Gönderen Konu: Başımdan geçen olagan üstü çil avı anısı  (Okunma sayısı 1896 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Muzaffer KUZU

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Başımdan geçen olagan üstü çil avı anısı
« : 03 Mayıs 2014, 16:56:54 »
Yıl 1984 Kırşehir Mucur kazasının avcı köyünde ögretmenlik yapıyorum.Köy sakinlerinden Hanifi Can Nami deger(Kel Hanifi)Postacı Çalap (çelebi)Kirlioglu ile birlikte keklik avına gittik.Av yerlerinde arkadaşlarım 2 şer tane avladılar bende yok.Köye geliyoruz .köyün içinden geçen sulu derenin köye yakın bir yerin den geçerken Hanifi Can ben su dereye bakayım dedi.Biraz sonra bir çil alayı kalktı.30 dan fazla ,kuşların 3 tanesi yukarıya benim oldugum tarafa neredeyse köyün içine dogru  derenin kenarına kondular.Postacı ile beraber şuradamı buradamı derken postacı işaret etti at dedi.Atış yaptım ses yok,karartıda aynı duruyor.Postacıya dedim ki,bana kuru ota atış yaptırdın.Kuş uçmadı.ben Hafif kuşun gagasına benzeyen tarafını hedef almıştım parçalanmasın diye.Postacı dikkatlı at dedi.Attım savuruverdi.Neyse digerinide vurdum oldu İkitane.Sevgili avcı dostlar ben ne yapmışım biliyormusunuz?Ben kurşun atmışım keklige denk getirememişim. Kekligin oldugu yeri kazmasına ragmen keklik(Çil) kalkmadı. İkincisinde vuruldu. Bu şekilde başından enterasan olaylar geçen arkadaşlar anılarını paylaşırsa ;geçmişi yad anılarını tazelemiş olurlar.
  • Huğlu Süperpoze 12 Skeet Özel yapım 71 namlu
  • Huğlu Çifte 12 Çukurbant 71 namlu 1-2 şok
  • Marocchı 12 Süper Poze 71 namlu 2-4 şok
  • Üzümlü Çifte 12 jetli yüksek bant 71 namlu 1-3 şok
İZMİR 1957   0Rh+     05344463032
Branş Kodu:2036

Çevrimdışı Sabahattin KARAHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Başımdan geçen olagan üstü çil avı anısı
« Yanıtla #1 : 02 Temmuz 2014, 00:11:44 »
Bizimde başımızdan çok güzel vede bi okadar  komik bi durum oldu eniştem önünden kalkan kekliğe attı kekliği vuramadı tabiki  birde ne görsün ayaklarının dibine doğru yuvarlan tavşan sadece tek bir saçma yemiş kafadan tabiki bizim enişte nasibini aldı
  • YILDIZ A71 YEDEK NAMLULU
  • YILDIZ SPZ ME 66
Sabahattin KARAHAN 1974 VAN
İnsanları tanışırken değil,tartışırken tanırsınız.
Çünkü, öfke saklanan kişiliği ortaya çıkarır.