Gönderen Konu: ilk inceleme videom  (Okunma sayısı 646 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Ömür DURMUŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
ilk inceleme videom
« : 06 Eylül 2018, 14:12:57 »
mrhaba.holosun 510c gr elite reflex sight için bir inceleme videosu hazırladım.lütfen ilzeyip yorumlarınıız paylaşın.ACEMİ ve eksiklerim çok biliyorum zamanla düzeliecek mutlak.DESTEĞİNİZİ BEKLİYORUM ! Saygılarımla
  • typhoon f12 / t4
  • derya lion ipsc /crx400 / x400
  • hatsan mpa
  • Mossberg 500
  • stoeger m3k
  • derya mk12
1973 - İstanbul

Çevrimiçi Mehmet Sabri MUTLUER

• Expert Üye
Ynt: ilk inceleme videom
« Yanıtla #1 : 06 Eylül 2018, 17:46:08 »
Ömür bey,

Elinize emeğinize sağlık, kendinize haksızlık etmeyin çok güzel bir inceleme videosu olmuş.

Ben kaçırmış olabilirim acaba bu refleks nişangahın paralaks durumu nedir? Paralaks sorunu olmadığını söyleyebilir miyiz?

Diğer bir konu Sightmark'ın benzer bir modeli var. Led ışığı ( Eotech de bu sorun yok) açık bir ortamda ilerliyor. Yağmurlu havada çukurlukta birikecek suyun sorun çıkartacağını düşünüyorum.

Öte yandan absolut Co-whitness elbette bir tercih olabilir ancak tüfeğin hareketine, omuzlamanıza göre nişanlayıcı noktayı arpacığın hemen üstünde ama bazen sağında veya solunda görebilirsiniz, bu kafa karıştıran bir sorundur. Ayrıca absolut Co-whtness de arpacık, iki göz açıkken bile görüş alanınızda bir miktar kapatma yapar. 1/3 Co-whitnes da sadece noktaya bakar atarsınız, metal nişangaha geçtiğinizde biraz omuz poziyonunuzu değiştirmeniz gerekir.

Size bu güzel çalışmanız için tekrar teşekkür eder, yeni çalışmalarınız için başarılar dilerim

Saygılar

« Son Düzenleme: 06 Eylül 2018, 17:52:18 Gönderen: Mehmet Sabri MUTLUER »
  • Benelli Supernova
  • Beretta 1301
  • Ata CY Slug
  • Retay Masai Mara
MSM 1948-İzmir

The following users thanked this post: Ömür DURMUŞ

Çevrimiçi Ömür DURMUŞ

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: ilk inceleme videom
« Yanıtla #2 : 06 Eylül 2018, 18:13:27 »
teşekkür ederim..öncelikle absolute co witness olayında gez takımım kapalı dolayısıyla sorunum yok ))..reticle-led kalitesine gelirsek holsun elite serisinde  ki led kalitesi sightmarklarla kıyas kabul etmez  çok daha net..hatta eotech reticle'ından daha net ( youtube incelemelerine bakınız..eotech O ring net değildir  .bunu bilinçli yaparlar.o büyük halka özellikle magnifier-büyütücü ile kullanılırken nişan hattın  tam kapamasın diye nokta nokta gibidir)..inanın elime geçene dek emin değildi ama güneşli havada innanılmaz net br yeşil  çok beğendim..yağmur çamur vb kullanımı youtube da var herkes çok memnun.fiyatından dolayı eotech killer deniyor ( eotech'in yeri başkadır bilirim ama)..ruslar eotech den çok çekmiş shotgunlarda kırılan bozulan örneği çok..benim kullanım amacıma  ve de özellikle fiyat faydasına bakınca şimdilik mutluyum )..bu arada..ar 15-m4 tipi nispeten kompakt silah kullanan güvenlik güçleri 1/3 co witness sever çünkü o tip tüfeklerde sabit arapacık bile olsa atışlarını etkilemiyor ve shotgun lardaki  gibi başlarını dipçiğe yatırmak zorunda kalmadan atış yapabiliyorlar.ben de bir yükseltici aldım.önümüzdeki günlerde deneyip sonuçları paylaşırım...gene ek yapayım) prallax free tabii ki optik..bu parallax olayı enteresan kullanmadan anlatması zor..ama unutmamak lzım ki o gördüğümüz reticle nin hedefte sabit kalması olayı 20-25 mt den itibaren gözlenebilen bir şey..tekrar teşekkürler
« Son Düzenleme: 06 Eylül 2018, 18:18:31 Gönderen: Ömür DURMUŞ »
  • typhoon f12 / t4
  • derya lion ipsc /crx400 / x400
  • hatsan mpa
  • Mossberg 500
  • stoeger m3k
  • derya mk12
1973 - İstanbul