Gönderen Konu: akkar Churchill s.poze aldım  (Okunma sayısı 69349 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Özer SELÇUK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
akkar Churchill s.poze aldım
« : 29 Kasım 2013, 19:37:50 »

Öncelikle anakaradan selamlar.bugün akkarın Churchill s.pozesini aldım.71 namlu 12 cal .yarı otomotiğini silvır modelini halen kullaniyorum 4 yıldır tık demedi teklemedi çok memnunum.huğlu 103c modelini sene başında aldım.çok ağır ve iğnesi alt taraf takılıyor  fabrikaya gönderdim 1 ayda döndü ama halen aynı .bende köyde süs olsun diye duvara astım baba yadigarı tek kırma ile .bence bu silah işinde markadan çok deneyimlere ve ve şansa bağlı .

« Son Düzenleme: 03 Aralık 2013, 09:45:36 Gönderen: Özer SELÇUK »

1985 ANKARA--Akkar Churchill

Çevrimdışı Ceyhun SÖNMEZER

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: akkar Churchill s.poze aldım
« Yanıtla #1 : 29 Kasım 2013, 22:54:33 »
hayırlı olsun güle güle kullanın
  • Ata Neo12 Max5
1987 Adana

Çevrimdışı Ersin ORBAY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 29 Kasım 2013, 22:57:38 »
Güzel günlerde kazasız belasız kullanırsın inşallah..Bende altay silver sentetik var vede çok güzel bir tüfek..Eminim pozeside öyledir..Deneyimlerini ilerde paylaşırsan memnun olurum..Selametle kal..
  • BENELLİ CRİO COMFORT 71
  • YILDIZ SPZ ME 66
  • ÖZKANLAR FX017 66
ERSİN ORBAY-ADANA-HATAY ..SAĞLIKÇI..1978..
GERÇEK AVCI AVA DA ŞANS TANIYANDIR..

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #3 : 29 Kasım 2013, 22:59:35 »
Öncelikle foruma hoşgeldiniz Özer Bey, zevkle vakit geçirmenizi dilerim.

Yeni Akkar'ınızı güle güle kullanın. Ağırlığı 103C ile kıyasla nasıl? Bu arada 103C nin iğnesi nereye takılıyor, fişeğe vurunca açarken mi yoksa iğne deliğine mi, başka bir şey mi?
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Özer SELÇUK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 29 Kasım 2013, 23:49:27 »
Herkese çok teşekkürler .103 c sen daha hafif ve kibar.bu ele alınca daha hoşgeliyo .iğnesi vuruyor ama patlatmıyo .bazen hic vurmuyo. Birgün kapsül elimde patlayacak diye korkuyorum. Haftaya deneyimlerimi yazarım

Çevrimdışı Özer SELÇUK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 01 Aralık 2013, 00:43:00 »
video denedim olmadı..çıkmıyoo

« Son Düzenleme: 01 Aralık 2013, 00:51:48 Gönderen: Özer SELÇUK »

Çevrimdışı Özer SELÇUK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 01 Aralık 2013, 19:53:11 »
bugün silahımı deneme imkanım oldu hulu süperpoze ile kıyaslandığında daha az geri tepmesi olduğunu gördüm sterling'in 34 gram 3 numara mermisi ile yaptığım atışlarda.teneke üzerinde insana çok hoş bi etki bırakıyor çok fazla ağır olmaması sebebiyle insanı yormuyor.namluyu kırdığında boş kovanı 1 metre arkaya atarak mermi değiştirme esnasında kolaylık veriyor..keşke daha önce alsaydım.tavsiye ederim..çok hoş bir tüfek yaptığı içinakkara tteşekkür ederim

Çevrimdışı Samet YILMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 02 Aralık 2013, 17:49:32 »
Özer bey hayırlısı olsun Allah kaza bela vermesin . bende Akkarın s.pozesini kullanıyorum ejektörsüz modelini benim tüfeğim 66 namlu  2.965kg, 71 namlusunu da tartmıştım 2.990 kg  geliyor sizin de eğer tartma imkanınız olursa paylaşırsanız diğer ustalara fikir vermiş oluruz, bu arada tartım yaparken askı kayışına bile dikkat edin en az 50 gr fark yapar bazı askı kayışları 120 gr kadar çıkabiliyor..
1987-Edirne
bmp resim yükle

Çevrimdışı Özer SELÇUK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 02 Aralık 2013, 22:44:15 »
Slm askı kayışı orjinalinde yok.gerçi takma geride yok.en çok sevdiğim özelliği tüfeği ateşleyip kırdıktan sonra kendisi otomatik emniyete aliyo.kaza riskini minimuma indiriyor .

Çevrimdışı Özer SELÇUK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 03 Aralık 2013, 09:20:37 »

anca yüklemeyi becerdim .burada deneyip ondan sonra ilk mesaja kopyalayıp  yapıştırdım
« Son Düzenleme: 03 Aralık 2013, 12:04:51 Gönderen: Özer SELÇUK »

Çevrimdışı İlhan BULUT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 03 Aralık 2013, 11:44:22 »
Hayırlı olsun çok güzel bir tüfek.
  • Akus SuperPoze
  • Huğlu Renova
İlhan BULUT
1972 KOCAELİ

bılal taskomur

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 03 Aralık 2013, 12:31:36 »
tüfeğin hayırlı olsun aynısı bende var çok güzel tüfek namluya dikkat et pas yapmasn en ufak su değdirmemeye çaba göster benden tavsiye..:) ;D

Çevrimdışı Ethem TOKER

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 03 Aralık 2013, 12:46:30 »
Hayırlı olsun kazasız güzel avlar dilerim.

Çevrimdışı Özer SELÇUK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 03 Aralık 2013, 14:21:42 »
tüfeğin hayırlı olsun aynısı bende var çok güzel tüfek namluya dikkat et pas yapmasn en ufak su değdirmemeye çaba göster benden tavsiye..:) ;D

Çok sağolatış denemelerinden sonra yaglayıp temizledim ve öyle kaldırdım

Çevrimdışı Hamza CİVİL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 03 Aralık 2013, 16:33:10 »
Hayırlı olsun Özer bey,Güle güle kulllanın..
1983 ANKARA

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 03 Aralık 2013, 18:39:19 »
         Özer Bey, tüfek çok güzel görünüyor ve hayırlı olsun.Bende de silver modeli y. otosu var.Çok memnunum, tüfeğin ağırlığını ve fiyatını sakıncası yoksa paylaşırsanız memnun oluruz.Bir de paslanmaya karşı dikkatli olmanızı tavsiye ederim.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

Çevrimdışı Özer SELÇUK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 03 Aralık 2013, 19:01:25 »
Tüfeği tartma imkânım yok.1300 ze 10 taksitle aldım.yanında da 1 kutu mermi.yağ harbi .kılıf ve balık olta takımı aldım.bıçak verecekti ben olta istedim.

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #17 : 03 Aralık 2013, 19:57:12 »
Bence gayet güzel bir tüfek almışsınız. Yüklediğiniz videoyu da izledim, çalışıyor. Hind bülbülü mü neyse, o da güzelmiş :) maşallah.

Tenekeye kaç metreden, hangi şokla attınız? 3 numara kaz hariç her av için bence fazla büyük. Yine de tenekeye isabete göre, orada tavşan da, kaz da, hatta keklik de mefta olurdu.

Bu aldığınız tüfeğin aynından bir ara bayide incelemiştim ve güzeldi. Çok da hafif gibi değildi. Otomatik emniyet alıştıktan sonra iyi bir şey ama unutulmayın ki bu emniyet tam bir emniyet değil. Sadece istemeden tetiğe basılırsa patlamasına mani olur. Horozlar gerili ve iğnelerle arasında hiçbir engel yoktur. Yani emniyette olmasına güvenmeyin.

Boyası İngilizce bluing dedikleri türden görünüyor. Güzel de yapmışlar ama bu boyaların her türü özen ister. Ter, tuz, yağmur, nem bunların düşmanı. Hemen bir şey olmaz. Benim de böyle boyalı tüfeğim var ve yağmurda da kaldı ama eve dönüşte temizlediğim için zararı olmadı. Krom kadar korumadığını söyleyebilirim.

Fotoğrafları "forumlar için hotlink 1" satırındakini kullanın. Fotoları yüklerken ise 800x600 (15 inch monitor) seçeneğini kullanın.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Ceyhun SÖNMEZER

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 03 Aralık 2013, 20:00:10 »
tekrardan hayirli olsun yalniz benim anlamadigim neden çabuk paslanıyor acaba normalde dayanıklı  olması gerekmiyormu ?
  • Ata Neo12 Max5
1987 Adana

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #19 : 03 Aralık 2013, 22:29:43 »
Kolay paslanmaz ama kromlular gibi de bir kenara atılmamalı. Bundaki boya bir çok değerli tüfekte vardır. Cazibesi bence kesinkes önde ama koruma deyince az geride. Yine de önce yazdığım şekilde kullanıldığında hiçbir şey olaz.
1968

Çevrimdışı Özer SELÇUK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 03 Aralık 2013, 23:31:04 »

Slm
Teneke atışlarını 45 adımda 3 numara şok 3 numara 34 gram sterling fişeği ile yaptım. 4numara şokla dayaptım fotosunu koymaya  çalışacağım.
Gercekten boyası çok hassas ve çok özel.namluya temiz baktıktan sonra paslanacağını sanmıyorum.otomotiği var altayın temizler koyarım hiç birsey olmadı şimdiye kadar.inşallahta olmaz
« Son Düzenleme: 03 Aralık 2013, 23:34:05 Gönderen: Özer SELÇUK »

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : 04 Aralık 2013, 00:11:16 »
hayırlı olsun ,  Allah kazasız belasız güle güle kullanmayı nasip etsin..tüfek kaç namlu çelik kasamı hangi serisi yazarsanız çok sevinirim..güzel tüfek gerçekten..namluya iyi baktıktan sonra problem olmaz..boyası kromu çok çok iyi olsa dahi ıslak bırakınca elbet kuflenecektir..av dönüşü yağlı bezle silip bıraktıktan sonra hiç bişey olmaz..av esnasında yağmurlu havalardada yanınızda küçük bir bez bulundurun bence..arada bir kurulamak lazım..ben öyle yaparım hep..çok yağmur yoksa bile hava çiselerken namlu ıslanıyor illa..bez her zaman iyi olur.özellikle ördek avında.
« Son Düzenleme: 04 Aralık 2013, 00:17:10 Gönderen: Şahin BİTEN »

Çevrimdışı Özer SELÇUK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #22 : 04 Aralık 2013, 00:16:04 »
hayırlı olsun ,  Allah kazasız belasız güle güle kullanmayı nasip etsin..kaç liraya aldınız acaba fiyatını merak ettim.
Üst yorumlarda yazmıştım

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : 04 Aralık 2013, 00:18:22 »
pardon dikkat etmemişim görüp düzelttim yorumu..fiyat çok çok iyiymiş.

Çevrimdışı Osman ALP

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #24 : 04 Aralık 2013, 10:21:31 »
Tebrik ederim Özer Kardeş. Ülkemizdeki en iyi 3-5 markadan birisi olan firmanın tüfeğini almışsın. Kazasız günlerde güle güle kullanmanı tavsiye ederim. Eğer oldu da pas sorunu olursa hemen fabrikaya gönder. Türkiye'deki müşteri memnuniyeti en fazla olan firmayla karşılaşacaksın.
Osman ALP
16.11.1970 - İZMİR
Browning Auto5, Sauer Beretta s56, Remington 1187 Special Purpose, Remington Model 11, Remington 870 Express Combo, JP Sauer&Sohn Royal Çifte, Üzümlü Koop. Poze, Retay Masai Mara, Derya MK-12, Rubans Anglais Dolma Çifte