Gönderen Konu: BU KÖPEK HANGİ IRK  (Okunma sayısı 7263 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mehmet TUĞSAL

• AvlakForum Üye
  • *
BU KÖPEK HANGİ IRK
« : 18 Mayıs 2010, 09:56:48 »
arkadaşlar benim iki av köpeği iki rottwiler 1 akbaş çoban köpeğim bir pitbulum ve 8 tane sivas kangalı köpeğim var  av köpeklerim bir yana diğerleri bir yana şimdi size sormak istediğim size biraz ter gelebilir  kusura bakmayın ben avcıyım ve ava gidiyorum av köpeklerimden biri yavru ve cinsini bilmiyorum  istanbuldan getirdiler bana tipi  benziyor ama içimde şüphe  yok değil ikinci köpeğim ise keklik bıldırcın yapıyor hemdfe çok iyi ama onunda çinsini anlayamadım  ve 1 yaşına  yeni girdi setere benziyor kursuhar a benziyor pointere benziyor burda kim gösterdimse bir şey anlamadı veteriner hekim dahil < bu ava götürdüğüm 1 yaşındaki köpeğim
Mehmet TUĞSAL
1975 VAN

Çevrimdışı Mustafa ÖZKARA

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: BU KÖPEK HANGİ IRK
« Yanıtla #1 : 16 Aralık 2010, 21:35:09 »
kurzhaar
Mustafa ÖZKARA
1985 ESKİŞEHİR

Çevrimdışı Can ÖCAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 19 Temmuz 2013, 21:54:30 »
arkadaşım o köpegin kurzhaarla yakından uzaktan alakası yok...
1982 ANKARA

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 19 Temmuz 2013, 21:55:28 »
kokteyl olmuş...
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı M.Ali KAYA 64

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 22 Mayıs 2014, 17:55:24 »
ne kurzaharı yaa önüne gelene kurzahar diyor millat. kardeş bu siyah köpek kırma miks melez ne  dersen artık.. ev tarla beklemeye yarar

Çevrimdışı Serdar AKKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 24 Mayıs 2014, 23:07:38 »
Köpeğinizi seviyorsanız oda sizi seviyorsa problem yok.

Dünyanın en iyi köpeğini verseler değişmezsiniz.

Cinsine gelince köpekler 8 veya 9 nesil geriden gen aktarımı yapabiliyor. Çok nadir olarak. Yanlış anlamaz iseniz fikrimi söyliyeyim köpeğiniz kırma bir köpek.

Kırma köpeklerin cinsi olmaz. Veterinerin bu konuda yapabileceği zaten pek birşey yok.

En kötüsü bizim yaptıklarımız. X kişinin kurzhaarı var Y kişinin çok güzel puanteri var çifleştirelim çok güzel köpek olur mantığıyla  oluyor bütün bunlar.

İş nedeniyle şuan Fethiye'deyim. Bir çok avcılığa gönül vermiş arkadaş ile tanıştık hepsinin de köpekleri çok güzel ve özenerek bakıyorlar gel gelelim köpeklerin hepsi kırma. Setter diyorsun değil kurzhaar diyorsun değil. Zaten köpeklerin avla da pek ilgisi yok. Hepsinin düşüncesi Erkek köpek iki yaşından önce av yapmaz ....  Aport deyip köpeğin önüne boya rulosu atıyorlar rulo biryere yuvarlanıyor , köpek ters istikamete koşuyor.

Canlı bıldırcın alıp otların içine saklıyorlar köpek otları çiğneyip geçiyor , bu seferde köpeğin tasmasından çekip zorla köpeğe bıldırcını buldurmayı deniyorlar.

Bence köpeğin içinde av genleri varsa o köpek üç aylıkken bile sinyali veriyor. Av yapmıyor ise sokağa atmayın. Yazıktır. Fethiye de köpek barınağına gittim içler acısı. Çoğu köpekte av köpeği kırmasıydı. Bilmem anlatabildim mi?
SERDAR AKKAN
1982 DENİZLİ

Çevrimdışı Ziya ELÇİN

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 25 Mayıs 2014, 00:30:09 »
Sevimli bir köpek...ırkını tartışmak mümkün değil.(ava götürülebilir)
Ziya ELÇİN
1960 Sivas/Balıkesir www.asyaav.com.tr

Çevrimdışı A.İhsan MUDANYALI

• Free Üye
  • *
  • DOĞAYA SAYGI DUYAN HER İNSAN AYRI BİR DEĞERDİR
« Yanıtla #7 : 03 Ekim 2014, 14:24:41 »
  • Brownıng Maxus Hunter otomatic
1971 ikametgah İstanbul .Yalova

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 03 Ekim 2014, 19:37:05 »
sayın mehmet bey,

sabredecek zaman varsa,

büyüsün av yapsın zaten avcıymışsınız ortam hazır ve avda avcılıkla ilgili her başarıyı göğüslerse av köpeğidir yok yapamazsa hiç av köpeği olmamıştır zaten.

önemli olan amaca hizmet etmesi, eski bir yazım vardı orada belirttiğim bir konuya temas etmeden geçemiyeceğim,

canlı canlı yaşadığım bir hayat hikayemdir, has bir alman kurdu sazlık ve dere yatağında su tavuğu ve ördek avı yaptırıyor ve aport edip aynı zamanda çiftlik bekliyor bekçilikte yapıyor avcılıkta , dediğim gibi amaca yönelik alınan hizmettir  bir köpekten beklenen,..

secereli ve eğitimden geçmiş köpekte gördüm ben ferması bile yoktu hatta gittiğim bir avda kekliği vurduk aportunda kekliği gevegeve heder ederek getirdi üstüne birde azar yedi poposuna tokatıda şaplatan ben oldum azardan sonra eee buda ingiliz arada çıkıyor her cinste olduğu gibi.

üstte yazdıklarım şahsi fikrimdir, nihayetinde oda canlı bir varlık ve ensadık dostlarımızdan biri.

resimdeki köpek cinsi ile ilgili kırma bir ırk düşüncem var, o yüzden kesin şudur diyemedim, üzgünüm.

saygılarımla.
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN