Gönderen Konu: B&P F2 Sub Sound trap fişeği  (Okunma sayısı 4481 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ali ÖZTÜRK 06

• Müdavim Üyemiz
B&P F2 Sub Sound trap fişeği
« : 15 Temmuz 2012, 20:00:52 »
bu fişeği trap atışlarında kullandım ve çok beğendim geri tepme yok denecek kadar az ve çok hızlı bir fişek..merak edip kestim içinde ne var diye koyu yeşil bir barut ve hiç görmediğim bir tapa çıktı içinden tapa çok ama çok uzun işte resimler bakalım siz ne diyeceksiniz.....

upload picture

free image hosting

hosting images
Ali ÖZTÜRK
1990 ANKARA

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
Ynt: B&P F2 Sub Sound trap fişeği
« Yanıtla #1 : 16 Temmuz 2012, 09:56:49 »
tapa ve barut tümüyle pellagri üretimi..bana göre vasat bir fişek.tepmesiz ama hız diyince aklıma başka fişekler geliyor.pellagri fişekleri iyi atıcılar arasında Türkiye de pek yaygın değil.
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #2 : 16 Temmuz 2012, 11:28:25 »
Subsound demek adı üstünde ses hızının altında, yani hızı 340 m/sn den düşük.Sesi de, sonik patlama yapmayacağından düşük çıkar tahminimce(normal patlama sesine ilaveten kırbaç şaklaması gibi olan ses çıkmaz).
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı Hüseyin AKGÜN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 16 Temmuz 2012, 11:48:54 »
On numara beş yıldız üveyik fişeği. Ben çok beğeniyorum bu fişeği.
Hüseyin AKGÜN
1982 UŞAK
İkamet: Antalya

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #4 : 16 Temmuz 2012, 17:33:34 »
Burada rastlamadığım için almadım ama denemek istediğim bir fişek. Gürültüsü patırtısı az, tepmesi az. Çocuk bile tek elle atar bence. Atıcılarda zamanla gelişen irkilme olayını engeller veya azaltır bence. Tahminimce bıldırcın için çok beğenirim gibi geliyor ama o iş için pahalı. Rastladığım yazılardan anladığıma göre esas üretim amacı eski tip çifteler. Eski çiftelerin bir kısmı çok hafif, basınç tahammülü şimdikilerden az ve narin. Dikkat derseniz kovanı da az kısa. Yine de denemedim, hatırlatayım.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 16 Temmuz 2012, 18:20:59 »
Burada rastlamadığım için almadım ama denemek istediğim bir fişek. Gürültüsü patırtısı az, tepmesi az. Çocuk bile tek elle atar bence. Atıcılarda zamanla gelişen irkilme olayını engeller veya azaltır bence. Tahminimce bıldırcın için çok beğenirim gibi geliyor ama o iş için pahalı. Rastladığım yazılardan anladığıma göre esas üretim amacı eski tip çifteler. Eski çiftelerin bir kısmı çok hafif, basınç tahammülü şimdikilerden az ve narin. Dikkat derseniz kovanı da az kısa. Yine de denemedim, hatırlatayım.
sn.KÖYDEMİR tespitiniz çok doğru tam bir çifte av tüfeği fişeği,, bu fişekle çifte av tüfekleri ile,, her tür av çok rahatlıkla yapılır...
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı Ali ÖZTÜRK 06

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 16 Temmuz 2012, 22:03:35 »
avcı abilerim bugün gene trap atışları yaptık ve bazı fişekleri denedik malesef videoya almayı akıl edemedim ama bidaha ki sefer kesin kaydedicem gelelim mevzunun özüne trapta ki izlenimlerim bana göre çok güzel hızlı ve tepmesiz 15 çeşit çivarı fişeği denedik içlerinde eniyi 2. fişekti diyebilirim ben şuan düşünme aşamasındayım acaba diyorum kekliğin açılışında bir denesemmi sıçak havada çok tatlı av yaptıracak gibi geldi bana.yorum siz saygı değer avcı abilerimin.....
Ali ÖZTÜRK
1990 ANKARA

Çevrimdışı Süleyman DALAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 16 Temmuz 2012, 23:42:59 »
trap fisekleri cok hizli avda keklik tavsanda ben kullaniyorum cok iyi sonuclar aldim  avda tavsiye ederim
Süleyman DALAR
1973 FRANSA afyon

Çevrimdışı İbrahım KILINC

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 23 Kasım 2012, 09:56:56 »
varsa 16 kalibresi alayım :)
p.beretta 16 cal
p.beretta s55
ataneo 12
İbrahım KILINC
1991 ADIYAMAN

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 23 Kasım 2012, 18:32:47 »
16 kalibre arada kaldı üreticiler maalesef hem tüfek hem fişek olarak yatırım yapmıyorlar.ya 12 ya 20 ...
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama