Gönderen Konu: 20-12-2015 keklik avımız (iğneyi yedimmm... yardım edin panzehir varmı )  (Okunma sayısı 11946 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
 keklik avının nedenli güzel ve yorucu  ama o bi o kadarda etkileyici olduğunu hep söylenir ve dile getirildi. bu vakte kadar hiç gitmemiştim. ama  olayın  aslı gidince ve yaşanarak anlamış oldum. 20 senedir av yapıyorum  ve şunu dedim kendi kendime : evet adem koca !!!   senin avın keklik avı imiş. :)   dağların en yüksek doruklarına çıkmak. kayalıklarda keçi gibi atlamak, gezmek, tırmanmak, yüksek yamaçlardan aşağıya doğru bakmak!! ve inişe geçmek. hele ki o kuşların aniden köpeklerimin ferma veripde hem köpeklerim heyecan titremesi  birden yükselen adrenalin ve tavan yapması yokmuuu... evet beni herkez tanır ördek avcısı olduğumu bilir ve gönül verdiğim avcılıktır . ama şimdi öyle değilmiş dedim kendi kendime.   evettt KEKLİK AVI KANIMA İŞLEDİ .  gerçek iğneyi yemiş olduk. :) geçmiş olsun bana :)

İŞTE BÖYLE BİR AV MACERASINA başlamış oldum...    misafiri olduğumuz muhammet  hocam ve ekibine sonsuz teşk ederim.

GÜNÜN BOMBASINA  SIRA GELDİ ANLATAYIM :)   :  keklik avında hiç yapmıcam şeyi yaptım..  dağ bayır gezerken  en yükseklerde   keçiler ile yarışırken   
 DEDİMKİİ : ademmmmm  sen bu tavşanı vurmucaktın olumm..şimdi ..... yedin :)  bu tavşanı kim taşıcak şimdi ,  dağlardanm atlarken ve zıplarken sürekli.tavşan yetmezmiş gibi 2 keklik, el kamerası güya  güzel çekim yapacam kamera aldım yanıma tüfeğe taktım sayesinde çok kuş kaçırdım:) kamera büyüklüğünde kekliğe önleme yapamıyordum o denli yanlış yaptım. en son kamerana da sana da adem dedim.(kafa kameram arıza yapınca mecbur kaldım o kameraya ) söktüm attım sırtıma. yetmezmiş gibi 2 tane kalın eldiven. bolca fişek ,su - yiyecek :) taşı babam taşı.. çareyi buldum hemen. kamera söküldü sırta koyuldu. sular hemen içildi. yiyecekler köpeklerim ile kardeş payı yapılıp hemen yenildi.  kardeş diyorum evet çok severim köpekleri . aç kalırım onları aç ve susuz asla bırakmam. hasta olurum onları hasta etmem o derece. neysee    öyle veya böyle arabaya kadar  geldikk taşıdık herşiyi. arabaya gelmem ile abilerim sen zahmet etme dur biz onun çaresine bakalım dediler :) çaresi belli aslında hemen mideye :)))  afiyet olsu hepsine ..dedim hemen alın götürün yeyin  ama sırtımdan alın tavşanı keklikleri..   fazla sürmedi bi baktım tavşan ve keklikler suda kanları alınıyor. maşallah çok hızlı ekip   hemen yemelik hale gelmiş keklik ve tavşanlar...:))

ve olayın son demi :   ustaların elinde tavşan ve keklik yemeği. yemek olayı taçlandırdı. herkezden allah razı olsun . anılar hep böyLe  temiz içten samimi ve güzel olsun inşallah. saygılar

tüm avcı dostlarıma ,abilerime ,kardeşlerime ağız tadı ile bol sohbetli güzel anılar izler bırakan avlar diliyorum.. kazasız belasız avlar geçirmeniz dileklerimle.

« Son Düzenleme: 22 Aralık 2015, 15:30:18 Gönderen: Adem KOCA »
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

The following users thanked this post: Gürkan ONAT, Şener CANKAT

Çevrimdışı Berat ŞAHİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: 20-12-2015 keklik avımız :)
« Yanıtla #1 : 22 Aralık 2015, 11:55:22 »
adem bey yazınızı okurken ve resimleri incelerken inanın o anları yaşadım sanki öyle güzel anlattınızki kazasız belasız nice avlara inşallah.. burası neresi acaba?
  • REMİNGTON 11-87
  • CESA 1800 FAVORİT
  • BERETTA MOD70 7.65MM
  • DUETSCH DRATHAAR (TİNA VE ÇİKO )
"DERDİ DÜNYA OLANIN DÜNYA KADAR DERDİ OLUR"

TRABZON - SAMSUN - 1986

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 22 Aralık 2015, 12:20:09 »
adem bey yazınızı okurken ve resimleri incelerken inanın o anları yaşadım sanki öyle güzel anlattınızki kazasız belasız nice avlara inşallah.. burası neresi acaba?
  tşk kardeşim. anı yaşamak lazım zaten :)
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 22 Aralık 2015, 13:08:26 »
Daha dur adem kardeşim bu başlangıç, kekliğin kanat sesiyle yataktan fırlıycağın günler gelecek, o muhteşem kanat farıltısını düşünüp haftasonunu beklerken dalıp dalıp gidecen, dağda tırmanırken bir helikopter gelsede beni alsa deyip hayıflanacağın günlerde gelecek, güzel pozisyonda kaçırınca dizini döverken bulacaksın kendini, keklik avı avcılığın her yönünü en üst limitlerde yaşatır.,o yüzden de hazzı büyüktür...
Daha nice güzel avlar yapman dileğiyle rasgele.
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 22 Aralık 2015, 13:24:41 »
 adem bey kardeşim,

sana çok çok geçmiş olsun allah tez elden şifanı versin,..
 ammavelakin sen kınalıya vurulduysan bu işin sonu yok hak canımızı isteyene dek sürer gider bu sevda bizi azrail aleyisselama, rabbim candan men emrini verip bedenden ayırana dek sürer ve bu aşk bizi toprağa gömer bilesin.

artık sen kekliğe gidersin, senin ordan yokluğundan faydalanan ürdeklerde çukurovaya atar bende kekliğe gidemediğim gün lodosta o yeşilbaşlara tüfek atarım,..  :)

güzel avında zevk almana ve keklik avını sevmene çok sevindim.

yeni sevdan hayırlı olsun ve darısı kazasız belasız bol nasipli ağıztadında geçen av günlerinize olsun.

mersinden selam ve saygılarımla.

• TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Yasin ŞAHİN 06

• AvlakForum Üye
  • *
  • Avcı'nın olduğu yerde Av olma
« Yanıtla #5 : 22 Aralık 2015, 13:42:43 »
Süper av olmuş abi rastgelsin keklik avı gbi yok gerçekten yeri geliyo allaha dua ediyorum ne olur düşmeyim diye dönüşte olmuyo mecbur tırmanıyorum nie çıktım diye dert yanarken o kanat sesini duyunca oh be diyorum süper oluyo bu sene işlerimden dolayı artık ava gidemicem ama seneye beklerim ankaraya inşallah bide ben ördek avına gidersem bende hiç ördek avına gitmedim kısmet artık
  • Üzümlü kooperatif otomatik 66
  • Arthemis enjektör sellektör süperpoze 71
  • English / Pointer / Dişi (Tina)
Ürgüp / Ankara-Çayyolu
Bayan Kuaförü
1985  A(+)
TİNABurada bakınız

Çevrimdışı Mehmet AKKUŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 22 Aralık 2015, 13:45:48 »
Yazınızı keyifle okudum avlarınız daim olsun kazasız belasız paylaşımlar dilerim
  • Webley Scott (AKUS) SxS 20/66
  • Akus SxS 12/66
  • Özkanlar FX017 12/66
Mehmet AKKUŞ
1973 Kemaliye-ERZİNCAN

Çevrimdışı Şener CANKAT

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1983 / ANTALYA
« Yanıtla #7 : 22 Aralık 2015, 13:55:53 »
Adem Abi avın muhabbetin daim olsun. Ördekler rahat bir nefes alırlar artık.
1983 - Antalya

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 22 Aralık 2015, 15:21:15 »
Daha dur adem kardeşim bu başlangıç, kekliğin kanat sesiyle yataktan fırlıycağın günler gelecek, o muhteşem kanat farıltısını düşünüp haftasonunu beklerken dalıp dalıp gidecen, dağda tırmanırken bir helikopter gelsede beni alsa deyip hayıflanacağın günlerde gelecek, güzel pozisyonda kaçırınca dizini döverken bulacaksın kendini, keklik avı avcılığın her yönünü en üst limitlerde yaşatır.,o yüzden de hazzı büyüktür...
Daha nice güzel avlar yapman dileğiyle rasgele.
  allahım  nasip etsin nice sağlıkla bu anlattıklarını yaşamayı. en çok hoşuam gidende köpeklerimin artık keklik avcısı olması. :)
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 22 Aralık 2015, 15:23:09 »
adem bey kardeşim,

sana çok çok geçmiş olsun allah tez elden şifanı versin,..
 ammavelakin sen kınalıya vurulduysan bu işin sonu yok hak canımızı isteyene dek sürer gider bu sevda bizi azrail aleyisselama, rabbim candan men emrini verip bedenden ayırana dek sürer ve bu aşk bizi toprağa gömer bilesin.

artık sen kekliğe gidersin, senin ordan yokluğundan faydalanan ürdeklerde çukurovaya atar bende kekliğe gidemediğim gün lodosta o yeşilbaşlara tüfek atarım,..  :)

güzel avında zevk almana ve keklik avını sevmene çok sevindim.

yeni sevdan hayırlı olsun ve darısı kazasız belasız bol nasipli ağıztadında geçen av günlerinize olsun.

mersinden selam ve saygılarımla.
  tşk ederim abicim iyi niyetlerin için.. ahhhhh birde yakın olsa memlekete. hep uzakda keklikler. ördekler ile yer değiştirseler. ama güzel olanı budur belkide. o kadar dağ bayır gezdim bi tane yerel avcı yok. oranın insanıda kekliğe doymuş galiba
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 22 Aralık 2015, 15:24:39 »
Süper av olmuş abi rastgelsin keklik avı gbi yok gerçekten yeri geliyo allaha dua ediyorum ne olur düşmeyim diye dönüşte olmuyo mecbur tırmanıyorum nie çıktım diye dert yanarken o kanat sesini duyunca oh be diyorum süper oluyo bu sene işlerimden dolayı artık ava gidemicem ama seneye beklerim ankaraya inşallah bide ben ördek avına gidersem bende hiç ördek avına gitmedim kısmet artık
  yengem izin vermiyormu yoksa :)  haaaaaaaaaaaa
  dostum her  zaman beklerim. misafirler başım üstüne. ankara yolum sürekli düşüyor. güzek keklik yerleride varmış . nasip inşallah gelirim gelirisn
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 22 Aralık 2015, 15:25:18 »
Yazınızı keyifle okudum avlarınız daim olsun kazasız belasız paylaşımlar dilerim
tşk ederim. amin cümlemize inşallah
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 22 Aralık 2015, 15:26:59 »
Adem Abi avın muhabbetin daim olsun. Ördekler rahat bir nefes alırlar artık.
   aynen kardeşim .....   ördek  avcısı arkadaşlarım  bırak keklik işini . özüne dön artık diye kızıyorlar bana. hatta dün arakadaşım aradı ördek yerinden.. abii yapma yaa gelll  ördekler seni özledi artık. sensiz ördekde olmuyor. gel artık seneye kekliğe gidersin diyor . iyi güldürdü beni :)
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

The following users thanked this post: Şener CANKAT

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
Adem Bey elinize emeğinize yüreğinize sağlık. av ve anlatım çok süper olmuş :) inşallah daha nice güzel avlar yaparsınız. Paylaşım için teşekkürler.
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Adem Bey elinize emeğinize yüreğinize sağlık. av ve anlatım çok süper olmuş :) inşallah daha nice güzel avlar yaparsınız. Paylaşım için teşekkürler.
tşk ederim kardeşim allahım hepimize nasip etsin önce sağlık versin rabbim
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Kadir TANYILDIZI

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Abi geçmiş olsun  :) keklik avı çok güzeldir ne mutlu sende tadına bakmışsın.
Uzaktan ötüşünü dinlemek,kanat sesiyle uyanmak,havada taklasını ve düşüşünü izlemek mükemmeldir.
Allah kazasız belasız keklik avları nasip etsin.
« Son Düzenleme: 23 Aralık 2015, 00:48:58 Gönderen: Kadir TANYILDIZI »
1993 ERZİNCAN

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Abi geçmiş olsun  :) keklik avı çok güzeldir ne mutlu sende tadına bakmışsın.
Uzaktan ötüşünü dinlemek,kanat sesiyle uyanmak,havada taklasını ve düşüşünü izlemek mükemmel bir şeydir.
Allah kazasız belasız keklik avları nasip etsin.
  sizler kekliğin anavatanındasınız.. bu anları her daim yaşadığınız halde hala ilk günkü gibi heyecan bırakıyorsa sizde demekki. doğru yoldayım
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Orhan AKSOY

• AvlakForum Üye
  • *
Ademcim aşıyı almışsın, hayırlı olsun :D
Şimdi avcı oldun işte
Şaka bir yana her av güzeldir ama keklik avı apayrıdır, zaten sende yazında fevkalade bir üslupla anlatmışsın oturduğum yerden keklik avı yapmış gibi oldum.
Sağlıcakla nice muhabbetli avlara........
  • Benelli Raffaello Special Lusso
  • Fabarm Elos C
  • Perazzi mx8
  • Pointer ve Setter
Orhan AKSOY
1969 Serik/ANTALYA  BRh +

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ademcim aşıyı almışsın, hayırlı olsun :D
Şimdi avcı oldun işte
Şaka bir yana her av güzeldir ama keklik avı apayrıdır, zaten sende yazında fevkalade bir üslupla anlatmışsın oturduğum yerden keklik avı yapmış gibi oldum.
Sağlıcakla nice muhabbetli avlara........
  aynen abicim . panzerihi yoksa bu işin halim duman. çok uzaklara gitmek gerekiyor artık bi helikopter alacazz az yakanından :)
  ççok teşk ederim anı yaşamaya çalıştım tadını en derinden yaşadım . keklik avı :  evet çok sevdim benim avım.
 güzel dileklerin için çok saol abicim . saygılar
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
Sn.Koca,
Allah Rahmet Eylesin..Bu aşı ancak teneşirde çıkar..:)
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Gürsel KARABAY

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Hakikatten güzel av olmuş yalnız karnım aç heralde o güveç ne güzel görünüyor öyle.
  • Ata Neo 12
  • Akdaş 412 L
  • Pointer , 13 adet Setter Della Bassana
1971 istanbul

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Sn.Koca,
Allah Rahmet Eylesin..Bu aşı ancak teneşirde çıkar..:)
dur yaa hemen öldürdün beni. daha çok keklik avı yapmam lazım. sonra ölürüz :)
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Hakikatten güzel av olmuş yalnız karnım aç heralde o güveç ne güzel görünüyor öyle.
  harbiiii olmuştu ama .odun ateşinde pişince böyle oluyor :)
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
Yok ben sizi öldürmedim..Keklik aşkı ölmeden çıkmaz adamdan..Teneşir paklar bu aşkı..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
Adem sulu yerlerde oturup beklemekten sıkıldın herhalde  :) dağa bayıra vurmuşsun kendini  :) şaka biryana doğada olmak hertürlü güzel,avınız keyfiniz muhabbetiniz daim olsun,rast gele.
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE