Gönderen Konu: ÖZKURSANIN BILDIRÇIN ÖZEL FİŞŞEĞİNİN ÖZELLİĞİNİ İNCELEDİK  (Okunma sayısı 26047 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cengiz AKKIN

• Müdavim Üyemiz
SEVGİLİ dostlar özkursanın bu gün bıldırçın özel fişşeğini inceleme fırsatı buldum ve normal ürettiği 28 gr fişşekle bıldırçına özell ürettiği fişşeğin arasındaki farkı  ve diğer fişşekler arasındaki farkı sizler için fotoğrafladım.bıldırçına özel fişşekte mıknatısı yaklaştırdığımız vakit neredeyse saçmaların 100 de 95 nin mıknatısa yapıştığını ve geriye yapışmayan 10-15 saçma kaldığını gördük.Sanırım ya çelikten yada demirden üretilmiş olmalı ki mıknatısa yapışıyor.eğer ki demirden üretiliyorsa aklıma bazı sorular geldi kuşun içinde kalan bu saçmalar dippirizde saklanan kuşlarda ilerleyen günlerde tüketildiğinde veya bu saçmalar yutulduğunda bir zarar verirmi veya avda yaralanan köpek ve insanların demire bağlı nedenden tetonoz olma riski varmı sorusu aklıma takıldı.
TABİKİ BİRDE SIKILAN SİLAHTA NAMLU İÇİNE HER HANGİ BİR TAHRİBATA UĞRTIRMI ÇİZİLME VESAİRE GİBİ?

buda bıldırçın özel olmayan normal ürettiği fişşeği

bunlarda diğer yerli markalardan bazıları

« Son Düzenleme: 02 Ağustos 2012, 09:05:41 Gönderen: Ferhat DEMİRCİ »

Cengiz AKKIN
1981-Antalya
 0533 638 7116

Çevrimdışı İbrahim ÇELİK

• AvlakForum Üye
  • *
  • Gonyalı
Paylaşım için teşekkurler bıldırcın fişeginde neden demir çelik saçma kullandılar acaba

İbrahim ÇELİK
1983-Konya
''Kamil odur ki koya her yerde bir eser ,. Eseri olmayanın yerinde yeller eser.''

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
kurşunmu demirmi ucuzdur....
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Uygar TANDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
çevreyeduyarlı olsun diye demir kullanmışlar.yalnız demir saçmada veya herhangi bir saçmada yutulunca tetanoz riski olmaz.tetanoz sadece demirde ya da pasta olan birşey değildir.saçmadan dolayı tetanoz olabilmek için o saçmanın bize saplanmış olması gerekir.
  • HUĞLU RENOVA SENTETİK 66CM
  • VURSAN 92A EUROPE 66cm
  • HUĞLU GX 812 TACTICAL
Uygar TANDOĞAN
1977 MUĞLA

Çevrimdışı Ramazan HAK

• Müdavim Üyemiz
demir olduğunu düşünmüyorum ,,çelik karışım var büyük ihtimalle ,,demir ağır düşer saçma sayısınıda gramda etkilecektir diye düşündüm,,genede bilen arkadaşlar varsa bilgi versinler ,,yada özkursandan biy yetkili yardımcı olursa daha iyi olur ,,artısını ,,eksisini,,
Ramazan HAK  1971  ARH+  Muğla

Çevrimdışı Serhat ÇELEBİOĞLU

• Müdavim Üyemiz
bu fişekde nasıl bir tapa kullanılmış lütfen bu tapanın resmini veya hangi tür olduğunu belirtirmisiniz.Saygılarımla

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
DEĞERLİ arkadaşlar bu fişekten bir cacık olmaz 9-10-11 no saçma büyüklüğünde karışık hatta şekilsiz amorf parçacıklı saçmalar tüfekten çıkar çıkmaz bir kaç metre mesafede dağılmaya başlar ,, bıldırcın,,çulluk avı gibi nispeten saçma kaçma tehlikesi olan avlarda yaralanmalara sebep olabilir ... kendisi veya grubunda bu fişekten kullanan arkadaşlarımıza mutlaka koruyucu amaçlı gözlük kullanmalarını öneririm.....
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı İlhan EKİCİ

• Free Üye
  • *
 TSE kurumu bu metal alaşımlı sacmanın üretimine nasıl izin vermiş acaba yada yada uluslararası cıp bu fişeğe nasıl izin verdi tabiki bu izinler alındıysa  bu fişeğin tapası eğer celik saçmaya uygun değilse namlu içinde deforme ve mobil şoklu tüfeklerde büyük sorun yaratır yaklaşık 25 senedir av bayilik yapıyorum ve aynı zamanda uzun yıllardır avcılık yapıyorum böyle bir saçma sekli ve böyle metal sacmalı bir fişek görmedim dünyada celik sacmalı fişek ve nikel kaplamalı fişek üretiliyor ama onun tapaları özeldir her tüfekle atılamaz neyse sezon acılınca göreceğiz bakalım neler olacak
İlhan EKİCİ 
1973 Ereğli KONYA        
Ümraniye İSTANBUL 0 533 637 53 04

Çevrimdışı Halil KARADENİZ

• Free Üye
  • *
GEÇENLERDE BEN BU FİŞEKLERİ İNCELEDİM ALDIM BİR TANEDE KESTİM İÇİNDEKİ SAÇMALAR TOZ ŞEKLİN KÜÇÜK ŞEKİLLERİ BOZUK ÇARÇACIKLAR KOYULMUŞ BİOR TAPA YARİNE POWER PİSTON TAPA KULLANILMIŞ ÖZEL FİŞEK BÖYLEMİ OLUR
Halil KARADENİZ 1982-ORDU

resim

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Endişesi ve merakı olanlara ben de dahilim. Çelik veya sert saçmanın üstün ve yetersiz yönlerini biliyoruz. Bıldırcın için iyi de olabilir belki. Fakat eğer bu saçmalar kurşundan sert bir malzeme ise(demir, çelik) tüfeği zımparalaması mümkündür. Tapa en önemli kısım. Kurşun saçmalarda saçmaların birazının kupanın üstünde kalması önemli bir şey değil ama çelik(demir) saçmaların kupa dışına hiç taşmaması gerekiyor. Sırf o da değil, non-toxic denilen saçmaların konduğu tapaların kupa kısımları daha sağlam ve kalın olmalı. Daha bile ötesi şeyler var. Firmanın yenilik için çabalamasını takdir ediyorum. Belki zaten her şeyi düşünmüş olabilirler ama daha net bilgi vermelerini bekliyorum.

Şu fişeğin tapasını ve tüm saçmaları kupanın içindeyken görmek isterdim.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Ramazan HAK

• Müdavim Üyemiz
« Son Düzenleme: 22 Temmuz 2012, 23:40:09 Gönderen: Ramazan HAK »
Ramazan HAK  1971  ARH+  Muğla

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
facebook tan alıntı..

Uygar Tandoğan
forumlarda yazılıyor çiziliyor,bir de buraya sorayım dedim.şimdi bıldırcın özel fişeğinde kurşun kullanmadık diyorsunuz.yerine ne ikame ettiniz?tamam belki bu bir sırdır.deniyor ki demir ağırlıklı paslanabilen metal kullanılmış.bu da namlunun içini çizebilir,zarar verebilir deniyor.bu konudaki görüşünüz nedir?
19 Temmuz, 00:12 ·

Özkursan Muhimmat amacımız bıldırcın zamanında avcımıza hem kalıtelı hemde hesaplı fişek attırmak tabı bunu yaparkende doğaya bır nebze faydamızda olsun dedık .bıldırcın avı genelede duz ovalarda ve verımlı topraklarda yapıldığından buğday tahıl gıbı arazılarde .kursun avrupanın bır cok yerınde yasaklandı sebebı sağlık ve doğayı yavas yavas bıtırmesıdır.
        19 Temmuz, 19:31
        Özkursan Muhimmat bızım yenı nesıl dediğimız sacmalarımızda kursun oranı dusuk gerı kalan elemntlerde doğanın sevdığı elemnetler yakın mesafede de bıldırcını parcalamıyor yanı avcılarımız bır yenılıkle karsı karsıyadır.namlunun cızılme ıhtımalı yok sebebı sacmaların tamamı pover tapanın ıcınde olamsındandır namludan cıkarken hıcbıryere deymeden çıkıyor gonul rahatlığı ıle kullanabılırsınız
        19 Temmuz, 19:34
        Özkursan Muhimmat seller bellot fırması yıllardır ulkemıze bu tarz fıseklerı gonderdı ve avcılarımız kullandı
        19 Temmuz, 19:35
        Gökhan Yağdıran Açıklamalar tatminkar teşekkür ederiz.
        19 Temmuz, 19:56 · 2
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

• Müdavim Üyemiz
son birşey kaldı,elinde fişek olan arkadaşların tapanın ve içi dolu kupanın görüntüşünü paylaşması.sonrasında da gerçek av ortamında alınacak sonuçlar.önyargılı olmayalım bence.kurşunun kullanılmaması çok önemli bir olay.
  • VURSAN 92A EUROPE 66cm
  • HUĞLU GX 812 TACTICAL
Uygar TANDOĞAN
1977 MUĞLA

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
TÜFEĞİMİZE verebileceği zarar vs.vs hiç birisi benim için önemli değil
bu fişek ile yapılacak atışlarda insan veya hayvan yaralama riski çok çok yüksek
umarım böyle olumsuz durumlarla karşılaşmayız
aslında sezon öncesi vakti ve ilgisi olan bir arkadaşımız 10-20-30mt lerde test atışları yapsada bir gözlenm yapabilsek
hatta geniş bir su yüzeyine atışlar yapılsada dağılım nasıl kaç metrede başlıyor vs vs gözlemleyebilsek
Hakan AKMAN

Çevrimdışı Hasan GÜZEL 07

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
facebook tan alıntı..

Uygar Tandoğan
forumlarda yazılıyor çiziliyor,bir de buraya sorayım dedim.şimdi bıldırcın özel fişeğinde kurşun kullanmadık diyorsunuz.yerine ne ikame ettiniz?tamam belki bu bir sırdır.deniyor ki demir ağırlıklı paslanabilen metal kullanılmış.bu da namlunun içini çizebilir,zarar verebilir deniyor.bu konudaki görüşünüz nedir?
19 Temmuz, 00:12 ·

Özkursan Muhimmat amacımız bıldırcın zamanında avcımıza hem kalıtelı hemde hesaplı fişek attırmak tabı bunu yaparkende doğaya bır nebze faydamızda olsun dedık .bıldırcın avı genelede duz ovalarda ve verımlı topraklarda yapıldığından buğday tahıl gıbı arazılarde .kursun avrupanın bır cok yerınde yasaklandı sebebı sağlık ve doğayı yavas yavas bıtırmesıdır.
        19 Temmuz, 19:31
        Özkursan Muhimmat bızım yenı nesıl dediğimız sacmalarımızda kursun oranı dusuk gerı kalan elemntlerde doğanın sevdığı elemnetler yakın mesafede de bıldırcını parcalamıyor yanı avcılarımız bır yenılıkle karsı karsıyadır.namlunun cızılme ıhtımalı yok sebebı sacmaların tamamı pover tapanın ıcınde olamsındandır namludan cıkarken hıcbıryere deymeden çıkıyor gonul rahatlığı ıle kullanabılırsınız
        19 Temmuz, 19:34
        Özkursan Muhimmat seller bellot fırması yıllardır ulkemıze bu tarz fıseklerı gonderdı ve avcılarımız kullandı
        19 Temmuz, 19:35
        Gökhan Yağdıran Açıklamalar tatminkar teşekkür ederiz.
        19 Temmuz, 19:56 · 2
yazının sadece hesaplı kısmına baktım ve yazma gereği duydum...
asla hesaplı bir fişek değil bıldırcın için kutusu 11-12-13 tl. gibi fiyatlar varken bu marka bence çokda hesaplı değil...
Renc RECARO
1981 ANTALYA

Çevrimdışı Osman KÖRÜKCÜ

• Müdavim Üyemiz
    • Sulusaray Kasabası Resmi Web Sitesi
Sanırım biz millet olarak eksik bulmayı,hata aramayı açık yakalamayı çok seven bir milletiz takdir ve tebrik etme özürlüyüz.
Hele söz konusu birde türk malıysa ohoo bu sefer çamur atmada işin içine giriyor. eğer söz konusu  firma yabancıysa bu seferde şakşakçılığını yapmayı çok iyi beceriyoruz.
Lütfen kimse üzerine alınmasın ortaya konuşuyorum,bu fişeği özkursan yerine başka firma (örn: winchester,Federal,B&p,Rc) yapmış ve türkiyeye sunmuş olsaydı bu eleştiriler övgüye dönüşeceğini adım osman gibi iyi biliyorum. Yerli ürüne köstek,Yabancı ürüne destek olmasını çok iyi bilen bir milletiz!! ağzımızı açınca milliyetçiyiz!! peehh..
« Son Düzenleme: 23 Temmuz 2012, 15:27:40 Gönderen: Osman KORUKÇU »
Osman KÖRÜKCÜ
1981 Nevşehir
0535 764 7219

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
Sanırım biz millet olarak eksik bulmayı,hata aramayı açık yakalamayı çok seven bir milletiz takdir ve tebrik etme özürlüyüz.
Hele söz konusu birde türk malıysa ohoo bu sefer çamur atmada işin içine giriyor. eğer söz konusu  firma yabancıysa bu seferde şakşakçılığını yapmayı çok iyi beceriyoruz.
Lütfen kimse üzerine alınmasın ortaya konuşuyorum,bu fişeği özkursan yerine başka firma (örn: winchester,Federal,B&p,Rc) yapmış ve türkiyeye sunmuş olsaydı bu eleştiriler övgüye dönüşeceğini adım osman gibi iyi biliyorum. Yerli ürüne köstek,Yabancı ürüne destek olmasını çok iyi bilen bir milletiz!! ağzımızı açınca milliyetçiyiz!! peehh..

RESİMLERDE görünen köy için kılavuza gerek yok OSMAN BEY,, bu fişeğin rc-bp-fiocchi-winchester-remington-federal olmasıda benim fikirlerimde bir değişikliğe neden olmazdı şahsi kanaatimce bu fişek av için sakıncalı denemelerini görmek lazım ,, şahsen kullanmayı düşünüyor olsam mutlaka dener ve burada gözlemlerimi paylaşırdım

kış şartları olsa idi karlı bir zemin üzerinde denenebilir bu fişeğin kaç metrede dağılım yapmaya başladığı ve kaç metreye kadar saçmaların yayıldığı ve yine kaç metre çapında bir alanı kapsadığı  gözlemlenerek ona göre atışlar yapılması için fikir edinilebilirdi

fakat mevsim itibarı ile böyle bir test ancak şuan için geniş bir su yüzeyine atışlar yapılarak bu fişek hakkında dağılımın nasıl ve ne miktarda bir alanı kapsadığı test edilebilir diye düşünüyorum

bunun yanında kullanılan tapanında bu tür saçma grubu için tam uygun olmadığı görülüyor zaten işin o kısmı başka bir boyutta ,,beni ilgilendiren kısmı bu fişeğin bıldırcın avında yaralanmalara sebep olabilecek kadar tehlikeli bir dağılım göstereceği yönünde....
Hakan AKMAN

Çevrimdışı Osman KÖRÜKCÜ

• Müdavim Üyemiz
 Bir arkadşımız fişeği kesmiş incelemiş ve saçma mıknatıs tutmuş geri kalan herkes  Bir resimle yorum yapıyor.
Fişeği burada kullanıp test eden yok, Av üzerinde deneyen yok, Atış yapan yok  hiç birşey bulamıyoruz hayal gücüyle eleştriyoruz? çok saçma değilmi?
« Son Düzenleme: 23 Temmuz 2012, 16:20:03 Gönderen: Osman KORUKÇU »
Osman KÖRÜKCÜ
1981 Nevşehir
0535 764 7219

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
Bir arkadşımız fişeği kesmiş incelemiş ve saçma mıknatıs tutmuş geri kalan herkes  Bir resimle yorum yapıyor.
Fişeği burada kullanıp test eden yok, Av üzerinde deneyen yok, Atış yapan yok  hiç birşey bulamıyoruz hayal gücüyle eleştriyoruz? çok saçma değilmi?
peki osman bey siz bu yaptığınız yorumları hangi testlere dayanarak yapıyorsunuz.denediniz mi yoksa sadece milliyetçilik olsun diye mi yazdınız.denediyseniz sonuçları bizimle paylaşın yok denemediyseniz bence  firmayı  çok ta savunmayın...
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Osman KÖRÜKCÜ

• Müdavim Üyemiz
peki osman bey siz bu yaptığınız yorumları hangi testlere dayanarak yapıyorsunuz.denediniz mi yoksa sadece milliyetçilik olsun diye mi yazdınız.denediyseniz sonuçları bizimle paylaşın yok denemediyseniz bence  firmayı  çok ta savunmayın...

Benim fişek hakkında iyi yada kötü bir yorumuma şahit oldunuzmu? Suat bey ben fişek hakkında bir yorumda bulunmadım. Ben sadece fişek kullanıldıktan sonra eleştirilmesi ve yorumlanması hatta kendi ürünümüze azda olsa sahip çıkılması gerektiğini düşünenlerdenim. saçmalıyorsunuz efendim laf olsun diye benimle tartışma gereği duymayın lütfen.
« Son Düzenleme: 23 Temmuz 2012, 17:05:18 Gönderen: Osman KORUKÇU »
Osman KÖRÜKCÜ
1981 Nevşehir
0535 764 7219

Çevrimdışı Serhat ÇELEBİOĞLU

• Müdavim Üyemiz
Tamam Türkiyede iyi birşeyler yapılmaya çalışılıyor takdir etmek lazım.Ancak power tapa bıldırcın da biraz düşündürücü değil mi
kısa mesafeli atışlar için doğru tapa seçimi olmadığını düşünüyorum.Umarım başarılı olurlar.Ben kendi adıma bıldırcın  avında kendi bölgemi de baz aldığımda  fişek seçimi mi yaparken bior yada keçe tapa olamasından yana kullanıyorum.Ha bu fişeği test etmeden önyargılı olmak da istemem ancak yukarıda da belirtiğim üzere bu fişeği test edene kadar power tapa bende soru işareti olarak kalacak.

• Müdavim Üyemiz
ben de önyargılı olunmaması taraftarıyım.denenmeden birşey söylemek yanlış olacaktır.yeni ürün üretici açısından da kullanıcı açısından da risktir.denenecek ve görülecektir.
  • VURSAN 92A EUROPE 66cm
  • HUĞLU GX 812 TACTICAL
Uygar TANDOĞAN
1977 MUĞLA

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz

bak güzel kardeşim ben saçmalamam laf olsun diyede senin gibi kuru kuru milliyetçilik yapmam ayrıca konuşurken uslubumu bozmam.beni tanıyan bir çok kişi bu sitede değişik tüfek ve fişek denemelerimi testlerimi ne kadar yayınladığımı bilirler.ben bir fişeği test etmeden avda kullanmam.gözlerimle görmediğim şeyler hakkında da yorum yapmam.rc federal remington gibi firmalar  daha kaliteli fişeklerini  bıldırcın için üretmezler.hindi ördek kaz  vs vs gibi avlarda gerçekten çok kaliteli fişekleri üretirler.şimdi sen fişekten anlıyosun desem serhat abi yazmış power tapalı bıldırcın fişeği herhalde sadece türkiyede  yapılıyodur.ayrıca o saydığın markalar bu fişeği sadece kendilerine güldürmemek için yapmamışlardır.başı sonu bıldırcın bir avuç toprak atsan düşecek zaten.üzerinde çalışılacak  bir ürün bile değil bence.
Benim fişek hakkında iyi yada kötü bir yorumuma şahit oldunuzmu? Suat bey ben fişek hakkında bir yorumda bulunmadım. Ben sadece fişek kullanıldıktan sonra eleştirilmesi ve yorumlanması hatta kendi ürünümüze azda olsa sahip çıkılması gerektiğini düşünenlerdenim. saçmalıyorsunuz efendim laf olsun diye benimle tartışma gereği duymayın lütfen.
sizinle tartışmak gibi bir niyetim yok.elinizde herhangibi bir somut yokken  neyi tartışayım sizinle.ayrıca pekte tartışılacak bir  üslubunuz yok iki satır yazınızdan  belli oluyor..
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Osman KÖRÜKCÜ

• Müdavim Üyemiz
sizinle tartışmak gibi bir niyetim yok.elinizde herhangibi bir somut yokken  neyi tartışayım sizinle.ayrıca pekte tartışılacak bir  üslubunuz yok iki satır yazınızdan  belli oluyor..
Suat bey öncelikle herhangi bir sürçi lisan ettiysem affola kimseyi ve başta sizi kırmak istemem eğer kırmışsam özür dilerim.
Suat bey ilk olarak Sizin yorumunuza ben alıntı yapıp cevap vermedim,aksine siz benim yorumumu alıntı yapıp cevap yazdınız dolayısı ile bana cevap hakkı doğdu. Ayrıca ben sizinle herhangi bir konuyu tartışmıyorumki benim düşünceme siz karşı çıkıyorsunuz olay bundan ibaretttir.
Ben bu ürünün kullanılıp daha sonra tartışılması ve yerli malı olmasından dolayı sahiplenmemiz gerekeceği yerde ön yargılı şekilde acımasızca eleştriyoruz şeklinde düşüncemi ifade ederken Suat bey,siz benim firmayı savundugumu ve milliyetçilik tasladığımı iddia ediyorsunuz Şu ramazan mübarek günde Allah aşkına suat bey benim hatam varmı? yanlış olarak ne yaptım size? 
Osman KÖRÜKCÜ
1981 Nevşehir
0535 764 7219