Gönderen Konu: Sorumluları Kim  (Okunma sayısı 5074 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Serhat ÇELEBİOĞLU

• Müdavim Üyemiz
Sorumluları Kim
« : 20 Kasım 2015, 15:07:40 »
http://www.haberturk.com/gundem/haber/1155559-beykozda-denizden-domuz-cikti

Av Yaban Hayatı Daire başkanlığı ve DKMP nin yanlış politikaları sayesinde Domuz karayada çıkar ağacada.
Sözde korumacılık adına konulan kotalar bir hafta da doluyor. Kontrolsüz bir şekilde üremeye devam eden bu tarım zaralıları potansiyel bir tehlike oluşturuyor.
4915 sayılı kara avcılığı kanununu kendilerine göre yorumlayan DKMP Hayvanların yaşam alanlarını sadece avcı katlediyormş gibi kamuoyu oluşturmaktan hiç vaz geçmedi. 4915 e göre hayvanların yaşam alanları üreme alanlarıda korunmak ve muhafaza edilmek zorundadır. Dağı taşı peşkeş çekerlerken ssesiz sedasız oturan bir Milli parklar var.. Her orman taş ocağı oldu. Her yerde siyanürle altın aranıyor..Binlerce hektar orman  alanı HES santralleri sayesinde yok edildi. Göller kuşaklama kanalı denilenbir sistemle kurumaya yüz tuttu.. Altında kimin imzası var  Orman su işleri Bakanlığı... Bizden korumaya çalıştıklarını zannettikleri doğanın bekçilerinin biz olduğunu düşünen bu personel  ile Türkiye de daha böyle çok manzaralarla karşılaşırız.. Tunceli de domuz şehre girdi, karadenizde balıkçıların ağına domuz takıldı.. Oto yolda domuz faciası.. Ardı arkası kesilmeyen haberler izlemeye devam..Bundan sonraq okuyacağınız  ya da izleyeceğiniz haberlere gelince ''DKMP kendine 500.000.000 dolar hedef koydu. 40 bin kişi istihdam edecek istihdam için bölgede yaşayan köylü vatandaşlarımız seçilecek. Devlet avlaklarında haycı olarak görev alacak köylülerimiz,yabancı avcılara hem mihmandar hizmeti hem haycı hizmeti verecek.'' Davasına sahip çıkmayan avcı arkadaşlarımız ve doğa koruma milli parkların avcıyı tecrit eden bu yapılanması sayesinde yaşadıklarımıza üzülüyorum ..Avcılık günah mı helal mi tartışmaları yerine..Bu ülke de ne oldu da bir birimizi ötekileştirdik avcılık kültürümüzü yok edenlerle mücadele etmek yerine  suspus olduk anlaşılır değil. O zaman benda bir teşekkür edeyim
(Allah sizleri başımızdan eksik etmesin.Teşekkürler DKMP bizim birlik olamayan avcımıza az bile yapıyorsun... )...

Çevrimdışı Adem ÖZENEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Sorumluları Kim
« Yanıtla #1 : 20 Kasım 2015, 15:36:08 »
sonuna kadar haklısın sonuna kadarrrrrrrrrrrrrr
1963 Maltepe-İstanbul

Çevrimdışı Mehmet AKKUŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 20 Kasım 2015, 15:53:20 »
Sözlerinize gönülden katılıyorum.Maalesef burası Türkiye 4915 sayılı kanunda yontma taş devrinden kalma
  • Webley Scott (AKUS) SxS 20/66
  • Akus SxS 12/66
  • Özkanlar FX017 12/66
Mehmet AKKUŞ
1973 Kemaliye-ERZİNCAN

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #3 : 20 Kasım 2015, 17:26:38 »
Serhat başkan, DKMP nin yılda 500 milyon dolar avcılıktan gelir elde etmesi için yerli astronotu uzaya göndermesi lazım.

Yani o derece uzak bir hedef.
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı Hakan HEKİM

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 20 Kasım 2015, 18:06:24 »
Diyecek bir şey yok bu konu ile ilgilenen yetkililerin ne avcılıkla ne çiftcilikle alakası olmadığı için böyle saçma sapan karar ve kurallar var

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 20 Kasım 2015, 18:17:32 »
Serhat başkan, DKMP nin yılda 500 milyon dolar avcılıktan gelir elde etmesi için yerli astronotu uzaya göndermesi lazım.

Yani o derece uzak bir hedef.
Ben demiyorum uzak ya da yakın ama koydukları hedef bu. Tüm bununla kalmıyor raporlar daha da dikkat çekici .Kalkınma bakanlığına gönderdikleri projelerde mevcut. İşin özü şu bu milleti kandırarak bir ili tamamının devlet avlağı yapılması bariz kanıttır. Zira sizinde bildiğiniz üzere Devlet avlakları,örnek avlak statüsüne sokulabiliyor.Yani yarın o devlet avlakları ya ihale edilir ya da truzim kapsamında yerel avcıya kapatılır. Ne var ki onlar devlet avlağı her ilde şu cümleler ile insanları ikna etti (Siz istediğiniz yerde avlanın size kimse kota sormayacak ) İşte bu sihirli cümle ile herşey değişti. Yani bana dokunmayan bin yıl yaşasınla avlakları kabul ettiler. İşte Tipik türk avcısı profili... Deve kuşuna uç demişler ,ben deveyim uçamam demiş. Koş demişler ben kuşum koşamam demiş. İşte böyle herkes işine geldiği gibi ..

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 19 Aralık 2015, 20:57:29 »
 yakın zamanda bakanlığın tozlu raflarındaki bilgi tuncay bey tarafından paylaşılmıştı ve deşifre edilmişti zaten, biz avcılara ne gözle bakıldığı belli işinize gelirse tutumları bitmek bilmez bir ego duvarıyla örülü zaten zihniyetleri değişmez bu adamların,..

2023 te avcılardan elde edilecek gelirin bilançosu bile hazır arkadaşlar unutmayalım.

• TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

The following users thanked this post: Tuncay KANDEMiR

Çevrimdışı İbrahim ÖZTÜRK 27

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 19 Aralık 2015, 21:10:35 »
hocam yazdıklarınızı bızım dernegın sayfasında paylastım hakkınız helal edın
1976 gaziantep

The following users thanked this post: Serhat ÇELEBİOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 21 Aralık 2015, 18:38:28 »
hocam yazdıklarınızı bızım dernegın sayfasında paylastım hakkınız helal edın
Helal olsun mutlu oldum.

Cömert ÖZEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 21 Aralık 2015, 19:06:52 »
Yivli ve yivsiz tüfekler için Tüv benzeri bir yıllık muayene ve muayene pulu ile yivsiz fişeği için kota uygulamasınınıda yakında icad ederler başımıza  Madem olmuş. Olmuşken tam olsun.

Bizim millet havanda su döver , önce yaygarayı koparır , içki masalarında kınamalar yapılır. facebook profillerinde kıyametler koparır ,  Sonrada paşa paşa gider ödemesi yapar. Sistem ne türlü deli saçması icat , uygulama çıkarırsa çıksın , sesini çıkartmadan uyar.

Eşek ve semer ikilemi. Yalnız eşek , eşek yerine konulduğunun farkında değil.

The following users thanked this post: Ahmet ÖZTÜRK, M.Ali AKDAĞCIK, Şener CANKAT

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 22 Aralık 2015, 10:31:01 »
Yivli ve yivsiz tüfekler için Tüv benzeri bir yıllık muayene ve muayene pulu ile yivsiz fişeği için kota uygulamasınınıda yakında icad ederler başımıza  Madem olmuş. Olmuşken tam olsun.

Bizim millet havanda su döver , önce yaygarayı koparır , içki masalarında kınamalar yapılır. facebook profillerinde kıyametler koparır ,  Sonrada paşa paşa gider ödemesi yapar. Sistem ne türlü deli saçması icat , uygulama çıkarırsa çıksın , sesini çıkartmadan uyar.

Eşek ve semer ikilemi. Yalnız eşek , eşek yerine konulduğunun farkında değil.

yedi uyuyandanda derin uykudaki eşşekler öylebir esrarın dumanında uyuyorki, anlatmasıda anlaşılmasıda çok güç, zaten bu derin uykudaki eşşekler yüzünden bu günkü duruma geldik biz, hiç bir şey umurlarında değil çünkü. farkındalık ve haklarından bi haber kuzu sessizliğinde derin uykusunu uyumaktalar bilinçzizce avcılıkla iştigaller ,..
 hep olduğu gibi kuruların arasındaki biz yaş olanların yanması bu ateşin dumanı yükseltiyor çekilmez hale getiriyor işi.

umarın camia olarak güzelliklere imza atabiliriz bu yolda rüyada olsa bir ihtimal.

saygılarımla.

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

The following users thanked this post: Serhat ÇELEBİOĞLU

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 07 Şubat 2017, 21:07:24 »
896 defa açılıp okunan konu içeriğine iştirak sayısı üstte görüldüğü gibi,..!.. :(

vahim 

avcı olan avcıya dokunur beya,!..

kayıtsız kalmak pısırıklığından tüm camiamızı saran bir kanser cinsi gibi sirayette,

''bana dokunmayan yılan bin yaşasın ''

hala sene 2017 avcı yine 170 tl civarı harç yatırıyor varmı total bilançodan haberiniz ?...

ben daha yatırmadım allah biliyor içimdende gelmiyor hazmedince yatıracağım faiziyle haram olsun.

haydi avcı olan avcı silkelen.

saygılarımla.

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

The following users thanked this post: Ali ÖZTÜRK 34

Çevrimdışı Ali ÖZTÜRK 34

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 07 Şubat 2017, 23:30:25 »
M. Ali Bey ben konuya daha önce forumda denk gelmemiştim. Öncelikle bu konuyu tekrar güncelleştirdiğiniz için teçekkürederim.

Çok endişeleniyorum geleceğimiz için. Bukadar kayıtsız kalarak nereye kadar bize ne dayatılırsa yapıcaz bilmiyorum.

Allah sonumuzu hayıretsin insallah. Nedesem bilemiyorum. İnsallah artık insanlar birazcıkta olsa uyanırda en azından bu uğurda zaman ve emek harcıyan insanlara destek olurlar...
1990 İstanbul tuzla

The following users thanked this post: M.Ali AKDAĞCIK

Çevrimdışı Osman KORU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 08 Şubat 2017, 08:42:10 »
Okudum hak verdim şimdi ne yapmamız gerek, sadece evet yaaa çok dğru, değip başka bir forum u okumayamı geçiceğiz.
Fiili olartak ne yapmamız gerek, gerek sanal ortamda gerek se sokakta yapılacaklar konusunda fikirleriniz nelerdir. Atalarımızdan bizlere miras  kalmış olan bu nadide spor un bizden sonraki nesil e,daha iyi koşullarda bırak mak için  Nasıl bir tepki oluştırmak gerekli.? Biz forum üyelerine düşen nedir.!!!?
Karayel
23/12/1967
Stoeger M2000

The following users thanked this post: M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 08 Şubat 2017, 13:24:43 »
Okudum hak verdim şimdi ne yapmamız gerek, sadece evet yaaa çok dğru, değip başka bir forum u okumayamı geçiceğiz.
Fiili olartak ne yapmamız gerek, gerek sanal ortamda gerek se sokakta yapılacaklar konusunda fikirleriniz nelerdir. Atalarımızdan bizlere miras  kalmış olan bu nadide spor un bizden sonraki nesil e,daha iyi koşullarda bırak mak için  Nasıl bir tepki oluştırmak gerekli.? Biz forum üyelerine düşen nedir.!!!?

atı alan üsküdarı geçti aslında,

forum emektarları buradan çok yırtındı tabiri caiz ise,
il il eylemler düzenlendi legalize olarak,
düşününki kamil üçbaş bile yanlız bırakıldım deyip istifa etti .
evveli birlik olmaktan geçmekte benim ümidimse bu avcılık dediğimiz yola karşılıksız mesai harcayan ''kayhaf'' çatısı altında güzel projeler çıkacağından ve hayata geçeceğindende eminim allah yar ve yardımcıları olsun.

asıl konu birlik olmaktan geçmekte yoksa mak ve kararları ezberci olmaktan dayatmacayla yürür gider kördüğüm asıl tamda birlik olma davasında.

saygılarımla.

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Veysi ŞENGÜL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #15 : 08 Şubat 2017, 14:12:56 »

quick picture upload

Tuncelide okuduğum zamanlar çektiğim bir fotoğraf geçen sene çektim biz dağlarda onları ararken onlar şehre inip keyif çatıyorlardı.ama tunceli halkı bunlardan şikayetçi değil hatta elleriyle ekmek veriyorlardı bi nevi evcilleşmişlerdi şehrin en işlek caddelerine bile inmelerine rağmen kimseye saldırmıyorlardı ama insanda bi tedirginlik yaratıyorlardı.arazisi onlar için ne yazıkki zaarlı bi hayvan

« Son Düzenleme: 08 Şubat 2017, 14:15:19 Gönderen: Veysi ŞENGÜL »
  • Ata neo 66cm kinetik sistem
1994 Diyarbakır

Çevrimdışı Şükrü TEKELİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 08 Şubat 2017, 16:18:16 »

• Yıldız spz m
  • Armsan phenoma
  • Fias 16 cal.
1977 - Burdur - Kocaeli

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 08 Şubat 2017, 21:26:08 »

quick picture upload

Tuncelide okuduğum zamanlar çektiğim bir fotoğraf geçen sene çektim biz dağlarda onları ararken onlar şehre inip keyif çatıyorlardı.ama tunceli halkı bunlardan şikayetçi değil hatta elleriyle ekmek veriyorlardı bi nevi evcilleşmişlerdi şehrin en işlek caddelerine bile inmelerine rağmen kimseye saldırmıyorlardı ama insanda bi tedirginlik yaratıyorlardı.arazisi onlar için ne yazıkki zaarlı bi hayvan

[/quote   

işte sayın arkadaşlarım,

belgeli bir popilasyon dengesizliğidaha eklendi resmen belgeyle konulu haber ve daha neler var allah bilir,..

peki bu popilasyonla ilgili dengeyi mak kararlarıyla milliparklarmı sağlıyor?..

yoksa koydukları kurallarla kullandıkları maşa vazifesi gibi kullanılan güdümlü füze misali kullandıkları belki işsiz belki asgari ücretli belki memur belkide işadamı veya fabrikatör olarak çalışan toplumun farklı kesimlerindeki ülkesini seven bayrağı için herşeyi yapacak olan milisgüç oluşturan kralla çobanın aynı sofrada buluşup ekmeğini bölüşen,..

kuzu kuzu güdülen kaz gibi yolunan avını ve doğasını seven ve üvey evlat muamelesi gören avcı camiasımı?..

bugün 170 / 180 civarı yıllık yivsiz av tüfek harcını arkadaşım yatırmak için tc. mi istedi çünkü 2 haftadır ava gitmedim bu harcı hazmedemiyorum heryılaynı terane geçensenede bütçe taslağında varmış yılsonuna yetişmemişmiş ee.. bu sene neoldu 140200 av pulu satılmış geçen yıl çarp 180 tl ile işte pastanın bütçeye extradan kaymağı ama bizede yazık değilmi ya,..!..?..
 ekip moralsiz her yıl aynı terane yani üveyevlatlığım hala kaldırılmadı sanki ben tc.li değil içgüveysiyim. :(

umarım toplum bilinci olarak ,hakkımızı arayabilecek bilgide ve eğitimde o güzel günlere kavuşur haksızlıklar karşısında bir bütünü oluşturacak zihniyete ulaşan refah ve ilerici görüşlü fertler olabilmek temennisiyle şen ve esenkalın avcı dostlar.

saygılarımla.
« Son Düzenleme: 08 Şubat 2017, 21:34:58 Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK »

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN