Gönderen Konu: Irlanda Setterim var 2,5 yaşında yeni aldım. Kafesteki kekliğe ferma verirmi ?  (Okunma sayısı 7347 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Muhammet DÖNMEZ

• Müdavim Üyemiz
  • "Eğitimin gerçek amacı uyandırmaktır."
kütahyada çulluk avı yapan dışarı gidiyor galiba.tanıdıgım bikaç avcı var özellikle sordum çulluk durumunu ama yok buralarda dediler.bi arada avlanma pulu alırken çullugun ülkemizdeki bulundugu yerlere baktıgımda kütahya kısmında gözukmuyordu ancak ata team takımının eskişehirde güzel çulluk avı yaptıgı meralar vardı yada ben o kısımları yalnış yorumladım eskişehirden yukarı taraflara dogru ava gitmiş olabilirler.sana en yakın güzel kuş bulabileceğin yerler 200-250 km ileride ya balıkesir yada sakarya tarafları ama meraları bilen biri olmassa gene kuş bulamadan gelirsin.
  • Ataneo 12
  • Stoeger m2000
  • Pointer & Drahtaar
Muhammed DÖNMEZ
1986 KÜTAHYA-İZMİR
laboratuvar teknikeri

Çevrimdışı Kadir PALA 34

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Eywallah saolasın abi
  • İtalyan Breda Tek kırma
  • İrlanda Setter
1997 - İstanbul

Çevrimdışı Recep GÜNDÜZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
kadir bey benim elime zamanla sizin köpeğe benzeyen bir kopek geçti benimki kısa kuyrukluydu doğuştan. Şimdi size bir olayımı anlatacağım.köpek asfalt kenarında bağlı duruyordu. arabasıyla geçen biri durdu ve köpeği sordu.benim deyince kuyruğunun kesik olup olmadığını sordu bizde doguştan olduğunu söyledik.beyfendi bize şunu söyledi. eğer bu köpek safkan ise ferma vermez dedi ama bizim köpeğimiz kırmaymış . ben bizim köpeğin  fermasını gördüm. sizinki egitilirse neden olmasın. önceden çok kırma köpek kullanılır ve bunların ferma verdirilmesi sağlanırdı.
  • BAİKAL 43-E-1C
1982 - Çanakkale

Çevrimdışı Kadir PALA 34

• AvlakForum Üye
  • *
Abi sen ne diyosun  :)  öyle böyle olmadım şimdi 😀
  • İrlanda Setter
1997 - İstanbul

Çevrimdışı Recep GÜNDÜZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
kadir bey benim bildiğim bunlar.cocukluğumdan beri baya köpek baktım. goldun setter irlanda setter kurtzar pointer bizim araziler makilik alan bazı yerlerde ilerlemek mümkün degil bakın benim arazilerimde pointer bile güçlük çekiyor. bana uygun köpek ingiliz setteri benim arazime daha yatkın. sizin arazinizi bilmem uygun köpek zevk verir. bu sizi bir tık ileri götürür.beni yanlış anlamayın pointer v.b. yapmaz demiyorum yüzü agazı kan içinde ayagı topallayan çok köpek gördüm. beni avdan. köpeği ava gidememekten üzüyo. şimdi bizim ingilizler doguştan fermacıdır.benim enceklerim bahçedeki kedi ve balaz tavuklara ferma verirler. hiç ferma öğretmem siz 2,5 yaşında dediğiniz köpeğe ferma ögreteceksiniz bu şuna benziyor.gezmeye gideceksiniz ön tarafa binmek yerine arka dörtlünün ortasına oturmak gibi. zamanınız varsa uğraşınız.her şeyi geçtim diyelimki öğrettiniz bu ferma bir pointerin(kral yürürken gözlerinin ucuyla halka bakarya) onun gibi bir duruş olmuycaktır. veya bir ingiliz setterinin (120 km suratla giden bir arabanın aniden bir duvara çarparak durması) gibi olmaz. umarım umduğunuzu bulursunuz .

ben evimin arkasında 10 yaşını aşmış ingiliz setterimi bu sene ava götüremiyorum. encek lerle çıkıyorum. encekleri almaya gittiğimde onun içi acıyor merada eski günleri hatırladıkça beni içim acıyor.iyi bir köpek kolay bulunmuyor.  kadir bey iyi şanslar
  • BAİKAL 43-E-1C
1982 - Çanakkale

Çevrimdışı Kadir PALA 34

• AvlakForum Üye
  • *
 :'( hayırlısıyla şu sömestıra giricez bende biran önce köyüme gidicem bıkmadan götürücem tatilim bitene kadar sizlere köpeğimin durumunu yazarım . Amcama kızıyorum alıp götürmüyo hiç
  • İrlanda Setter
1997 - İstanbul

Çevrimdışı Kadir PALA 34

• AvlakForum Üye
  • *

image upload

Böyle görmek çok istiyorum 🤗
  • İrlanda Setter
1997 - İstanbul

Çevrimdışı Kadir PALA 34

• AvlakForum Üye
  • *
 :)    Amcam ava götürmüş bi tavşanın diğer avcıdan kaçak geldiğini söyledi köpeğim 4-5 sefer havlayıp 100 metre kadar kovup bırakmış ama amcam köpeği çok sonra görmüş havlayınca koşup küçük bir tepenin arkasındaymış köpeği o tepeyi çıkınca görmüş tavşan oynağında köpeğin haraketleri değişiyormuş . :D :D Ben düşünüyorum ki ferma verdi amcam geç kalınca kalktı gitti tavşan benim düşündüğüm gibi olma ihtimali sizce 100 kaç :) :) :)
  • İrlanda Setter
1997 - İstanbul

Çevrimdışı Hasan BOZKURT

• Müdavim Üyemiz
Bıldırcın avına girmesi lazım.ilkokulu bitirmesi lazım.Bu şart.
10 aylık ferma vermeyen setter gördüm.Önündeki ev bıldırcınına bile bakmıyordu.Ava başlayınca fermaya da başladı.Ferma içinde varsa kesinlikle verir.Yoksa imkansız gibi..
1982 Konya

Çevrimdışı Kadir PALA 34

• AvlakForum Üye
  • *
Memleketteyim abilerim köpek arama aport fevkülade ama ferma vereceğini sanmıyorum hiç ava denk gelmedik napalım şimdi çatal burun aldım adam önünde bu sezon 14 tavşan vurmuş açılma yok burnu yukardan arıyo çalıların içine koku almak için sakin davranıyo ama şu var çulluk kaldırdı ferma tam net değildi geldiği yerde çulluk avına gitmemiş bu gün gittiğimizde 4 tavşan kalktı 2 sine attım sıkıdan dolayı vuramadım . ŞİMDİ ESAS SORUM KÖPEKLERİMDE ÇAN VAR ONLAR TAVŞANA YAKLAŞMASI İÇİN SIKINTI YARATIRMI ?
  • İrlanda Setter
1997 - İstanbul

Çevrimdışı Muhammet DÖNMEZ

• Müdavim Üyemiz
  • "Eğitimin gerçek amacı uyandırmaktır."
Fermali kopeklerle avlaniyor isen ve ferma vermiyor ise kopeklerin senin av vurma yuzdeni dusurur bu bir.ikincisi ise can yada beeper bazi hayvanlari huylandirir kacirir bazilarinida pusdurur hayvan seni gecirmek ister.meranda kopegini takip etme olanagin var ise hic bisey kullanma ama mera kopegi takip etmeni engelliyor ise mecubur kullanman gerek.yani bunu senin tecrube etmen gerekiyor.ben beeper kullaniyorum kopegimde sadece ferma modunda kopegimin beni kaybetmeyecegini ve aradigi mesafeyi acildigi mesafeyi beni takip edisini felan bildigimden dolayi.
  • Ataneo 12
  • Stoeger m2000
  • Pointer & Drahtaar
Muhammed DÖNMEZ
1986 KÜTAHYA-İZMİR
laboratuvar teknikeri

Çevrimdışı Kadir PALA 34

• AvlakForum Üye
  • *
Şimdi sık ve dağlık tepelik  mecbur çan lazım beepr  almaya param yok üni öğrencisiyim köpeklerim açılma yok ama mutlaka ses olmalı bizim burlarda genelde zaarlarla av yaparlar çan olur onlardada tavşanlarda duyup kaçıyo olabilir napsam bilemedim ya köpeklerimde arama aport tüfek atılan yere arama bakma açılmamaları herşeyi var ama bi ferma görmek nasip olmadı ya :(
  • İrlanda Setter
1997 - İstanbul

Çevrimdışı Vedat HAMURCU

• Müdavim Üyemiz
güvercinin tellisi köpeğin zillisi,canlısı iyidir can sesinden falan senin avın kaçmaz devam
Vedat HAMURCU
1960-Balıkesir/Edremit