Gönderen Konu: çulluk  (Okunma sayısı 2759 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Adem YELEKİN

• Müdavim Üyemiz
çulluk
« : 26 Ekim 2017, 12:43:24 »
21.10.2017 cumartesi  çulluklar gelmişmidiye bir  bakayım dedim  yaklaşık  üç saat kadar gezdik 1000 rakımlı bir merada dolaştık ve  köpeğim  iki adet çulluk fermaladı  ama yaprakların yoğunluğu nedeniyle  zor atış yapabildik sonuç karana tabili :) :) ama sevindirici olan vurmak değildi köpeğimin fermasını ve o muhteşem kanat sesini duymak benim için yeterli oldu, inşalah ileriki zamanlarda daha bol olur.... herkeze rastgele...
Adem YELEKİN
1977 İkizce ORDU

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Murat ÖZBAŞ, Gökhan AKDOĞAN, Murathan VAR

Çevrimdışı Alp BALABAN

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: çulluk
« Yanıtla #1 : 26 Ekim 2017, 12:45:59 »
Bende 4 gözle bekliyorum çulluk avına gitmeyi. İnşallah bu senede geçen seneki gibi olur. Rastgele
Alp BALABAN
1984-Manisa

The following users thanked this post: Adem YELEKİN

Çevrimdışı Murat YILMAZ 55

• AvlakForum Üye
  • *
  • Biz Avcıyız, Doğaya Muhtacız...
« Yanıtla #2 : 26 Ekim 2017, 13:02:37 »
bu yıl erkenci karagözlüler :). rasgelsin Adem bey. ikizceden salın aşağı ünyede bizde bekliyoruz çullukları :D :D
Murat YILMAZ
1985 SAMSUN ÇARŞAMBA- Ünye
iş ve meslek danışmanı

The following users thanked this post: Murat ÖZBAŞ

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #3 : 26 Ekim 2017, 13:23:06 »
Sevenlerin gözü aydın...
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: Adem YELEKİN, Alp BALABAN

Çevrimdışı Adem YELEKİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 26 Ekim 2017, 17:49:09 »
bu yıl erkenci karagözlüler :). rasgelsin Adem bey. ikizceden salın aşağı ünyede bizde bekliyoruz çullukları :D :D
murat bey  dediğinizgibi erken ciler hatta tahmini bi 15 veya 20 gün öncesinde gelmişler ben genelde girdiğim ormanda çullukların  dışkılarına dikkat eder incelerim  gördüğüm kadarıyla  yeni dışkılama da var eski dışkılamada....ayrıca ben çullukları  aşşagıya göndermeyeyim siz yukuraya gelin.. kapım herdaim açıktır.... rastgele..
Adem YELEKİN
1977 İkizce ORDU

The following users thanked this post: Murat YILMAZ 55

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #5 : 26 Ekim 2017, 18:01:05 »
Geçen haftasonu tahtalı avında yer değiştirirken ağaçlık alanda yaklaşık 30 metre ilerde çalı dibinden fırladı.
76 namlu 30 gr 5 no ile ilk atışı yaptım ama denk gelmedi, 2. atışı yaparken yükselip yaprakların arasına girdi karambole attım o da denk gelmedi.
Çulluk artık bu saatten sonra yavaş yavaş gelmeye ve soğuk bastırınca ovalara inmeye başlar. Kasım başı şöyle yağmur soğuk yapsın, arkası gelir.
Ama halen yapraklar dökülmedi. Yaprak olunca kuşu görmek de vurmak da sıkıntı.
Çulluğun en güzel zamanı kasım 15 den aralık sonuna kadarki geçen zamandır. 1,5 ay güzel bir av süresi var. Sonrası tat vermiyor..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Adem YELEKİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 26 Ekim 2017, 18:30:58 »
Geçen haftasonu tahtalı avında yer değiştirirken ağaçlık alanda yaklaşık 30 metre ilerde çalı dibinden fırladı.
76 namlu 30 gr 5 no ile ilk atışı yaptım ama denk gelmedi, 2. atışı yaparken yükselip yaprakların arasına girdi karambole attım o da denk gelmedi.
Çulluk artık bu saatten sonra yavaş yavaş gelmeye ve soğuk bastırınca ovalara inmeye başlar. Kasım başı şöyle yağmur soğuk yapsın, arkası gelir.
Ama halen yapraklar dökülmedi. Yaprak olunca kuşu görmek de vurmak da sıkıntı.
Çulluğun en güzel zamanı kasım 15 den aralık sonuna kadarki geçen zamandır. 1,5 ay güzel bir av süresi var. Sonrası tat vermiyor..
gecmiş deneyimlerime dayanak çulluğun göcü bıldırcınla aynı döneme geldiği kanatindeyim( kısmende olsa) çünki eskilerde bıldırcın avını genelde deniz kenarında yapardık sabah ezanıyla gider denizden gelen bıldırcınlara çağma yapardık çokta zevkli av olurdu,bu dönemlerde deniz kenarındaki otluklardan çullukta kalkardı ama dediğinizgibi çulluğun zevkli avı kasım 15-20 si itibarile olur bende hayatımda ilkdefa bu tarihte çulluk avına çıktım amacım 1.5 yaşında olan köpeğimi av göstermekti inşallah bundan sonrası bol,bereketli olur.
Adem YELEKİN
1977 İkizce ORDU

Çevrimdışı Murat ÖZBAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 26 Ekim 2017, 21:06:54 »
21.10.2017 cumartesi  çulluklar gelmişmidiye bir  bakayım dedim  yaklaşık  üç saat kadar gezdik 1000 rakımlı bir merada dolaştık ve  köpeğim  iki adet çulluk fermaladı  ama yaprakların yoğunluğu nedeniyle  zor atış yapabildik sonuç karana tabili :) :) ama sevindirici olan vurmak değildi köpeğimin fermasını ve o muhteşem kanat sesini duymak benim için yeterli oldu, inşalah ileriki zamanlarda daha bol olur.... herkeze rastgele...
adem bey rastgele birazda batıya termeye doğru gönderin işten güçten vakit bulup ava gidemedik demek gelmişler
Murat ÖZBAŞ
1988 TERME

Çevrimdışı Adem YELEKİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 26 Ekim 2017, 21:13:31 »
adem bey rastgele birazda batıya termeye doğru gönderin işten güçten vakit bulup ava gidemedik demek gelmişler
teşekkürler murat bey aslında daha bizim buralardada yok  çullukları bulduğum  ormanlar  yayla ormanları yani yüksekteler şuan, orda bi çoğalsınlar sizlerede gönderirim :) :)
Adem YELEKİN
1977 İkizce ORDU

The following users thanked this post: Murat ÖZBAŞ

Çevrimdışı Murat ÖZBAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 28 Ekim 2017, 23:56:55 »
teşekkürler murat bey aslında daha bizim buralardada yok  çullukları bulduğum  ormanlar  yayla ormanları yani yüksekteler şuan, orda bi çoğalsınlar sizlerede gönderirim :) :)
teşekkürler Adem bey sağolun rastgele
Murat ÖZBAŞ
1988 TERME