Gönderen Konu: BOHÇACILAR  (Okunma sayısı 9343 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fethi ELDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
BOHÇACILAR
« : 29 Ekim 2013, 20:28:23 »
   Bıktık şu bohçaçılardan.Keklik avı açılmadan hangi bölgede ne kadar keklik bıraktıklarını ne kadar vurduklarını böbürlene böbürlene anlatırlar önlerine gelene.Bir Allah'ın kulu denetlemeye gelmez.Şikayet edersin,ettiğin makamlar seni sorularıyla  bin pişman eder.Köylülerin önüne hiç bir mevsim geçilmez.Eline aldığı dedesinin babasının amcasının ya da  kendinin coğu bulundurma ruhsatına dönüşmüş tüfeğini kendi çöplüğünde horozlanır.limit mimitte bilmez onlar Bizim BOHÇILAR gibi
    BU NEREYE KADAR BÖYLE GİDER.....?
    İlgili beylere sesleniyorum.Lütfen bu gidişe bir dur deyin.Gerekiyorsa pul ücretlerini iki katına çıkarın.Ama hizmet verin.Bu gibilerinin arkasına öyle bir düğüm atın ki bir daha çözülmesin...YASALARA UYANLAR  HİÇ BİR ZAMAN DENETİMDEN KAÇMAZ
    Bu yıl ekim ayının başında olan soğuklar nedeniyle sebzeleri soğuk vurdu.BILDIRCIN ve ÜVEYİK üç beş içinde kayboldu. İşte tam bugünlerde BOHÇACILARA gün doğdu.Kuş yoksa kınalı, çil var dediler kendi kendilerine ve avlanmaya devam ettiler.BEYLER bu memlekette bir aydır kınalı avı yapılıyor sizde biliyorsunuz bunu." Bıldırcın gibi uçuyor kınalı dört tanesini vurdum" dedi birisi Bende "iyi halt etmişsin diyerek" oradan ayrıldım.Bu memlekette hiç doğru dürüst işimiz olmayacak mı?
   Bilgililer ilgisiz,ilgililer  bananeci olursa böyle oluyor galiba.
   DEVLET AVLAKLARINI ÖZELLEŞTİRİNDE KURTULALIM BEYLER...!

« Son Düzenleme: 29 Ekim 2013, 21:07:10 Gönderen: Fethi ELDEMİR »
Fethi ELDEMİR
1956 çorum-sungurlu

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
Ynt: BOHÇACILAR
« Yanıtla #1 : 29 Ekim 2013, 21:34:03 »
   Gerekiyorsa pul ücretlerini iki katına çıkarın.Ama hizmet verin.Bu gibilerinin arkasına öyle bir düğüm atın ki bir daha çözülmesin...

abicim iyi güzelde hem babasından dedesinden kalma bulundurma ruhsatlı tüfeklerle çıkıyorlar bohçacılar ava diyorsun hem pul ücretini iki katına çıkarsınlar diyorsun..adamlarda belge pul yokki..zaten vergisini yatıran avcıya çıkarılıyor her zorluk diye basbas bağırıyoruz , birde pul parasını iki katı fazlamı ödeyelim..bizmi vurduk sezon açılmadan kekliği ?  bulduğun çözüm bumu yani şimdi?..bu gidişle bizde bohçacı olucaz..seneye hiç çıkarmıyacaklar ava .. avbis ,carttırı,curtturu diye diye avlanacak avlak bırakmıyacaklar hiçbir yere ava çıkamıcaz bundan sonra.belgeyi melgeyi iptal ettiricez..bırak 2 katı ücreti,kişi başı 10 pul parası ödesen bu memlekette yine bişey değişmez..bol bol enayi gibi ödediğin parayla kalırsın..avcılardan fazla para aldık bu fazla paralarla kaçak avcılığın önüne geçecek çözümler bulalım demezler...bohçacı yine bildiğini okur...burası Türkiye..tek yapacağımız şey gözümüzle görüyorsak kaçak avcıyı şikayet etmek ilgili mercilere..gereğini yapmıyorlarsada elden bişey gelmez..dağa çıkıp bohçacıları vuracak halimiz yok..şimdi birde 2 katı pul ücreti muhabbetini duyarlarsa tamam artık seneye il içi pulu 500,Türkiye geneli puluda 1000 lira yaparlar..takip ediyorlardır forumu...bahane arıyorlar zaten daha fazla nasıl uğraşırız diye biz avcılarla..

bu arada özel avlak sahibimisiniz merak ettim :D BELGEYİ İPTAL ETTİRİRSEM ÖZEL AVLAKLARA DALICAM BAŞDA .. KIL kaptım artık iyice bu özel avlaklardan..kapitalizmin el atmadığı yer kalmadı..
« Son Düzenleme: 29 Ekim 2013, 21:42:45 Gönderen: Şahin BİTEN »

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #2 : 29 Ekim 2013, 22:36:47 »
Doğru. Av buz para toplamıyorlar ama işe gelince eleman az, olan da yasal avcının peşinde. Şu devlet avlakları da baksan az bir yer gibi ama aslında avcıların yoğun olduğu yerler sayılır. Tam da oraları denetleyebilseler büyük ölçüde iş yapmış olurlar ama öyle görünüyor ki oraları da ileride birilerine icar gibi yönettirecekler. Ücreti, uygulaması ne olacak kimbilir. Buna yönlendirmek için üzerinde durmuyorlar. Bence böyle. Yani Fethi Bey'in dediğine yakın bir şeyler yakın zaten. Örnek veya özel avlağa gelince, devlet oraları idare ettirmeyi planlamışken orayı tutan kişiyi sormak ondan geride kalmıyor mu? Ve bu arada Federasyonlar ne öneriyor acaba?
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Fethi ELDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 30 Ekim 2013, 19:23:30 »
   Özel avlak falan sahibi değilim arkadaşım.emekli bir öğretmenim.Yasal olan beğenilmeyenlerin yine yasal yollarla protostadan tarafım. Özel avlak geçen cümle serzeniştlirHepimizin derdi ve çabası ağzımızın tadınca, gönlümüzce haftada da bir gün olsun avlanabilmek. Stres atmak için doğaya çıkıp stres yükümüzü iki katına çıkar
 arak geri dönmek değil.
    Sorunumuz verdiğimizin karşılığını alamamaktır.Denetimsizlik-üretimsizlik-duyarsızlık-yasa tanımama ben yaparım,ben yaptım oldu gibi gibi gibi.....Selamlar.
« Son Düzenleme: 30 Ekim 2013, 19:24:53 Gönderen: Fethi ELDEMİR »
Fethi ELDEMİR
1956 çorum-sungurlu

Çevrimdışı Atınç ERGÜREL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 30 Ekim 2013, 23:59:49 »
Keklik sezonunun açılışını 2 kasıma bırakırsan yıllardır kurallara uyma gayretinde olan ve uyan avcıyıda bohçacılığa  itersin.Zaten yeterince denetim yok,kendi köyünden gidene kimse ses çıkarmıyor.Sonra sen iple çektiğin açılış gününde avlağa gidiyorsun oda ne arazide 5-6 kuş görüyorsun , onlarda yanına sokmaz antramanlı  arkasında koşturur durursun.Sonra bir çobana rastlarsın , adam sana ''abi buralarda kuşu çoktan bitirdiler'' der.Kahrolursun.Arabanın yanına dönersin oda ne milli parklar gelmiş senden evrak soruyor.Gülermisin, ağlarmısın!
Benim düşüncem keklik avının ekim başında açılması ve ocak ortasında kapatılması.(Ege bölgesi için).Böylelikle kurallara uyan avcı arkadaşlar bohçacılığa meğil etmez, kurallara uyduğu için kendilerini  benim gibi enayi hissetmezler.
  • Stoeger m2000 71 namlu
  • Üzümlü Koop.S.poze 71 namlu
  • Huğlu Koop.S.Poze 104/A 76 namlu
  • deutsche kurzhaar DORA
1973 İZMİR

Çevrimdışı Halil YILMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 13 Kasım 2013, 08:22:24 »
Atınç Bey'in sözlerine sonuna kadar katılıyorum, eğer durum böyle giderse bu denetimsizlik devam ederse denetim sadece belgeleri avcılara uygulanırsa bu iş yürümez. Belgeleri avcıları da kaybederler bu ne yahu vergimizi paşa paşa her dönem ödüyoruz pulumuzu alıyoruz ancak denetim olduğu zaman ilk bize geliyorlar arkadaş biz zaten ne yapılması gerekirse onu yapıyoruz illaki bohçacı mı olalım. Bunu mu istiyorlar anlayamadım gitti. En kötüsü de verdiğimiz o kadar paraya rağmen ağız tadı ile avlanamamak. Neyse herkese rast gele...
1984-Manisa/Salihli
Mekan:İzmir
" Düşünmeden konuşmanın cezası, konuştuktan sonra düşünmeye mahkum olmaktır."

Çevrimdışı Kadir MADRAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 02 Mart 2014, 15:04:47 »
arkadaşlar: bende şunu söylemek istiyorum, gerçi yukarıda bir arkadaşımız bahsettide. kasımda keklik avı açılması çok yanlış bir karardır.  açık net söylüyorum: bu zamana kadar kaçak ava gitmeyen belgeli avcılarıda sezon açılmadan ava sokmayı başardılar bu yıl. helal size diyorum, avın açılma ve kapanma tarihlerini ayarlayan yetkili kişiler helal. bir halt yedim, bir iş becerdim sanıyorlar kendilerince. birşeyden çaktıkları yok. avcılarla görüşmek yok, avcılardan fikir almak yok. kararı veren komisyon arasında daha kekliğin şeklini bile bilmeyen vardır. avcılıkla doğayla ilgisi olmayan birsürü insan bizim, avcılar ve doğadaki hayvanların hakkında bilinçsizce karar veriyor. sonra birçok avcı bohçacılığa itiliyor. Hiç birşey yapamıyorsan birsürü insan var issiz. belli bölgelerde görevlendir bu kişileri, belli bir maaş karşılığında. dağlarda bohçacılara göz açtırmasın.  DENETİM YOK ÜRETİM YOK. KARARLARI VEREN ARKADAŞLAR UYANIN ARTIK. bir yanlışım varsa herkesden özür dilerim.
Kadir MADRAN
1980 AYDIN-ÇİNE
0506 574 30 38
UÇAR AVCISI

Çevrimdışı Sinan TANLIKOLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 02 Mart 2014, 17:00:22 »
herkes bıktı ama elden gelen bir şey yok bu duruma devletin el atması lazım ve bohçaçılara verilen cezaların artması lazım gerekirse hapis cezası verilmeli
1985 kütahya
0533 523 8526

Çevrimdışı İsmail CEYLAN 16

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 30 Mart 2014, 20:58:00 »
arkadaşım bu ülkede avcıların yüzde sekseni asgari ücret alıyor bu pul parasını vergisini verebiliyorsa dua et buda bu ülkeye ve avcılığa gönül koymasındandır eğer pul parasını iki katını alın dediğin zaman ne olur biliyormusun bohçacılara ve bohçacılığa teşvik etmiş olursun çoğu avcı memleketnden dışarı çıkamıyor maddi durumlardan dolayı sıkıntıları devlet bu orman memeurlarının altına arazi aracı sağlıyor her ay 2000 3000 tl maaşını veriyor hertürlü imkanı sağlıyorsa gitsin ben nasıl bohçacılarla av meralarında denk geliyorsam bu memurlarla neden denk gelemiyorum 6 senedir resmi bütün evraklarım var her şeyim tamam il dışında ava gidiyorum bi kere av sahasında ormancı görmedim geçen sene 1 kez yol kenarında asfaltta eve dönüş yolunda durdular kontrol yapıyolar ya bu nasıl kontrol dür hepsi göbekli ve yaşlı memur başkada bişey demicem ben nasıl av sahasında kmlerce  yürüyosam memurda ben av hayvanı nasıl arıyorsam onlarda bohçacı arıyacak kovalıyacak kardeşim .aldığı maaşın  hakkını vericekler avcılık heves değil tutkudur aşktır bursada keklik görmedim ben 26 yaşındayım dedemin hikayeleriyle hayal kuruyom öyle kalkardı böyle kalkardı verdiğimiz paralar nereye gidiyor salım yok bişey yok para iki katı vercekmişiz ARKADAŞLAR BİRAZ BİŞEYLER YAZARKEN DUYARLI OLALIM BEN SANMIYOM BU ÜLKENİN İNSANI YOK EDİCİ DEĞİLDİR EĞER HAYVAN YOK OLUYORSA  İSTATİSLİK YAPILMIŞ AV HAYVANINA YUZDE SEKSEN ZİRAİ İLAÇLAR ZARAR VERİYOR AVCI BU EKOSİSTEMİN İÇİNDE YUZDE İKİ Bİ YERE SAHİP BOHÇACILIĞA  KESİNLİKLE DESTEKLEMİYORUM KESİNLİKLE KARŞIYIM BU praları 50 lira yap ben sanmıyorum kaçak avlanan biri kalsın yinede kendini bilmeyenler olucak onlarda zaten avcı değildir yanlış anlamayın sakın sadece benim düşüncem SAYGILARIMLA 
  • Akdas 712 elit superpoze 66cm
  • Huglu 103 c 71cm
  • Genc huglu cne203 66cm
  • Sarsilmaz concorde x 68 cm
İsmail CEYLAN
1988/BURSA

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 30 Mart 2014, 22:16:34 »
arkadaşım bu ülkede avcıların yüzde sekseni asgari ücret alıyor bu pul parasını vergisini verebiliyorsa dua et buda bu ülkeye ve avcılığa gönül koymasındandır eğer pul parasını iki katını alın dediğin zaman ne olur biliyormusun bohçacılara ve bohçacılığa teşvik etmiş olursun çoğu avcı memleketnden dışarı çıkamıyor maddi durumlardan dolayı sıkıntıları devlet bu orman memeurlarının altına arazi aracı sağlıyor her ay 2000 3000 tl maaşını veriyor hertürlü imkanı sağlıyorsa gitsin ben nasıl bohçacılarla av meralarında denk geliyorsam bu memurlarla neden denk gelemiyorum 6 senedir resmi bütün evraklarım var her şeyim tamam il dışında ava gidiyorum bi kere av sahasında ormancı görmedim geçen sene 1 kez yol kenarında asfaltta eve dönüş yolunda durdular kontrol yapıyolar ya bu nasıl kontrol dür hepsi göbekli ve yaşlı memur başkada bişey demicem ben nasıl av sahasında kmlerce  yürüyosam memurda ben av hayvanı nasıl arıyorsam onlarda bohçacı arıyacak kovalıyacak kardeşim .aldığı maaşın  hakkını vericekler avcılık heves değil tutkudur aşktır bursada keklik görmedim ben 26 yaşındayım dedemin hikayeleriyle hayal kuruyom öyle kalkardı böyle kalkardı verdiğimiz paralar nereye gidiyor salım yok bişey yok para iki katı vercekmişiz ARKADAŞLAR BİRAZ BİŞEYLER YAZARKEN DUYARLI OLALIM BEN SANMIYOM BU ÜLKENİN İNSANI YOK EDİCİ DEĞİLDİR EĞER HAYVAN YOK OLUYORSA  İSTATİSLİK YAPILMIŞ AV HAYVANINA YUZDE SEKSEN ZİRAİ İLAÇLAR ZARAR VERİYOR AVCI BU EKOSİSTEMİN İÇİNDE YUZDE İKİ Bİ YERE SAHİP BOHÇACILIĞA  KESİNLİKLE DESTEKLEMİYORUM KESİNLİKLE KARŞIYIM BU praları 50 lira yap ben sanmıyorum kaçak avlanan biri kalsın yinede kendini bilmeyenler olucak onlarda zaten avcı değildir yanlış anlamayın sakın sadece benim düşüncem SAYGILARIMLA

değerli avcı arkadaşlar,

bakanlık bizi senaryosu hazır bir filmin figüranları olarak meralardaki sahneye sokacak ama pul harç vs. adı altındaki keyfi paraları biz avcılardan toplayarak ihya oluyor ayhak başkanı olan beyle bakan bey yanyana televizyon proğramında milyonları önünde Türkiye'deki avcılığa '' İŞLENMEMİŞ, ELDEĞMEMİŞ MADENDİR '' yorumunu açıkça söylüyorlar aleni vaziyette, hal böyleyken amaç belliyken neden sıksınlar kontrollerle avcıları.
 amaç Napolyon misali, para para para ,..
kendi adıma benden tahsil edilen, yerini bulmayan tüm metelikler haram, yerini bulan tüm metelikler helal olsun,..

• TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Erdal YAĞIZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 16 Mayıs 2014, 00:22:49 »
ah be kardeşim hep mi bohcacılar mı vuruyor kekliği adamda ruhsat var almış genel avlanma belgesini çıkmış üveyik diye kekliğe ... denetlemeci gelse sorsa abi bak benim belgem var vergimi ödüyorum  üveyik avlıyorum ben diyor ... eee denetleyende hadi rast gele diyor .... yani diyeceğim şu ki hep bohcacılar  yapmıyor kaçak avı.....
  • walther target y.oto
1984 MANİSA

Çevrimdışı Erdal YAĞIZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 16 Mayıs 2014, 00:29:49 »
herkes bıktı ama elden gelen bir şey yok bu duruma devletin el atması lazım ve bohçaçılara verilen cezaların artması lazım gerekirse hapis cezası verilmeli

sinan bey dağdaki iki kekliği vurdu diye bir kişi yi hapse mi attıracaksınız böyle bir düşünce yazık vallahi bu ülke daha kap kaç yapanı atamadı içeri  adam vuran kokunu sallaya sallaya çıkıyor siz iki keklik vuranı hapis yatıracaksınız gülesim geldi .....ama ne olursa bu ülkede gariban kesime oluyor oda olur valla .....
  • walther target y.oto
1984 MANİSA

Çevrimdışı Asım RENK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 16 Temmuz 2014, 17:52:51 »
tabi tabi 2katına çıkartın avcılık para ile oluyor ya yapın arkadaşım biz bu kadar vergiyi pulu zor ödüyoruz birde 2katına çıkartınki bizlerde bohçaci olalım demi. ben asgari ücrete çalışıyorum 3 kuruşluk zevkimiz var onuda elimizden almayın
« Son Düzenleme: 16 Temmuz 2014, 17:58:36 Gönderen: Asım RENK »
1979 ANKARA

Çevrimdışı Asım RENK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 16 Temmuz 2014, 17:57:58 »
aslında bohçaciları hapis değilde asmak lazım para vermiyorlar  :)
« Son Düzenleme: 16 Temmuz 2014, 17:59:30 Gönderen: Asım RENK »
1979 ANKARA

Çevrimdışı Erdal YAĞIZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 15 Ekim 2014, 12:23:44 »
a
aslında bohçaciları hapis değilde asmak lazım para vermiyorlar  :)

asım bey bu ülke 30000 kişinin katilini asamadı iki keklik vuran kişiyi neden asssın ...
  • walther target y.oto
1984 MANİSA

The following users thanked this post: Gürkan ONAT

Çevrimdışı M.Ali ERDEM

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #15 : 15 Ekim 2014, 15:54:49 »
ah be kardeşim hep mi bohcacılar mı vuruyor kekliği adamda ruhsat var almış genel avlanma belgesini çıkmış üveyik diye kekliğe ... denetlemeci gelse sorsa abi bak benim belgem var vergimi ödüyorum  üveyik avlıyorum ben diyor ... eee denetleyende hadi rast gele diyor .... yani diyeceğim şu ki hep bohcacılar  yapmıyor kaçak avı.....
Mehmet Ali ERDEM
1975 MENDERES / İZMİR

Çevrimdışı Necati ŞAHİN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #16 : 12 Kasım 2014, 20:18:21 »
fethi bey , o dedesinden babasından tüfek kalan köylüler eskide kaldı,artık herkes bütçesine göre tüfek alabiliyor. bohçacı meselesine gelince şehirlisi köylüsü yok bu işin.köylerde zaten kalabalık değil,nüfus az.kekliği veya diğer avları bitiren eli tüfekli karaktersizler,köylüleri hedef tahtası yapmış durumda.Gittiğiniz çoğu avlakta köylü önünüze geçip avlaktan avcıyı kovmaya çalışıyo zaten.köylünün yaptığı yanlış mı yanlış ama onları böyle davranmaya iten sebep ne??Bence sırf öldürmeye odaklanmış,limit tanımaz vicdansız,karaktersiz eli tüfekli şahıslar.
  • beretta s56
  • browning auto 5 lıght
  • armsan phenoma dw2,5 combo
  • englısh pointer solid
Serdar ŞAHİN
1986 ÇORUM

Çevrimdışı Zeki ATİK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 14 Nisan 2015, 20:54:39 »
Köydeki adamın bahçesinden besleniyo hayvan onun arazisinde yavruluyo o adamın mahsülüyle karnını doyuruyo pisliğini belki bigün domuzun talanını köylü çekiyo sende bir av pulu aldın vergi verdin diye adamın arazisine gitcen takır takır vurcan o adamda eline tüfek alınca bohcacı olcak yok öyle :) köylüler avlaklarına sahip çıkacak ki bu keklikler tavşanlar çoğalcak yoksa instagramda av diye koyulan taglara bakarsanız caniler cahiller hala ava çıkıyolar, av koruma ekipleri askeriye polislikte olduğu gibi yazılı sözlü ve spor mülakatıyla seçilmeli belirli boy kilo sınırı olmalı ve allah korkusu olan haram yemeyecek insanlardan seçilmeli, kimsenin dini inancına lafım yok ateistte olsa müslümanda hristiyanda vicdanlı insan kendini belli eder seçsinler işleri ne o aldıkları vergilerle neler yapılmaz :) saygılar
1990 Ankara

Çevrimdışı Savaş GÜLTEKİN

• Müdavim Üyemiz
  • http://www.yabanda.com
    • www.yabanda.com
« Yanıtla #18 : 10 Kasım 2015, 19:14:01 »
 İsrarla söylüyorum cevre orman mühendisleri memurları yöneticileri görevlerini layiki ile yapmazsa olmaz... Buna muhtarlar jandarma  emniyet koylu avcı herkes komple bir akil ile el atmak zorundadır...🙅
Savaş GÜLTEKİN (KEKLİK AVCISI) BİTLİS/TATVAN
http://www.yabanda.com
1975

Çevrimdışı İbrahim ÖZTÜRK 27

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 10 Kasım 2015, 19:42:21 »
bu hafta bı yere ava gıttık resımlerı cekmedıgıme pısman oldum koylu koyun gırısıne kayaya dasa duvara sunu yazmıs alo av yasa k sana dedım av yasak ıkı adım atıyon duymadın mı sana dıyom av yasak dıye elın bohcacısı koymus zaten kuralı alırmısın basına belayı rhırsız gıbı av yapıp eve donduk bı fısek sıkmadan donuste bı lokantada yemek yerken bı jandarma vardı masada avcı oldugumuzu anlayınca suramı gıttınız  ben 156 jandarma telefonlarına bakıyodum bugun dunyanın sıkayetı geldı koyluden bız bı kıs keklık beslıyıp daga salıyoruz elın avcısı gelıp vuruyor bunları gelın alın goturun dıye ne yaptınız komutan dedım ısımız gucumuz mu yok ne avcıyla ne koyluyle ugrasacak vaktımız yok dıye AVCININ EN BUYUK SORUNU KOYLU KURAK AVCILARI HAYVANA LAF ANLATIN KOYLUYE ASLA
1976 gaziantep

Çevrimdışı İsmail METE

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #20 : 10 Kasım 2015, 21:04:15 »
Avı ve avını gene avcı kendisi korur.Ama önce vicdanı olan avcının kendisi korur.Bence nasıl trafikte fahri trafik müfettişleri var, avlakta da avcılardan avlak müfettişleri olmalı.Bu görevdeki kişiler ücretsiz olarak, tamamen gönüllü,ama belli yaptırım gücü olan eğitimini tam almış avcı derneklerinden ve kulüplerden belli bir yıl avcılık tecrübesi olan avcılardan seçilmeli.Çünkü avlakta her daim gezen avcı...
İsmail METE
1981 DENİZLİ