİN

• Müdavim Üyemiz

Bende bu fişek konusunda geçen sezon edindiğim bi tecrübeyi anlatmak istiyorum. Arkadaşımla ördek avında kullanmak üzere öğlene doğru av bayiinden 34 gr 4-5 numara fişek aldık ve akşam üzeri avlanacağımız bölgeye vardık. Aldığımız bu fişeklerden ne yazı ki patlamayan fişekler olduğunu gördük. Hem benim tüfeğim ( Benelli ) hem de arkadaşımın tüfeği ( Huğlu ) bu fişeklerden bazılarını patlatamamıştı. O gün bu gündür Özkursan denildi mi ne yazık ki aman diyorum...
Serkan KESKİN  1983 Senirkent / ISPARTA -  İKAMET GELİBOLU

Çevrimdışı M.Kemal KESKİN

• AvlakForum Üye
  • *
Ben de bir arkadaşımın kestiği bir bıldırcın fişeğini gördüm. Saçmalar kurşun yerine teneke benzeri metaldandı. Sert bir saçma çekiçle demir üzerinde ezemedik. Ben burada bir firmayı kötülemek için yazmıyorum, sadece kendi tercihimi söyleyeceğim. Bu fişekleri bana bedava verseler dahi kullanmayı düşünmüyorum. Saçmalar paslanırsa bize zararı olurmu? Onu da düşünmek lazım. Saygılar.

Mustafa Kemal KESKİN
1957-İskenderun
0505 4577838

Çevrimdışı Coşkun AKBULUT

• AvlakForum Üye
  • *
  • kargalar sürüyle kartallar yalnız uçar
selamlar bence avrupa doğayı bizden daha iyi koruyor sahip cıkıyor bu bi,linen firmalar rc,winchester diana vs... buadamlar butür bi fişek yapmasını bilmiyorlarmı bence bu malum kanala ne koysan reklamını yapsan satar mantığı var bence denenip atılmasını tavsiye ederim bol olan bıldırcını bile kara borsa ben marmara avcısıyım senede 2 defa kuşa rast gelicez curnataya ondada fiyasko olmasını istemem 3 lira fark daha veririm merada sok olmam her kesin düşüncesi yeni sezonda kazasız belasız avlar dileile derince coşkun akbulut
Coşkun AKBULUT
1970 izmit/derince     kargalar sürüyle...kartallar tek uçar

TURGAY YILMAZ

• Ziyaretçi
Ben de av bayiinde gördüm gerçekten de mıktanıs çekiyor ayrıca Alpaslan arkadaşımızın ifade ettiği gibi boyutları çok tutarsız. Gözüme hiç kaliteli gelmedi. İyi ki almamışım. Keşke yerli firmalarımızdan en azından bir tanesi Avrupa kalitesini yakalayabilse. RC ve BP'den devam.

Çevrimdışı Mustafa YAVRU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
slm arkadaşlar haklı olarak  bu hangi byi olursa olsun  yorum yapmalı yanlış varsa düzeltilmelidir  özkursan fişek yaptı özel dedi  avcılara zararı ve yararını  anlatmadılar, herkes haklı olarak  araştırma yaptı.   demir agırlıklı yapıldı kurşundan ucuz  bu fişek sezonluk bazı arkadaşlar milliyetçiligi öne koyup yorum yapmasın herkesin belirli geliri var kullanılan tüfek en az 950 tl başlıyor  5000 tlye kadar  zarar görse namlı içi çilse ne olur üzülürüz tamiri yapılması maddiyat   herkes birbirini uyarsın yanlışlar düzltlsin  kimse zarar görmsin kazasız belasız hayırlı avlar
Mustafa YAVRU
1976 istanbul