Gönderen Konu: Yaban Tv Burak ile Yaban Hayatı Teyp kurarak mı avlanıyor???  (Okunma sayısı 44464 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kadir TOPÇU

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: Yaban Tv Burak ile Yaban Hayatı Teyp kurarak mı avlanıyor???
« Yanıtla #50 : 08 Şubat 2013, 17:45:38 »
güzel tesbıt tşkler

ben yılalr evel soyledım herkes yaban tv koruması oldu keklık yemlemesı olayıda paralı ozel avlagın temelı deıdm ondada yaban tv koruması oldu herkes.

adam 1 donumluk tarlada adım bası 2  3 tane bıldırcın kaldırıyor ben 2 tane 4  4 luk kopekle gezıyorum oglene kadar kaldırdıgım 20 30 tane adam bır saatde lımıtı dolduruyor hatta lımıtı asıyor ama avlanmaya devam edıyor.

nedense onların degımıyle bıldırcın curnatası hep dr alıye avın duayenlerıne denk gelıyor  bıze 2  3 senede bır denk gelıyor ama adamlar her avda suruyu yakalıyor
Kadir TOPÇU
1984-ADANAlıyık

Çevrimdışı Vedat DURAN

• Müdavim Üyemiz
  • Epagneul Breton:Minimum ebatta Maksimum Performans
« Yanıtla #51 : 08 Şubat 2013, 17:52:57 »
Ördek avcısı sayılmam ,kimseyi savunacak durumum yok fakat ördek avında ünlü ördek meralarında kayıkçı, mekancı vs olayı,sabah meraya giriş ,akşam meradan çıkış, hatta çıkmayış, pilli ,akülü motorlu mühre , teyple avlanmak ,masum suç unsurlarıdır......bu birkaçını saydıgım masum suçları işlemeyen memleketimde ördek avcısı neredeyse yok.Bu masum suçları negatif konuları tartışacagımıza Elin Amerikalı avcısı ve kulupleri gibi sulak alanlarda  göletlerde nasıl ördek popülasyonunu arttırabiliriz pozitif yorumlarla biz ne yapabiliriz buna çaba harcayalım.Bahse konu olan avlanma yöntemi zaten birçok ülkede serbest mantıgım diyorki ,ördek sesi düdükten çıksa ne olur teypten çıksa ne olur ....iki ördek için kıçını yırtıp sabahtan akşama kadar düdük öttürmek çok mu etik bir hareket sonuçta avcı avını yanıltıp bir şekilde kendine çekmek istiyor....
  • Epagneul Breton, Winchester Select Lıght Gold
  • Epagneul Breton, Beretta 391 Light
  • Epagneul Breton, Fabarm L4S
  • Epagneul Breton, Zabala Side Look Çifte
  • Epagneul Breton , Akus Çifte
  • Epagneul Breton Benelli Vinci
Vedat DURAN
1974 Çan ÇANAKKALE
0 543 831 32 24
Mininum Ebat Maksimum Performans

Çevrimdışı Kadir TOPÇU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #52 : 08 Şubat 2013, 18:26:09 »
teyple duduk arasındakı fark cok teypden aynı anda 4 5 ördegın sesını cıkarta bılırsın ama dudukden cıkartamazsın . dudukle bellı mesafeye ses gonderırken teyple cok daha uzak mesafelere ses gönderıle bilir. dudukle sureklı ses cıkartamazken teyple kesıntısız 8 10 saat ses cıkartıla bılır vs vs .
dedıgınız gibi göletler kurutuldu populasyon azaldı. avcı derneklerı bızden aldıkları paralar ıle içmeyı bırakıp hakkımızı arasa verdıgımız vergılerın pul paraların nereye gıtdıgını sorsa eylemler duzenlese guzel olur ama yapmıyorlar topla parayı ye ıc keyfıne bak yapıyorlar
Kadir TOPÇU
1984-ADANAlıyık

Çevrimdışı Vedat DURAN

• Müdavim Üyemiz
  • Epagneul Breton:Minimum ebatta Maksimum Performans
« Yanıtla #53 : 08 Şubat 2013, 18:32:30 »
Kadir Bey,
düdük sesi de teyp seside amaç olarak aynı şeye hizmet ediyor,ördeği yanıltıp ,aldatıp yanına çekip avlanmak amacıyla çıkartılıyor,benim asıl dikkat çekmek istediğim enerjimizi negatif yorumlarla bitirmektense yapıcı pozitif neler yapabiliriz de ördeği elin Amerikalısı gibi avlaya biliriz di....
Avcı avcının açığını arayıp ,ipliğini pazara çıkartmaya çalışmamalı zaten yeterince düşmanımız var...
  • Epagneul Breton, Winchester Select Lıght Gold
  • Epagneul Breton, Beretta 391 Light
  • Epagneul Breton, Fabarm L4S
  • Epagneul Breton, Zabala Side Look Çifte
  • Epagneul Breton , Akus Çifte
  • Epagneul Breton Benelli Vinci
Vedat DURAN
1974 Çan ÇANAKKALE
0 543 831 32 24
Mininum Ebat Maksimum Performans

Çevrimdışı Murat BALTA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #54 : 08 Şubat 2013, 18:36:38 »
Arkadaslar merhaba, konu ile ilgili 1-2 kelam da ben etmek isterim. Ben yaban tv adını "suistimal tv" olarak degistireli çok oldu. Avcı dostların gözlerinin icine baka baka yaptıgı hileli avlar, tamamen kendi ceplerini dusunurek kot pantolonundan bozma av pantolonları satma cabaları, kendi avlaklarini oluşturup kar zihniyetinden baska düşünceleri olmamaları bize daha ne olsun dedirtti.

Sonuçta bizim izlememiz sonucundaki reyting ve yaptığımız alış verişler ile buna katki saglayan da bizler olduğumuza göre tam tersini uygulamak da bizim elimizde.

Ben 18 Şubat'tan itibaren "av doga tv" izleyeni olacagim. Yanlış anlamanızı da istemem, ne reklam yapıyorum ne de bir bağlantım var. Kendilerini tanimam etmem. Sadece bu suistimale dur demek için alternatifleri değerlendiriyorum. Değerlendirirken de avcı dostları bilgilendirmek üzere paylaşımda bulunuyorum. Bilginize...
Murat BALTA
1982 ZONGULDAK

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #55 : 08 Şubat 2013, 19:14:11 »
 O0 O0 yaban tv , bohçacılara savaş açmış durumda , yaban hayatını bohçacıların bitirdiğini iddia ede ede bitiremedi .. ama çok tezat bir durum yaşıyor yaban tv nin aydın avcıları söyledikleriyle ....ben izledim bu programı , teyp sesi sürekli var , vede otomatikle peşpeşe atıyorlar , sayamadım kimin kaç tane atığını .. finansal kaynakları güçlü olduğundan her yerde av yapabiliyorlar , ve başka avcıları sürekli bohçacı olarak ilan ediyorlar .. işin sürekli duygusal boyutuyla ilgileniyorlar .... kendilerinden başkalarınıda pek düşündükleri yok  .. hele şu doktor ali denilen şahsa ifrit oluyorum ... köpek mAMası bile satıyor , ben icat ettim diye diye ... ne yazsan boş ....   O0 O0
  • SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter
1974 samsun . .  104 a 71 o/u . . kral 76 O/U . . Android magnum 76  yarı otomatik  . .

resim gönder

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #56 : 08 Şubat 2013, 19:40:42 »
niye bu habere hiç şaşırmadım.sanki süleyman ŞİŞMAN   da  biga   meralarında TEYP KURARAK AVLANIYOR gibi me  geldi. diğer USTALARLA   beraber.programın adıda ustalardan teyp ile  bıldırcın avı....rasgele ustalar .......
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Halil TEKİN 34

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #57 : 08 Şubat 2013, 20:08:30 »
Ben de yaban tvyi izlemiyorum ama Burak Kabakçı kendi facebook sayfasında tanıtım filminin altına bu konu hakkında yorum yaptı bende bugün gördüm ama nekadar doğru orasını bilemiyorum.
Kıbrıs
20/06/1983

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #58 : 08 Şubat 2013, 20:46:06 »
İki ördek için kıçını yırtıp sabahtan akşama kadar düdük öttürmek etik, çünkü yasalara göre serbest.

Amerika da yalnızca predatör misali yaban hayvanlarında teyp serbest.

Elektronik düdükler var ama 30sn lik.

Amerika da onlarca adet ördek düdüğü imal edip satan firma var.

Sorun o değil, sorun gerçekte teyp ile yasak olan onlarca alet ile avlanan kişiler değil.

Sorun yasak bir şeyi göstere göstere avlanmak.
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı İbrahim EBİL

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #59 : 08 Şubat 2013, 21:01:26 »
programı seyrettim bence teyp onlardan değil yakınlarında ki başka bir grup avcıdan geliyor onlardan evvel tüfek sesleri de geliyordu o insanlarda sonuç ta hepsi zeki insanlar yayınlayacağı av görüntüsüne teyp sesi  koyar mı bence yargısız infaz ediyorsunuz
İbrahim EBİL
1969-İstanbul

Çevrimdışı Güray AKAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #60 : 08 Şubat 2013, 21:16:22 »
Ellerine sağlık kardeşim..
Güray AKAN 1970
ISPARTA Memleket, AFYONKARAHİSAR İkamet...

Çevrimdışı Zafer YILDIRIM

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #61 : 08 Şubat 2013, 21:55:17 »
kesinlikle teyp veya benzeri bi cihaz dan cikan ses...
Zafer YILDIRIM / 1985 / SAMSUN/TERME

Çevrimdışı Özhan KELEŞ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #62 : 08 Şubat 2013, 22:14:43 »
Burak KABAKÇI bey'in konu ile ilgili şahsıma gelen ve yayınlamamı istediği e-mail aşağıdadır.

Burak Kabakcı Burak Kabakcı[email protected]

E-posta gönder
E-postayı bul
Ayrıntıları görüntüleKime: Özhan Keleş
Kimden: Burak Kabakcı ([email protected]
Gönderme tarihi: 08 Şubat 2013 Cuma 21:58:13
Kime:  Özhan Keleş ([email protected])

değerli site üyeleri,
bir açıklama yapma gereği olduğunu düşünerek sizlerle Özhan bey aracılığıyla düşüncelerimi paylaşıyorum.
Afyon'da yaptığımız ördek avının tamamını izleyenler orada elektronik ördek sesinin sadece programın son dakikalarında 1-2 dk kadar olduğunu duymuşlardır. hatta programı çok dikkatli izleyenler o sesin programın bazı bölümlerinde uzaktan duyabilirler eğer o cihazı biz kullanıyor olsaydık tüm programda net duyulurdu veya biz çalsaydık programın o kısmını yayınlamazdık. bunu aleni yapmak ve yayınlamak için insanın tamamen akılsız olması gerekir.  o sesi günün belirli aralıklarıyla duyduk fakat çok uzaktan geliyordu.  zira o gün gölde arkadaşların söylediklerine ve atılan tüfek sesine göre 300-500 arası avcı vardı ve bunların hepsinin yasal avlanmadığı ortada. fakat biz sohbetin güzelliğinden bu sesin o sıralarda yakından geldiğini anlayamadık bile. yine arkadaşlarımın söylediğine göre orada kayıkla seyyar avlanan şahısların yakınımızdan geçerken kayıkta bulunan bir cihazın sesiydi. sesin bazen uzak bazen de yakın duyulmasının sebebi budur. cihaz bizim olsa belirli aralıklarla cihazı gölün karşı kıyısına mı götürdük ki cihazın sesi uzaktan geliyor? bu fakat biz bunun farkında bile değildik ve bunu montajda söyleyip müdahale ettirme gereği bile duymadım.
değerli arkadaşlar benim bu hususta şahsıma söylenen sözler ve suçlamardan hiç etkilenmediğimi söylemeliyim çünkü kesinlikle suçsuz olduğumuzu biliyorum ve müsterihim. fakat yaptığımız onca güzel işin, görüntülerin güzelliği görülmüyor ve böyle bir sebepten insanlar insanlara yapmadığını bırakmıyorlar. işte ben bir avcının başka bir avcıya bunu yapmasına ve kendi kendimizi yiyip bitirme çabasını görüyorum ve buna duyduğum üzüntünün tarifi mümkün değil. avcılık bir cemiyet ve dayanışma aracıdır. fakat bu nasıl bir öfkedir nasıl bir kindir ki, yargısız bir  infazla birbirimizi karalama çabası içine giriyoruz? bunu anlamak gerçekten çok zor.
 bu yazıyı yazdıktan sonra bir arkadaşım aradı ve benim "teybi aç" diye başka bir arkadaşıma seslendiğimi söyledi!!! söyleyecek söz bulamıyorum. sırada ne var, bundan sonra ne gibi iftiralara maruz kalacağız tahmin bile edemiyorum.
Sayın Vedat Duran ve İbrahim Ebil bey'in sağ duyusu içinde teşekkür ederim. şurada kaç kişiyiz de birbirimizin katlini böylesine arzuluyoruz?
okuduğuma göre bir arkadaşımız 4000 üyesi  olan bir paylaşım sitesinde bizi deklare edecekmiş. "nasıl altından kalkacaklar merak ediyorum" diyormuş arkadaşımız. gerçekten isminizi bile sormayı gerek duymadım zira gereksiz kin ve düşmanlık besleme bize göre değil. sadece şunu söyleyebilirim ki, bu yaptığınız ve düşünceleriniz için gerçekten çok üzüntü duyuyorum ama yukarıda anlattığım gibi kendim için değil...
sezonun son demlerinde hepinize kazasız, belasız sağlıklı avlar dilerim.
saygılarımla

--
Burak Kabakcı
Özhan KELEŞ
28/05/1962-İstanbul

Çevrimdışı Semih MAVİLİ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #63 : 08 Şubat 2013, 23:27:31 »

« Yanıtla #30 : 08 Şubat 2013, 14:39:50 »

Alıntı
Değiştir

Kemal Sunalın Oya Aydoğanla 100 numaralı adam filmi vardı,bu durum bana o filmi hatırlattı..
Kemal Sunal, saf, temiz Anadolu çocuğu ve insanlara ben sizin dostunuzum diye reklamlara çıkıyordu,
etrafını saran çıkarcı kişilerse, onu kullanıp mal satma derdinde,  milleti kötü mallarla kazıklıyorlardı.
Teşbihte hata olmasın,şuan yaban tv,Kemal Sunal rolünde, diğer rollerin sahiplerini zaten görüyorsunuz,
kazıklanan rolünde ise ne yazıkki avcılarımız var,bu film 1978 de çekilmiş ama  bugün hala herkes rolünü gayet iyi oynuyor,pek ders alınmamış..
Değerli avcı dostlar;lütfen avcı postuna bürünen, köpek,tüfek ve giysi simsarlarından uzak durun ve aranıza mesafe koyun,siz talep etmezseniz onlar size bunları satamaz ve sizi kullanamazlar,''BEN SENİN DOSTUNUM,AVCIYIM'' deyipte insanlardan düşük fiyata tüfek alıp, 2-3 katı fiyata satanları gördüm,lütfen uyanık olalım..(dürüst olanları ayrı tutuyorum)
Önemli olan tüfek,köpek,giysi değil içindeki insandır,300 liralık tüfeklede av yapılır 300 bin liralık olanlada..Çok pahalı olanla çok av yapılmaz, bu zevk işidir.
Zaten önemli olanda çok av yapmak değildir, gerçek avcı için...
Gerçek avcı için;dostluk,muhabbet,sevgi,paylaşma kafidir,tüfek,köpek bunlar ikinci plandadır,muhabbeti bol avlar yapmanız dileğiyle,
selam ve saygılarımla...

YUKARIDAKİ YAZI BUGÜN 14;39 DA YAZILDI.
Burak beyin açıklamasını görmediğim için,sadece yaban tv hakkındaki görüşlerimi yazmıştım,Burak bey açıklamasını yapmış artık herkes değerlendirmesini ve muhakemesini kendi yapar...
Ama benim asıl söylemek istediğim;Ali,Burak,Ömer meselesi değil resmin tamamını görmeliyiz,ayrıntılarda boğulmadan...
İnsanların içindeki av sevgisi,köpek besleme tutkusu küçük menfaatlere tahvil edilerek sömürülmemeli,yaban tv nin ilk günkü misyonu neydi şimdi nerelerde ve nelerle uğraşıyor,
tamam yaban tv ticari bir kuruluş ve Türkiyenin ilk av kanalı ama bu onu kanunlar önünde ayrıcalıklı,köpek,tüfek,malzeme ticaretinin bir aracı yapmamalı...
Ayrıca insanlar kendi menfaatleri ve zevkleri için bir kurumuda kullanmamalı,böyle davranışlar kurumların ve kişilerin itibarına gölge düşürür...tabii itibar onlar için önemliyse...
Akçeli işlere bulaşmadan,bütün avcıların menfaatini düşündüklerini ispatladıkları ve bu samimiyet testini geçtikten sonra, yaban tvde, '' Türkiyede avcılık nasıl gelişir'' konuşulabilir ve inandırıcı olur,yoksa herşey laf-ü güzaf..
selam ve saygılarımla... O0
  • benelli cordoba
  • beretta çifte
  • benelli super 90
Drsalih Semih mavili
1981
Dostluğumuz ebedidir, menfaate tahvil olmaz, menfaat için dost görünende uzak durmalı.
[/ur

Çevrimdışı Ahmet ŞAKİROĞLU

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
« Yanıtla #64 : 08 Şubat 2013, 23:28:15 »
300-500 avcının olduğu bir gölde nasıl Orman Müdürlüğü Ekipleri denetim yapıyor onu merak ettim.Birde yanlış anlaşılmasın ama diğer usta belgeli avcılar neden buna müsade ediyor ???

Gölün neresinden gelirse gelsin bir teyp sesi var doğrumudur?
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
Kayseri Merkez Avcılar ve Atıcılık Kulubü
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

Çevrimdışı Davut KONUŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #65 : 08 Şubat 2013, 23:37:55 »
Burak Beyin açıklamalarını okudum. Ancak söylediklerinin doğru olmadığını programı tekrar izlerse kendi de fark edecektir. Zira kendisi veya o gruptanbirisi ördekler gelirken TEYBİ AÇ diyor. Bunu da çevreden geçen başka bir avcı mı söylüyor. O nu da geçtim ben o gölde nasıl av yapıldığını çok iyi biliyorum. Avcılar sabah yerleştikten sonra tekrar yer değiştirip hareket etmez. hadi etti diyelim kayıkların motor sesinden insan kendi sesini duyamaz sizin kamera iyi duymuş yandan geçen kayıkçıda çalan teyibi. Daha öncede söylediğim gibi kimseye kinim düşmanlığım yok. İzlemediğim bir tv kanalı. Sadece Afyonda av yapıldığını yayınlanacağını duyduğum için izledim. Aklıma takılan başka bir şey daha var. Ördek sabah şafak sökerken hareket eder ve o zaman iyi av yapılır ancak programda şafak sökerken çekilmiş herhangi bir görüntü görmedim...
Davut KONUŞ - 1975-Afyon - 0 RH (-) Negatif - 0.507.603 00 39

Çevrimdışı Davut KONUŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #66 : 08 Şubat 2013, 23:59:36 »
programı seyrettim bence teyp onlardan değil yakınlarında ki başka bir grup avcıdan geliyor onlardan evvel tüfek sesleri de geliyordu o insanlarda sonuç ta hepsi zeki insanlar yayınlayacağı av görüntüsüne teyp sesi  koyar mı bence yargısız infaz ediyorsunuz

İbrahim Bey programı izlediğinize göre yakınlarda ki diğer grubunda aynı ekipten olduğunu görmüşsünüzdür. Kimseyi yargısız infaz etmiyoruz görünen köy kılavuz istemez. O gölde kayıkçılık yapanların tamamı başka bir kayıkçının avcısı olduğu bölgeye gidip avcı yerleştirmez. Alenen teyp kurulmuş av yapılıyor.

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #67 : 09 Şubat 2013, 00:52:24 »
Gökhan bey bizimkisi hobi onlarınki ticari bir kuruluş, gelir kazanıyorlar bu işten,boş görüntüler yayınlamak tuhaf olur,ama biz av bulduğumuz daha sonraki görüntüleri gönderebiliriz.Yani onlar ava gidelim bir yandan da çekim yapalım şeklinde değil de yayınlanacak görüntü bulmak durumundayız şeklinde olaya yaklaşmaları şart,tv kanalı işletiyorlar sonuçta amatör bir iş değil.
Kamil bey mazeret değil bu söyledikleriniz. Yasak herkese yasaktır. Ayrıca avın her hali güzeldir. İster limitleri doldurduğun bir av günü olsun, isterse elin boş döndüğün zaman olsun. Bunu bütün avcılar bilir ve böyle kabul eder. Boşuna kırk gün taban eti bir gün av eti denilmiyor. Ticari kuruluş olması yaban tv ekiplerine yasa dışı hareketler yapabilme hakkı vermez.
YANLIŞ ANLAŞILDIM SANIRIM BEN DE ONU İMA ETMEYE CALIŞTIM YASAK HERKES İÇİN YASAK OLMALI.... BENCE YABAN TV TÜM AVCI CAMIYASIN DAN  MİLLİ PARKALRIN CEZA MAKBUZUNLA TEGZİP YAYINLAYIP ÖZÜR DİLEMESİ LAZIMDIR.
  • REMİNGTON 1187 SPECİAL PURPOSE.(71CM) 51CM FULLY RİFLED.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • AVSAN.S.POZE.(76-61) TRAP VE SKEET.
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

Çevrimdışı Özhan KELEŞ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #68 : 09 Şubat 2013, 08:38:48 »
Burak KABAKCI bey'den gelen ve yayınlamamı istediği 2.ci e-mail aşağıdadır.

Burak Kabakcı
Kime: Özhan Keleş
Davut bey siz forumun başında ihbar niteliğinde bir suçlamada bulunmuşsunuz ben de savunmamı yazarak suçsuzluğumu hiçbir mecburiyetim olmadığı halde adabımla ve edebimle yazarak anlatmaya çalıştım. buna karşılık siz benim kişisel haklarımı ihlal ederek resmen yalancılıkla itham ediyorsunuz!
nedendir bilmiyorum ama ne olursa olsun bir yerden tutup karalamaya and içmiş gibi bir haliniz var. " Sadece Afyonda av yapıldığını yayınlanacağını duyduğum için izledim. Aklıma takılan başka bir şey daha var. Ördek sabah şafak sökerken hareket eder ve o zaman iyi av yapılır ancak programda şafak sökerken çekilmiş herhangi bir görüntü görmedim..." bu yazdığınızdan ne gibi bir sonuç çıkarma çabası içinde olduğunuzu anlamış değilim. evet gün doğumundan sonra birçok atış yaptık fakat kamera için yeteri ışık olmadığı için o sırada çekim yapamadık. yaptığımız avda yağmur, rüzgar, güneş vs. doğal şartlardan çekim yapamadığımız için cezai müeyyede uygulanmasını öngören bir madde mi var kanunda??
ben o gölde ilk kez avlandım. programda da anlattım zaten ördek avında bekleme avını ilk kez yaptım hayatımda. orada işler nasıl olur, kim nerede konuşlanır, tekne nereden nereye gider bilmem ama bir aynadan bir aynaya elinde sırıkla geçen içi avcı dolu birçok kayık gördüm ve bunların motoru falan yoktu(ya da o an çalışmıyordu).. zira o gün hava çok güzeldi ve ördek çalışmıyordu. bu sebeple de bir çok avcı kayıkla biraz farfara usülüyle birazda bekleme usulüyle kayık içinde avlanmak durumunda kalmışlardı.
diğer gruptan bahsetmişsiniz. diğer grup programda da anlattığım gibi bizden çok uzak bir noktada idiler. hatta diğer arkadaşlarımın "büyük ördeğin geçtiği bir yerde" olduğunu programda net bir şekilde anlattım ve onların tüfek seslerinin bile duyabileceğimizden emin olmadığım çok başka bir bölgedelerdi.
Gökhan bey bu mantığı anlayamadım. yaban tv ceza ödemeli ve bunu deklare etmeli diyorsunuz. eğer biz böyle bir suç işlemiş bile olsak yaban tv'nin bunda yaptırım gerektirecek bir durumu yok ki. sözde bir suç varsa suçu ben işlemişimdir. ayrıca tekrar söylüyorum. insan bile isteye böyle bir suçu işledikten sonra alenen sonucunu bile bile böyle bir görüntüyü yayınlar mı? bunun için geri zekalılığın çok altında bir zeka seviyesine sahip olmalıdır ki en azından böyle olmadığımı sanırım tüm arkadaşlar fark etmişlerdir.
Semih bey'in de bahsettiği gibi bu forumdaki itham üzerine biz mecburiyetimiz olmadığı halde savunma metninde bir açıklama yapma gereği hissettim. isteyen istediğine inanıp inanmamakta özgürdür. fakat doğru söylemediğimizi yazarak yalancılıkla itham etmek insanın haysiyetine zarar vermektir ki, bu makbuzla ödenecek küçük bir suç veya hata değildir. lütfen yazdıklarımıza dikkat edelim. şu ülkede kendi camiasından başka hiçbir camia tarafından sevilmeyen ve hatta hoş görülmeyen camiamızda birbirimizi tüketeceksek ve böleceksek bile  bunu saygı çerçevesinde yapalım. zira yalancılıkla suçlamanın geri dönüşü yok!
bu konuda başka bir şey yazmayacağım.
saygılarımla

--
Burak Kabakcı
« Son Düzenleme: 09 Şubat 2013, 08:42:04 Gönderen: Özhan KELEŞ »
Özhan KELEŞ
28/05/1962-İstanbul

Çevrimdışı Kemal BOZKURT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #69 : 09 Şubat 2013, 09:37:14 »
Herkes bana dokunmayan yılan bin yaşasın derse yanlışlar düzeltilemez. Bu sezon çulluk avında hatta daha çok çok yeni bir olay merada milli parkların bir denetiminde görevliler bizi denetlediler. Bu esnada evraksız hatta ve hatta türk dahi olmayan bir avcı yakalandı  olay yanımda oldu görevliler kaçan birkaç kişinin peşine düştüler ve tekrar karşılaştık yakalanan kişinin ve kaçan avcıların yaban tv ekibinden olduğunu öğrendim ve bu konuyu bir avcı sitesinde paylaştım yazım ikinci gün kayboldu ve arayıp sordum bir süre sonra yazının bir kısmı geri yüklendi ve sonra bir telefon geldi ve yazımı kaldırmak zorunda olduklarını söylediler. Kızmıyorum belki onların gücü gerçekten yetmiyordu beni sitenin yazıyı kaldırmasından çok birilerinin siteye baskı yapmış olması üzdü. Hem suçlular hem güçlü. Belki onlarda haklıdır neticede orman kanunu ama unutmayalım ki onların eline bu gücü verende yine biz avcılarız.

Merhaba Aslan bey bahsettiğininz konuyu öyle iyi hatırlıyorumki yorum yaptıktan bir gün sonra o konuyu göremeyince sinirden patlamıştım tam olarak hatırlamıyorum ama ŞANLIURFA'daydı heralde adamlar fazladan iki tane kazla bitane ördek vurmuşlar adamlar için katilmi demediler canimi demediler ya bunlar ya bunlara ne demeli ah ulan ah TÜRK milletini ne hale soktular be ne hale yazıklar olsun, bu yorumum Aslan beyin açmış olduğu başka bir konuyaydı aynı konu keşke burdada açılsaydı.Burak KABAKÇIYA açılan konuya gelince ben kendisini önceden tanırım yavru bir köpek almıştım, aramızda hiçbir olumsuzluk yaşanmadı ve kendisini diğerlerinden ayrı tuttum oda sağolsun köpek konusunda ilgisini eksik etmedi, konu teyp olunca ben daha izlemedim ama vardır mantıklı bir açıklaması bu işin kim teyple avlanırda bunu yayınlarki anlamakta güçlük çekiyorum kim bu kadar avcıyı karşısına almak isterki sonu iyi olur inşallah.
« Son Düzenleme: 09 Şubat 2013, 10:09:55 Gönderen: Kemal BOZKURT »
Kemal BOZKURT
     ^^RİZE^^
1987 İSTANBUL / Kartal

jpg upload

Çevrimdışı Ercan ÖZTÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
  • Evcil hayvanların en vahşisi dalkavuklardır.
« Yanıtla #70 : 09 Şubat 2013, 11:01:09 »
O zaman YABAN TV Tyipçiler için ne yapacak. geçen sene burda bir çulluk avcısına ceza yazılmıştı hemde yüklü miktarda yaban tv takipçisi olsun ve tyipçileri temizlesin.
Ercan ÖZTÜRK
1975 KAYSERİ
Asalet Boyda Değil, Soyda Olmalı...
İncelik Belde Değil, Dilde Olmalı...
Doğruluk Sözde Değil, Özde Olmalı... Güzellik Yüzde Değil, Yürekte Olmalı...

Çevrimdışı Hüsameddin TEKİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #71 : 09 Şubat 2013, 12:39:33 »
slm

yorumları az çok okudum.teyp yasaksa herkese yasak olmalı.  Net bir şekilde teyp sesi geldiği ortada. eğer o gölde avlanan 300 - 500 arası avcı var ise bence avcılardan çok o bölgeye bakan milli park sorumlularını bulup  görevlerini ihmal suçundan direkt olarak işten atıp ve devletin hiç bir resmi kurumunda çalışamamalırını sağlamaktır.
Eğer milli parklar işini doğru düzgün yapsa,kimseyi ayırt etmese ne o gölde, nede başka bir av merasında kolay kolay teyp çalınmaz. Fakat malesefki bizim ülkemizde teypsiz avlanan çok nadir avcı vardır.
Şimdi sonuç ne olacak ? Bir ara yeni kanuna göre teyple avlanmanın cezase hapis yatmak falan filan gibi şeyler duyduk. Milli parklar veya bakanlık veya bu tip kurumlar gariban bir avcıyı bu şekilde yakalasa ne cezalar alacağını tahmin bile edemeyiz. Ama işin içinde bir TV KANALI olunca sonucun herhangi bir cezai işlemle biteceğini düşünmüyorum.
Yasaksa herkese yasak olmalı . Ceza ise yasağı delen herkese ceza olmalı . Kişi veya kurumlar ayırt edilmemeli .
Hüsameddin TEKİN
1977 B RH -  Ümraniye / İSTANBUL

Çevrimdışı Davut KONUŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #72 : 09 Şubat 2013, 13:20:32 »
Burak Bey dediğiniz gibi ihbar niteliğinde bir konu açtım. Doğa Koruma Milli Parklar'a da bir şikayet maili yolladım. Artık sonucunu bekleyeceğim. Bir şeyi üstüne basarak tekrar ediyorum. Ben sıradan bir avcıyım. Ne sizin şahsınıza nede Yaban TV ye karşı herhangi bir düşmanlığım yok. Sadece memleketimin av yaşamını elimden geldiğince korumaya çalışan birisiyim. Bundan sonra diyecek bir şey yok herkes için hayırlısı olsun...

Çevrimdışı Davut KONUŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #73 : 09 Şubat 2013, 13:27:05 »
slm

yorumları az çok okudum.teyp yasaksa herkese yasak olmalı.  Net bir şekilde teyp sesi geldiği ortada. eğer o gölde avlanan 300 - 500 arası avcı var ise bence avcılardan çok o bölgeye bakan milli park sorumlularını bulup  görevlerini ihmal suçundan direkt olarak işten atıp ve devletin hiç bir resmi kurumunda çalışamamalırını sağlamaktır.
Eğer milli parklar işini doğru düzgün yapsa,kimseyi ayırt etmese ne o gölde, nede başka bir av merasında kolay kolay teyp çalınmaz. Fakat malesefki bizim ülkemizde teypsiz avlanan çok nadir avcı vardır.
Şimdi sonuç ne olacak ? Bir ara yeni kanuna göre teyple avlanmanın cezase hapis yatmak falan filan gibi şeyler duyduk. Milli parklar veya bakanlık veya bu tip kurumlar gariban bir avcıyı bu şekilde yakalasa ne cezalar alacağını tahmin bile edemeyiz. Ama işin içinde bir TV KANALI olunca sonucun herhangi bir cezai işlemle biteceğini düşünmüyorum.
Yasaksa herkese yasak olmalı . Ceza ise yasağı delen herkese ceza olmalı . Kişi veya kurumlar ayırt edilmemeli .

Hüsamettin bey Milli Parklarda görevli arkadaşların şuan için gölün içersine girip avcvıları kontrol etme şansları yok. Afyon da bu tür iki tane göl var Karamık ve Eber gölleri. Bu göller yapıları itibariyle hız yapabilen tekneler için uygun değil. Milli Parkların elinde de bu göllerde hızlı hareket edip kaçak avlananları yakalayacak ekipman şuan için yok. Ancak Milli Parklar dan görüştüğüm arkadaşlar bu sorunun önümüzde ki yıl çözüleceğini; Hovercraft tarzında bir su aracı alınması yönünde çalışmaları olduğunu söylediler. İnşallah önümüzde ki yıl bu göllerde kaçak avlanan insanlara göz açtırılmayacak. Maksadımız üzüm yemek, bağcıyı dövmek değil.

Çevrimdışı Osman ÇALIŞÖREN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #74 : 09 Şubat 2013, 19:16:43 »
sadece gülüyorum düştükleri duruma ya herşey ortada resmen teyple av yap yapmadım de yazzık ayıp ettin burak kardes bu sekılde av yaptın ayıp  hatanı kabul etmemen ayrı bir ayıp.
Osman ÇALISÖREN
1984 KONYA....